Top 10 tipov na zdravé, krásne a dlhé vlasy

Ak radi čítate najrôznejšie bulvárne plátky, iste ste si už všimli, že ani celebrity nemajú vlasy vždy v poriadku. Skrátka aj najlepší profesionálny kaderník sa niekedy utne. Alebo je možné, že celebrity nesledujú rady od skúsených pre údržbu vlasov.

Obsah článku

Pokiaľ chcete mať zdravé pevné vlasy, skúste niekoľko našich tipov.

Tip č. 1

Používajte kvalitný kondicionér, ktorý zodpovedá typu vašich vlasov. Človek síce môže ušetriť pár eur na šampóne, ale šetrenie sa rozhodne pri kúpe kondicionéra nevyplatí. Odporúčame dôkladne prezrieť ponuku kondicionérov a vybrať ten, ktorý vám najlepšie sadne. Ak máte napríklad trvalú alebo farbené vlasy, rozhodne siahnite po kondicionéry určenom na chemicky upravené vlasy. Nepríliš vhodné sú tzv. „All-in-one“ produkty (šampón + kondicionér v jednom).

Tip č. 2

Strih vášho účesu voľte podľa typu tváre a tvaru tela. Určite nerobte klasickú chybu, nevyberajte si účes podľa aktuálnej obľúbenosti – trendu. Strih voľte tiež podľa praktickosti účesu a nutnej údržby. Vďaka správnemu strihu môžete zvýrazniť či naopak potlačiť napr. Oči ďaleko od seba, široké ramená atď.

Tip č. 3

Nezabúdajte na ochranu proti UV žiareniu. Pozrite sa preto na ponuku gélov a pien, ktoré blokujú UV žiarenie. Vaše vlasy to ocenia.

Tip č. 4

Chodievajte pravidelne na strihanie. Obvyklá lehota je 6-8 týždňov. Dlhšie vlasy sa ľahko rozštiepia.

Tip č. 5

Použitie chemikálií nechajte radšej na odborníkov. Profesionálny kaderníci majú potrebné vzdelanie a vedia, čo je pre vaše vlasy dobré. Preto zbytočne neexperimentujte a nehazardujte so zdravím vašich vlasov. Aj relatívne jednoduché farbenie vlasov je lepšie nechať na profesionálov.

Tip č. 6

Ak chcete živé a nápadité vlasy, vyskúšajte najrôznejšie farby na vlasy. Ale opäť upozorňujeme, prenechajte túto procedúru radšej odborníkom. Správne zvolené odtiene dokážu neuveriteľne zmeniť celkový výraz tváre.

Tip č. 7

Používajte aspoň raz do týždňa ochranné prostriedky pre vaše vlasy. Vlasy totiž dennodenne trpia vplyvom vetra, vody, chlóru, slnka a teplôt. Najviac vlasy trpia v letných mesiacoch.

Tip č. 8

Pre narovnanie vašich kučeravých vlasov používajte ionizačné žehličky na vlasy, ideálne s keramickou žehliacou plochou. Iba s kvalitnou žehličkou predídete zničeniu vašich vlasov.

Tip č. 9

Aj v oblasti prípravkov na vlasy je nutná obozretnosť. Dajte prednosť produktom, ktoré sú dobre rozpustné. Ak napríklad po styling gélu zostávajú biele stopy, jedná sa o nekvalitný prostriedok.

Tip č. 10

Vedeli ste, že pri sušení vlasov uterákom dostavíte do vlasov statickú elektrinu? Dochádza k tomu najmä vtedy, ak uterákom ťaháte sem a tam. Vlasy preto uterákom sušte pomaly, alebo použite fén (avšak pozor na vysoké teploty).

Ak sa budete držať našich rád, celkom iste si uchováte zdravé vlasy. Nezabudnite, že vlasy so sebou nosíte každý deň, preto si zaslúži kvalitnú starostlivosť!

Dávid Škola
Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.

Facebook