Recenzia eshopu Aboutyou.sk - reálne skúsenosti a zľavy

Na jeseň roku 2018 na český trh (neskôr aj u nás na Slovensko) vstúpil hneď za Zalando ďalší veľký a významný zahraničný hráč, AboutYou.sk. Tento eshop vznikol v pomerne nedávnej dobe a vďaka investorom získal financie na rýchlu expanziu po celej Európe.

Za eshopom stojí predovšetkým nemecká skupina OTTO Group, ktorá je jedným z najväčším predajcov módy v celej Európe. AboutYou vzniklo predovšetkým ako reakcia na trend nakupovanie oblečenia na internete a cez mobilné telefóny, na ktoré AboutYou.sk cielia predovšetkým.

A ako sa to všetko obchodu darí? Oplatí sa tu nakupovať? Prinášam vám obsiahlu recenziu About You, ktorá sa pokúsi na tieto a ďalšie otázky odpovedať.

Vykonal som nákup na AboutYou.sk, všetko som zhodnotil na základe reálnych skúseností a tu sú výsledky!

ABOUTYOU RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo všetko AboutYou.sk ponúka?

AboutYou.sk ponúka viac ako 100 000 produktov od tisícky módnych značiek a dokáže pokryť všetky cenové hladiny. Z ponuky tak rozhodne nemusíte mať strach, je naozaj široká a neustále sa ďalej rozširuje.

Všetok tovar je prehľadne rozdelený do rôznych kategórii. Napríklad v sekcii oblečenie nájdete rôzne podkategórie, ako napríklad nohavice, rifle, tričká, bundy, šaty a podobne. Samostatnú kategóriu tvoria plavky, z ktorých si môžete vybrať napríklad jednodielne, bikiny, tankiny a podobne. 

V sekcii obuv zas nájdete tenisky, sandále, lodičky, šľapky, ale aj čižmy. V neposlednom rade, v sekcii doplnky, nájdete všetko na doladenie vašich outfitov.

Osobne ma veľmi zaujala kategória premium, pretože hneď mi nápis udrel do očí a bola to prvá sekcia, na ktorú som hneď klikol. Predajca pri nej uvádza, že ide o „Tvoj osobný výber“. Neviem, na základe čoho sú produkty v tejto sekcii vyberané, môžem však povedať, že sa celkom do môjho vkusu trafil, avšak už nie do financií.

Ďalšou kategóriou je šport, kde nájdeme  množstvo športového oblečenia, obuvi i športových doplnkov. Avšak mojou obľúbenou kategóriou je Výpredaj. Veľmi rád nakupujem cenovo zvýhodnené, ale stále kvalitné oblečenie.

Prehľadnosť a zrozumiteľnosť webu

Najprv je potrebné povedať, že About you vsádza na trend nakupovania cez mobilné telefóny a svoj web tomu má uspôsobený, budeme tak na to brať ohľad a vychádzať z toho, že mobilná verzia AboutYou.sk je tá „dôležitejšia“.

Výber módneho kúsku, ktorý hľadáte je pomerne intuitívny a jednoduchý. Celý web pôsobí veľmi prehľadne a rozdelenie do kategórií je veľmi zrozumiteľné. Nechýba tu opäť podarená funkcionalita „Mohlo by sa vám tiež páčiť“, ktorá navrhne podobné prodkuty k tomu, ktorý vás zaujal na základe ich podobnosti.

Pohyb v nákupnom košíku je tiež bez najmenších problémov a všetko možno označiť ako intuitívne a jednoduché. Vzhľadom k tomu všetkému trochu zamrzí mobilná aplikácia, ktorá je síce dobrá, ale rozhodne nie je skvelá, čo obchodu, ktorý sa zameriava predovšetkým na nákupy z mobilných telefónov moc nepristane.

Ako jednu z chybičiek krásy môžeme vytknúť treba absenciu ponuky pre obe pohlavia, respektíve je nutné manuálne v nastavení aplikácie prepnúť, pre aké pohlavie chcete ponuku zobraziť.

Nepoteší ani vyžadovaná registrácia pred dokončením nákupu, v tomto ohľade môže niektorých užívateľov viac zaujať Zoot alebo Answear, ktorí registráciu nevyžadujú a nákup možno vykonať aj ako neprihlásený užívateľ.

Recenzia nákupu na AboutYou.sk

Vo skratke možno povedať, že čo ponúkajú konkurenti, tak s tým zašlo Aboutyou.sk ešte ďalej. Možnosť dopravy zdarma pri nákupe nad 30 €? Nie! Doprava zdarma na Aboutyou.sk je pri akomkoľvek nákupe bez obmedzenia. Možnosť vrátenia tovaru do 30 dní zadarmo? Aboutyou ponúka predĺženú lehotu 100 dní! A tak ďalej …

Platba a doprava tovaru

A teraz sa na to pozrieme trochu podrobnejšie. Dopravu tovaru zaisťuje napríklad kuriér Slovenskej pošty a ako je už spomenuté vyššie, doprava je zadarmo na celý nákup bez obmedzenia minimálnou výškou nákupu.

Predajca deklaruje doručenie tovaru počas 2 až 4 pracovných dní. V našom prípade prebehlo doručenie do dvoch pracovný dní, čo je mimochodom najlepší výsledok zo všetkých testovaných obchodov.

Platiť na AboutYou je možné kartou online, kartou pri prevzatí tovaru, bankovým prevodom alebo tiež dobierkou. Tu musíme spomenúť významnú výhodu oproti Zalando, kde je možné platiť za tovar len vopred!

V dnešnej dobe je tiež veľmi pozoruhodný fakt, že platba na dobierku z AboutYou je zadarmo, teda predajca si neúčtuje žiadnu prirážku za platbu dobierkou.

Kvalita tovaru

Tu budem asi trochu subjektívnejší, kvalitu tovaru nemožno úplne objektívne určiť, ale pokúsim sa emócie do môjho hodnotenia zapájať čo najmenej.

Oblečenie, ktoré nám dorazilo spĺňalo moje očakávania a môžem povedať, že bolo kvalitné. To je jednoduchý a rýchly záver.

Keď však do hodnotenia kvality tovaru pridáme aj cenu, za ktorú sme ich kupovali, začne sa nám to trochu zamotávať …

About You ponúka kvalitný tovar za vyššie ceny. K dojmu z toho, že cenová politika AboutYou.sk je trochu vyššia ako je štandard, prispievajú určite aj nespočetné zľavové akcie, takmer neustále možno získať niekde ten zľavový kupón na Aboutyou alebo ušetriť aj iným spôsobom.

Ak sa však zmierite s tým, že musíte nakupovať so zľavami a zľavovými kódy, tak k tomu už asi nie je čo vytknúť a AboutYou môžeme potom smelo porovnávať s konkurenciou aj v oblasti ceny.

Vrátenie nákupu z AboutYou

Na vrátenie tovaru, ktoré vám nepadne alebo sa vám skrátka len nepáči či nehodí máte na slovenské pomery nezvyčajne dlhú dobu. AboutYou ponúka až 100 dní na vrátenie tovaru zdarma.

To je naozaj dlhá doba, ale má to jedno úskalie. Tovar sa zasiela späť cez službu Slovenskej pošty. Svoju zásielku tak musíte zaniesť na poštu.

Aby vám prišli peniaze späť za vrátený tovar je nutné v nastaveniach svojho účtu vyplniť príslušné údaje a vaše bankové spojenie. Mne sa peniaze vrátili do 14 dní od odoslania balíka.

Reklamácia

Ja som s reklamáciou nemal žiadnu skúsenosť, ale podrobné informácie ako postupovať ponúka priamo stránka predajcu.

Záver a moje hodnotenie

AboutYou.sk je obchod, ktorý rozhodne stojí za to vyskúšať. Hoci mal obrovské pôrodné bolesti, verím, že svojou ponukou a súčasným zákazníckym prístupom si určite druhú šancu zaslúži.

Oproti konkurentom vyniká hlavne v pro zákazníckom prístupe na úkor mierne drahšieho sortimentu, ktorý je však možné kompenzovať častými a vysokými zľavami.

Ing. Dávid Škola
Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.

Leave a Reply