TOP 8: najlepšie domáce bielenie zubov (bielenie zubov doma) – recenzie

Tieto najlepšie sety na bielenie zubov na doma odporúčame:

Ako najlepšie vybieliť zuby doma? Čo bielenie zubov doma obnáša a aké máte možnosti? Je bielenie zubov vhodné a bezpečné? Na čo si dať pozor?

Pozrite si tie najlepšie produkty na bielenie zubov, ktoré môžete vykonávať z domu. Ako dopadli v recenzii? Ktoré produkty na bielenie zubov sú tie najlepšie?

BIELENIE ZUBOV DOMA - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie prípravky na bielenie zubov

✔️ Skvelá cena
✔️ Založené na prírodnej báze
✔️ 100% prírodný kokosový olej

✔️ Kompletné balenie (sáčky, pasta, bambusové kefky)
✔️ Kokosový olej na preplachovanie úst
✔️ 100% prírodné a vegánske balenie

✔️ 100% prírodné bez peroxidu
✔️ Bieliaca kúra na týždeň
✔️ Odstraňuje sfarbenie zubov od potravín a fajčenia

✔️ Púder na bielenie zubov
✔️ Šetrné bielenie aj citlivých zubov
✔️ 100% prírodný

✔️ Dezinfikuje ústnu dutinu
✔️ Bieli aj zafarbené zuby
❌Nie je však 100% prírodný !

✔️ 100% prírodný – bez peroxidu
✔️ Skvelá cena/kvalita
✔️ Aktívne uhlie a kokosový olej

✔️ Čierny prášok s aktívny uhlím
✔️ 100% prírodný produkt
✔️ Možnosť kombinovať so zubnou pastou

✔️ Bieliaca zubná pasta
✔️ Čierne uhlie a aloe vera
✔️ Chráni ústnu dutinu pred podráždením

Day Night - Najlepšie na domáce bielenie zubov

Day Night Whitening je bezperoxidové bielenie zubov, založené na úplne prírodnej báze, ktoré dá vášmu chrupu belostný punc úplne bezbolestne. Bieliaci balíček sa skladá z dennej a nočnej pasty.

Denná pasta obsahuje 100% prírodného kokosového oleja a zuby nielen ošetruje, ale v kombinácii so sonickou LED kefkou minimalizuje množstvo baktérií v ústach.

Nočná pasta obsahuje aktívne uhlie, ktoré podporuje bieliaci efekt. Opäť je tu dôležitá spojitosť s LED svetlom sonickej kefky, ktorá urýchľuje celý proces bielenia zubov.

Výrobca uvádza, že stačí 10 minút denne čistiť zuby s touto sadou a výsledok sa dostaví. Zakúpiť ju môžete za necelých 35 €.

Brilliantcoco - Zaručená kvalita za skvelú cenu

Briliantcoco – tento set na bielenie zubov obsahuje 14 sáčkov na jeden týždeň, 120 ml naturálnej zubnej pasty, jednu bambusovú naberačku, jednu bambusovú kefku a jednu bambusovú čistič jazyka.

Tento set je takzvaný oil pulling, čo doslova znamená preplachovanie úst. V tomto prípade sa preplachuje kokosovým olejom, ktorý zároveň zaisťuje detoxikáciu a zdravie organizmu na viacerých úrovniach. Podľa výrobcu predstavuje prvý a veľmi dôležitý krok v rámci správneho čistenia zubov.

Zubná pasta Brilliantcoco je 100% vegánska, spája prírodné účinky kokosového oleja a aktívneho čierneho uhlia. Kokosový olej pôsobí antibakteriálne, ničí baktérie zodpovedné za vznik zubných kazov a zápalov ďasien. Čierne uhlie pomáha odstraňovať zafarbenie zubnej skloviny, upravuje PH v ústach a pôsobí proti zápachu. 

Tento set môžete zaobstarať za necelých 32 €.

TeethTox - Sada na bielenie zubov

V tomto smere určite jeden z najlepších produktov na bielenie zubov u nás. Bieliacu sadu TeethTox stačí používať iba 10 minút denne a výsledky by sa mali dostaviť už do 6 dní. Potom si musíte dať pauzu na týždeň. Po týždni svoju bieliacu kúru môžete zopakovať.

Balenie obsahuje LED svetlo s 2 ústnymi zásobníkmi a 3 bieliacimi gélmi. Samozrejme ide o čisto prírodné látky – takže sú bez peroxidu. Účinne odstraňuje aj sfarbenie zubov od rôznych potravín a fajčenia. 

Aplikácia je pomerne jednoduchá – na nadstavec nanesiete bieliaci gél, vložíte do úst a zapnete. Takto počkáte 10 minút a vyberiete a umyjete.

Takéto balenie vás vyjde na necelých 43 €. 

My White Secret Púder s aktívnym uhlím

Tento púder na bielenie zubov s aktívnym uhlím od britskej značky My White Secret je skvelým prostriedkom na šetrné bielenie a to aj citlivých zubov.

Púder obsahuje aktívne uhlie a bentonitový íl, čo sú účinné bieliace zložky, ktoré zároveň detoxikujú ústnu dutinu. Aktívne uhlie nie je abrazívne, nepoškodzuje teda zubnú sklovinu. Bentonitový íl je plný minerálov a extrakt z mäty upokojuje podráždené a zapálené ďasná. Navyše udržuje svieži dych.

Produkt nie je testovaný na zvieratách a je vhodný pre vegánovPúder používajte dvakrát denne. Na navlhčenú zubnú kefku naneste púder a vyčistite zuby. Potom ústa vypláchnite. 

Cena púdru je cca 20 €.

White Pearl

Jedná sa o profesionálny, nie však prírodný, set na bielenie zubov na domáce použitie. Tento typ by sme mohli uviesť ako kompromis medzi prírodným a úplne syntetickým prostriedkom na bielenie zubov. Výhodou je, že bieliaci gél neobsahuje častice, ktoré zuby brúsia, ale účinne pôsobia na zafarbené zuby tým, že odfarbuje usadené pigmenty v zubnej sklovine.

White Pearl obsahuje vysoký podiel fluoridov, ktoré posilňujú chrup a chránia zubnú sklovinu. Gél dezinfikuje ústnu dutinu a pôsobí preventívne proti parodontóze a zápalom. 

Pri pôsobení 60 minút denne by mali byť viditeľné výsledky za 1–2 týždne. Cena sady je cca 25 €.

My White Secret Bieliace pásky na zuby

Bieliace pásky od My White Secret neobsahujú peroxid ani ďalšie agresívne látky, ktoré narúšajú sklovinu, naopak nájdete v nich iba čisté prírodné ingrediencie. 

Súprava obsahuje 14 kusov a cena sa pohybuje okolo 30 €.

Pásky obsahujú aktívne uhlie, ktoré podporuje celý proces bielenia. Odporúča sa ich používať každý večer po dobu 14 dní. Pásky sú s príchuťou mäty a ľahko sa aplikujú. Ďalej obsahujú uhličitan vápenatý, kyselinu citrónovú, kokosový olej a spomínané aktívne uhlie. 

A ako set použiť? Pásku naneste na starostlivo vyčistené zuby a nechajte pôsobiť cca pol hodiny.

Ben & Anna - Zubný prášok s aktívnym uhlím

Čierny prášok s aktívnym uhlím je prírodný produkt určený na bielenie zubov. Obsahuje množstvo aktívneho uhlia, ktoré efektívne absorbuje a viaže nečistoty. Ďalej je tu pridaný extrakt z mäty, ktorý zaistí svieži dych a príjemný pocit v ústach. 

Prášok je možné používať samostatne alebo v kombinácii s obľúbenou zubnou pastou. Výrobca uvádza, že rodzíl môžete vidieť už po treťom použití.

Odporúča sa používať 1-2x týždenne, ale pre najlepšie výsledky je to možné denne. Cena prášku je cca 10 €.

Coslys Čierna bieliaca zubná pasta

Čierna bieliaca zubná pasta od francúzskej značky Coslys s čiernym uhlím z francúzskej borovice jemne bieli zuby a efektívne odstraňuje zubný povlak. Okrem čierneho uhlia obsahuje aloe vera, ktoré má harmonizačné účinky, upokojuje celú ústnu dutinu a chráni ju pred opätovným podráždením aj poškodením. 

Cena pasty je necelých 10 €.

Prečo si bieliť zuby?

Kto by nechcel mať biele zuby. Nielen, že sú snehové zuby na pohľad pekné, ale navyše pôsobia zdravo. Záleží samozrejme na každom človeku, či je mu otázka bielenia blízka alebo nie. Hovorí sa ale, že zuby sú rovnako ako ruky, vizitkou človeka.

Dôležité je spomenúť, že žiadne zuby nie sú vo svojej prirodzenosti úplne biele. Vždy majú určitý farebný nádych, ktorý je najviac viditeľný na najtmavšej časti zuba, čo je zubný krčok. 

A nielen že zuby ako celok sú individuálne zafarbené, ale týka sa to každého jednotlivého zuba. Napríklad očné zuby majú vždy najviac nádych do žlta. 

Základný odtieň zubov a jeho intenzita sú vrodené rovnako ako farba vlasov. To znamená, že to nemožno úplne ovplyvniť. Tým sa aj zodpovedá otázka, prečo sú výsledky po bielení natoľko rozdielne.

bielenie zubov doma

Akým spôsobom sa zuby bielia

Poďme sa bielenie pozrieť viac na zúbok. A to vlastne doslova. Biely úsmev je možné dosiahnuť štyrmi základnými spôsobmi:

  • Mechanicky – zubné bieliace pasty.
  • Chemicky – bieliace gély.
  • Aplikáciou keramických fazet – jedná sa o prekrytie vonkajšej plochy zuba vrstvou špeciálneho materiálu.
  • Porcelánovými korunkami

Zubné pasty

Pasty predstavujú najjednoduchší spôsob v procese bielenia zubov. Na druhú stranu sa ale tvrdí, že aj najmenej efektívna. Na trhu je mnoho voľne dostupných zubných pást, ktoré ponúkajú bieliaci efekt. Niektoré sú úplne na prírodnej báze, iné syntetické s obsahom peroxidu. Používanie bieliacich zubných pást by nemalo spôsobiť zdravotné problémy. Vždy sa ale poraďte so svojim stomatológom o vhodnosti vybraného preparátu.

Chemické bielenie

Ako názov napovedá ide o chemickú reakciu, ktorá spôsobí zmenu pigmentu na sklovine. Konkrétne ide o rozpúšťanie organických farbív v štruktúre zuba pomocou peroxidov – bieliace prostriedky teda v rôznych koncentráciách obsahujú peroxid vodíka alebo látky, ktoré ho uvoľňujú. Najideálnejšie je podstúpiť bielenie zubov priamo v zubnej ordinácii pod dohľadom lekára. Lekár vám odporučí najvhodnejší postup, šitý na mieru pre vaše zuby. Môže odporučiť buď intenzívne bielenie v ordinácii, ktorým dosiahnete výsledok často už počas 1 hodiny, alebo domáce bielenie, ktoré hoci trvá dlhšiu dobu, je šetrnejšie. Najlepšie výsledky potom dosiahnete kombináciou oboch metód.

Môžu pri bielení zubov nastať nejaké problémy?

Áno, rovnako ako pri akomkoľvek inom zásahu do tela. Vždy sa objaví, aj keď treba minimálne, riziko.

V priebehu chemickej bieliacej procedúry sa môžu objaviť niektoré nežiaduce reakcie, ako je precitlivenosť zubov alebo pálenie ďasien. Lekári tvrdia, že sa jedná o prechodný stav, ktorý za niekoľko málo dní sám odznie.

Asi najvýraznejšou nepríjemnosťou, ktorá sa spája s domácim i ordinačným bielením zubov je zvýšená citlivosť, tŕpnutie zubov, niekedy aj ich mierne zdrsnenie. Tieto problémy majú ale vždy len prechodný charakter.

Diéta pri bielení zubov

Pokiaľ sa bude jednať o ordinačné bielenie v kresle zubného lekára, nemali by sa požívať v prvých 24 hodinách žiadne potraviny, u ktorých je možnosť zanechávania pigmentov. Ide najmä o kávu, čaj, červené víno alebo napríklad červenú repu alebo čučoriedky. To isté platí aj pre kyslé potraviny, ako je pomarančový džús.

Domáce bielenie má rovnaké pravidlá, ale ešte o niečo viac striktné. Tento režim sa totiž odporúča dodržiavať počas celej procedúry bielenia. Vyššie uvedené potraviny by mali byť v tejto dobe značne redukované.

Ako dlho pretrvá výsledok bielenia zubov?

Toto je opäť veľmi individuálne a nemožno brať odpoveď za dogmu. Záleží na prirodzenom pigmente zubov, ako už bolo povedané vyššie. Ďalšie kritérium okrem genetiky, ktoré výsledný efekt ovplyvňuje, je starostlivosť pri hygiene ústnej dutiny, ďalej zloženie stravy, fajčenie a celkový životný štýl. V priemere sa ale uvádza, že vybielené zuby vydržia cca 12-36 mesiacov.

Pre koho nie je bielenie zubov vhodné?

Všeobecne sa odporúča, že ak sa rozhodnete na bielenie zubov, mali by byť na prvom mieste zdravé. To znamená bez kazov, citlivosť alebo genetických a iných ochorení ako je napríklad paradentóza.

Na bielenie tiež nie sú vhodné zuby s citlivými zubnými krčkami, pretože bielenie môže stav zhoršiť. Neodporúča sa tiež bieliť zuby s povrchovými pigmentáciami, u silných fajčiarov v tehotenstve a období dojčenia, v prípadoch alergie na zložky výrobku a do veku 13 – 15 rokov.

Používajte radšej prírodné produkty

žena s čistými zubami

Je dobré vedieť, čo sa nám do tela dostáva. Z vonkajšieho prostredia nás toho atakuje toľko, čo nemôžeme ovplyvniť, že je dobré strážiť si to, čo ovplyvniť naopak môžeme. Príroda znamená zdravie. A čo je viac?

Vyskúšajte napríklad kokosový olej, ktorý sa v starostlivosti o ústnu dutinu osvedčuje veľmi dobre. Po klasickom čistení ho naneste na kefku a zuby im vyčistite. Olejom potom tiež jemne premasírujete ďasná aj pery. dentálne hygienistky uvádza, že pri pravidelnom používaní obvykle dôjde k čiastočnému vybieleniu chrupu. Výsledok sa síce nedá porovnať s profesionálnym bielením zubov, ale je viditeľný a zdravší.