Black Insomnia Coffee - Recenzia najsilnejšej kávy na svete!

Ak hľadáte recenziu alebo skúsenosti s Black Insomnia Coffee, tak ste na správnom mieste.

Black Insomnia Coffee som objednal zo zvedavosti, pretože mám veľmi rád kávu a potrpím si naozaj na kvalitnej káve a tak isto častokrát potrebujem potiahnuť pracovne až do neskorého večera.

Aké som z tejto kávy mal pocity? Ako najsilnejšia káva na svete vôbec chutí? Budete ešte niekedy spať? To a omnoho viac sa dozviete v dnešnej recenzii.

BLAKC INSOMNIA COFFEE RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Black Insomnia Coffee má byť „trochu silnejšia“, presnejšie povedané najsilnejšia káva na svete.

Znázornenie sily tejto kávy je dobre ukázané na obrázku nižšie. 

Táto káva je naozaj pre tých, ktorí potrebujú kofeín. A veľa kofeínu. Black Insomnia obsahuje 140 mg kofeínu na hrnček (44 ml) , čo z nej robí, ako sme už spomínali – najsilnejšiu kávu na svete.

To, že nejde len o reklamný slogan, potvrdzujú aj laboratórne testy, ktoré si Sean Kristafor nechal spracovať. Doteraz sa titulom „najsilnejší“ káva sveta pýšila káva Death Wish Coffee s „obyčajnými“ 90 mg v šálke.

Podľa odborníkov by maximálna denná dávka kofeínu nemala prekročiť 400 mg. Je teda jasné, že s kávou Black Insomnia sa musí opatrne.

Najprv si ju vyskúšajte v menšom množstve. Zistíte tak, ako na viac kofeínu reaguje vaše telo. Avšak môžete očakávať, že sa vám trochu zrýchli tep a možno sa začnete viac potiť. Všeobecne ale znova platí zlaté pravidlo, že nič sa nemá preháňať .

Extrémna nálož kofeínu v jednej šálke

Z nezávislých testov webu Caffeine Informer vyplynulo, že 50g kávy obsahuje neuveriteľných 1105mg kofeínu, čo je naozaj extrémne množstvo. Podľa internetovej encyklopédie Wikipedia je bezpečná dávka kofeínu medzi 3 a 6 mg na kg telesnej hmotnosti, teda 100kg vážiaci športovec by sa mal pohybovať v rozmedzí 300 až 600 mg kofeínu denne. V praxi nepoužijete hneď 50g kávy, ale rovnako to svedčí o tom, že nedostatkom kofeínu po vypití tejto kávy určite trpieť nebudete.

Dôvod, prečo táto káva dosahuje takého množstva kofeínu spočíva v tom, že majoritná časť (konkrétne 80%) predstavuje robusta, ktorá dosahuje až 3x vyššieho množstva kofeínu než dobre známa arabika. 

Keď sa k tomu pridajú dobré podmienky pre pestovanie, napríklad pôda a klíma, vznikne až niekoľkonásobne silnejšia káva než všetky konkurenčné.

Porovnanie kofeínu s ostatnými nápojmi na 100 ml podľa Caffeine Informer.

Black Insomnia (Espresso á 7 g)150 mg
Starbucks (Doubleshot)57,29 mg
Red Bull32 mg
Coca-Cola9,6 mg

Chuťovo skvelý zážitok

Keď otvoríte uzavreté balenie Black Insomnia Coffee, ucítite extrémne intenzívnu kávovú arómu, ktorá zvládne behom chvíľky prevoňať celú izbu. Ide o typicky kávovú arómu, len podstatne intenzívnejšiu a s ľahkými podtónmi čokolády. Po zaliatí vodou sa vôňa ľahko zmierni, je zrazu jemnejšia a takmer nespoznáte rozdiel od akejkoľvek inej kávy.

Samotná chuť je vyrovnaná, jasne detekujete náznak orieškov a čokolády, čo je úplná symfónia chutí. V porovnaní s inou zmesou, kde pripadá majoritná časť na druh kávy označovaný ako robusta, nespoznáte rozdiel. V porovnaní s klasickou Arabikou, ktorú nájdete pre väčšiu obľúbenosť takmer v každej káve zo supermarketu, má robusta rozhodne nižšiu aciditu (kyslosť), čo mne osobne vyhovuje viac.

Chuť Black Insomnia je pomerne horká a zemitá, ako je typické pre robustu, ale prídavok arabiky dodáva ďalšie príjemné podtónmi chuťou ako je čokoláda, oriešok či karamel. Dohromady teda celej zmesi nemám čo vytknúť a som si istý, že ju každý milovník kvalitnej kávy ocení.

Naozaj nebudete v noci spať?

Káva pre mňa vo väčšine prípadov je len nápoj, ktorý mi chutí, príjemne sa u pitia kávy odreagujete, ale neposkytuje mi žiadny extrémny stimulačný efekt. Black Insomnia ale bola príjemnou zmenou, pretože som sa po vypití cítil naozaj dobre. Pozitívny efekt v poriadku pár hodín trval, cítil som sa ráno príjemne povzbudený a Black Insomnia mi skutočne pomohla sa dostať do pracovného režimu.

Že by som po nej ale nespal, alebo spal podstatne menej, sa povedať rozhodne nedá. Reklamu je teda nutné brať trošku s rezervou – aj keď ak by ste kávu vypili večer, tak sa pokojne môžete učiť hlboko do noci. Každopádne efekt je naozaj veľmi dobrý a obdobne silnú kávu som nikdy nepil.

Jednoznačne kvalitná káva, ktorú určite ocenia študenti, ktorí potrebujú pracovať do noci, ale tak isto aj všetci, ktorí potrebujú pracovať – dlhšie a kvalitnejšie.

Ako som si Black Insomnia Coffee pripravoval?

Pokiaľ ide o prípravu Black Insomnia Coffee, úprimne si nemyslím, že by ste sa k tejto káve mali stavať inak ako ku káve zo supermarketu. Možností prípravy je teda neobmedzene veľa, ja osobne som preferoval predovšetkým prípravu v moka kanvičke, kedy výsledkom bola silná čierna káva s veľmi intenzívnou chuťou.

Ak máte radi slabšiu kávu, môžete využiť napríklad aeropress či klasickú filtrovanú kávu, alebo použiť klasický automatický alebo pákový kávovar

V prípade, že doma ani aeropress, ani moka kanvičku nemáte, určite nie je potrebné žiadne vybavenie nakupovať, bohato postačí naozaj len klasická filtrovaná káva. Black Insomnia Coffee chutí proste skvelo pri akomkoľvek spôsobe prípravy, teda záleží čisto na vašich preferenciách. Sám som zakaždým používal približne 10-15g kávy, pričom teplota vody sa líši podľa zvoleného spôsobu prípravy. Do moka kanvičky dávate vodu studenú, do aeropressu je vhodná 80 ° C voda a na filtráciu by som osobne použil vodu vriacu. Pri kávovaroch stačí kávu len nasypať a to je všetko.

Black Insomnia Coffe a jej chuť

Čo sa chute týka, tak oceňujem jej orieškové arómu, ktorá ide naozaj z kávy cítiť.

Káva je pripravovaná kávovými expertmi v Nemecku v Bambergu, kde sa spracovaním kávy zaoberajú už od roku 1932.

Ich vedomosti a starostlivo vybraná zmes vysoko kvalitnej Arabiky a Robusty ju urobili takú, ako má byť.

Praženie podľa staro-talianskej tradície, pomaly a poctivo po malých porciách v bubnovej peci dodáva jemnú ale zároveň výraznú arómu.

Jedným z dôvodov prečo je káva tak silná je ten, že 80% zloženia je z kávy Robusta.

Tá dosahuje až 3x vyššieho množstva kofeínu než klasická Arabika.

Cena zodpovedá kvalite

Za jedno balenie balenie – 453 gramov zaplatíte necelých 15 €, čo z Black Insomnia robí pomerne náročnú investíciu. Vzhľadom k tomu, že na porciu použijete približne 20g, vyjde vás ranná šálka kávy na necelých 70 centov.

Na druhej strane, ak ste zvyknutí kupovať si kávu v kaviarni, tak táto cena je skvelá.

Cena v porovnaní s klasickou kávou je teda podstatne vyššia, každopádne ak ste zvyknutí piť hneď niekoľko šálok dennebudú vám tentoraz stačiť jedna maximálne dve, teda sa v konečnom dôsledku zase toľko nepredraží.

Podobné kávy na trhu

Powerlogy Coffee

Káva Powerlogy. Výberové BIO kávy s vysokými štandardmi kvality na podporu mentálneho a fyzického výkonu. Powerlogy Coffee sa vyberá a spracováva tak, aby bola úplne luxusná.

 

ManuCafe

Kvalitná káva za super ceny a všetko skladom, ktorá sa odosiela ihneď. Výberová káva z preslávených plantáží sveta. Doprava zdarma nad 30 € a aj zľava prvý nákup.

 

Mrknite na recenzie

Pozrite sa na recenzie a skúsenosti. Vyzerá to, že užívateľom pomáha presne na to, na čo bola vytvorená. Aby sa im nechcelo spať a aby mali energiu.

Aká je ponuka kávy Black Insomnia?

Zrnková káva Black Insomnia

Zrnková káva Black Insomnia je zmes tých najsilnejších zrniek na svete z Južnej Ameriky a Afriky. Vďaka svojej vyváženosti, staro-talianskej príprave praženie a vynikajúcej chuti – oriešok, karamel a horká čokoláda – zaručí čistú prírodnú energiu a veľmi veľkú dávku kofeínu. Káva je vhodná ako na filter, tak na moka kanvičku, pákové kávovary, automatické kávovary a podobne. Ak nemáte, dokúpte si aj mlynček na kávu, aby ste ju mali ako pomlieť. Chuť tejto kávy je skrátka skvelá. Túto variantu som si objednal ja a všetkým ju odporúčam.

Mletá káva Black Insomnia

Mletá káva Black Insomnia je tu pre tých, ktorí nemajú čas na mletie kávy alebo sa im skrátka nechce kávu mlieť a radi si napriek tomu doprajú túto extrémne silnú kávu. Opäť ide o zmes tých najsilnejších zrniek na svete z Južnej Ameriky a Afriky. Káva je mletá nahrubo a tak sa hodí skvele na filter, french press a môžete skúsiť aj moka kanvičku.

Kapsule Black Insomnia pre Nespresso

Najsilnejšie kapsule pre Nespresso na trhu – 275 mg kofeínu v každej kapsuli! Sú 100% ekologické, bez použitia hliníka, plastu a farbív. Zase sa jedná o zmes tých najsilnejších zrniek na svete z Južnej Ameriky a Afriky. Vhodné pre prípravu espressa alebo ristretta. Kompatibilný s Nespresso © kávovarmi. Balenie obsahuje 30 kapsúl.

Najčastejšie kladené otázky

Káva Black Insomnia obsahuje zhruba o 100% – 200% viac kofeínu ako bežná káva.

Vôbec nie, „chuťovú daň“ za energiu na celý deň, alebo noc, nezaplatíš žiadnu, káva Black Insomnia, tvorená starostlivo vybranou zmesou Arabiky a Robusty, vďaka orieškovej aróme, karamelovej sladkosti a doznením po horkej čokoláde priamo rozospieva Tvoje chuťové poháriky.

To závisí na tom, aký druh prípravy kávy preferujete a ako veľmi silnú ju máte radi. Ak to vezmeme z hľadiska 1 espressa, na ktoré odporúčame 7g Black Insomnia, tak je odpoveď okolo 64 šálok.

Vďaka tomu, že káva Black Insomnia je mletá nahrubo, tak ideálny pomocníci pre jej filtrovanú podobu budú French Press, AeroPress, Mokka kanvička, prekvapkávače … Ak si robíte klasického turka, alebo si kávu pripravujete v pákovom kávovare, tak je potrebné si kávu namlieť viac najemno, aby ste dosiahli toho správneho kofeínového zážitku.

Záverečné zhodnotenie

Kto má rád kávu, bude mať rád aj Black Insomnia Coffee. Je to naozaj zaujímavá káva, ktorú by som rozhodne odporučil vyskúšať každému milovníkovi tohto čierneho moku. 

Obsah kofeínu je tak vysoký, že vás káva po ránu veľmi dobre nakopne, ale zároveň nebudete mať večer problém zaspať. Jediné, čo teda budete musieť prekusnúť, je vyššia cena, ale ani tá na mojom pohľade na túto kávu nič nemení a Black Insomnia Coffee len a len odporúčam.

Leave a Reply

Ing. Dávid Škola
Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.