Test najlepších prenosných bluetooth reproduktorov 2021 + Návod ako si vybrať reproduktor

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Najlepšie bluetooth reproduktory na základne porovnávacieho testu 2021

JBL FLIP 3
JBL XTREME 2
JBL GO 2
SENCOR SSS 6400N
LAMAX SENTINEL SE1
SENCOR SSS 81
Výkon
16 W
40 W
3 W
25 W
10 W
10 W
Výdrž
10 hod.
15 hod.
5 hod.
7 hod.
20 hod.
12 hod.
Hmotnosť
450 g
2400 g
200 g
620 g
390 g
700 g
Cena
80 €
243 €
35 €
49 €
37 €
23 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/flip3" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/xtreme2" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/jblgo2" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/reproduktor%20sencor" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/Lamaxsentinel" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sss81" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie bluetooth reproduktorov

Ak si chcete užívať vašu obľúbenú hudbu aj na cestách, mimo vášho domova, potom si určite zamilujete prenosné reproduktory. Batéria vám vydrží niekoľko hodín a hudbu môžete streamovať na vzdialenosť niekoľkých metrov. Rôzne funkcie zabezpečia kvalitnejší zvuk a cena týchto reproduktorov je prijateľná. Poďme si predstaviť tie najlepšie prenosné reproduktory, ktoré vás očaria nie len svojím dizajnom ale aj skvelými funkciami!

• výkon 16 W • výdrž batérie 10 hodín • odolnosť voči postriekaniu vodou • hmotnosť 450 g 

Reproduktor JBL Flip 3 disponuje Bluetooth verziou 4.1 a frekvenčnou odozvou 85 Hz – 20 kHz. Výstupný výkon je 16 W a hmotnosť 450 gramov.

Odstup signálu od šumu je viac ako 80 dB. Batéria vydrží 10 hodín, čo sa mení v závislosti od hlasitosti a jej nabitie trvá 3,5 hodiny. Balenie obsahuje Mikro USB kábel a pripojíte k nemu až 3 smartfóny. Obsahuje taktiež aj mikrofón s reproduktorom pomocou, ktorého uskutočníte hovory. Je odolný voči postriekaniu vodou, takže sa nemusíte báť ani mierneho dažďa.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 80 €

• výkon 40 W • výdrž batérie 15 hodín • odolnosť IPX7 • hmotnosť 2400 g

Samozrejmosťou je párovanie pomocou Bluetooth a reproduktor je vybavený JBL Connect+. Táto technológia umožňuje spárovať až 100 kusov súpravy.

Potešia vás určite aj silné basy JBL Xtreme 2 a 4 meniče, z ktorých 2 sú hlboko-tónové. Výdrž batérie 15 hodín vďaka nabíjateľnej batérii Li-lon, ktorá poháňa reproduktor. Je možné ho využiť aj ako PowerBanku pre váš telefón. Veľkým pozitívom je až 40 W výkon a taktiež jeho odolnosť IPX7. Balenie navyše obsahuje aj praktický popruh, s čím bude jeho používanie ešte jednoduchšie.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 243 €

• výkon 3 W • výdrž batérie 5 hodín • odolnosť IPX7 • hmotnosť 200 g 

Už na prvý pohľad vás zaujme svojím moderným a štýlovým dizajnom. Nájdete ho až v dvanástich farbách, ktoré dotvárajú jeho jedinečný vzhľad.

Reproduktor obsahuje 40 mm menič, ktorý sa postará o ešte kvalitnejšie vysoké tóny. Výkon je 3 W a frekvencia 20 kHz, ktoré vám prinesú nezabudnuteľný zážitok z hudby. Nesmie chýbať ani technológia Bluetooth a taktiež bezdrôtové streamovanie. Reproduktor obsahuje mikrofón a vstup pre jack je vo veľkosti 3,5 mm. Užijete si až 5 hodín nepretržitého prehrávania vašej obľúbenej hudby.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 35 €

• výkon 25 W • výdrž batérie 7 hodín • odolnosť IPX6 • hmotnosť 620g

Kvalitnú hudbu si teraz môžete užívať kdekoľvek vďaka bezdrôtovému reproduktoru Sencor. Je odolný voči vode, vďaka svojej konštrukcii a disponuje 360° priestorovým zvukom.

Bluetooth umožňuje streamovanie hudby až do vzdialenosti 15 metrov. Vybavený je technológiou NFC a batéria má 7 hodinovú výdrž. Zvuk je dynamický a vďaka dvom externým pasívnym žiaričom má hlboké basy, čo ešte skvalitňuje zážitok. True Wireless Stereo zabezpečuje prepojenie dvoch reproduktorov a taktiež kvalitnejší zvuk.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 49 €

• výkon 10 W • výdrž batérie 20 hodín • odolnosť IP65 • hmotnosť 390 g

Veľkou výhodou tohto zariadenia je Bluetooth 2.1, ktorý umožní spárovanie aj so staršími zariadeniami. Vzhľad produktu je jednoduchý a veľkosť je kompaktná, takže vám určite nezaberie veľa miesta.

Obsahuje režimy ako sú digitálne FM rádio, handsfree a MP3 prehrávač. Reproduktor je chránený pred prachom, striekajúcou vodou a jemným dažďom. Balenie obsahuje Micro USB nabíjací kábel, karabínu a 3,5 mm jack audio kábel. LAMAX vám ponúka až 20 hodín hudby kdekoľvek práve ste.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 36,90 €

• výkon 10 W • výdrž batérie 12 hodín • odolnosť voči vode a prachu • hmotnosť 700 g 

Prenosné vyhotovenie tohto reproduktora vám umožní zobrať ho zo sebou kdekoľvek len chcete. Samozrejme nesmie chýbať technológia Bluetooth, ktorá umožňuje dokonalé pripojenie.

Displej je vybavený LED svetlom a reproduktor má robustný zvuk. Batéria ma kapacitu 2000 mAh a vydrží až 12 hodín. Tento reproduktor je najmenším od výrobcu Sencor a má neuveriteľnú váhu len 0,7 kg. Dosah je až 20 metrov a basové žiariče majú výkon 2*5 wattov. Frekvenčná odozva je 65 Hz – 18,5 KHz a Jack vo veľkosti 3,5 mm.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 23 €

Ako si vybrať bluetooth reproduktor?

Významnými kritériami pri výbere toho správneho zariadenia, sú jeho rozmery, výkon, prípadne počet reproduktorov. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o často prenášané výrobky, je dobré mať pri výbere na pamäti aj ich odolnosť, dodatočné funkcie a možnosti pripojenia k ďalším zariadeniam. Hoci zvyčajne dochádza k simultánnemu dobíjaniu, jedným z dôležitých kritérií je aj výdrž batérie.

Rozmery

Najvýznamnejším parametrom, ktorý ovplyvňuje nielen pohodlie pri prenášaní produktu, ale aj jeho výkonnosť, sú rozmery. Pred samotným nákupom je teda vhodné sa zamyslieť, na aké príležitosti bude zariadenie využívané a tomu prispôsobiť výber.

Všeobecne platí, že väčšie prístroje umožňujú uloženie výraznejších meničov a ďalších súčiastok, čím dosahujú oveľa vyššej kvality zvukov. Aj toto pravidlo má však svoje výnimky týkajúce sa predovšetkým tých najnákladnejších výrobkov, ktoré kombinujú drobnú konštrukciu a veľmi vysokú úroveň hudobnej produkcie.

Obvykle teda býva ideálnou voľbou zlatá stredná cesta, teda výrobok ani príliš malý, ani príliš rozmerný. Jedine tak bude zaručená vysoká kvalita hudobnej produkcie pri súčasnom zachovaní jeho skvelej mobility.

Rozmery

Ďalším podstatným atribútom pre určenie úrovne zvukové produkcie prístroja, je jeho hudobný výkon. Ten sa udáva vo wattoch a jeho rozmedzie v prípade prenosných reproduktorov činí 3 – 50 W. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade však platí, že so stúpajúcim výkonom produktu rastú aj jeho rozmery a hmotnosť. Je nutné si však uvedomiť, že vplyv výkonu na kvalitu zvuku je len nepriamy a udáva skôr maximálnu hlasitosť.

Rozmery

Svoju úlohu hrá tiež počet jednotlivých reproduktorov. Všeobecne platí, že čím väčší počet, tým lepšie, pretože tak dôjde k optimálnejšiemu rozloženiu zvukového toku. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch však úmerne tomuto množstvu rastie aj celková veľkosť výrobku.

Pri nákupe je vhodné vyberať modely s aktívnymi reproduktormi. Tie totiž nevyžadujú prítomnosť dodatočného zosilňovača a môžu fungovať samostatne. Tým je zaručená vyššia kvalita prenosu zvuku, rovnako ako nižšie náklady.

Odolnosť

Od prenosných reproduktorov sa očakáva, že sa stanú neodmysliteľnými spoločníkmi turistov, vodákov, u ktorých vždy hrozí riziko pádu či utopenia. Preto je vhodné sa pri výbere zaujímať o kvalitu konštrukcie jednotlivých produktov a poťažkať si ich v ruke.

Pre odolnosť voči pôsobeniu vody sa potom využíva osemstupňová škála IPX udávajúce vodotesnosť od 10 minút ľahkého pokvapkania až po niekoľko hodín vo vode.

Označenie
Špecifikácia
IPX1
odolnosť proti striekajúcej vode a dažďu po dobu 10 minút

IPX2
odolnosť proti striekajúcej vode a dažďu po dobu 10 minút + proti padajúcej vode pri sklone 15 stupňov

IPX3
odolnosť proti poprskaniu

IPX4
odolnosť proti pokropeniu až 10 l/min po dobu 5 minút

IPX5
odolnosť proti striekajúcej vode po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 m

IPX6
odolnosť proti silnému prúdu striekajúcej vody po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 m

IPX7
odolnosť proti krátkodobému ponoreniu do vody až 1 m na maximálne 5 sekúnd

IPX8
odolnosť proti nepretržitému ponoreniu do hĺbky až 5 m po dobu až jednej hodiny

Výdrž batérie

Predovšetkým pre milovníkov dlhých prechádzok či výletov bez možnosti pripojenia k zdroju energie, má svoj význam výdrž batérie. Tá sa zvyčajne pohybuje okolo 10 hodín, čo predstavuje dostatočný čas pre väčšinu aktivít. Pri výbere je však nutné brať parametre udávané výrobcom s rezervou, keďže ide o maximálnu možnú dobu.

Dodatočné funkcie

Niektoré modely na trhu nepredstavujú iba prehrávač hudby z mobilu, ale vyznačujú sa značnou univerzálnosťou. Možnosť využitia zariadenia ako FM rádia poteší najmä v prípade, keď nie je k dispozícii žiadna obľúbená hudba. Pripojenie cez USB potom umožňuje uložiť vlastné audio súbory na internú pamäť prehrávača, čím dôjde k šetreniu miesta v mobile. V neprehľadných nočných podmienkach poteší aj využiteľnosť výrobku ako prenosné svetlo.

Možnosť pripojenia

Základný spôsob pripojenia samozrejme predstavuje bezdrôtový bluetooth. Kvalitu prenosu potom ovplyvňuje verzia tohto zariadenia, pričom tá najmodernejšia je označená ako 4.1. Svoju úlohu môže zohrať aj prítomnosť klasického 3,5 mm jacku, vďaka ktorému je možné presunúť súbory na internú pamäť. Pre samotné dobíjanie batérií sa potom využívajú služby micro USB portov.

Otázky, ktoré treba riešiť pri výbere mlynčekov na kávu

1. Je dôležitá odolnosť pri výbere prenosného reproduktora?

Samozrejme, odolnosť je jedným zo základných prvkov, ktoré by ste mali posudzovať pri kúpe reproduktora. Jeho krytie/odolnosť určuje, či je odolný napríklad proti vode, prachu, znečisteniu. Dobré je vedieť aj odolnosť voči nárazom, keďže tento reproduktor budete brať so sebou aj na dlhšie cesty.

2. Čo si overiť pred kúpou?

V prvom rade si určite overte kompatibilitu s vaším zariadením. Najmä ak disponujete starším telefónom. Ďalej je dôležité vedieť výkon a iné potrebné parametre. Dôležitým faktorom je aj to aký má dosah od vášho telefónu. Nehovoriac o výdrží batérie.

3. Ako sa ovláda prenosný reproduktor?

Ovládanie nie je nič, čo by ste nezvládli. Na zariadení sa nachádzajú tlačidlá pomocou, ktorých si jednoducho zvolíte potrebný úkon. Navyše ako pri každom inom zariadení aj pri tomto je všetko napísané v pribalenom návode.

4. Oplatí sa investovať vyššiu sumu do reproduktora?

Všetko závisí od okolností a hlavne od toho ako často ho budete používať. Ideálne je prečítať si aké materiály obsahuje a taktiež akými funkciami disponuje. Je potrebné zvážiť väčšiu investíciu v závislosti od kvality zariadenia.

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.