46 najlepších hračiek a darčekov pre ročné dieťa

Vybrať najlepšiu hračku pre ročné dieťa môže byť niekedy poriadne ťažké. Zvlášť pokiaľ ide o dieťa niekoho z príbuzných alebo priateľov, na ktorého prvé narodeniny ste boli pozvaní.

Nie je to ale neriešiteľná úloha, sortiment detských hračiek je totiž neuveriteľne rozsiahly a nájdete v ňom veľa zaujímavých vecí. Ak vás zatiaľ nenapadá nič lepšie ako hrkálka, máme pre vás 46 tipov na atraktívne a originálne darčeky vhodné práve pre najmenšie deti.

Budete sa tak môcť blysnúť ako najlepší teta alebo strýko a inšpiráciu tu môžu samozrejme nájsť aj samotní rodičia, ktorí túžia po tom, aby prvé narodeniny alebo napríklad Vianoce ich dieťaťa boli nezabudnuteľnou udalosťou.

Bábätko rado komunikuje – vymýšľa si svoje slová, napodobňuje zvuky, rýchlo sa učí. Dobrou voľbou sú preto aj knižky a rôzne náučné hračky pre ročné dieťa. Že sa vám nechce nič vymýšľať? Tu je množstvo originálnych tipov na darčeky, ktoré rozhodne nebudú ležať v kúte.

V našom článku nájdete tipy na darčeky v rôznych cenových skupinách – od drobností po veľmi drahé hračky. Určite vďaka tomu narazíte na niečo, čo bude zodpovedať vášmu rozpočtu a možnostiam. Tak hurá do toho.

Najlepšie darčeky a hračky pre ročné dieťa

Skákadlo / hopsadlo do dverí

skákadlo pre ročné dieťa

Skvele zabaví dieťatko aj keď na neho nemáte veľa času. Môžete sa venovať svojej práci v domácnosti a dieťa si spokojne samo hopsá vo dverách.

Na skákadlo môžete upevniť najrôznejšie hračky, niektoré sú aj súčasťou balenia. Je to proste nikdy nekončiaca skákacia zábava!

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Preliezaci tunel

preliezaci tunel pre deti

Veľmi pekným a nie príliš drahým darčekom pre ročné dieťa môže byť taktiež napríklad tzv. preliezaci tunel. Ide o tubu, ktorá je zvyčajne zo syntetického textilu, takže ju môžete ľahko zbaliť a vziať so sebou na záhradu alebo aj do parku a pod. Používať ju ale samozrejme môžete aj doma, ak máte dostatok priestoru. Môžete kúpiť buď samostatný tunel, alebo napríklad tunel s malým stanom ako je na obrázku.

Preliezacie tunely sú ideálne najmä pre staršie deti, ale zabaviť môže aj menšie dieťa, ktoré sa už vie batoliť a liezť.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Chodítko

chodítko pre dieťa

Chodítka patria k tradičným hračkám, ktoré zároveň fungujú ako pomôcka, keď sa dieťa učí chodiť. Existujú dva typy - aktívne a pasívne chodítka. Aktívne chodítko dieťa tlačí pred sebou a iba sa o neho zapiera, pasívny model predstavuje bezpečnú konštrukciu, do ktorej môžete ratolesť usadiť. Dieťa sa potom odráža a pohybuje po vymedzenom priestore.

Medzi obľúbené chodítka patrí napríklad aktívny model Fisher Price, ktorý je navyše cenovo veľmi dostupný. Obstaranie chodítka napr. pre neter alebo synovca a pod. by ste však mali konzultovať s rodičmi, pretože ide o pomôcku, ktorá môže mať vplyv na rozvoj dieťaťa.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Samolepiaca dekorácia na stenu

samolepiaci obrázok na stenu pre deti

Krásne samolepky do detskej izby v príjemných teplých pastelových farbách si každé ročné dieťatko zamiluje. Už totiž vie rozoznávať zvieratká, rastliny a farby a všetko ohľadom prírody ho neuveriteľne zaujíma.

Uvidíte sami, aké bude nadšenie, keď si bude vaše dieťatko môcť aj doma užiť veľa zábavy z vonkajšieho sveta. Samolepky nie sú určené iba na stenu - možno ich lepiť tiež na hladké povrchy ako sú napríklad dvere, skrine, zrkadlá, chladničky atď. Aplikácia samolepiek je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Detský stan do izby

detský stan do izby

Že stany patria len na záhradu alebo na tábory? Pche! Tak to si určite nemyslia vaše deti. Kúpte im tento úžasný stan a uvidíte, že o nich len tak nebudete počuť. Môžete ho naplniť farebnými guličkami, či plyšákmi a inými hračkami.

Stan skvele navodzuje pocit bezpečia, úkrytu a vymedzuje deťom ich súkromné územia. Vďaka vodoodolnému materiálu v spodnej časti podložky je však možné umiestniť stan za slnečných dní aj na terasu či trávnik pred domom.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Detská lampička

lampička pre deti

Tiež sa vaše dieťatko bojí zaspávať po tme, ale klasické lampy dávajú proste moc svetla? Tak to potrebujete roztomilé svetielko, ktoré vykúzli z izbičky jedným bliknutím útulné miestečko na spanie.

A keď pôjdete v noci vaše maličké nadojčiť či podať fľaštičku, nezakopnete už o haldu hračiek pred postieľkou, pretože na ňu uvidíte! Urobte proste všetko pre to, aby sa vaše deti nebáli zaspávať. Za svitu veselej lampičky bude všetko rozprávkové.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Tahacia hračka

ťahacia hračka pre deti

Ťahacie drevené hračky sú úplná klasika a ani v dnešnej dobe, keď existujú záplavy iných možností, im ešte zďaleka neodzvonilo. Naopak, pre veľmi malé deti sú rovnako atraktívne ako kedykoľvek predtým. Výhodou sú taktiež nevysoké obstarávacie ceny, kvalitné drevené modely pritom môžu neskôr slúžiť aj prípadným mladším súrodencom alebo deťom príbuzných.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Zatĺkačka pre deti

zatĺkačka pre deti

Lacnú a úplne obyčajnú zatĺkačkau zoženiete napríklad na Alza.sk alebo v obchode Feedo.sk, kde majú veľký výber. Lacnejšia zatĺkačka sa poškodí, to rozhodne áno. Na druhej strane potom môžete hračku venovať zadarmo niekomu, kto ju ešte využije a nemusíte sa trápiť s predajom. Deti zatĺkanie moc baví. Zatĺkajte s nimi a snažte sa precvičovať farby - zatĺkajte najskôr žltú, červenú, zelenú a modrú.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Drevená didaktická hračka

drevená didatická hračka pre detiSte zástancovia kvalitných drevených hračiek, ktoré podporujú vývoj dieťaťa a učenie? Tak to vás určite poteší veľký výber didaktických hračiek, ktoré pomáhajú rozvíjať priestorové vnímanie a jemnú motoriku detí.

Zaobstarať môžete napríklad túto logickú hru vhodnú pre bábätko staršie ako jeden rok, ktorá je vyrobená len z prírodných materiálov.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Zvonkohra

zvonkohra

Malé deti zbožňujú všetko, čo vydáva rôznorodé zvuky. Pre rodičov sú ale často akustické prejavy hračiek skôr nočnou morou. Zvonkohry však patria k "hudobným nástrojom", ktoré vydávajú príjemnejšie tóny a tak sa dieťa zabaví, bez toho aby si rodičia museli trhať vlasy.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Drevená magnetická pyramída Woody

Drevená magnetická pyramída Woody

Pyramída je podľa výrobcu určená pre deti od dvoch rokov a naozaj až v dvoch rokoch ju vedia kompletne zložiť. Zaberie im to pomerne dosť času a baví ich to. Na pyramíde môžete precvičovať farby, veľkosti krúžkov, čo je pre dieťa ťažké a neustále sa k činnosti znovu a znovu vracia.

Ak narazíte na podozrivo lacnú pyramídu, bude sa jednať o klasickú drevenú pyramídu, ktorá nie je magnetická, a teda nie je možné dieliky rozložiť a zase zložiť.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Odrážadlo 2v1

odrážadlo pre deti

Odrážadlo je pre mnohých symbolom prvých narodenín. Dieťatko sa začína samo pohybovať a objavovať svet. K tomu bude potrebovať poriadny stroj! Toto skvelé odrážadlo je vyrobené z dreva a môžete ho neskôr prerobiť aj na balančný bicykel. Vydrží vám teda ešte dlhé roky.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Detská knižka

textilná kniha pre deti

Prvé knihy. Ide o veľmi populárne hračky, pre najmenšie bábätká to sú napríklad nafukovacie leporela a textilné knižky s pár listami opatrenými pestrofarebnými obrázkami. Neskôr sa knižky stále viac podobajú tým skutočným.

Tieto hračky patria k lacnejším darčekom, napriek tomu vždy potešia a zabavia dieťa na veľmi dlho. Rozhodne teda chybu neurobíte.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Detská sada

detská hracia sada

Taaakže, u hudobných nástrojov ešte chvíľu zostaneme. Viete, ako som vám radila zabrúsiť do klasických hudobnín. Tak to je rada nad zlato, pretože tu nakúpite najkvalitnejšie hudobné nástroje za zlomok ceny tých, ktoré sú určené špeciálne pre deti. Navyše vydávajú oveľa príjemnejšie, melodické zvuky, čo iste oceníte.

Pestujte rytmus a hudobný sluch už v útlom veku a kúpte svojim deťom naozajstné nástroje.. Navyše, tieto bicie nástroje, tamburíny a rolničky iste využijete aj v neskoršom veku, alebo napríklad pri táboráku.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Fisher Price Kolotoč motýle

kolotoč nad postieľku pre deti

Kolotoč nad postieľku s motýlikmi patrí medzi jednu z najobľúbenejších hračiek. Má totiž čo ponúknuť. Táto hračka sa skladá z troch základných častí: držiaka, základne a kolotoča. Držiak je opatrený univerzálnym úchytom, teda je túto pomôcku možné pripevniť k väčšine štandardných postieľok.

Elektronická základňa obsahuje motorček, ktorý zabezpečuje pohon kolotoča. Vie toho ale omnoho viac. Starostlivý rodič môže svojmu dieťaťu pustiť hudbu, biely šum alebo zvuky prírody. Všetky zvuky možno reprodukovať v dvoch úrovniach. Okrem toho táto hračka dokáže premietať na stenu hviezdnu oblohu. Súčasťou balenia je ďalej jednoduchý diaľkový ovládač, s ktorým môžete kolotoč ovládať na diaľku. Dieťa tak nebudete zbytočne budiť.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Penové kocky

penové kocky pre deti

Ďalšou klasickou hračkou sú penové kocky. Keďže sú mäkké, dieťa si s nimi nemôže ublížiť a sú tak vhodné aj pre tých úplne najmenších. Pekným príkladom sú napríklad kocky Playgro, ktoré sú vhodné aj do vody a sú na nich vyobrazená rôzne zvieratká, ktoré sa dieťa postupne môže učiť spoznávať. Ide o darček úplne vhodný aj pre dieťa mladšie ako 1 rok.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Hajánek: Schlafmützen Nici

Hajánek Schlafmützen Nici

Deti majú svojho Hajánka. Plyšáček má čiapočku, ktorá sa pretiahne cez hlavu, keď ide spať a zase sa dá dole, keď je hore. Hajánek je ako člen rodiny. Hračka nehovorí a nehrá, možno ju vyprať v práčke a zakúpite dve veľkosti - 22 centimetrov a 38 centimetrov.  K dostaniu je na nemeckom Amazonu (doprava od 29 eur zdarma) a tiež v nemeckých hračkárnách. Hračku odporúčam na 100%. U nás má veľký úspech. Je perfektným darčekom k prvým narodeninám alebo k Vianociam.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Tatrovka

tatrovka pre deti

Vaše dieťatko ešte nemá tatrovku? Tak to sa musí okamžite napraviť! Túto hračku poznáme už z čias našich rodičov, a tak vieme, že sa teší veľkej obľube.

Dieťa sa na nej môže voziť, skladať a vykladať náklad a vyvádzať spolu s kamarátmi. Ako? No treba usporiadať veľký automobilový závod! Juhuu! Skvelý darček pre ročné dieťa.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Vulli Žirafa Sophie

hračka žirafa pre deti

Stále populárnejšie sú hračky, ktoré dokážu stimulovať čo najviac zmyslov naraz. Medzi veľmi obľúbené varianty patrí práve žirafa Sofie od francúzskeho výrobcu Vulli.

Hračka má pre deti atraktívny vzhľad s kontrastnými farbami, obsahuje pískatko a je vhodná na okusovanie a "ochutnávanie". Ponúka aj zaujímavé hmatové a čuchové vnemy. Opäť ide o darček vhodný aj pre najmenšie bábätká prakticky bez vekového obmedzenia.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Drevená mašinka Jouéco

drevený vláčik pre deti

Mašinka je skvelá. Farebná, krásna, kvalitná, neničí sa a zároveň poskytuje určitý stupeň kreativity. Po dôkladnom prieskume mi na skladacích mašinkách vadilo, že buď boli farebné až moc - niekoľko farieb na jednej kocke, alebo obsahovali príliš málo kociek. Až značka Jouéco spĺňala všetky moje požiadavky. Hračka je farebná, ale rozumne, ponúka k učeniu základné farby. Drevo je tvrdé, neničí sa, farba sa neolupuje. Dieliky sú dostatočne veľké, je ich 18 (akurát), s mašinkou sa dá pekne jazdiť po byte a vagóniky sa neodpojujú. Môžem 100% odporučiť. 

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Hračky do vody

hračka pre deti do vody

Miluje vaše dieťatko vodu? Rado v nej trávi viac a viac času? V prvom roku je batoľa čím ďalej tým šikovnejšie, takže už vo vani krásne sedí a pri špliechanie pozerá okolo seba, čo by sa mu asi tak hodilo do ručičiek. Možno by ste mu mali zaobstarať nejaké hračky do vody. Veľa z nich rozvíja motorické schopnosti, takže okrem zábavy sa vo vani aj niečo naučia.

Knižka do vody, pretekacie misky, rybárska loďka so sieťkou na rybičky, hladný žabiak ... To všetko sú skvelé vodné darčeky pre šikovné detské ručičky.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Navliekacie krúžky

navliekacie krúžky

Navliekacie krúžky. Hračka, ktorá pripomína "dospelácky" hlavolam známy ako hanojské veže. Na najmenšie deti však nemožno mať také nároky, napriek tomu ide o kategóriu hračiek, ktoré rozvíjajú predovšetkým motorické schopnosti dieťaťa, ktoré sa môže snažiť navliekať jednotlivé krúžky na stojanček. Medzi najobľúbenejšie modely patria navliekacie krúžky od značky Playgro alebo Matello Fisher Price.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Detské úložné boxy

detské úložné veko

Pretože darčekov k prvým narodeninám vaše dieťa dostane naozaj veľa, mrknite sa určite po nejakom peknom úložnom boxe. Hodí sa nielen na stavebnice, ale aj na plyšáky, autíčka, výbavu pre bábiky ...

Opäť existujú najrôznejšie farby a motívy, tiež materiály sa líšia. Môžu byť textilné, plastové aj drevené. Niektoré majú veko, iné sú bez veka. Existujú aj skladacie kúsky. Výber záleží predovšetkým na tom, čo do boxu budete ukladať.

Tip: Prázdny box batoľa zrejme nezaujme. Pokiaľ mu do neho ale schováte nejaké kocky, alebo akúkoľvek ďalšiu hračku, pochopí hneď, na čo slúži a čoskoro sa naučí do neho hračky samo schovávať.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

K's Kids Veľká zebra RYAN s 28 funkciami zábavy

velka zebra ryan pre deti

Ak sa chcete trocha rozšupnúť, máme tu pre vás tip na veľmi zaujímavú a atraktívnu hračku, ktorá rozhodne prekvapí množstvom možností. Na prvý pohľad ide o obyčajnú, hoci pomerne rozmernú (50 cm) zebru, ale pri bližšom skúmaní zistíte, že ponúka 28 funkcií! Či už ide o rôzne druhy zvukov, materiálov pre hmatové a čuchové vnemy, možností pre cibrenie jemnej motoriky apod. Veľká zebra Kids Ryan je vhodná pre deti už od cca 6 mesiacov.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Jedálenský set pre najmenších

jedálenská sada pre deti

Dieťaťu už rastú zúbky a môže jesť veľa dobrôt? V tom prípade by sa malo začať so spoločným stolovaním. Veselý riad, ktorý bude len ich, podporí radosť zo spoločného jedla.

Riad je nerozbitný a prispôsobený pre ruky malého dieťaťa. Ak vyberiete súpravu s obľúbeným obrázkom, bude jedlo ešte zábavnejšie.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Stavebnice LEGO DUPLO®

stavebnica lego duplo

Pre o niečo staršie deti (zhruba od 1 a pol roka) už je možné uvažovať aj o jednej z najobľúbenejších hračiek sveta - o legu. Existujú varianty tejto stavebnice určené práve pre najmenších. Väčšinou ich nájdete pod označením LEGO DUPLO. Môže ísť napríklad o parný vláčik, rodinný domček alebo iné modely.

Tieto stavebnice sú veľmi atraktívne a taktiež ponúkajú rôzne druhy vnemov, od svetelných až po akustické. Jedinou nevýhodou je trochu vyššia cena.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Interaktívny hrací stolček

Interaktívny hrací stolček

Zaujímavý hrací stolček značky Fisher Price ponúka veľmi veľa možností a niekoľko rôznych motívov (farma, ZOO, psia strieška). Opatrený je rôznymi tlačidlami a posunovátky, s ktorými sa dieťa zabaví. Stolík vie prehrávať pesničky alebo odriekať abecedu.

Funkcií je naozaj veľa, čomu zodpovedá aj trochu vyššia cena. Výhodou je, že pultík je vhodný pre deti už od 6 mesiacov, ale tiež až napr. do 3 rokov.

POZRIEŤ V NAJLEPŚEJ CENE

Taf Toys Volant do auta

Taf Toys Volant do auta 

Interaktívny volant môže byť skvelou voľbou napríklad ako darček pre ročného chlapca. Aj táto hračka vie veľa vecí. Pri točení volantom a stláčaní tlačidiel vydáva rôzne zvuky. Je tu taktiež zrkadlo, ktoré je pochopiteľne z bezpečného a nerozbitného materiálu, pre malé dieťa bude ale veľmi atraktívnym prvkom.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Hopsadlo

hopsadlo pre deti

Aj skákacie hračky patria k veľmi obľúbeným darčekom, ktoré navyše prinútia deti k pohybu a rozvoju svalov. Jednou z takých je napríklad skákací pes od firmy Ludi. Toto zvieratko je nafukovacie a má nosnosť až 35 kg.

Pokiaľ ho budete chcieť zaobstarať napríklad pre dieťa príbuzných alebo priateľov, radšej s nimi voľbu konzultujte. Niektoré zdroje tieto hračky odporúčajú až od vyššieho veku (cca od 3 rokov), preto by rodičia mali rozhodnúť, či je takýto darček vhodný napr. pre ročné batoľa.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Bino Kocky vo vedierku 100 ks

Bino Kocky vo vedierku 100 ks

Ďalšie penové kocky, ale tentoraz trochu iného charakteru. Ide totiž o veľké množstvo jednofarebných dielikov vhodných pre použitie ako napr. stavebnicu. Majú teda pozitívny vplyv na rozvoj rôznych pohybových schopností. Kocky, ktoré ponúka firma Bino, sú ľahké a ide o úplne bezpečnú hračku vhodnú aj pre veľmi malé deti.

KÚPIŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Drevená ťahacia hračka a vkladačka

Drevená ťahacie hračka a vkladačka

Deti sa so slimákom hrajú a baví ich ťahať ho po miestnosti, prezerať si, ako je farebný a vhadzovať tvary. Určite skvelý darček pre vaše dieťa.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

K´s Kids Velký dinosaurus

K´s Kids Velký dinosaurus

Minimálne od čias Jurského parku patria dinosaury a hračky s touto tématikou medzi vôbec najobľúbenejšie detské záležitosti. Tento trend nevädne ani dnes a nad rozmerným hracom dinosaurom určite zaplesá srdce nejedného dieťaťa.

Dinosaur Kids je nielen veľkým plyšákom. Obsahuje navyše 60 loptičiek a možno ho rozopnúť, takže vytvorí samostatnú hraciu plochu. Hračka je vhodná už pre cca polročné deti, ale opäť ide skôr o drahší kúsok.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Interaktívny plyšák pre chlapcov aj dievčatá

Interaktívny plyšák pre chlapcov aj dievčatá

Plyšová hračka sa hodí ku každej príležitosti - či už je to darček k narodeninám, darček k Vianociam, alebo darček len tak. Že má vaša ratolesť už dosť plyšákov? To verím, a preto som pre vás vybral interaktívne plyšáky, ktorí vaše dieťa môžu aj niečo naučiť.

Hovoriaci psík je klasika, ktorú má každé druhé dieťa - modré uši sú pre chlapcov, ružové pre dievčatá. A nemusíte sa báť, aj keď sú nápisy v angličtine, pesničky a riekanky v nich nahrané sú slovensky. 

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Clementoni Interaktívny psík

Clementoni Interaktívny psík

Ďalšia interaktívna hračka. Tentoraz v podobe psíka a za trochu dostupnejšiu cenu ako niektoré predchádzajúce. Psík značky Clementoni má množstvo výučbovo-zábavných funkcií a je vhodný práve pre deti od cca 1 roka. Napájaný je tužkovými batériami.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Hravé chodítko

hravé chodítko

Chodítko je pre vášho malého prieskumníka veľkým pomocníkom. Také, v ktorom dieťa sedí a zároveň ťape, sa príliš neodporúča - nepodporuje samostatnú chôdzu. Ale chodítko, ktorého sa dieťatko len drží a tlačí ho pred seba, je úplne v poriadku.

Chodítka sú krásne, najčastejšie drevené. Nájdete medzi nimi pojazdnú kuchynku, kutilský pult, kosačku na trávu, chodítko s kockami, interaktívne chodítko s rôznymi aktivitami, alebo chodítko s vozíčkom, v ktorom vaše ročné bábätko môže prevážať hračky a plyšáky.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Chemoplast Kocka MIMI

Chemoplast Kocka MIMI

Pevná vôľa patrí medzi nevyhnutné vlastnosti úspešného človeka, tak prečo ju necvičiť už od útleho veku. Peknú úlohu v tomto drilu predstavuje Kocka MIMI, ktorá vaše deti dokonale vycepuje. Hračka sa skladá z dvoch hlavných častí: kocky a menších dielikov. Kocku tvorí šesť väčších dielikov. Tieto dieliky možno do seba jednoduchým spôsobom zacvaknúť, čím sa docieli zostavenie pravidelného štvorca.

Každá strana štvorca obsahuje tri otvory. Do týchto otvorov môže dieťa vkladať jednotlivé dieliky. Kocky sú ale spracované rôznorodo, pričom každá z nich má na štvorci svoje miesto v podobe špecifického tvaru. Dieťa teda nemôže do štvorca vtlačiť napríklad trojuholník a pod.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Odrážadlo

Ďalší evergreen medzi hračkami. Deti odrážadlá zbožňujú, ide navyše o aktívnu pomôcku, ktorá rozvíja pohybové schopnosti. Mnohé modely sú navyše vhodné aj pre veľmi malé deti vo veku okolo jedného roka.

Medzi zaujímavé kúsky z tejto kategórie patrí napríklad vozítko Puky Pukylino, čo je vysoko kvalitný a odolný model s veľmi vkusným dizajnom. Cenovo dostupnejšou alternatívou potom môže byť napríklad motorka Enduro Yupee značky Teddies.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Lego Duplo Box plný zábavy

lego duplo box

Lego je úplná klasika a nesmie chýbať v žiadnom detskom kútiku. Výrobcovia mysleli samozrejme aj na tie najmenšie, takže si môžu hrať aj deti už od jedného roka.

Box plný zábavy je plný DUPLO kociek, ktoré môžete pripájať k špeciálnemu vozíku. Ten má zaoblené kraje a môžete ho všade voziť. Je tak vhodný aj pre najmenšie deti.

Komplexná sada obsahuje 2 prvky otváracích okien, roztomilého psíka, kocky s číslicami a zodpovedajúce kocky s obrázkami, ktoré pomôžu dieťaťu s počítaním.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Pokladnička pre najmenších

pokladnička pre najmenších

Čo sa v mladosti naučí ... Ak vaše dieťatko začína v obchode pokukovať po tovare, či pri pokladni vyžaduje vašu peňaženku a chce platiť, možno je na čase začať s vlastnými korunkami.

Najobľúbenejším tvarom pokladničky je samozrejme stále prasiatko. Vybrať môžete klasické porcelánové, alebo i veľké plyšové. Z ďalších zvieratiek a tvarov pre deti to je napríklad panda a jednorožec.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Náučná maketa mobilu

maketa mobilu

Skôr či neskôr prídu deti do styku s mobilnými technológiami. Tak prečo je na toto stretnutie nepripraviť? Môžete tak urobiť napríklad s pomocou náučnej makety mobilu s motívom obľúbenej rozprávky. Hračka dokáže prehrávať melódie a tóny a neskôr napríklad učiť sčítanie a odčítanie.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Detské obliečky

detské obliečky

Spinká váš poklad stále v bábätkovských obliečkach? Chystáte mu zaobstarať veľkú posteľ? Možno by sa mu ako darček k prvým narodeninám hodili aj obliečky pre "veľké" dievčatá a chlapcov.

Na výber sú rozprávkové vzory, ktoré ročné dieťa ešte nemusí poznať, vládnu samozrejme zvieracie obrázky, alebo pre chlapcov autíčkové či lodičkové kúsky. Čo sa týka materiálu, je to rovnaké ako u nás dospelákov - najbežnejšie je bavlna, ďalej krep, pre studenšie noci i flanel.

Tip: Pozor si dajte na rozmery. Sú dva najčastejšie, a to 100 × 135 cm a 140 × 200 cm. Pre ročné batoľa máte zrejme stále menšie prikrývku, takže hľadajte aj menší rozmer obliečky.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Plyšák

plyšák

Bez plyšákov sa žiadna domácnosť, v ktorej sa pohybujú deti, nezaobíde. Ide o hračku, ktorá je doslova stávkou na istotu v prípade, že naozaj neviete, čo zaobstarať. Plyšové hračky sú navyše vhodným darčekom prakticky aj pre novorodencov a veľmi malé bábätká.

Úplnú klasiku predstavujú medvedíky. Ak chcete byť originálnejší, môžete siahnuť napríklad po krtkovi. Možnosti sú ale takmer neobmedzené.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Fisher-Price Ťahací telefón

Fisher-Price Ťahací telefón

Pre mladých telefonistov pripravil známy výrobca Fisher Price túto prekrásnu hračku. A ako sami uvidíte, ťahací telefón je skutočne multifunkčný. V prvom rade sa bude deťom páčiť pôvabné prevedenie vo výrazných farbách. Červená dokáže prilákať pozornosť a biela s modrou spolu zase dokonale vyzerajú.

Telefón je usadená na štyroch pohyblivých kolieskach, pričom k prednej časti je upevnená ťahacia šnúrka. Za ňu môžu deti telefón pohodlne vláčiť ako autíčko. Okrem šnúrky môžete ešte vidieť úsmev a oči, ktoré sa hýbu. Ťahací telefón určite patrí medzi najlepšie hračky pre deti.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Krtkove ihrisko s balónikmi

Krtkove ihrisko s balonikmi

Deti tieto balónové bazéniky milujú. Tiež sa v nich vaše mimi hned musí vykúpať? Či už je to na návšteve, alebo niekde v detskom kútiku? Ak v balónikoch dokáže vyčíňať dlhé minúty, kúpte mu jeho vlastný bazénik.

Tento bazénik je krásny a veselý, s obľúbeným rozprávkovým hrdinom - Krtkom. Rozmery sú naozaj dostačujúce - 120 × 104 × 36 cm. Pozor, neobsahuje loptičky, tie určite dokúpte. Odporúčam ich zaobstarať viac, nezdá sa to, ale stovka je málo. Variantom je, že do Krtkova ihriska žiadne balóniky nedáte a necháte ho len ako ohrádku pre vášho drobca.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Záhradná kosačka

záhradná kosačka marimex pre deti

Chcete mať z dieťaťa malého záhradníka a učiť ho láske k prírode? Potom sa vám možno zapáči pekná a cenovo veľmi dostupná detská kosačka Mochtoys so skladacím držadlom. Táto kosačka môže čiastočne fungovať aj ako aktívne chodítko a dieťa s ňou môže vyvádzať v interiéri aj vonku.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Zvuková knižka plná zvieratiek

Zvuková knižka plná zvieratiek

Určite to poznáte - všetko, čo hrá a vydáva zvuky, je jednoducho najviac. Vás všetky tie zvuky občas privádzajú do šialenstva, ale čo by ste pre rozvoj a šťastie vášho bábätka neurobili. Že?

Vybrala som pre vaše milé deti veselú knižku s takmer 30 zvukmi tých najznámejších aj menej známych zvieratiek. Viete napríklad, ako robí líška? Táto knižka vydrží deťom naozaj dlho. Okrem klasického režimu, kedy vaše dieťatko krčí obrázok zvieratká a to potom vydá zvuk, je tu aj druhý trošku náročnejší režim, a to je poznávanie zvukov - kniha sama vydá zvuk a dieťa musí stlačiť zodpovedajúce zvieratko.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Leave a Reply

Default image
Ing. Dávid Škola
Aktívne sa venujem recenziám rôznych produktov, ktoré dôkladne otestujem a napíšem o nich recenziu. Baví ma to hlavne z toho dôvodu, lebo viem že ušetrím čas a peňaženku nielen sebe, ale aj ostatným užívateľom.