Pákový kávovar DeLonghi EC 685.M - Patrí zaslúžene medzi špičku v pákových kávovarov? Recenzia a skúsenosti

Obsah článku

Kávu ako priamo z kaviarne som mal možnosť ochutnať a pripraviť si doma pomocou pákového kávovaru DeLonghi EC 685.M, ktorý je šikovným pomocníkom v domácnoti na prípravu chutnej kávy s bohatou penou. Vyskúšala som si všetky jeho funkcie – je tento kávovar za tak nízku cenu naozaj jedným z TOP pákových kávovarov na trhu?

 

Základné informácie

Kávovar DeLonghi EC 685.M je jedným z radu pákových kávovarov tejto značky, pričom spadá do nižšej cenovej kategórie. Mne poslúžil na prípravu chutnej kávy s úžasnou penou priamo doma, pričom jeho používanie a ovládanie je veľmi jednoduché, takže mi príprava kávy nezabrala kopec času.

Veľmi ma potešilo, že som si mohla vybrať až zo štyroch matných farebných prevedení – čierna, biela, červená a strieborná. Kávovar je celý z kovu, čo zodpovedá aj jeho kvalite a naozaj sa hodí do každej kuchyne či kancelárie a zmestí sa kamkoľvek, pretože meria len 15 cm na šírku. 

Veľkou výhodou tohto pákového kávovaru DeLonghi je príprava kávy mletej alebo porciovanej – vyhovie každému.

Disponuje nastaviteľnou tryskou na prípravu bohatej a chutnej peny, ktorá nesmie na cappucine alebo caffe late chýbať.

Kávovar obsahuje aj funkciu, vďaka ktorej jednoducho prevaríte len vodu na čaj. Všetko je veľmi jednoduché – kávovar som ovládala len pomocou troch tlačidiel, vďaka ktorým sa kávovar už o všetko postaral sám a pripravil kávu podľa aktuálnej chuti. Tiež som ocenila funkciu zabudovaného termobloku a ďalej s tým súvisí aj pasívny nahrievač šálok. Vďaka týmto dvom funkciám vydržala moja káva dlhšie teplá v požadovanej teplote.

Tip : Na prípravu mojej obľúbenej kávy som mohla používať len mletú kávu, čo mi veľmi nevyhovuje, pretože rada používam rôzne kávové kapsule. Takže ak nie ste milovníkom iba mletej kávy, tento kávovar asi nebude podľa vášho gusta.

parná tryska DeLonghi EC 685.M
pákový kávovar DeLonghi EC 685.M

Kávovar DeLonghi EC 685.M pracuje s tlakom až 15 barov. Čo je však nevýhodou, tento kávovar nedisponuje funkciou celkového automatického čistenia, takže ho musíte dočistiť sami, čo však nie je veľmi náročné.

Obsahuje však funkciu automatického odvápnenia, ktorá je super, pretože vyčistí váš kávovar rýchlo a sám upozorní na potrebu odvápnenia, takže sa nemusíte báť, že sa zanesie nečistotami a zvyškami kávy alebo mlieka.

Súčasťou balenia EC 685.M sú aj tri druhy filtrov – jeden na porciovanú kávu, druhý na jednu porciu mletej kávy a tretí až na dve porcie mletej kávy.

Taktiež je k dispozícii v balení aj dvojité sitko na mletú kávu, čo uľahčuje čistenie.

Čo sa týka veľkosti použiteľných šálok, tak pákový kávovar je prispôsobený na výšku šálky až do 12 cm, čo je veľkou výhodou napríklad pri príprave latte macchiato. Taktiež si môžete nastaviť aj veľkosť vašej kávy.

Kávovar podľa mňa musí obsahovať aspoň jeden litrový zásobník na vodu, čo tento pákový kávovar spĺňa, pretože by ma nebavilo stále dopĺňať vodu, čo je tiež výhoda pre ľudí, ktorí sú trošku leniví ako ja. Je tiež veľmi malý a ľahký – váži len 4 kg, takže sa naozaj zmestí kamkoľvek.

DeLonghi EC 685.M - Kde kúpiť najvýhodnejšie

logo alza.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových eshopov + aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️možnosť nákupu na splátky + osobný odber produktov

⭐️porovnanie cien vo viacerých dostupných eshopoch
⭐️kvalitne a esteticky spracované a overené používateľmi

logo tpd.sk

⭐️známy a overený internetový obchod
⭐️férové ceny, veľa spôsobov dopravy + osobný odber
⭐️časté akcie a výpredaje

logo hej.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových obchodov na Slovensku
⭐️férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️časté akcie a výpredaje 

logo okay.sk

⭐️známy a overený internetový obchod
⭐️časté akcie a výpredaje

Rozbaľovanie pákového kávovaru DeLonghi EC 685 M

V čom vidím výhody a nevýhody pákového kávovaru DeLonghi EC 685.M

Dôležité parametre:

Tryska na paruáno
Použitie mletej kávyáno
Nahrievač šálokáno
Objem vody1 liter
Parný tlak15 barov
Príkon1450 W
Hmotnosť 4,2 kg
Funkcia odvápňovaniaáno

Použitie a príslušenstvo

Pákový kávovar DeLonghi EC 685.M je vhodný do každej domácnosti, pretože jeho používanie je veľmi jednoduché. Povedala by som, že nie je vhodný pre náročnejších ľudí, lebo disponuje len niekoľkými funkciami, ale pre bežného používateľa postačí. Je možné ho použiť kdekoľvek na prípravu obľúbenej kávy s bohatou mliečnou penou ako z kaviarne.

V balení nájdete manuál na použitie, tri druhy sitiek, držiak na filtre a odvápňovací prostriedok.

pákový kávovar DeLonghi EC 685.M, sitká, páka na DeLonghi,
odvápňovač DeLonghi, manuál DeLonghi EC 685.M

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Bola som zvedavá ako hodnotia tento kávovar z radu DeLonghi aj iní ľudia, ktorí si ho tiež vyskúšali. Tu je zopár recenzií:

Najčastejšie otázky pred kúpou

Otázka:       Aká je teplota vody, z ktorej je urobené espresso?
Odpoveď:   Teplota vody sa pohybuje okolo 95,3˚ a nahriata šálka by mala mať okolo 45˚.

Otázka:        Disponuje kávovar aj displejom?
Odpoveď:    Nie, kávovar nemá displej, iba tri tlačidlá na ovládanie, ktorí je veľmi jednoduché.

Ako si pripraviť skvelé cappuccino A espresso na pákovom kávovare DeLonghi EC 685.M

Môj názor na pákový kávovar DeLonghi EC 685.M

S používaním a prevádzkou tohto kávovaru som veľmi spokojná až na prípravu kávy v dvoch šálkach naraz, čo nie je veľmi možné. Inak jeho kvalita zodpovedá cene a je naozaj skvelým pomocníkom na prípravu chutnej a kvalitnej kávy doma ako od baristu. 

Cena
0%
Funkcie
0%
Vzhľad/Prevedenie
0%
Príkon a tlak
0%

Vývoj ceny DeLonghi EC 685 M

Dávid Škola
Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.

Facebook