Kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B - Kráľ v strednej triede automatických kávovarov + recenzia a skúsenosti

Ak ste milovníkom kávy a rozmýšľate nad kúpou nového kávovaru, ale neviete sa rozhodnúť, táto recenzia je určená práve pre vás. Dnes sa zameriam na veľmi obľúbený automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B. Jedná sa o kvalitný automatický kávovar, pretože značka DeLonghi  patrí medzi kávovary, ktoré sa spájajú s kvalitou.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Tento pomocník do domácnosti je plne automatický, čo znamená, že jednoducho stlačíte tlačidlo na displeji kávovaru a káva sa pripraví sama. Kávovar je dostupný v elegantnej lesklej čiernej farbe, a preto sa hodí do každej kuchyne. Šikovný kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B dokáže pripraviť dve šálky kávy naraz. Disponuje precíznym mlynčekom, takže sa nemusíte obávať nedokonalo pomletej kávy, pretože si môžete nastaviť až z trinástich rôznych hrúbok pomletia kávy. Napriek tejto rozvinutej funkcii je oceľový mlynček veľmi tichý. Tiež obsahuje parnú trysku, ktorá sa postará o perfektnú mliečnu penu.

Zásobník na kávové zrná je veľký, zmestí sa doň až 250 gramov nepomletej kávy, pričom je možné používať na prípravu obľúbenej kávy aj pomleté kávové zrná. DeLonghi kávovar obsahuje špeciálny Tubeless System, ktorý sa zas postará o to, aby bolo zvyškov pomletej kávy v mlynčeku čo najmenej, a aby bola zachovaná aróma čerstvej kávy.

Veľkou výhodou automatického kávovaru DeLonghi 22.110 B je aj veľká nádržka na vodu s objemom až 1,8 litra a tiež odnímateľná jednotka na sparenie, čo umožňuje jednoduchšie čistenie a údržbu kávovaru. Taktiež je možné nastaviť objem kávy pre rôzne druhy šálok až do 14,2 cm.  Otočné koliesko na kávovare (viď foto) umožňuje regulovať množstvo kávy na prípravu a tým zvýšiť alebo znížiť intenzitu chuti. Potom už len stačí stisnúť tlačidlo na dotykovom displeji a tým si vybrať svoj obľúbený druh kávy.

Kávovar sa po zapnutí aj po vypnutí automaticky prepláchne. Usadeniny zvyškov kávy sa ukladajú do špeciálneho priečinka, do ktorého sa vojdú usadeniny a zvyšky až zo štrnástich šálok kávy. Rozsvietené kontrolky na prednom paneli vás dopredu upozornia na potrebu odvápnenia, o ktoré sa postará špeciálny DeLonghi filter, alebo že je kávovar potrebné vyčistiť, poprípade doň doliať vodu.

delonghi ecam 22.110.b - kde kúpiť najvýhodnejšie

V čom vidím výhody a nevýhody automatického kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B

Tip : Počas používania automatického kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B som zistil, že obsahuje aj funkciu horúca voda, vďaka ktorej si môžem uvariť len vodu, napríklad na čaj. Taktiež je pre mňa veľmi vyhovujúca aj funkcia pamäte kávovaru – nastavenie objemu vody aj kávy a všetkých priorít pre moju obľúbenú kávu si kávovar zapamätá a stačí len stlačiť tlačidlo a káva podľa môjho gusta je hotová.

Dôležité parametre:

Objem                                       1,8 l    
Zásobník na kávu                    áno
Kapacita zásobníka                250 g 
Dĺžka prívodového kábla        1,15 m
Tryska na paru                          áno
Ukazovateľ množstva vody    áno
Mlynček                                     áno
Príkon                                        2200W
Nastavenie sily kávy               áno
Použitie mletej kávy               áno
Použitie zrnkovej kávy           áno
Nastaviteľná teplota kávy     
áno
Automatické čistenie             
áno
Hmotnosť                                 
9,1 kg

POUŽITIE A PRÍSLUŠENSTVO

Automatický kávovar DeLonghi je použiteľný v každej domácnosti, kde sa pripravuje káva každý deň a to dokonca niekoľkokrát, pretože s týmto pomocníkom ušetríte veľa času a pripravená káva je veľmi kvalitná a vhodná aj pre „fajnšmekrov“. Ku kávovaru prislúcha používateľská príručka a niektoré obchody vám pribalia aj balíček kávy ako darček.

Príslušenstvo kávovaru  De Longhi ECAM 22.110 B: 
• používateľská príručka + odmerka na kávu
• odvápňovací prostriedok EcoDecalk mini
• vodný filter na zlepšovanie kvality vody

RECENZIE A SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B má veľa pozitívnych recenzií na internete, avšak nájdu sa aj kritickejšie hodnotenia.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRED KÚPOU

Otázka:          Je možné používať kávovar aj bez zmäkčovacieho filtra? Odvápňovanie považujem za samozrejmosť, len ma                                      zaujíma, či je potrebné pravidelne dokupovať filter.
Odpoveď:       Kávovar je možné používať aj bez vodného filtru. Odporúča sa však používať na miestach, kde je tvrdá voda.

Otázka:         Aká je maximálna veľkosť šálky/pohára, ktorá sa vojde pod trysku výdaja kávy a či je možné trysku výškovo                                       nastavovať alebo je napevno?
Odpoveď:     Trysku na výdaj kávy je možné upravovať – veľkosť šálky od 8,6 cm do 14,2 cm.

MÔJ NÁZOR NA AUTOMATICKÝ KÁVOVAR DELONGHI ECAM 22.110 B

Cena za tento kávovar zodpovedá jeho kvalite a tiež kvalite pripravenej kávy. Príprava je veľmi jednoduchá a zvládne to naozaj každý. Veľmi príjemné je aj  jednoduché a rýchle čistenie kávovaru, ktoré je automatické a vy sa staráte len o jeho rýchlu údržbu. Prípravou dvoch šálok kávy naraz ušetríte pomerne veľa času. Kávovar DeLonghi ECAM 22. 110 B som mal možnosť otestovať a s chuťou kávy a kvalitou peny som bol veľmi milo prekvapený.  

Cena
0%
Funkcie
0%
Vzhľad/Prevedenie
0%
Príkon a tlak
0%
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.