Najlepšie elektrické kolobežky 2021 - Test, Recenzie + Návod, ako si vybrať

Tieto elektrické kolobežky odporúčame:

elektrická kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2

Víťaz testu

5/5
elektrická kolobežka Bluetouch BT 800

Pre náročných

4.5/5
elektrická kolobežka Ninebot Segway Kickscooter ES2

Skvelé funkcie

4.5/5

Recenzie elektrokolobežiek

Máte radi dopravné prostriedky a zháňate čo najlepšiu elektrickú kolobežku? Potom vám tento článok určite príde vhod. Budeme sa v ňom totiž obšírne venovať práve týmto zaujímavým zariadeniam.

Poradíme vám, podľa čoho postupovať pri výbere elektrickej kolobežky, akých parametrov si všímať a na čo si dať pozor.

Informácie, ktoré poskytneme, vám dobre poslúžia pri základnej orientácii v aktuálnej ponuke. Budete pripravení čeliť reklamným trikom a schopní racionálne posudzovať jednotlivé modely navzájom podľa ich vnútorných vlastností.

Pri testovaní elektrických kolobežiek sme sa sústredili na všetky parametre, ktoré sú pre výber elektrokolobežky najdôležitejšie. 

ELEKTRICKÉ KOLOBEŽKY - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie elektrické kolobežky na základe testu 2021

Xiaomi Mi Scooter 2
Bluetouch BT 800
Ninebot Segway Kickscooter ES2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Eljet Carbon light
elektrická kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2elektrická kolobežka Bluetouch BT 800elektrická kolobežka Ninebot Segway Kickscooter ES2elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Proelektrická kolobežka Eljet Carbon light
Nosnosť
100 kg
120 kg
100 kg
100 kg
110 kg
Hmotnosť
12,5 kg
26 kg
12,5 kg
14,2 kg
6,5 kg
Dojazd
30 km
60 km
25 km
40 km
20 km
Maximálna rýchlosť
25 km/h
50 km/h
25 km/h
25 km/h
23 km/h
Výkon
250 W
800 W
250 W
300 W
250 W
Doba nabíjania
5 hodín
5 hodín
3,5 hodiny
5 hodín
2 hodiny
Cena
360,90 €
1 118,90 €
478,79 €
516,90 €
319,90 €
[su_button url="https://www.alza.sk/sport/xiaomi-mi-electric-scooter-pro-2-d5875725.htm?o=1?idp=10367&banner_id=30289" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/bluetouchbt800" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/ninebotkickscooteres2" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/xiaomielectricpro" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/eljetcarbonlight" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 12,5 kg | Dojazd: 30 km | Maximálna rýchlosť: 25 km / h | Doba nabíjania: 5 hodín | Výkon: 250 W |

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 patrí medzi najpopulárnejšie elektrické kolobežky na slovenskom trhu. Výsadou tohto stroja je odolná konštrukcia z pevného leteckého hliníka. Vyššia kvalita sa však negatívne prejavila na hmotnosti nad 12 kilogramov: na nejaké extra dlhé prenášanie teda nie je tento stroj stavaný. Výrobca si je toho našťastie vedomý a elektrickú kolobežku vybavil praktickým skladacím mechanizmom.

Ďalšie parametre sú ale vynikajúce. V prvom rade poteší výkonný motor o sile 250 Wattov, ktorý dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť až 25 kilometrov za hodinu. 30 km dojazd je veľmi slušný. Na cestách potom uvítate predné aj zadné osvetlenie a kvalitné kotúčové brzdy. Systém je dokonca vybavený rekuperáciou a elektrickú kolobežku možno spárovať s mobilným telefónom cez aplikáciu Mi Home.

Okrem uvedenej vyššej hmotnosti nie je ani maximálna nosnosť 100 kilogramov nijak veľká. Tiež počítajte s dlhšou dobou nabíjania batérie (okolo 5-6 hodín), čo sa ale vzhľadom na dojazdové vlastnosti dá očakávať.

Tak či onak, Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je najlepšia elektrokolobežka v pomere cena a výkon. Za stále slušné peniaze si zaobstaráte šikovného pomocníka na cesty, ktorý vás nenechá nikdy v štichu.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 360,90 €

Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 26 kg | Dojazd: až 60 km | Maximálna rýchlosť: 50 km / h | Doba nabíjania: 5 hodín | Výkon: 800 W |

Ak to myslíte s kúpou elektrickej kolobežky skutočne vážne a chcete len to najlepšie, môžeme vám odporučiť brilantný model BlueTouch BT 800. Cena je síce vysoká, avšak na oplátku budete obdarení modernými technológiami.

Do kolien nás dostala maximálna rýchlosť 50 km / h a dojazd až 60 kilometrov. S takou rýchlosťou a výdržou si môžete zájsť takmer kamkoľvek si zmyslíte. Nechýbajú ani kvalitné 10palcové pneumatiky a predné i zadné odpruženie. Jazda je teda svižná, dlhá a pohodlná. Ostatne výkon motora hlási neuveriteľných 800 Wattov, čo je voči ostatným elektro konkurentom niekoľkonásobne väčšia kapacita.

Pozadu nezostala ani nosnosť. elektrokolobežka BlueTouch BT 800 totiž uvezie až 120 kilogramového jazdca. Výrobca pamätal aj na bezpečnosť a mimoriadny komfort. Tešiť sa môžete z účinných kotúčových bŕzd, nastaviteľnej výšky riadidiel a podsvieteného displeja. Pre ľahký transport možno elektrickú kolobežku rýchlo zložiť a premiestniť. Berte ale do úvahy vysokú hmotnosť 26 kilogramov. Pre transport je teda vhodné vozidlo.

BlueTouch BT 800 je najlepší elektrická kolobežka na trhu. Tu sa stretla maximálna možná miera tých najlepších vlastností, ktoré môže také vozidlo vôbec mať.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 1 118,90€

Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 12,5 kg | Dojazd: 25 km | Maximálna rýchlosť: 25 km / h | Doba nabíjania: 3,5 hodiny | Výkon: 250 W |

V kategórii elektrických kolobežiek sa nachádza aj model Ninebot Segway Kickscooter ES2. Patrí medzi obľúbené jazdecké kolobežky, ktoré sa hodia vo voľnom čase, nakupovaní a na cestu do práce alebo školy. Hmotnosť činí bežných 12,5 kilogramov, pričom konštrukciu je možné jednoducho zložiť. Prenášanie a uskladnenie je tak jednoduché. Komfort jazdca zase istí predný tlmič a pneumatika.

Výrobca nezabudol ani na bezpečnosť. Rolu hrá protiblokovacie mechanické a elektronické brzdy. Elektrokolobežka Ninebot Segway dosahuje rýchlosť až 25 km / h., pričom dojazd sa pohybuje okolo 25 kilometrov. Doba nabíjania trvá zhruba 3,5 hodiny. Výborné sú aj praktické doplnky.

Jazdec má si môže vybrať viacfarebné LED podsvietenie a osvetlenie. Rýchlosť a stav batérie sa ukazuje na prehľadnom displeji, pričom pre pohodlné cestovanie na dlhšie vzdialenosti je skvelý tempomat (udržiava konštantnú rýchlosť). Skvelú podporu dodáva aplikácia Segway-Ninebot, kde je pripravený výukový program a veľa užitočných funkcií. Nie je problém nájsť kamarátov v okolí alebo zistiť stav vašej elektrickej kolobežky.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 478,79 €

Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 14,2 kg | Dojazd: 40 km | Maximálna rýchlosť: 25 km / h | Doba nabíjania: 5 hodín | Výkon: 300 W |

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro je vylepšenou verziou skvelej Xiaomi Mi Scooter 2 (xiaomi m365), najpopulárnejšej elektrickej kolobežky základnej úrovne. 

Aj keď to vyzerá takmer identicky s originálom (xiaomi m365), Pro je o niečo väčšia a má vstavaný jasný informačný LED displej. Väčšia veľkosť poskytuje viac priestoru na palube, vďaka čomu je elektrická kolobežka pohodlnejšia.

Väčšia batéria dáva modelu Xiaomi Pro počas našich testov pozoruhodný dosah cez 40km. Výkonnejší motor 300 W  vyústil do rýchleho zrýchlenia o 5,3 sekundy pri 0 až 15 km / h.

Nový informačný displej zobrazuje adresy, ktoré vlastníci mali v pôvodnej verzii. Zobrazuje základné informácie: rýchlosť, kapacitu batérie, režim, svetlá, pripojenie Bluetooth atď. Veľká časť pôvodnej konštrukcie Xiaomi Mi 2 (xiaomi m365) vrátane akcelerátora, pneumatík, bŕzd a mechanizmu zostáva rovnaká.

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Pro je určená pre kupujúceho, ktorý hľadá dobre navrhnutý stroj s dlhším dosahom, ale stále pomerne v dobrej cene. 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 516,90 €

Nosnosť: 110 kg | Hmotnosť: 6,5 kg | Dojazd: 20 km | Maximálna rýchlosť: 23 km / h | Doba nabíjania: 2 hodiny | Výkon: 250 W |

Do mestskej premávky odporúčame elektrickú kolobežku Eljet Carbon Light. Za dostupnú cenu získate skvelý dopravný prostriedok s mnohými vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Táto kolobežka váži len 6,5 kilogramov, takže sa pohodlne prenáša z miesta na miesto. V jednoduchom transporte ostatne pomáha rýchle zloženie. Počas krátkeho okamihu (cca 3 sekundy) sa stroj zloží a vy ho môžete vziať do jednej ruky.

Hoci je elektrokolobežka vysoko skladná a ľahká, jej nosnosť je 110 kilogramov. Konštruktéri venovali pozornosť aj bezpečnostným prvkom, ako sú protišmykové podložky a dvojitý systém bŕzd. Eljet Carbon Light má dokonca kompletné odpruženie, takže pohodlne prekonáva menšie nerovnosti.

Nemenej dôležitý je samozrejme motor. Ten zastúpil špičkový brushless pohon s výkonom 250 Wattov, ktorý je schopný vyvinúť maximálnu rýchlosť až 23 km / h. Dojazd činí nejakých 15-20 kilometrov – všetko závisí na spôsobe jazdy, terénu a hmotnosti jazdca. Kapacita batérie s veľkosťou 6 600 mAh sa nabíja prekvapivo rýchlo, tj. zhruba za 2 hodiny.

Výsadou tejto elektrickej kolobežky je tiež šikovný dotykový LED displej. Ten je dobre čitateľný aj na slnku a udáva aktuálnu rýchlosť, počet najazdených kilometrov a stav batérie. Zákazníci si tiež chváli pohodlné riadidlá s protišmykovým povrchom.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 319,90 €

Ako vybrať elektrickú kolobežku

elektrická kolobežka

Prečo stoja elektrické kolobežky za pozornosť? Aké otázky by ste si mali položiť pred nákupom? Ktoré parametre sú u týchto zariadení zásadné?

To všetko aj viac sa dozviete v nasledujúcom návode. Okrem toho vám už v súlade s tradíciou ponúkneme prehliadku niekoľkých obľúbených a spoľahlivých výrobcov a taktiež krátke zhrnutie troch základných cenových kategórií, aby ste vedeli, aký rozpočet si na obstaranie tohto moderného zariadenia pripraviť.

Výhody a nevýhody elektrických kolobežiek

Aké výhody má kolobežka – a špeciálne elektrická kolobežka – v porovnaní napríklad s horským bicyklom alebo iným dopravným prostriedkom. A čím vás skôr nepoteší? Tu sú základné prednosti aj nedostatky:

Výhody

Nevýhody

Ako vidíte, elektrické kolobežky môžu ponúknuť všeličo. Skvele sa uplatnia napr. na cesty do práce, školy a pod. Aj v lete sa môžete prepravovať, bez toho aby ste dorazili na určité miesto. Navyše všade prekľučkujete, takže vždy dorazíte načas. Ak ale chcete zdolávať kopce a hory alebo svišťať s vetrom o preteky, zvoľte radšej iné zariadenie.

Aké otázky si pred nákupom položiť?

Než sa vôbec pustíte do výberu konkrétneho modelu, mali by ste si ujasniť, akú kolobežku vlastne potrebujete. Na správnu cestu vás môžu naviesť napr. nasledujúce otázky:

♦ Pre koho bude kolobežka určená (vek, pohlavie, zdravotný stav, výška, váha, …)?
♦ Ako intenzívne budete prostriedok využívať?
♦ V akom prostredí budete jazdiť (veľkomesto, dediny, chodníky, menšie výlety, …)?
♦ Potrebujem skladný a ľahký model (prevážanie v aute, v MHD a pod.), Alebo mi nebude vadiť robustnejší typ?
♦ Akú potrebujem rýchlosť, dojazd?
♦ Koľko chcem do kolobežky investovať?

Elektrické kolobežky podľa použitia

Prostredie, v ktorom budete kolobežku používať, patrí medzi najdôležitejšie kritériá pri výbere. Aké sú základné možnosti?

Ak chcete jazdiť skôr na vychádzky alebo dlhšie trasy po cyklotrasách, cestách alebo aj prírodných cestách, zvoľte iný typ kolobežky s robustnejšou konštrukciou. Dôležité sú väčšie kolesá, ktoré by mali byť nafukovacie. Vďaka tomu sú rýchlejšie, ľahšie zdolajú aj horší terén a jazda je pohodlnejšia.

U tohto typu elektrickej kolobežky zvyčajne nie je tak podstatná čo najnižšia hmotnosť alebo maximálna skladnosť. To umožňuje skonštruovať ju s  výkonnejším motorom od cca 350 W vyššie a tiež batériu s väčšou kapacitou. Dojazd tu predsa len bude hrať väčšiu úlohu. Počítajte ale s tým, že takáto kolobežka bude oproti mestskej variante drahšia.

V ponukách sa nemusíte stretnúť so striktným rozdelením na kolobežky do mesta a na výlety. Ide skôr o dva odlišné body na celej pestrej škále, ktorá zahŕňa aj jednoduché a ľahké zábavné modely na jednom konci a mohutné terénne stroje, ktoré už pripomínajú malé motocykle, na konci druhom.

Elektrické modely do mesta musia obstáť v stiesnených a rušných podmienkach. Dôraz je kladený na jednoduché ovládanie a obratnosť. Kolobežky tohto typu bývajú subtílnejšie, konštrukcia je ľahšia, hmotnosť nižšia. Dôležitá je skladnosť a možnosť rýchleho zloženia do čo najkompaktnejšej podoby, ktorú vezmete pod pažou do MHD alebo kamkoľvek inam, kde nemôžete ísť.

Výkon mestských kolobežiek nie je nijako oslnivý, pretože to nie je potrebné ani žiaduce. Nie je zvyčajne potrebné jazdiť príliš rýchlo alebo zdolávať náročné prekážky. Obvykle stačí výkon do cca 250 W alebo o niečo viac. Taktiež kapacita batérie a dojazd nemusia byť extrémne, väčšia batéria napokon znamená vyššiu hmotnosť. Kolieska týchto kolobežiek bývajú menšie. Pre jazdu výhradne po upravených povrchoch nutne nemusia byť ani nafukovacie.

elektircká kolobežka v meste

Materiál konštrukcie

Kvalita spracovania konštrukcie je zásadná. Všímajte si nosnosť a aj použitý materiál. Zvyčajne sa používajú zliatiny hliníka (dural) alebo oceľ. Oceľový rám je odolnejší, ale tiež výrazne ťažší. U mestskej kolobežky, ktorú budete často prenášať, je vhodnejšou voľbou ľahšia hliník / dural.

Nosnosť a hmotnosť

Kolobežka musí svojho jazdca predovšetkým uniesť, to je jasné. Nosnosť vypovedá veľa o kvalite konštrukcie a vždy by ste mali voliť dostatočnú rezervu. Bežne nosnosti elektrických kolobežiek začínajú od menej ako 100 kg. To je variant vhodný najmä pre ženy, deti a muža z ľahších „váhových kategórií“.

Nosnosť od 100 do 120 kg potom patrí k najčastejším. Toto rozpätie je typické pre mestské modely. U robustnejších kolobežiek na výlety a do terénu sa môžete stretnúť s nosnosťou až 150, alebo dokonca 200 kg.

Pokiaľ ide o hmotnosť, najľahšie mestské modely sa pohybujú pod hranicou 10 kg. Najčastejšie sa stretnete s hmotnosťou do 15 kg. Sú ale aj kolobežky, ktoré môžu vážiť aj 20 kg a viac.

Skladnosť

Skladnosť súvisí aj s hmotnosťou, rozmermi a robustnosťou konštrukcie. U mestských typov kolobežiek je ale obrovskou výhodou, ak je možné ich zložiť. Teda sklopiť riadidlá do jednej roviny s podvozkom. Čím jednoduchšie a rýchlejšie je možné zloženie a rozloženie vykonať, tým praktickejší bude taký model pri komplikovaných cestách po meste.

Kolieska

Na kolieska sa pri výbere kolobežky rozhodne zamerajte. Dôležitá je veľkosť, ale aj materiál. Príliš malé kolieska pôjdu pomaly a budú mať tendenciu sa zadrhávať na každej, hoci aj minimálnej, prekážke. Veľké kolesá sú rýchlejšie, ale horšie ovládateľné. Do mesta sa oplatí veľkosť okolo 5-6,5 palcov. U niektorých výletných modeloch sa môžete stretnúť aj s naozaj rozmernými kolesami. Spracovanie koliesok potom môže byť v podstate dvojaké.

Pevné plastové kolieska – Také kolieska sa vyrábajú napr. z polyuretánu. Netreba ich nafukovať, nemožno ich prepichnúť a nevyžadujú údržbu (len kompletnú výmenu raz za čas). Na druhú stranu majú výrazne horšie jazdné vlastnosti – a to predovšetkým v teréne.
Nafukovacie kolesá – Klasické nafukovacie kolesá si oveľa lepšie poradia s nerovnosťami a jazda je komfortnejšia a plynulejšia, spravidla aj rýchlejšia. Kolieska sú ale náchylnejšie k poškodeniu.

Výkon

A konečne k zaujímavému technickému parametru, ktorý rozhodne patrí medzi najvýznamnejšie. Výkon ovplyvní maximálnu rýchlosť, ale tiež to, ako si kolobežka povedie v teréne, pri stúpaní pod. Najslabšie modely mávajú okolo 100 W. Ide skôr o zábavné prostriedky, ktoré ocenia aj deti.

Od 200 W začínajú ľahké mestské kolobežky. Najčastejšie sa u nich ale stretnete s výkonom 250 W. 300 W už je solídny výkon pre jazdu po meste, chodníkoch a pod. Nijako výnimočné ale nie sú ani modely, ktoré majú 400, 500 alebo aj viac W. Tieto kolobežky už vyvinú vysokú rýchlosť aj nad 40 km / h a sú vhodné pre náročných užívateľov. Ich cena je ale pochopiteľne výrazne vyššia.

Rýchlosť

Čo sa týka maximálnej rýchlosti, kolobežky pre deti by nemali prekročiť cca 20 km / h. U mestských kolobežiek úplne stačí rýchlosť do 25 alebo 30 km / h. Najrýchlejšie kolobežky potom dosahujú aj 45 alebo viac km / h.

Dojazd

Väčšinu ľudí najviac zaujíma dojazd. Informácia od výrobcu ale môžu byť len veľmi orientačná, preto nie je vhodné klásť na tento parameter prehnaný dôraz. Veľmi záleží na hmotnosti jazdca, prostredia a terénu, množstva stúpania, protivetra a ďalších faktorov, ktoré dojazd značne ovplyvnia.

Dojazd okolo 20-30 km na jedno nabitie je možné považovať za priemerný a solídny a to najmä u mestských modelov.

Funkcie Popis funkcií

Displej

Vysoko komfortný prvok pre prehľad mnohých funkcií

Ukazovateľ výkonu

Pomocou diód alebo displeja zistíte, aký výkon používate

Tempomat

Tempomat udržuje stálu rýchlosť

Regulácia výšky

Pomocou jednoduchého mechanizmu si nastavíte výšku riadidiel podľa seba

Brzdy

Dôležitý aktívny bezpečnostný prvok. Ideálne sú dve brzdy - vpredu a vzadu, prípadne jedna kotúčová

Svetlá

Nie vždy to domov stihnete načas. Počas noci sa hodí svetlomet, vrátane brzdového svetla

Tachometer

Číselný ukazovateľ informuje o počte najazdených kilometrov

Blatníky

Široké predné i zadné blatníky oceníte najmä po daždi

Stojan

Pre stále pekný vzhľad je vhodné využívať stojanček - kolobežku neopierame

Odpruženie

Mohutnejšie elektrické kolobežky majú tiež odpružené vidlice, ktoré tlmia nárazy

Spätné zrkadlá

Prispievajú k vyššej bezpečnosti a prehľadu o okolitom dianí

Košík

Nešportové modely vlastnia košík, do ktorého schováte nákup raz dva

Rekuperácia

Po zopnutí brzdovej páčky začne motor pribrzďovať a dôjde k vytvoreniu energie, ktorá sa vráti späť cez riadiacu jednotku. Účinnosť sa spravidla pohybuje do 5%. Mimo navýšenia dojazdu predlžuje životnosť batérie a brzdového systému

Aplikácia

Chytré modely môžete prepojiť s telefónom a sledovať prejdené kilometre, stav batérie atď.

Ceny elektrických kolobežiek

Koľko si pripraviť na kúpu kvalitnej elektrickej kolobežky? 

Elektrické kolobežky do 400€

Zrejme najpredávanejšie elektrické kolobežky. Nájdete tu predovšetkým mestské modely a ľahšie výletné kolobežky do výkonu cca 350 W. Aj v tejto cene môžete kúpiť vysoko kvalitné modely.

Elektrické kolobežky do 800€

Kategória, v ktorej nájdete veľmi veľa populárnych a predávaných modelov. Vyberať môžete už aj z veľmi výkonných a taktiež špičkovo vybavených kolobežiek. Na svoje si teda prídu aj náročnejší záujemcovia.

Elektrické kolobežky nad 800€

Kategória pre najnáročnejších záujemcov, ktorá skrýva nadupané a exkluzívne modely. Často skoro nie je poznať, kde končí kolobežka a začína skúter alebo motorka. Výkon môže dosiahnuť 1 aj 2 kW. Rýchlosť často 45 alebo viac km / h.

Najlepšie značky elektrických kolobežiek

Ktorí výrobcovia patria v oblasti elektrických kolobežiek medzi lídrov? Máme pre vás niekoľko tipov.

♦ Eljet – Táto značka ponúka predovšetkým ľahké a cenovo dostupné mestské modely s nižším výkonom, ale aj niekoľko výkonnejších kúskov. Výber je rozhodne zaujímavý.
♦ Xiaomi – Modernými technológiami nadupané, veľmi štýlové kolobežky, ktoré ponúknu aj pekný výkon a dojazd. Xiaomi nemá veľký výber, ale jej kolobežky patria medzi najpredávanejšie a taktiež najlepšie hodnotené v testoch elektrických kolobežiek.
City Boss – Kolobežky s pozoruhodnými výkonmi 500 aj viac W. Tomu ale odpovedá aj cena, ktorá nebýva práve ľudová. Pod 400€ u tejto značky nenakúpite.
Nitro Scooters – Značka ponúka fascinujúce a robustne, terénne kolobežky, ktoré sa pýšia výkonom 1000, ba i 3000 W! Iba pre skutočných fajnšmekrov. Ceny začínajú okolo 600€, ale šplhajú sa aj k 1 500€.

Často kladené otázky = FAQ

Konkrétna veková hranica nie je stanovená, ale odporúčania sa odvíjajú od výkonu a rýchlosti kolobežky. Slabé modely okolo 100 W môžu byť vhodné aj pre deti od cca 10 až 13 rokov. Je ale nutné s nimi dieťa naučiť zaobchádzať, aby neohrozili seba alebo iných.

U bežných elektrických kolobežiek nie. Odlišné povinnosti sa týkajú kolobežiek s výkonom 500 a viac W. Potom je nutné mať vodičský preukaz, poznávaciu značku a ďalšie náležitosti.

Kolobežka by mala mať predné a zadné svetlo. Jazdec by mal mať prilbu, ktorá je do 18 rokov povinná.

Pre cyklotrasu platí obmedzenie do 25 km / h. Po chodníku sa môžete pohybovať max. rýchlosťou do 6 km / h.

Najpredávanejšie elektrické kolobežky

Nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.