Najlepšie epilátory - Recenzie a Test 2021 + Návod ako si vybrať epilátor

Celkoví víťazi testu

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Porovnanie epilátorov/depilátorov

Philips Lumea IPL SC1997/00
Philips Lumea BRI956/00
Remington IPL 6250
Braun Silk BD 5001 IPL
Braun LS 5560
Technológia
IPL
IPL
IPL
IPL
planžeta
Počet zábleskov/pinziet
250 000
250 000
65 000
120 000
x
Systém napájania
kombinovaný
sieťový
sieťový
sieťový
sieťové
Cena
290 €
472 €
220 €
350 €
36 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/lumeaipl1997" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/lumeabri956" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/remington6250" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/braunsilk5001" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/braunls5560" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie najlepších epilátorov/depilátorov

Patríte medzi dámy túžiace po krásnych nohách bez chĺpkov, ale bojíte sa depilácie a oholenie žiletkou vám dlho nevydrží? Potom určite túžite po prístroji, ktorý by skombinoval výhody oboch spôsobov a ponúkol bezbolestnú a dlhodobú starostlivosť. A verte alebo nie, také výrobky už existujú a majú označenie IPL epilátory.

Vzhľadom k tomu, že využitie pulzujúceho svetla je pomerne novou technológiou, nie je tento segment trhu ešte dostatočne preskúmaný. Preto sme pre vás spísali nasledujúci text, v ktorom vám poradíme, na čo sa pri nákupe sústrediť. 

systém napájania : kombinovaný • počet rýchlostí : 5 • nastavenie síly svetla : automatické • farba : biela • veľkosť aplikačného okienka : 4 cm2

Ak hľadáte vždy to najlepšie bez ohľadu na cenu, určite vás zaujme model Philips Lumea Advanced IPL SC1997 / 00. Vyniká totiž úplne vynikajúcimi vlastnosťami, ktoré musia bezpochyby rozradostniť každú dámu.

Spomalenie rastu chĺpkov spoznáte už po prvom použití. Pozitívom je tiež jednoduché ovládanie, všetko sa nastaví automaticky na základe vyhodnotenia senzorov. Kombinované napájanie je praktické najmä v momente, keď sa vybije batéria. Stačí prístroj pripojiť k zdroju elektrickej energie a môžete smelo pokračovať. Čerešničkou na torte je voliteľný nadstavec pre horšie dostupné plochy.

Zásadným nedostatkom je vysoký finančný obnos, ktorý je nutné za obstaranie výrobku zaplatiť. Ten je však viac než vyvážený jeho skvelými vlastnosťami. Taktiež sa pripravte na trochu pomalšie ošetrenie väčších plôch tela.

Philips Lumea Advanced IPL SC1997 / 00 predstavuje výbornú voľbu pre ženy, ktoré pre svoje telo chcú len to najlepšie. Kvalitou prevedenia, účinnosťou aj možnosťami holení vyčnieva nad zvyškom produkcie na trhu.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 290 €

systém napájania : sieťový • počet rýchlostí : 5 • nastavenie síly svetla : automatické • farba : biela/ružová • veľkosť aplikačného okienka : 4,1 cm2

Epilátor od značky Philips spadá do samostatnej kategórie, keďže využíva technológiu IPL. Jeho vzniku predchádzalo 14 rokov výskumu, kde spolupracovali popredný dermatológovia. Aplikácia by mala prebiehať každé dva týždne a po pár ošetreniach chĺpky prestanú úplne rásť. Je vhodný pre typ pleti od svetlej až po tmavo hnedú a taktiež na svetlé ako aj tmavé chĺpky. Bohužiaľ, ako všetky ostatné IPL prístroje ani tento nedokáže odstrániť ryšavé chĺpky a taktiež ho nie je možné použiť na veľmi tmavú pokožku. Pre používanie je potrebný veľký kontrast medzi pigmentom pokožky a chĺpkov.

Philips Lumea umožňuje voľbu z 5 nastavení výkonu. Je vybavený funkciou SmartSkin, ktorý vám vždy pomôže určiť najlepší výkon pre váš typ pokožky a chĺpkov. Taktiež obsahuje rôzne nástavce na jednotlivé časti tela. Nástavec na podpazušie, bikiny, telo a na ošetrenie tváre. Každý z nich má rozmery a tvar prispôsobený na dané použitie. Využívať ho môžete s káblom alebo bez neho, podľa toho akú časť tela ošetrujete. Na väčšie plochy je dobré používať ho s káblom aby nenastalo žiadne prerušenie.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 472 €

systém napájania : sieť • počet rýchlostí : 5 • nastavenie síly svetla : automatické • farba : biela • veľkosť aplikačného okienka : 3 cm2

Remington IPL 6250 je ďalším epilátorom, ktorý to dotiahol až do nášho prehľadu najkvalitnejších zariadení. Celkom iste vás zaujme najmä svojou nízkou cenou, za ktorú ponúka pomerne uspokojivé parametre. Rozhodne však nie je dokonalý.

Významným pozitívom je jednoduché nastavenie pred prvým použitím. Senzor automaticky zhodnotí farbu kože a podľa nej určí intenzitu svetla. Tú si navyše môžete regulovať aj podľa vlastných pocitov a preferencií. Manipulácia je jednoduchá a to isté možno povedať aj o čistení. Stačí využiť obyčajnú vatovú tyčinku a dostanete sa aj do skrytých záhybov.

Zásadným nedostatkom je rýchle zahrievanie, ktoré vás niekedy donúti holenie prerušiť. Nepočítajte s tým, že by ste po niekoľkých prvých aplikáciách pocítili výrazný úbytok ochlpenia. Aplikačná plocha činí 3 cm2, takže si na starostlivosť o celé telo vyhraďte dostatok času. Na druhej strane nepotrebujete veľké množstvo dodatočných nástavcov, lebo malý priestor okienka neponúka moc priestoru na chybu.

Ak patríte medzi nenáročné zákazníčky, ktoré si chcú vyskúšať novú technológiu holenie, ste na správnom mieste. Remington IPL 6250 vás nebude stáť príliš veľa peňazí a prácu odvedie uspokojivo.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 220 €

systém napájania : sieť • počet rýchlostí : 2 • nastavenie síly svetla : automatické • farba : biela • veľkosť aplikačného okienka : 3 cm2

Braun Silk-expert BD 5001 IPL stelesňuje zlatú strednú cestu so všetkým. V obchodoch ho môžete dostať za stále celkom rozumný finančný obnos, za ktorý ponúka viac než zaujímavé parametre.

Výhodou je pekný dizajn, ktorý pôsobí na prvý pohľad luxusne. Vydarené madlo sa dobre drží a epilátor sa s jeho pomocou ľahko ovláda. Poteší aj fakt, že sa pri holení nemusíte báť bolesti, pre čo je samozrejme svetelná technológia stavaná. Už po niekoľkých ošetreniach pokožky zistíte, že rast ochlpenia sa znateľne spomalil.

Pri holení si dávajte pozor na nepríjemné záblesky svetla. Výrobca k balenie nepribalili ochranné okuliare, preto radšej využite vlastné slnečné. Aplikačné okienko má podobne ako v predchádzajúcom prípade len 3 cm2, a nie sú k tomu žiadne nástavce. Z toho dôvodu je napríklad ošetrenie tváre ťažšie, pretože na niektoré jeho záhyby sa skrátka nedostanete.

Ak hľadáte čo najlepší pomer ceny a výkonu, toto je ideálna voľba pre vás. Zamrzí snáď len absencia akýchkoľvek dodatočných nástavcov a malá plocha aplikácie.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 350 €

systém napájania : sieťové • počet rýchlostí : 1 • doba prevádzky : 40 min • osvetlenie : nie

Holiaci strojček Braun využíva systém SoftStrip, ktorý zabezpečuje napnutie pokožky a tak lepšie odstránenie chĺpkov. Má taktiež zaoblenú hlavicu, ktorá umožňuje ľahšie používanie pri akýchkoľvek partiách tela a záhyboch. Balenie tiež obsahuje nadstavec na peeling a OptiShave nástavec na nohy. Údržba holiaceho strojčeka nie je vôbec náročná a jednoducho ho len po použití opláchnete. Taktiež funguje ako zastrihávač, takže ho môže pokojne využiť aj váš partner.

Doba nabíjania strojčeka je 60 minút a výdrž akumulátora až 40 minút. Je vhodným najmä pre ženy a používať ho môžete aj počas nabíjania. Je to planžetový typ strojčeka a má zaoblenú hlavicu, čo spolu vytvára ideálne vybavenie pre dokonalé oholenie. K tomuto strojčeku si môžete zakúpiť čistiaci sprej, mazací olej ako aj iné príslušenstvo, ktoré predlžuje jeho životnosť. Je vhodným aj na citlivé partie ako je podpazušie alebo okolie bikín.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 36 €

Ako si správne vybrať epilátor?

V prvom rade si ešte pred výberom konkrétneho modelu rozmyslite, či je IPL epilátor tým pravým pre vás. Na trhu sa totiž vyskytuje hneď niekoľko rôznych druhov zariadení. Pri samotnom nákupe potom zohľadnite hlavne typ nabíjania, prevedenie nástavcov, veľkosť aplikačného okienka a počet zábleskov. Nemenej dôležitá je šírka nastavenia optimálnej sily svetla.

Kritériá výberu :

Pinzetové epilátory

Výhody
Nevýhody

IPL epilátory

Výhody
Nevýhody

Veľký pozor si dávajte na skutočnosť, že IPL epilátory nie sú vhodné pre všetky druhy kožných fototypov. Najefektívnejšie sú pri odstraňovaní tmavých chĺpkov na svetlej pokožke. Naproti tomu blond, ryšavé alebo šedé odtiene epilovať nedokáže. V takom prípade vám nezostane nič iné než použiť klasické pinzety.

Typ nabíjania

Veľmi dôležitým kritériom je spôsob nabíjania. V súčasnej dobe rozlišujeme hneď tri základné druhy – sieťové, akumulátorové a kombinované. Každý z nich má svoj vplyv na komfort holenia, ale zároveň poskytuje aj niekoľko ďalších podstatných výhod či nevýhod.

  • Klasické sieťové zapojenie využíva kábel a elektrickú zástrčku. Významným pozitívom je ich neobmedzená životnosť. Nemusíte sa obávať vybitia akumulátora a a jeho následného dlhého dobíjania. Rovnako tak nemusíte sledovať, či práve máte dostatok „šťavy“, proste sa pripojíte a epilujete. Jediným problémom môže byť nepraktickosť elektrického kábla. Na cestách si potom dávajte pozor, či budete mať k dispozícii zásuvku.
  • Na úplne opačnom póle sa vyskytujú zariadenie akumulátorové. Sú vybavené vstavanou batériou, ktorá funguje aj bez pripojenia k zdroju elektrickej energie. Dávajte si pozor na jej kapacitu, pretože nie vždy vydržia po celú dobu činnosti. V tom prípade ste nútení nechať akumulátor dobiť a počkať, než jeho stav dosiahne uspokojivých hodnôt. Zásadným pozitívom je ľahká prenosnosť a univerzálne použitie epilátora aj v miestach bez zdrojov elektrickej energie.


  • Vrchol produkcie predstavujú kombinované prístroje. Štandardne fungujú ako akumulátorové, ale po vybití batérie je stačí pripojiť k zdroju energie a môžete pokračovať v činnosti. Za ich obstaranie zaplatíte pochopiteľne najviac, avšak vyznačujú sa použiteľnosťou vo všetkých mysliteľných situáciách.

Nástavce a ich prevedenie

Nemenej významnú úlohu zohrávajú aj nástavce. Ľudské telo má totiž celý rad zákutí, ktoré sa len ťažko udržujú za pomoci štandardného vybavenia. Práve preto výrobcovia ponúkajú hneď niekoľko modulov, ktoré by vám celú prácu mali uľahčiť. Ich prehľad poskytuje nasledujúca tabuľka:

Typ nástavca
Veľkosť okienka
Popis
Na tvár
2 cm2
UV filter, plochý tvar pre optimálne čistenie brady a dolnej čeluste
Na podpažie
3 cm2
Tvar kopírujúci podpazušie vrátane jamiek
Na oblasť bikín
3 cm2
Pre silné a hrubé chĺpky v oblasti triesel
Na telo
4-7 cm2
Zaoblený rozmernejší tvar pre ľahkú epiláciu nôh

Nástavce skutočne berte pri nákupe na vedomie. Jedine pri ich použití zaistíte, že bude starostlivosť o danú oblasť dostatočne bezpečná a efektívna. Štandardné hlavy sú vhodné skutočne len pre použitie na väčšie plochy tela ako sú ruky, nohy alebo hruď. Snáď len u menších epilátorov absencia príslušenstva toľko nebolí, pretože štandardne hlava je natoľko drobná, že sa ňou dostanete všade.

Veľkosť aplikačného okienka

Tohto parametra sme sa zľahka dotkli už v predchádzajúcom bode. Udáva totiž, akú plochu naraz epilátor pomocou zábleskov vyčistí. Všeobecne platí, že čím väčšia okienko je, tým je celá prevádzka rýchlejšia. Štandardne sa pohybuje od 2 do 7 cm2.

Väčšia veľkosť sa uplatňuje u klasických hláv určených na telo. Tvár či intímne partie potom využívajú menších nástavcov, umožňujúcich presnejšie a bezpečnejšie epilovať.

Počet zábleskov

Počítajte s tým, že na odstránenie chĺpkov z celého povrchu tela spotrebujete cca 300-500 zábleskov svetla. Na balení u väčšiny výrobkov sa stretnete s parametrom „počet zábleskov“, ktorá neudáva nič iné ako životnosť svetelného zdroja IPL epilátora. Tá sa pohybuje od 50 000 do 400 000 zábleskov.

Vzhľadom k tomu, že odborníci odporúčajú celkom asi 12 epilácii v priebehu troch rokov, je životnosť zariadenia obrovská. Nikto vám ale samozrejme nezaručí, že v priebehu rokov neodíde iná súčiastka.

Nastavenie sily svetla

Ešte pred začiatkom starostlivosti musíte nastaviť intenzitu vyžarovaného svetla podľa typu pokožky. Drahšie výrobky sú vybavené špeciálnym senzorom, ktorý sa o všetko postará sám. U tých lacnejších sa však musíte uspokojiť s manuálnym nastavením. V tomto prípade by vám mal poradiť návod na použitie obsahujúci detailné materiály s fotografiami pre zodpovedajúci výber.

Skúste najprv niekoľko svetelných pulzov v oblasti lýtka a sledujte reakciu kože. Ak sa dostaví nepríjemné pálenie alebo začervenanie, znížte intenzitu svetla. IPL epilácia by v žiadnom prípade nemala byť bolestivá alebo spôsobovať kožné reakcie.

Najpredávanejšie epilátory a depilátory podľa Heureky

Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.