Eshop Decathlon - Najlepšie ceny športového oblečenia?

Športovým nadšencom určite nebude francúzsky obchodný reťazec Decathlon neznámy. Ide o najväčšieho predajcu športového vybavenia na svete – a okrem kamenných obchodov môžete využiť aj pohodlného nakupovania v eshope.

ESHOP DECATHLON - OBSAH ČLÁNKU

Čo eshop Decathlon predáva?

Ponuka e-shopu Decathlon je skutočne pestrá. Na jednom mieste môžete rýchlo a pohodlne nakúpiť športové vybavenie, oblečenie a obuv. Cez polovicu ponúkaného tovaru pochádza z vlastnej výroby Decathlon. Týmto spôsobom sa od konkurencie výrazne odlišuje a to vlastne aj kvalitou a nízkou cenou niektorých produktov. Decathlon je napokon dobre známy tým, že cenu športového tovaru drží na nízkej úrovni – skrátka nepatrí medzi drahé obchody.

Ponúkaný sortiment je skutočne nesmierne pestrý. Človek by až neveril, čo všetko môže  e-shop Decathlon ponúkať. 

Na výber sú horské bicykle pre mužov, ženy a deti, stany, plážové stany, spacáky, jednoduché záhradné stolíky a stoličky, matrace, bežecké pásy a rotopédy.

Hľadáte niečo na seba? Vyberať si môžete zo širokej ponuky oblečenia, ktorá zahŕňa šortky, legíny, športové podprsenky, nohavice a softshellové bundy. Bežci si potom vyberú z bežeckej obuvi, športovej bielizne a bežeckého oblečenia, kde predajca nezabúda ani na ponožky, čiapky a šiltovky. Uspokojí požiadavky dokonca aj atlétov alebo vyznávačom trailu. 

Samostatnú kategóriu potom tvoria kolobežky, kolieskové korčule, skateboardy a ochranné prvky v podobe prilieb a chráničov. Pre futbalistov sa zase nájdu kopačky, špeciálne tričká alebo futbalové lopty. Tovarom prekypuje aj turistické oddelenie, kde Decathlon ponúka batohy, bundy, nohavice a kvalitné turistické topánky.

Medzi doplnkami nájdete ľadvinky, taštičky, proteíny, suplementy, instantné jedlá, fľaše a mnohé ďalšie praktické veci. Ponuka zahŕňa dokonca aj okuliare, ďalekohľady, hodinky, chytré hodinky, kompasy, powerbanky a inú elektroniku.

Decathlon nie je len predajca

Firma Decathlon pod sebou združuje celú plejádu dcérskych firiem a značiek, ako je Quechua, Tribord, DOMYOS, B’Twin a ďalšie. Ich prostredníctvom sa skupina venuje výrobe aj výskumu a vývoju rôzneho športového vybavenia. Vďaka tomu sa na konte Decathlon objaví každoročne okolo 40 patentov zahŕňajúcich rôzne inovácie a pokročilé technológie.

Každá dcérska firma sa zameriava na určité športové odvetvia. Napríklad spomínaná značka B’Twin ponúka predovšetkým vybavenie pre cyklistiku či horské bicykle, Aptonia produkuje športovú výživu a doplnky, Quechua vyrába turistické a outdoorové potreby (veľmi obľúbené sú napríklad rodinné stany), Tribord sa sústredí na vodné športy, DOMYOS na fitness, Outshock na bojové športy atď.

 

Eshop Decathlon

V dnešnej dobe sa žiadna úspešná firma nezaobíde bez internetového predaja – takže aj Decathlon má pochopiteľne vlastný eshop – je kompletne v slovenskom jazyku a nájdete ho na adrese Decathlon.sk. A čo všetko tu nájdete?

Prinajmenšom všetko, čo ponúkajú kamenné predajne, dokonca ešte viac. Ponuka zahŕňa vybavenie, potreby a pomôcky pre cca 70 športov.

Nechýbajú medzi nimi populárne disciplíny, ako je cyklistika, basketbal, futbal, hokej, lyžovanie, turistika, box a ďalšie bojové športy, tenis, golf, alebo napríklad rybolov. Na svoje si ale prídu aj zástancovia (aspoň u nás) menej rozšírených športov – napríklad potápanie, paddleboarding, lovu, lukostreľby, šípok, jachtingu, jazdectva a ďalších.

Výhody
Nevýhody

Prehľadnosť eshopu Decathlon

Internetový obchod Decathlon je skutočne prehľadný, čo platí pre stolné počítače aj mobilné telefóny.

Svoje zastúpenie tu majú obrázky a jednoduché popisky, ktoré spolu bezchybne ladia. Tovar bol na e-shope roztriedený do niekoľkých kategórií: cyklistika, kemping, fitness a kardio, turistika, beh, kolobežky, skateboardy a korčule, cvičenie a pilates vrátane samostatného oddelenia s futbalovým vybavením.

Roztriedenie dáva skutočne zmysel. Napríklad v kategórii „beh“ sa obujete, oblečiete a vybavíte praktickými doplnkami.

Kategória „turistika“ vám ponúkne pekný batoh, bundu, nohavice a pevné topánky. Z každej kategórie tak de facto odídete plne vybavení pre daný typ športu.

Na vrchnej časti stránky sa nachádza vyhľadávač, do ktorého môžete názov tovaru dokonca i nahovoriť. Vyhľadávanie funguje dobre a vždy nájde to, čo presne hľadáte.

Pod vyhľadávaním sú roztiredené skupiny: ženy, muži a deti. Zaujímavá je tiež položka so všetkými športy, ktorá vám ponúkne vybavenie potrebné pre basketball, box či brazílskej Ju-jitsu.

Kúpiť si môžete aj kimono alebo chrániče na zuby. Moc sa mi páči, že každá kategória a položka má aj svoj malý obrázok. Človek tak nemusí nič lúštiť alebo čítať, ale pokojne sa len pozerať a podľa fotografií vyberať.

Decathlon letáky, zákaznícka karta, zľavy

Ak chcete ušetriť, odporúčame sledovať akčný leták eshopu Decathlon, kde máte ako na dlani aktuálne zľavy.

Výhodné je si zaobstarať tiež zákaznícku kartu, vďaka čomu budete mať všetky faktúry na jednom mieste. Medzi výhody karty patrí zbieranie bodov, kedy za 600 bodov získate 4€ k ďalšiemu nákupu. Poteší tiež rezervácia tovaru na obchode do 1 hodiny. Stačí sa zaregistrovať. Informácie o vernostnom programe si môžete prečítať priamo na eshope Decathlon.

Skvelá je aj darčeková karta, ktorú je možné zaobstarať od 5€ do 150€. Platí na všetky produkty a služby, pričom je možné uskutočniť aj viac transakcií.

Sledujte zľavy a dopredaje na eshopu Decathlon a nakúpte tovare zase o niečo lacnejšie.

Čo ľudia najčastejšie kupujú v Decathlone?

—  Stany – Decathlon ponúka stany pod značkou Quechua. Od stanov za necelých tisíc korún, po samorozkládací stany pre 5tich člennej rodiny. Ponuku nájdeme tu.

—  Bicykle – Decathlon má v ponuke pánske, dámske i detské bicykle značky B’Twin. Mimo klasických horských bicyklov, môžete zakúpiť aj cestné bicykle, BMX, mestské bicykle a tiež veľmi obľúbené elektrobicykle. Pričom horský bicykel s najnižšou cenou kúpite už pod 150€. Ponuku nájdeme tu.

—  Batohy – základný batoh ponúka Decathlon už za pár €. V ponuke sú však aj kvalitnejšie modely. Vyberať môžete z batohov na turistiku, lezenie, alebo alpinizmus. Všetko pod značkou Quechua. Ponuku nájdeme tu.

—  Plavky – z letnej ponuky môžete vyberať dámske a pánske plavky pod značkami Olaian.  Ponuku nájdeme tu.

—  Hamaky – viete čo je hamaka? Viac menej niečo ako hojdacia sieť, ktorú využijete na zavesenie a následný spánok v prírode alebo len tak na záhrade na relaxáciu. Decathlon ponúka jedny z najdostupnejších hamakov na trhu.

—  Kolobežky – hneď 18 modelov kolobežiek nájdeme v ponuke pod značkou Oxelo.  Ponuku nájdeme tu.

—  Medzi ďalšie obľúbené a hľadané produkty, ktoré sa tešia obľube patrí napríklad samonafukovacie karimatky, športové topánky, piknikové topánky, paddleboard, plážové stany, činky a ďalšie vybavenie pre posilňovanie.

Predajne Decathlon

♦ Banská Bystrica
♦ Bratislava – Bory
♦ Bratislava – Eurovea
♦ Bratislava – Pharos
♦ Košice
♦ Poprad
♦ Prešov
♦ Trnava
♦ Žilina

Dávid Škola
Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.