Feminus - Skvelý doplnok pre ženy (Recenzia)

Snom v podstate každej ženy je zostať stále krásna, plná elánu a vášne. Bohužiaľ, veľa z nás si ani neuvedomuje, ako rýchlo ten čas beží.

Akonáhle máte viac rokov na krku, obzriete sa späť a len si posťažujete, že už dávno nie ste tak energická a vášnivá, ako tomu bolo pred dvadsiatimi rokmi. Ak nechcete ešte opúšťať mladistvý život, nemusíte.

Ako však na nové zážitky získať opäť energiu? Ako dostať do spálne stratenú vášeň, túžbu a harmóniu? Ako podporiť imunitný systém, ktorý už nie je tak odolný, ako býval kedysi? Odpoveďou je FEMINUS.

FEMINUS RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

V čom všetkom vám ešte môže FEMINUS pomôcť? To sa dočítate v našej recenziu plné užitočných rád a osobných skúseností.

Základne informácie o prípravku

Ak vám však pracovné povinnosti zoberú veľa času, rovnako tak i energie, potom ste niekedy rada, že prídete domov, dáte si horúcu sprchu a ľahnete si do postele, aby ste mohli spať až do rána.

Predsa vo vyššom veku nie ste žiadna babička chodiaca s prútom v ruke, stále ste sebavedomá žena, ktorá má ešte veľa zážitkov pred sebou.

Feminus sú čisto prírodné vitamíny pre ženy obsahujúce extrakt z tradičných rastlín a bylín. Doplnok stravy zaistí v tele ženy rovnováhu ženských hormónov, prináša energiu a vitalitu, zvyšuje libido a celkovo má pozitívny vplyv na funkciu imunitného systému.

FEMINUS nie je len pre ženy v období menopauzy, ale v kabelkách ho majú aj dámy po tridsiatke, ktoré chytajú druhý dych. So zdravým životným štýlom sú späté tiež prírodné doplnky stravy. Súčasný trh ponúka rôzne druhy s rozmanitými účinkami. Síce nie je v mojich silách priniesť vám recenzie na všetky vitamíny a doplnky, avšak zameriam sa aspoň na tie predné produkty, o ktoré je veľký záujem.

Najprv by som chcel podotknúť aj skutočnosť, že u prírodných doplnkov musíte počítať s tým, že výsledky sa nedostavia po týždni užívania, ale skôr až po niekoľkých týždňoch (najmenej štyroch).

Prečo som sa rozhodol priniesť vám recenziu na Feminus, keď nie som žena v menopauze? V rodine som o tomto lieku počul mnohé informácie, pretože ho používa napríklad moja teta, ktorá mi sama poskytla veľa osobných poznatkov.

Keďže si pochvaľuje, ako vďaka týmto kapsulám získala znovu chuť do života, a dokonca vo svojich 45 rokoch začala cvičiť, tak som si povedal, že by to mohlo pomôcť aj niektorým mojim čitateľkám.

Feminus je spájaný predovšetkým s menopauzou, lebo práve na tieto účely bol stvorený. Avšak niektoré ženy ho používajú aj z iných dôvodov, ale to až nižšie.

Menopauza je úplne prirodzený biologický proces, ktorý začína v okamihu, keď vaječníky zníži produkciu estrogénu a progesterónu, teda ženských pohlavných hormónov, ktoré majú na svedomí ovuláciu a menštruačný cyklus. Menopauza sa vyvíja niekoľko rokov, a preto sa rozoznávajú tri obdobia – premenopauza, perimenopauza a postmenopauza.

V tomto období sa u žien objavujú rôzne problémy, ako sú nepravidelný cyklus, znížená plodnosť, ochorenia močového ústrojenstva, návaly tepla, poruchy spánku, strata libida či energie.

Feminus je rýdzo český produkt založený na čisto prírodnej báze. Za jeho vývojom stoja ženy, ktoré sa rozhodli skombinovať tie najlepšie „ženské“ bylinky, vitamíny a minerály potrebné predovšetkým v období menopauzy.

Test na menopauzu

Pripravili sme pre vás sériu návodných otázok. Odpovedzte na ne podľa pravdy a odpovede si poznačte. Postup pre vyhodnotenie testu nájdete pod otázkami.

 • Pociťujete nedostatok energie? ÁNO / NIE
 • Je váš menštruačný cyklus v poslednej dobe nepravidelný – tzn. objavuje sa len sporadicky, kolíše jeho intenzita alebo dokonca už celkom vymizol? ÁNO / NIE
 • Máte viac ako 35 rokov? ÁNO / NIE
 • Pociťujete ťažkosti pri pohlavnom styku, spôsobené vaginálnou suchosťou? ÁNO / NIE
 • Trápi vás znížená chuť na sex? ÁNO / NIE
 • Pociťuje nejaké problémy so sústredením alebo pamäťou – často zabúdate, nedokážete si vybaviť mená kolegov a pod.? ÁNO / NIE
 • Trápia vás návaly tepla, spojené s nepríjemným potením? ÁNO / NIE
 • Stretávate sa s častými zmenami nálady prípadne so stavmi, podobnými depresii? ÁNO / NIE
 • Máte citlivejšie prsia? ÁNO / NIE
 • Prejavujú sa u vás rôzne neobvyklé zmeny na pokožke – od silnejšieho ochlpenia až po vrátenia akné? ÁNO / NIE
 • Cítite sa unavená a bez energie? ÁNO / NIE
 • Trápi vás nespavosť alebo sa ráno aj pre prespanej celej noci budíte odpočinutá len minimálne? ÁNO / NIE

Všetky odpovede na uvedené otázky si starostlivo zapíšte na papier. Spočítajte si, koľkokrát ste odpovedala ÁNO a pozrite sa na hodnotenie.

✅Menopauza test – vyhodnotenie:
Ak ste odpovedala ÁNO 0-3x: Dobrá správa. Vyzerá to, že sa k vám klimaktérium zatiaľ ani nepriblížilo. Avšak pamätajte na to, že niekedy môže prebehnúť aj bezpríznakovo …

Ak ste odpovedala ÁNO 4-6x: Bohužiaľ, obdobie klimaktéria sa k vám blíži míľovými krokmi. Určite je vhodná konzultácia s lekárom a podpora prirodzeného vylučovania estrogénu. Pre všetky prípady si o klimaktériu už niečo málo naštudujte.

Ak ste odpovedala ÁNO viac ako 7x: S najväčšou pravdepodobnosťou je u vás klimaktérium už v plnom prúde. V každom prípade odporúčame konzultáciu s lekárom, ktorý môže pomôcť s lepším zvládaním niektorých symptómov.

Mali by ste vedieť. Istotu môžete získať aj inak. Dnes už sú v lekárňach dostupné špeciálne testy, ktoré sa používajú podobne ako tehotenské. Len v moči meria koncentráciu tzv. Folikulostimulačného hormónu (FSH). Ak je ho málo, spoľahlivo to ukazuje na prichádzajúcu alebo už prebiehajúcu menopauzu.

Aké sú hlavné benefity užívania Feminus?

 • Zvyšuje energiu a libido
 • Zmierňuje únavu
 • Zaisťuje správnu hladinu ženských hormónov
 • Posilňuje imunitný systém
 • Pozitívne pôsobí na nervovú sústavu
 • Zlepšuje koncentráciu

Zlepšenie sexuálneho života

Sexuálny stimulant s naozaj silnými afrodiziakálnymi účinkami, to je Muira Puama. Ten pomáha predovšetkým pri liečbe sexuálnych dysfunkcií, zároveň ale budí a predlžuje sexuálny styk. Kladný vplyv má tiež na hormonálny systém, kde dokáže podporiť plodnosť a upokojiť rozbúrené hladiny hormónov. Zmierňuje menštruačné bolesti a príznaky menopauzy.

Angelika čínska je v našich kútoch naozaj neznámou bylinou, avšak jej koreň obsahuje naozaj obrovské množstvo esenciálnych olejov, organických kyselín, esterov, aminokyselín, sacharidov a vitamínov. Ide o naozaj komplexnú surovinu, ktorá dokáže vyriešiť nejeden problém. Archangelika dokáže zabezpečiť správne fungovanie ženského urogenitálneho systému, zabezpečuje rovnováhu ženských hormónov a pomáha pri problémoch s menštruáciou. Pri menopauze dokáže účinne zmierniť príznaky ako sú návaly a zmeny nálad.

Stimulantov obsahuje Feminus naozaj veľa, práve preto je tiež tak silný. Kombinácia všetkých spomenutých látok zaručuje neskutočnú prírodnú silu a to stále nie je všetko. Damiána pravá zlepšuje pôžitok z pohlavného styku a pri pravidelnom užívaní je schopná zmierňovať príznaky menopauzy, frigidity a neplodnosti.

Zloženie, ktoré vás prekvapí

Zloženie si vie prečítať každý na zadnej strane balenia či príbalovom letáku. Vždy ma však u prírodných doplnkov stravy zaujíma, aké benefity prináša telu konkrétna zložka a tak sa vám predovšetkým o jednotlivých bylinkách trochu rozpíšem.

Urobíte si tak predstavu o tom, aké účinky na ľudský organizmus v skutočnosti majú.

Hlavnými bylinkami, ktoré v prípravku FEMINUS sa nachádzajú, sú žerucha peruánska (maca peruánska), indický ženšen, extrakt z kakaa (Theobroma Cacao), kotvičník zemný a muira puama.

Ďalej v zložení nájdete:

 • vitamín C,
 • angelika čínska,
 • damiána pravá,
 • zinok,
 • vitamín E,
 • vitamín B6,
 • vitamín D3,
 • vitamín B12.

Žerucha peruánska

Svojím tvarom a aj veľkosťou rastlina pripomína reďkev. Jedná sa však o takzvaný životabudič, ktorého domovinou sú juhoamerické Andy. Žerucha peruánska sa pridáva do väčšiny známych afrodiziak, pričom už starí Inkovia ju používali pre jej povzbudzujúce účinky. Rastlina dodáva okrem iného vitalitu a zaisťuje fyzickú aj psychickú silu.

Indický ženšen

Rastlina známa ako aschwagandha či indický ženšen napomáha okrem iného pri liečbe mnohých vážnych chorôb (astma, cukrovka i rakovina). Obrovský význam má tiež v oblasti sexuality, pretože zvyšuje plodnosť, pričom u mužov zrýchľuje spermie a u žien zvyšuje libido. V staroveku sa bylinka používala ako omladzujúce tonikum.

Kotvičník zemný

Pretože zvyšuje hladinu testosterónu, kotvičník zemný si obľúbili predovšetkým športovci, kulturisti a nadšenci do fitness. Zase na druhú stranu, je to aj liečivá rastlina, ktorá je momentálne súčasťou mnohých prírodných doplnkov stravy. Označuje sa často za prírodnú viagru, harmonizuje krvnú zrážanlivosť, rozširuje cievy a má močopudné účinky.

Muira puama

Ďalšie prírodné afrodiziakum je muira puama preslávená aj ako amazonská viagra. Aj keď sa používa hlavne v sexuálnej oblasti, má pozitívny vplyv aj na psychiku. Pôsobí totiž ako nervové tonikum počas ťažkého a psychicky náročného obdobia. Zmierňuje úzkosti, strach, depresie a nervozitu. Používa sa aj na reumatizmus a opuchy.

Extrakt z kakaa

Pravé kakao má v sebe stovky biologicky aktívnych látok a to predovšetkým antioxidanty, vitamíny a minerály. Aj samotné kakao pôsobí ako afrodiziakum, pretože obsahuje látku teobromín. V neposlednom rade extrakt kakaa redukuje ukladanie tukov v tele a slúži ako stimulant a antioxidant.

Výrobca uvádza, že sa jedná o stopercentne prírodnú silu bez hormónov. FEMINUS neobsahuje žiadnu chémiu a tým sa stáva jedným z najsilnejších doplnkov výživy na tuzemskom trhu.

Pre koho je Feminus vhodný?

Prírodný liek je určený ženám vo veku od 35 do 50 rokov a viac. Horná hranica užívania nie je stanovená, pretože FEMINUS môžu užívať všetky ženy, ktoré už sa necítia tak energické. Produkt vám pomôže vrátiť sa k mladistvému životu.

Prírodný doplnok stravy znižuje mieru únavy a vyčerpania, podporuje správnu funkciu nervovej sústavy a zlepšuje koncentráciu a sústredenosť. Získate späť stratenú vitalitu i temperament. Konečne sa budete cítiť zase ako čerstvá dvadsiatka, čo je v takýchto päťdesiatich rokoch úžasný pocit, nemyslíte? FEMINUS je navyše skvelý pomocník v náročnom období menopauzy.

Spôsob užívania a dávkovania

FEMINUS sa predáva v balení po 60 tabliet, pričom odporúčané denné dávkovanie sú 2 tablety denne. Jedna sa dáva ráno, druhá zase večer. Kapsulu si vždy dávajte počas jedla, alebo po ňom. Zapite ju dostatočným množstvom vody.

FEMINUS môžete bez problémov užívať dlhodobo, pretože sa nejedná o žiadny chemický preparát a liek, ale o doplnok stravy, ktorý nemá negatívny vplyv na organizmus, ba naopak.

Užívateľské recenzie a skúsenosti

V dnešnej dobe si veľa žien uvedomuje, že je zdravá životospráva veľmi dôležitá, pretože od nej sa potom odvíja aj stav imunitného systému.

Feminus vyskúšala už celá rada žien a preto si môžete urobiť predstavu o tom, ako pomáha, aké má skutočné účinky a kedy sa oplatí daný doplnok stravy zakúpiť.

Pozitívny vplyv má Feminus na hormonálnu nerovnováhu (hoci neobsahuje žiadne hormóny, ale iba bylinky a prírodné látky), ktoré mali na svedomí nepríjemné návaly horúčavy:

Najčastejšie kladené otázky

Tento doplnok stravy zaistí rovnováhu ženských hormónov, prinesie energiu a vitalitu, zvýši sexuálnu túžbu a podporí imunitný systém.

Áno, tento liek je určený aj pre ženy, ktoré ešte nedosiahli klimaktéria, a zároveň majú viac ako 35 rokov.

Pokiaľ na sebe javíte známky úbytku hormónu estrogénu, ktorý sa spája s únavou, úbytkom životnej energie, návaly horúčavy a zníženým libidom. Alebo ste rozpoznala prvé známky prichádzajúcej menopauzy.

Nie je, jedná sa totiž o prírodný preparát, ktorý nemá negatívny vplyv na organizmus, skôr naopak.

Môj názor na doplnok Feminus

Ako sa vám FEMINUS po prečítaní recenzie a skúseností pozdáva? Ja byť ženou prechádzajúcou obdobím menopauzy, tak ho určite vyskúšam. Jeho cena je naviac priaznivá. V nasledujúcej prehľadnej tabuľke sa pozrite na výhody a nevýhody prírodného doplnku Feminus.

Výhody
Nevýhody

Leave a Reply

Ing. Dávid Škola
Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.