Najlepšie fény na vlasy - Recenzie a Test 2021 + ako si vybrať

Celkoví víťazi testu

fén na vlasyRemington D5219

Obľúbený model

5/5

Pre náročných

4.5/5

Lacný základ

4.5/5

Porovnanie fénov na vlasy

Remington D 5219Valera Swiss Power4everSencor SHD 40B
Rowenta Powerline CV5090F0
Philips HP 8232/00
Počet nastavení teploty
3
3
2
3
3
Príkon
2300 W
2400 W
1200 W
2300 W
2200 W
Nastavenie studeného vzduchu
áno
áno
nie
áno
áno
Cena
19,90 €
188,90 €
7,90 €
25,90 €
25 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/remingtond5219" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/swisspower4ever" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sencorshd40" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/rowentacv5090f0" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/philipshp8232" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie najlepších fénov na vlasy

Obstarávate si nového kúpeľňového pomocníka a neviete si vybrať? Tu zistíte, na čo sa pri výbere zamerať.

Fén je nenahraditeľný pomocník pri úprave účesu. Už dávno neplatí, že výber je značne obmedzený, resp. že vlastne nezáleží na type fénu. S pokrokom doby a rastúcimi nárokmi zo strany užívateľov sa na trhu nachádza nepreberné množstvo fénov na vlasy. Líšia sa nielen cenovo, ale aj veľkosťou, príkonom, hmotnosťou a dispozičnými funkciami.

Príkon : 2300 W • Rýchlosť prúdenia vzduchu : 85 km/h • Iónový generátor3 nastavenia teploty • možnosť nastavenia studeného vzduchuHmotnosť : 1022 g

Ak hľadáte vhodný fén pre vaše husté dlhé vlasy, ktoré sú navyše ešte kučeravé, trúfame si povedať, že Remington D5219 E51 je ten pravý. Navyše, predstavuje hrdinu na sušenie vlasov, s vymeniteľnými doplnkami, ktorý vám umožní vytvoriť si svoj vlastný individuálny vzhľad, maximálnu slobodu a stále zachová váš štýl.

Pokiaľ ide o boj proti kučerám, inteligentné iónové pohladenie vám pomôže. Vďaka výkonnému profesionálnemu motoru je Remington hodný každého salónu. Svojim variabilným regulátorom teploty a rýchlosťou navyše poskytuje úplnú kontrolu nad sušením. Tento viacúčelový vlasový hrdina prichádza nielen s tromi vymeniteľnými nástavcami, ale aj s možnosťou zakúpenia ďalšieho nástavca Spin Curl a Extra Slim Wide Concentrator.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 19,90 €

Príkon : 2400 W • Iónový generátor3 nastavenia teploty • možnosť nastavenia studeného vzduchuHmotnosť : 495 g

Sušič vlasov Valera Swiss Power4ever poskytuje profesionálne služby, a to doslova. Má ergonomickú rukoväť, ktorá bola špeciálne navrhnutá tak, aby sa pohodlne držala v dlani a uvoľnila napätie svalov v predlaktí. Kombinácia vysokého príkonu, nastaviteľnosti teplôt a rýchlosti a ľahká hmotnosť z neho robia ideálneho pomocníka nielen do domácností, ale aj pre profesionálov.

Sušič disponuje funkciou studeného vzduchu, ionizácie a v neposlednom rade chráni farbené vlasy pred stratou farby a lesku. Balenie obsahuje difuzér a 2 profesionálne ultra tenké koncovky, TOUCH ME studená koncovka (7,5 cm) a štandardné koncovka (6 cm). Funkcia rotocord umožňuje otáčanie šnúry o 360 °, čím ešte viac uľahčuje manipuláciu s fénom pri sušení vlasov.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 188,90 €

Príkon : 1200 W • 2 nastavenia teploty • nemá možnosť nastavenia studeného vzduchu a iónový generátorHmotnosť : 495 g

Sušič vlasov do domácnosti Sencor SHD 40B, ktorý patrí do cenovo dostupnej kategórie. Za nízku cenu dokáže uspokojiť základné požiadavky zákazníkov.

Disponuje nižším príkonom, čím sa síce predlžuje dĺžka fénovania, ale tento nedostatok kompenzuje jeho nízka hmotnosť a malé rozmery. Možno si vybrať z dvoch rýchlostí a dvoch teplôt. Prepínať medzi nimi možno pohodlne a bez ťažkostí. Neobťažuje nadmerným hlukom. Súčasťou fénu je závesné očko a tepelná poistka proti prehriatiu motora.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 7,90 €

Príkon : 2300 W • Iónový generátor3 nastavenia teploty • možnosť nastavenia studeného vzduchuHmotnosť : 910 g

Rowenta ako značka sa snaží o skĺbenie funkčnosti a dizajnu, výnimkou nie je ani sušič vlasov Powerline CV5090F0. Maximálny príkon je 2 300W, ideálny aj pre husté a pevné vlasy.

Možno prepínať medzi dvoma stupňami rýchlosti a tromi stupňami teplôt. Užívateľ si môže vybrať to najlepšie pre svoje vlasy. Fén v sebe ukrýva aj ďalšie funkcie ako ionizáciu vlasov s výkonným generátorom iontov, funkciu studeného vzduchu pre fixáciu účesu a keramický povrch chráni vlasy optimálnym vyraďovaním tepla. Súčasťou balenia je difuzér. Za zmienku stojí aj dizajn umožňujúci dokonalú stabilitu.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 25,90 €

Príkon : 2200 W • Iónový generátor 3 stupňov nastavenia teploty • možnosť nastavenia studeného vzduchuHmotnosť : 690 g

Krásny vzhľad fénu Philips roztopí srdce každej ženy. Navyše, nie len že ochráni vaše vlasy, ale zároveň si môžete vychutnať rýchle sušenie.

Vlasy rýchlo schnú aj pri nižšej teplote a to pomocou ThermoProtect s objemovým difuzérom a 14mm tvarovacou tryskov. Zároveň zabezpečuje lesk vlasov, dokonalé kučery a ak sú vaše vlasy suché a bez života, stačí prejsť na program CoolShot. Vďaka týmto schopnostiam si môžete uchovať svoj štýl a zároveň mať perfektný účes po celý deň.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 25 €

Pojmy, s ktorými sa pravdepodobne stretnete pri výbere

Ionizátor: dodáva vlasom vlhkosť, čím vytvorí lesklý a hladký účes bez tzv. zelektrizované vlasov (vlasy nelietajú okolo hlavy), vhodné pre lámavé, suché a krepaté vlasy

Keramický modul: nachádza sa vo vnútri fénu a chráni vlasy pri vysúšaní rovnomerným rozložením tepla

Jet Turbo Boost: pre extra rýchle vysušenie, fixácia chladným vzduchom

Difuzér: nadstavec na fén kruhového tvaru, s dierami, ktoré umožňujú rovnomerné prúdenie vzduchu, pre zväčšenie objemu a vytvorenie vlasových vĺn

Ako si správne vybrať fén na vlasy?

Pred výberom fénu si položte dve dôležité otázky. Od ich odpovedí sa bude odvíjať výber ideálneho vlasového pomocníka.

Za akým účelom si fén kupujete?

Existujú tri typy fénov a to cestovné, fény pre domáce použitie a profesionálne sušiče. Každý z nich má svoje klady aj zápory.

Cestovné fény

Výhody
Nevýhody

Profesionálne sušiče

Výhody
Nevýhody

Fény pre domácnosť

Výhody
Nevýhody

Kto bude fén na vlasy používať?

Toto je dôležitá otázka, pretože každý z nás má iný typ vlasov. Lámavé a krehké vlasy vyžadujú iný prístup než pevné a husté kadere. Pre vlasy so sklonom ku krepovateniu je vhodné zaobstarať si fén vybavený ionizérom. Existujú aj fény pre farbené vlasy. Ak si nie ste istí typom svojich vlasov, obráťte sa na profesionálnu kaderníčku.

Rozhodujúce faktory pri výbere fénu

Teplota a rychlosti fénu

Väčšina kvalitných fénov disponuje možnosťou prepínať medzi rôznymi teplotami a stupňami intenzity fúkania. Ideálne riešenie pre rôzne situácie, od dosúšania umytých vlasov po rýchleho vyfúkania. Odporúča sa fénovať vlasy vlažným vzduchom, vyššie teploty využívať pri štylizovaní vlasov. Rad fénov má funkciu prúdenie studeného vzduchu, vhodné pre fixáciu účesu. Pri výbere fénov musíte brať na zreteľ svoj typ vlasov. Zatiaľ čo u jemných a riedkych vlasov by teplota nemala prekročiť 130 ° C, pevné a husté vlasy znesú teplotu až do 200 ° C.

Príkon

Príkon predstavuje najdôležitejší parameter, určuje výkonnosť motora fénu. Čím vyšší príkon, tým silnejšie prúdenie vzduchu, a tým kratšia doba fénovania. Preto sa zamerajte na sušiče s vyšším príkonom. Ideálne sa odporúča príkon okolo 2 000 W, pre husté vlasy minimálne 1 750 W. Každý fén by mal disponovať tepelnou poistkou, takže si vlasy môžete fénovať, ako dlho potrebujete, bez hrozby prehriatia či roztaveniu nejakej súčiastky.

Hmotnosť fénu

Tu opäť významnú úlohu hrá typ vlasov, presnejšie ich dĺžka. Je potrebné zvážiť, kto bude fén používať a akú má silu. Pri dlhšom procese úpravy vlasov fén v ruke bude čoraz ťažší. 

Tlačidlá a šírka rukoväte

Fén by mal ideálne svojmu užívateľovi pohodlne padnúť do ruky. Rozhodujúcim faktorom je šírka rukoväte, zvlášť v prípade, že ho budete používať takmer každodenne. Za pozornosť stojí aj umiestnenie tlačidiel. V prípade veľkej blízkosti hrozí prepínanie omylom. V ideálnom prípade by mal fén disponovať aspoň troma voľbami teplôt.

Fén by sa mal dať ovládať jednou rukou, ale nemal by byť problém pri premiestňovaní  fénu z jednej do druhej ruky. Protisklzovosť rukoväte zaisťuje materiál pripomínajúci plyš alebo ľahké pogumovanie.

Dĺžka napájacieho kábla

Pohybuje sa v rozmedzí 1,8 až 3 metre. Niektoré fény majú na konci rukoväte závesné pútko.

Príslušenstvo

U väčšiny fénov možno v balení nájsť difuzér. Tento nástavec slúži na pridanie vĺn do účesu a väčšiemu objemu. Vhodné skôr pre prirodzene vlnité vlasy, u rovných vytvorí jemné vlnky. Naopak tvarovacia koncovka čiže ondulačná tryska umožňuje nasmerovať vzduch na jedno presné miesto.

Dizajn

V neposlednom rade berte ohľad na hlučnosť sušiča a dizajn. Vďaka veľkému množstvu a farebnej škále fénov môžete vybrať taký, ktorý štýlovo zapadne do vašej kúpeľne.

Cena

Samozrejme dôležité kritérium pri výbere fénu predstavuje cena. Na trhu možno zohnať fény do desať eur (základné funkcie) až po tie, kde sa cena vyšplhá na niekoľko desiatok až stoviek eur. Avšak opäť sa vraciame k otázke, kto a za akým účel bude sušič používať.

Najpredávanejšie fény na vlasy podľa Heureky