Recenzia kĺbová výživa Flexi Med + Skúsenosti, diskusia a cena (úprimná recenzia)

Rád by som Vám predstavil prípravok FlexiMed od pharmaceutickej značky NaturaMed. Pretože ako určite viete, s pribúdajúcim vekom, pri športe, alebo ak máte náročné zamestnanie sú vaše kosti a chrupavky nadmerne namáhané.

To môže spôsobovať bolesti kĺbov a ďalšie zdravotné komplikácie. Na trhu dnes našťastie existujú prípravky, ktoré pomáhajú tieto zdravotné komplikácie eliminovať. Ako napríklad FlexiMed unikátny prípravok pre zdravé kĺby, chrupavky a kosti.

V tejto recenzii sa pozrieme bližšie na prípravok FlexiMed od nórskej spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals na jeho zloženie, ako funguje a či skutočne pomáha.

FLEXIMED - OBSAH ČLÁNKU

Zloženie prípravku FlexiMed

Pre každý prípravok ktorý slúži na obnovu a zdravie kĺbov je kľúčové jeho zloženie. V tabuľke nižšie nájdete prehľadne všetky zložky vrátane ich množstva.

FlexiMed kombinuje 8 výnimočných látok s preukázateľným účinkom na pohybový aparát medzi ktorými je potreba vyzdvihnúť Glukosamín a kolagén typu II.

V troch tabletách (denná dávka) nájdete:

Zložka Množstvo

Glukosamín sulfát

800 mg
Kostná múčka z lososa atlantického s obsahom vápnika
120 mg (15% RHP *)
Oxid horečnatý s obsahom horčíka
250 mg (66% RHP *)
Kyselina L-askorbová (vitamín C)
80 mg (100% RHP *)
Zázvor (mletý)
26 mg

Kolagén typu II

10 mg
Mangán
2 mg (100% RHP *)
Vitamín D3 (Cholekalciferol)
5 mikrogramov (100% RHP *)

Glukosamín sulfát

Ide o hlavnú zložku časti prípravkov pre zdravé kĺby. Podporuje tvorbu glukosaminoglukanov a proteoglukanov, čo sú dva hlavné stavebné prvky chrupavky a tiež tlmia bolesť. Pomáhajú tiež udržať vodu v kĺbovom priestore teda nedochádza k vysušovaniu chrupavky pri pohybe.

Jeho nevýhodou je, že účinok sa dostaví až po dlhšom užívaní (4-6 týždňov), ale účinok potom pretrváva aj niekoľko týždňov po vysadení. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Glukosamin)

Kolagén typu II

Kolagén je nerozpustná bielkovina, nachádzajúca sa v tele v niekoľkých formách. Kolagén II je súčasťou hyalínovej a elastickej chrupavky. Kolagénne vlákna nemajú význam len v ortopedickej sfére, ale nachádzajú sa aj v pokožke a pomáhajú ju tak udržiavať pevnú a elastickú.

Kolagénne vlákna tiež pomáhajú fixovať naše zuby v zubnom alveolu. Kolagén je súčasťou aj steny ciev, takže jeho suplementáciou pomáhame spevňovať cievy.

Vitamín C

Človek patrí spolu s niektorými zvieratami medzi tých, čo si nedokážu sami syntetizovať vitamín C. Sme teda úplne závislí na jeho príjmu z potravy.

Vitamín C sa priamo zúčastňuje tvorby kolagénu. Jeho dostatok teda okrem iných účinkov pôsobí aj na pohybový aparát. Je to tiež účinný antioxidant.

Nedostatok vitamínov C je v dnešnej dobe vzácny, medzi jeho symptómy patrí napríklad krvácavosť ďasien, znížená imunita a poruchy krvotvorby. Námorníci trpeli tzv. Skorbutom, chorôb z nedostatku vitamínu C.

Vitamín D3

Vitamín D3 významne ovplyvňuje výstavbu kostného tkaniva. Zaisťuje balans medzi vápnikom a fosforom, a v črevách napomáha k tvorbe proteínu, ktorý zaisťuje lepšie vstrebávanie vápnika do krvného riečišťa.

Je preto významný pri prevencii osteoporózy a pre zaistenie správneho rastu a vývoja kostí.

Vápnik

Vo Fleximede nájdeme aj vápnik, ktorý je základný stavebný prvok kostí a zubov. Napomáha pri prestupe živín skrz bunkové membrány. Je dôležitý pri prenose informácií medzi nervovými bunkami, pre krvnú zrážanlivosť, činnosť svalov a ďalších telesných funkcií.

Pri nedostatku vápnika si ho telo berie z kostí, čo môže spôsobovať rednutie kostí a následne vznik osteoporózy.

Horčík (Magnesium)

Jeden z najdôležitejších minerálnych prvkov v našom tele – tiež sa nachádza v kĺbovej výžive Fleximed, ktorý ovplyvňuje stovky metabolických reakcií v ľudskom tele. Napomáha k správnej funkcii svalov a nervového systému.

Udržuje v optimálnom stave kardiovaskulárny a imunitný systém. A okrem ďalších zaisťuje správnu stavbu kostí.

Mangán

Mangán sa zúčastňuje mnohých chemických reakcií v tele. Ovplyvňuje metabolizmus cukrov, je súčasťou niektorých enzýmov a mimo-iného pôsobí na správnu funkciu pohlavných žliaz. Medzi ďalšie jeho funkcie patrí zlepšovanie pamäte, má význam pre činnosť mozgu, pomáha zabezpečovať správnu štruktúru kostí.

Zázvor

Zázvoru sa pripisujú antibakteriálne a protizápalové účinky. Tiež veľmi dobre pôsobí na žalúdočnú nevoľnosť. Môžu za to zrejme látky charakteru prchavých olejov, ktoré pozitívne pôsobia na zažívanie.

Nie nadarmo majú američania tak v obľube zázvorové pivo. Ak trpíte kinetózou – nevoľnosťou z cestovania, zázvor je jeden z prírodných alternatív liečby. A samozrejme pozitívne ovplyvňuje imunitu, čo je o ňom viac než známe.

Pre koho je FlexiMed určený?

Všetkým dospelým mužom aj ženám, ktoré buď už trpia bolesťami kĺbov, prípadne artrózou, ale aj pre ľudí, ktorí majú namáhavé povolanie, či veľa športujú. Brať ho ale môžu ľudia aj preventívne a udržiavať si tak svoje kĺby a kosti v dobrej kondícii aj vo vyššom veku.

O kĺbovú výživu by ste sa mali zaujímať nielen keď už trpíte nejakými pohybovými ťažkosťami ako je napríklad artritída, artróza, alebo osteoporóza, ale predovšetkým keď vás ešte žiadne komplikácie netrápia. Uvažovať o užívaní kĺbovej výživy by ste mali, ak aktívne športujete (napr. beháte či korčuľujete, alebo cvičíte), prípadne ak ste senior/ka, ale ešte vás žiadne bolesti ani ťažkosti netrápia. Je teda vhodné užívať kĺbovú výživu ako prevenciu.

Užívanie Fleximedu a jeho dávkovanie

  • Denne sa užívajú 3 tablety
  • Ideálne počas jedla, alebo po jedle
  • Aby bol účinok čo najlepší odporúča sa dlhodobé užívanie

Kde môžete kúpiť Fleximed a aká je jeho cena?

FlexiMed môžete momentálne objednať iba cez oficiálne stránky výrobku FlexiMed. V lekárňach ho bohužiaľ nezoženiete. Za prvé testovacie balenia s 90 tabletami zaplatíte len poštovné. Prvou objednávkou sa k ničomu nezaväzujete.

Ak sa potom rozhodnete pre jeho dlhodobé užívanie, tak vás mesačné balenie vyjde na 20€. Ide o zásielkový predaj, kedy vám každý mesiac v dostatočnom predstihu dorazí balenie na ďalšie obdobie.

Podľa obchodných podmienok na oficiálnej stránke výrobcu však možno vernostný program kedykoľvek ukončiť.

ODPORÚČANIE: Na stránkach produktu FlexiMed si pred objednávkou pozorne prečítajte obchodné podmienky, aby vás neskôr nič neprekvapilo.

Upozornenie

  • Fleximed nie je určený pre deti
  • Fleximed nie je určený pre osoby alergické či citlivé na zložky obsiahnuté vo výrobku
  • Chráňte pred teplom, vlhkom a priamym slnečným žiarením
  • Skladujte mimo dosahu detí
  • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie
  • Žiadne nežiaduce vedľajšie účinky neboli zaznamenané ani hlásené
  • Výrobok nie je liek a nenahrádza pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Výhody a nevýhody kĺbovej výživy fleximed

Medzi hlavné výhody patria vysoké dávky zdraviu prospešných látok obsiahnutých v prípravku a ich kombinácie. Predovšetkým glukosamín sulfátu, vitamínu C, kolagénu typu II a vápnika. Vďaka čomu skutočne podporuje zdravú výživu kĺbov, chrupaviek a kostí. Je bez vedľajších účinkov a prvé balenie získate v podstate zadarmo. Istou zárukou kvality je aj Nórsko, ako krajina pôvodu výrobku a firmy NaturaMed Pharmaceuticals.

Medzi zápory by som zaradil predovšetkým dostupnosť. Tento prípravok zoženiete len na internetovej stránke FlexiMed. A s tým súvisí nie celkom prehľadný spôsob predaja a dopátrání sa ceny za balenie. A čiastočne aj u nás netradičný spôsob zásielkového predaja. Pre niekoho môže byť negatívom aj vyššia cena, ale pri porovnaní s konkurenciou, vychádza jedna tableta FlexiMedu na rovnaké, alebo aj lepšie. Užívanie 3x denne tiež znamená viac myslieť na to, že si tabletu musíte vziať, ale vďaka tomu sa do tela dostáva pravidelne dávka potrebných látok.

Skúsenosti s užívaním fleximedu

Kĺbovú výživu FlexiMed dodáva spoločnosť NaturaMed Pharmaceuticalsss, ktorá bola založená v Nórsku v roku 1991. Na slovenský trh spoločnosť vstúpila v roku 2006.

Poznať ju môžete aj z iných produktov tejto firmy ako je Omegamarineforte – kvalitné omega-3 mastné kyseliny, alebo Vitamín K2, ktorý prispieva k udržaniu zdravých kostí a k normálnej zrážanlivosti krvi, alebo ProstaXin pre správnu funkciu prostaty.

Užívatelia si prípravok väčšinou pochvaľujú a potvrdzujú jeho účinnosť. Len ľudia, ktorí trpia vážnymi zdravotnými komplikáciami píšu, že už im toľko nepomáha, ale na druhú stranu si pochvaľujú kombináciu viacerých látok vrátane vitamínov, vďaka čomu nemusí užívať viac rôznych prípravkov.

„Môžem povedať, že po produktoch firmy Naturalmed sa zlepšila moja zdravotná situácia.“

Vlasta Brandýská, Praha

„Trápili ma kĺby a teraz po mesiaci užívania sa cítim skvele“

Jana Havlíková, Český Dub

Fleximed - moje zhrnutie

Prípravok FlexiMed má preukázateľný účinok na kĺby, chrupavky a kosti. Možno ho teda odporučiť všetkým kto nezanedbáva svoj pohybový aparát.

Ide o prírodný produkt vyrobený v Nórsku pri dodržiavaní najvyššej kvality ako surovín, tak produktu. Objednať ho môžete ľahko cez internet na stránkach Flexi-med.

Výhody
Nevýhody

Odkazy

Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.