Inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 3 - Majte svoje aktivity pod drobnohľadom + recenzia a skúsenosti

Na trhu je dnes už veľké množstvo inteligentných, tzv. „smart“ hodiniek, takže výber môže byť naozaj zložitý. Niektoré z nich ponúkajú obrovské množstvo funkcií a okrem toho, že sú inteligentné, podporujú aj športové funkcie. Ja som mala možnosť vyskúšať práve tento typ hodiniek – Garmin Vívoactive 3, ktoré sú smart a zároveň športové, ktoré ma prekvapili aj svojou relatívne nízkou cenou v pomere s ich kvalitou.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Športové smart hodinky Garmin Vívoactive 3 majú krásny dizajn a sú unisex, pre ženy aj pre mužov. Remienok je vymeniteľný a môžete si vybrať silikónový alebo kožený. Displej je farebný a rozsvietený počas celého dňa, takže viditeľnosť je veľmi dobrá, čo ma pozitívne prekvapilo. Obsah a všetky funkcie je jednoduché nájsť – stačí jednoduchý pohyb prstom zľava doprava. Celý displej je možné dokonca otáčať podľa potreby, pričom displej má priemer 30,4 mm. Všetko bolo pre mňa jednoducho a ľahko čitateľné, čo je veľké plus.
Na hodinkách nájdete aj jedno tlačidlo, ktoré je umiestnené na klasickom mieste ako u bežných hodiniek. Povrch hodiniek je chránený špeciálnou technológiou „PVD coating“, takže hodinky sú odolné voči poškriabaniu a poškodeniu.

Garmin inteligentné hodinky je možné pohodlne spárovať s mobilným telefónom prostredníctvom Bluetooth technológie alebo ANT+, či prostredníctvom USB kábla. Nemala som s tým žiaden problém, pripojenie bolo rýchle a kvalitné. Podporujú systém Android, ale aj IOS. Garmin Vívoactive 3 hodinky majú v sebe predinštalovaných až 15 športových aplikácii a to vďaka zabudovanej GPS technológii, pomocou ktorej je možné dokonca bezkontaktne platiť, takže nemusíte so sebou nosiť peňaženku. Najprv som sa bála využiť funkciu Garmin Pay, ale po vyskúšaní musím povedať, že je to veľmi rýchle a bezpečné a zachráni vás, keď si napríklad peňaženku zabudnete doma. V skratke to funguje veľmi jednoducho – stačí spárovať platobnú kartu s inteligentnými hodinkami a v obchode priložiť hodinky k platobnému terminálu. S touto funkciou som veľmi spokojná. 

Tip : Veľmi ma prekvapila funkcia „čas sa hýbať“ – diskrétnym zavibrovaním ma hodinky upozornili na to, že som sa už hodinu nehýbala. Je to veľmi užitočné, pretože som si ani sama neuvedomovala, koľko času z dňa sa nehýbem. Pomocou tejto funkcie som zhodila viac kalórií ako som očakávala. 

Smart hodinky Garmin Vívoactive 3 podporujú Garmin Connect IQ store, ktorý obsahuje 1 300 aplikácií, vďaka ktorým si môžete svoje hodinky prispôsobiť podľa vášho gusta. Keďže som milovníkom vlastných dizajnov, s týmito inteligentnými hodinkami nebol žiaden problém nastaviť si všetko podľa seba.

Čo sa týka športových funkcií, tak obsahujú funkciu merania tepu priamo zo zápästia, navrhnutie a dosahovanie cieľov, úbytok kalórií, prejdenú vzdialenosť – krokomer, či počet vyjdených poschodí. Z klasických funkcií obsahujú notifikácie, SMS alebo informácie o prichádzajúcich a zmeškaných hovoroch. Dokonca je možné prostredníctvom týchto super inteligentných hodiniek počúvať hudbu – po vyskúšaní tejto funkcie môžem povedať, že kvalita zvuku je výborná.

Som zvyknutá dávať si klasické hodinky pred sprchovaním dolu z ruky. Raz som na to zabudla, ale našťastie krytie je dostatočné, takže sa nepoškodili a fungujú. Teraz sa s hodinkami sprchujem bežne a bez obáv. Takisto s nimi môžete aj plávať až do hĺbky 50 metrov.

Inteligentné hodinky Garmin Vívoactive 3 majú zabudovanú nabíjateľnú batériu s výdržou pri plnom nabití 7 dní. Avšak so zapnutým systémom GPS mi vydržali nabité maximálne 13 hodín, čo je podľa mňa dosť málo. Nevýhodou je teda takmer každodenné nabíjanie týchto hodiniek, čo je možné prostredníctvom priloženého USB kábla.

Garmin vivoactive 3 - kde kúpiť najvýhodnejšie

logo alza.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových eshopov + aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️možnosť nákupu na splátky + osobný odber produktov

⭐️porovnanie cien vo viacerých dostupných eshopoch
⭐️kvalitne a esteticky spracované a overené používateľmi

logo okay.sk

⭐️známy a overený internetový obchod
⭐️časté akcie a výpredaje

rozbaľovanie inteligentných hodiniek garmin vivoactive 3

V čom vidím výhody a nevýhody inteligentných hodiniek Garmin Vivoactive 3

Dôležité parametre:

Určenieunisex
Kompatibilný OSAndroid, iOS
KonektivitaANT+, Bluetooth, USB
Farba puzdrasivá
Materiál puzdraOceľ
Materiál remienkasilikón
Smart funkcieNFC platby, Stav batérie, Notifikácie z mobilu, Vibrácie, Hľadanie mobilu, Sledovanie menštruačného cyklu
Typ NFC platbyGarmin Pay
Športové funkciemeranie tepu, monitoring spánku, krokomer, výpočet kalórií, meranie rýchlosti, meranie vzdialenosti, meranie tempa, záznam trasy, meranie výjdených poschodií
Hodinkové funkciedeň v týždni, stopky, budík, osvetlenie
Súčasť baleniadobíjací kábel
Vodotesnosť50 m
Max. výdrž batérie168 h
Hmotnosť39 g

POUŽITIE A PRÍSLUŠENSTVO

Inteligentné hodinky Garmin Vívoactive 3 sú vhodné pre každého používateľa – či už na bežné používanie alebo dosahovanie akýchkoľvek športových cieľov. V balení nájdete okrem hodiniek a nabíjacieho kábla aj manuál na používanie v slovenskom jazyku.

RECENZIE A SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Po otestovaní hodiniek Garmin Vívoactive 3 som si našla na internete aj hodnotenia a recenzie iných ľudí, ktoré boli zväčša pozitívne.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRED KÚPOU

Otázka:        Je v hodinkách aj slovenský jazyk?
Odpoveď:    Áno, na Slovensku sa hodinky predávajú s prednastaveným slovenským jazykom.

Otázka:       Je možné prostredníctvom hodiniek aj telefonovať?
Odpoveď:    Bohužiaľ, nie je to možné.

MÔJ NÁZOR NA INTELIGENTNÉ HODINKY GARMIN VIVOACTIVE 3

Po vyskúšaní týchto smart hodiniek môžem jednoznačne povedať, že obsahujú množstvo užitočných funkcií, ktoré naozaj fungujú. Som veľmi spokojná s ich vodotesnosťou, ale na druhej strane sa mi nepáči krátka výdrž batérie, pretože nabíjať hodinky som musela takmer každý deň, keď som ich používala. Inak sú tieto inteligentné hodinky podľa mňa dostupné za super cenu v pomere k ich kvalite. 

Cena
0%
Funkcie
0%
Vzhľad/Prevedenie
0%
Výdrž batérie
0%

Vývoj ceny Garmin Vivoactive 3

Pár faktov o produkte

Inteligentné hodinky Garmin Vivoactive 3 sa umiestnili v našom rebríčku najlepších inteligentných hodiniek 2020