Inca Collagen - Naozaj patrí medzi najlepšie kolagény?

Hľadáte účinný a silný kolagénový prípravok, ktorý naozaj pomáha a ľahko sa užíva? Inca Collagen je ľahko rozpustný prášok v praktických vrecúškach, pohodlne sa dávkuje a je bez nepríjemného rybieho zápachu.

Ak hľadáte skúsenosti s kolagénom od Inca Collagen, tak ste na správnom mieste. Užíval som jedno balenie 30 dní.

Kolagén má všeobecne zlepšiť pleť, obmedziť tvorbu vrások, získať pevnejšie vlasy alebo nechty. S kolagénmi už mám skúsenosti, pretože som ich predtým už viacero testovala.

A ako teda dopadlo moje testovanie tohto kolagénu? Prečítajte si túto recenziu na Inca Collagen.

Inca Collagen dokonca vyhral v našom testovaní najlepších kolagénov, ktoré nájdete TU.

INCA COLLAGEN RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Pociťujete stratu kolagénu aj vy? Praskajú vám  kĺby, trpíte  artritídou alebo máte slabé vlasy či nechty? So všetkými týmito problémami vám dokáže účinne pomôcť  kvalitný kolagén. 

Je ich na trhu v dnešnej dobe mnoho, my vám však predstavíme  jeden z tých najlepších prípravkov, ktorý má podľa reálnych skúseností zákazníkov perfektné a zaručené účinky – Inca Collagen.

Inca Collagen je unikátny výživový doplnok, ktorý je dostupný na stránkach www.incacollagen.sk a ktorý má vplyv na obnovu buniek, regeneráciu pleti, kože, vlasov a nechtov.

Inca Collagen obsahuje iba morský kolagén bez prísad a iných látok. Dokáže spomaliť proces starnutia práve kvôli tomu, že obsahuje kolagén. 

Bol ocenený niekoľkými certifikátmi, ktoré svedčia o jeho bezpečnosti a kvalite. Unikátny kolagén sa vyrába pomocou hydrolýzy, vďaka ktorej má rovnakú štruktúra ako kolagén, ktorý sa nachádza v ľudskom tele. 

Inca Collagen je bio-aktívny, čo znamená, že má rovnakú štruktúru ako kolagén v tele, preto sa ľahko vstrebáva do tela. Radí sa k produktom, ktoré obsahujú najviac kolagénu. Jedna dávka ho obsahuje až 3 000 mg kolagénu.

Jedinečnosť tohto kolagénu spočíva v tom, že aj po spracovaní si uchováva štruktúru trojité špirály, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Tento typ kolagénu je teda najviac podobný tomu, ktorý je nášmu telu vlastný.

Unikátna je i forma spracovania – tzv. studenou metódou – aby bola zachovaná vysoká biologická hodnota kolagénu.

Čo nájdeme v balení Inca Collagen?

V jednom balení prípravku Inca Collagen sa nachádza 30 zlatých vrecúšok, ktoré obsahujú čistý morský kolagén. V jednom sáčku sa nachádza 3 000 mg kolagénu z morských rýb. 

Dohromady celé balenie zahŕňa 90 000 mg kolagénu. Jedno balenie kolagénu vydrží na 30 dní, pretože obsahuje 30 dávok.

V sáčku sa nachádza kolagén I., II., a III. typu, ktorý je práškový, čo potom môžete využiť pri jednoduchej príprave. Prášok sa ľahko rozpúšťa vo vode, mlieku, ovocného džúsu či čaji. Nesmie sa rozpúšťať v grapefruitovom džúsu.

Sáčky vyzerajú luxusne , sú zlaté a na jeden nápoj jednoducho použijete jeden sáčok. Nemusíte nijako odmeriavať množstvo alebo mať s ním zložitú manipuláciu. Je tam presne 30 sáčkov.

Morský kolagén je vyrábaný z morských rýb. Viaže vodu a zabraňuje vysychaniu pokožky. Skvele sa tiež vstrebáva.

Na rozdiel od živočíšneho kolagénu, ktorý sa vyrába z hovädzieho dobytka a ošípaných, nepotrebuje pri spracovaní chemické a enzymatické postupy.

Pozitívne účinky Inca Collagen

Aké typy kolagénu poznáme?

Podľa dostupných výskumov, existuje 28 druhov kolagénu. (zdroj). Napriek tomu je potrebné si uvedomiť, že typy 1, 2 a 3 sú najrozšírenejšími kolagénmi v tele.

Pretože úplných 28 druhov kolagénu by bolo zbytočné rozoberať, pokryjeme tri najvýznamnejšie a miesta, kde sa nachádzajú v tele.

 • Typ 1:  Hlavný kolagén nachádzajúci sa v pokožke. Nachádza sa tiež v šľachách, kostiach, väzivách, zuboch a určitých spojivových tkanivách (zdroj).
 • Typ 2:  Tvorí chrupavku a nachádza sa v očiach (zdroj).
 • Typ 3:  Tento typ kolagénu tiež tvorí pokožku, rovnako ako svaly a cievy (zdroj). Podľa predchádzajúceho výskumu sa tento typ kolagénu niekedy nazýva „detský kolagén“ kvôli svojej úlohe v embryogenéze v rannom detskom živote (zdroj).

Dôležité je tiež vedieť, že od 25. roku života sa obsah kolagénu v pokožke znižuje každoročne o 1,5%, po 40. roku sa netvorí už vôbec, preto je jeho dopĺňanie potrebné a vhodné pre zachovanie zdravej a pružnej pokožky bez vrások.

Čo spôsobuje stratu kolagénu v tele?

Bohužiaľ, kolagén sa s pribúdajúcim vekom začína degradovať a vaša genetika môže mať vplyv na to, ako rýchlo k tejto degradácii dôjde. Z roka na rok strácame kolagén a vyrábame kolagén nižšej kvality.

Voľné radikály poškodzujú kolagén – sú nepriateľom našej pokožky. Faktory životného prostredia (ako sú UV lúče alebo znečistenie), zlé návyky v životnom štýle (napríklad fajčenie) a nesprávna  strava (napríklad vysoká s obsahom cukru), to všetko vytvára tvorbu voľných radikálov, čo urýchľuje odbúravanie kolagénu.

Ak si rozoberieme napríklad fajčenie. Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre svoju pokožku urobiť, je nikdy nefajčiť – alebo ak prestanete fajčiť. Výskum naznačuje, že fajčenie umožňuje voľným radikálom napadnúť kolagénové fibrily, čo ich robí slabými a nekvalitnými. Nie je preto prekvapením, že pokožka fajčiara má tendenciu vyzerať poškodene a pokrčene, najmä okolo úst (zdroj).

Aké sú prínosy kolagénu pre vaše zdravie

Ak sa chystáte investovať do kolagénu, je dôležité vedieť, aké výhody vám môže kolagén poskytnúť.

Pomáha nahradiť to, čo sa starnutím prirodzene stratilo

Kolagén je „lepidlo“, ktoré drží vaše telo pohromade. Podľa výskumov tvorí asi jednu tretinu bielkovín vo vašom tele. Základným faktom je to, že vaše telo produkuje menej kolagénu od tridsiatky a štyridsiatky.

Kolagénové peptidy pridané do vašej stravy môžu slúžiť ako náhrada toho, čo vášmu telu začne chýbať, keď starnete, a podporiť vaše celkové zdravie.

Kolagén je ľahko stráviteľný zdroj bielkovín

Vaše telo tvrdo pracuje aby strávilo bielkoviny zo zdrojov, ako je kuracie alebo hovädzie mäso a niektorí ľudia môžu zistiť, že sa stretávajú s tráviacimi príznakmi, ako sú grganie alebo bolesti žalúdka po jedle.

Ale kolagény sú hydrolyzované, čo znamená, že sa kolagén rozkladá, čo je proces, ktorý telu uľahčuje trávenie. Kolagénové doplnky môžu byť potenciálne pohodlnejším spôsobom, ako dostať bielkoviny do vašej stravy. Proces hydrolýzy tiež umožňuje, aby sa kolagénové peptidy rozpustili vo vode, čo umožňuje ich relatívne ľahké použitie v každodenných potravinách (napríklad vo vode alebo v smoothies).

Kolagén pomáha vyhladiť vrásky a zvýšiť pružnosť pokožky

Zdravie pokožky je najviac preskúmanou výhodou užívania kolagénu. V recenzii z januára 2019 v časopise Journal of Drugs in Dermatology analyzovali vedci 11 randomizovaných, placebom kontrolovaných štúdií s viac ako 800 pacientmi, ktorí užívali až 10 gramov (g) kolagénu za deň s cieľom zlepšiť zdravie pokožky. Výsledky?

Ukázalo sa, že kolagén zlepšuje pružnosť pokožky, pomáha jej lepšie zadržiavať vlhkosť a zvyšuje hustotu kolagénových vlákien v pokožke. 

Kolagén môže pomôcť zmierniť bolesti kĺbov

Užívanie kolagénu vám môže pomôcť vrátiť sa do starých koľají. Existujú dôkazy, že kolagén môže byť skvelým prostriedkom na podporu spojivových tkanív a na zlepšenie bolesti kĺbov po cvičení.

Napríklad jedna štúdia zverejnená v januári 2017 v časopise Applied Physiology, Nutrition and Metabolism zistila, že športovci s bolesťami kolien, ktorí užívali 5 g kolagénových peptidov denne počas 12 týždňov, mali počas cvičenia menej bolesti kĺbov v porovnaní so skupinou s placebom. Kolagén môže podporovať opravu chrupavky a môže mať tiež protizápalový účinok.

Kolagén môže povzbudiť vaše zdravie srdca

Jedna štúdia publikovaná v časopise Journal of Atherosclerosis and Trombosis v máji 2017 sa zamerala na 32 účastníkov, ktorí užívali kolagén tripeptid dvakrát denne. Po šiestich mesiacoch sa zlepšili markery aterosklerózy (nahromadenie v stenách tepien) vrátane hladín cholesterolu a tuhosti tepien. Vedci si myslia, že kolagén môže pomôcť posilniť steny krvných ciev, aby sa znížilo riziko ochorenie tepien.

Kolagén môže byť užitočný pri ochoreniach kĺbov

Podľa článku zverejneného v novembri 2019 v časopise Molecules existujú rôzne typy kolagénu. Typ 1 (nájdený v hovädzom mäse) je prospešný, pokiaľ ide o vašu pokožku, zatiaľ čo typ 2 (nájdený v kuracom mäse) je potenciálne užitočnejší, pokiaľ ide o artritické bolesti kĺbov.

Kĺby sú zložené z chrupavky, ktorá je z veľkej časti tvorená kolagénom. Najlepším riešením je kúpiť si kolagén, ktorý obsahuje rôzne zdroje živočíšneho kolagénu pre čo najširšiu škálu výhod.

Kolagén vám pri chudnutí nepomôže

Konzumácia dostatočného množstva bielkovín je pre zdravú výživu dôležitá. Živina je potrebná na to, aby vaše telo podporila pri budovaní svalového tkaniva, ktoré je metabolicky aktívnejšie ako tuk. 

Tu však budete potrebné dať účinok kolagén na chudnutie na správnu mieru: Nemôže to byť jediná zmena, ktorú urobíte vo svojom stravovacom režime a životných návykoch.

Pridanie kolagénu do stravy s vysokým obsahom cukru a rafinovaných sacharidov a prebytočných kalórií vám nepomôže pri chudnutí! Takže určite je potrebné si to uvedomiť.

Ako užívať Inca Collagen

Ak začínate s Inca Collagen

Ak ste nikdy Inca Collagen neužívali, je vhodné začať s úvodnou dvojmesačnou kúrou. Po dobu dvoch mesiacov by ste si mali pripraviť jeden sáčok kolagénu každý deň. Pripravíte ho rozmiešaním v 200 – 300 ml tekutiny.

Kolagén môžete brať ráno alebo večer. Každý preferuje inú dobu, ktorá nie je nijako daná. Užívať ho môžete naozaj kedykoľvek a kedy vám to bude vyhovovať.

Ak pokračujete s Inca Collagen

Ak ste dodržiavali predchádzajúce kroky a dodržiavali ste úvodnú kúru, môžete pokračovať ďalej podľa toho, aký problém vás trápi. Nezabudnite, že je potrebné pravidelné užívanie, pretože kolagén sa vekom stráca z nášho tela.

Ak už pociťujete nejaké problémy

Ak máte nedostatok kolagénu a naliehavo ho potrebujete, pripravte si 3 nápoje denne najmenej po dobu 7 dní.

Inca Collagen dávkovanie

Jeden sáčok rozmiešajte vo vode, mlieku, ovocnom džúse, čaji alebo inom studenom nápoji (200 – 300 ml). Nepoužívajte však grepový džús, ktorý by mohol jeho účinky znižovať.

Obsah vrecka najprv nasypte do pohára a potom ho zalejte. V opačnom prípade by už prášok nešiel dobre rozmiešať.

Samotný kolagén je v podstate bez chuti, teda naozaj nie je problém ho vypiť. Nápoj sa ani nejako farebne nezmení.

Zloženie a dávkovanie Inca Collagen

Najprv nasypte do pohára alebo hrnčeka prášok zo sáčku a potom ho zalejte tekutinou. Podľa potreby premiešajte.

Odporúčané denné dávkovanie je jeden sáčok, maximálna dávka za deň sú tri vrecká.

Inca Collagen skúsenosti

Inca Collagen užívam pravidelne už nejaký týždeň – efekt vidím hlavne na pleti a bolesti kolien. Môžem povedať, že tak peknú pleť som dlho nemala – bez vrások (aj tie, ktoré už boli viac viditeľné, sa minimalizovali). Pleť je krásne pružná, vypnutá a jasná. 

Tak isto kolená, ktoré ma už dlhší čas pobolievali, teraz žiadnu bolesť necítim, čo beriem ako to najväčšie plus tohto kolagénu. Vzhľadom k unikátnosti tohto kolagénu, môže Inca Collagen pomôcť aj práve vám pri problémoch s kĺbmi a väzmi.

Účinky užívania Inca Collagen pozorujem aj na nechtoch. Mám od prírody veľmi slabé, lámavé nechty, ktoré musím v podstate neustále lakovať – čím ich viac spevňujem. Teraz pri užívaní Inca Collagen sú nechty oveľa viac pevné, nestrapkajú sa a nelámu.

Efekt sledujem aj na kvalite vlasov – ich väčší rast teda zatiaľ nemôžem hodnotiť – beriem produkt ešte len krátko – avšak aj tak sa vlasy zdajú viac lesklé a zdravé.

Ako často Inca Collagen užívať

Najprv je nutné absolvovať počiatočnú kúru a potom ho užívajte každý deň. Užívanie by malo byť  pravidelné, nech telu dodávate neustále kolagén.

Inca Collagen sa smie užívať dlhodobo a vždy záleží na tom, prečo ho potrebujete užívať a podľa toho si upravte dobu.

Inca Collagen nie je vhodný pre tehotné ženy a deti. Počas dojčenia sa smie užívať. Balenie by sa malo uchovávať v tme a suchu, nedávajte ho na priame slnko alebo do vlhka.

Pre koho nie je vhodný?

Inca Collagen je vhodný pre  mužov a ženy od 18 rokov. Je určený predovšetkým ľuďom, ktorí nadmerne zaťažujú svoje kĺby, teda športovci alebo manuálne pracujúci ľudia. Pomôže aj všetkým, ktorí majú problémy s pohyblivosťou a samozrejme, seniorom.

Naopak, kolagén by nemali užívať malé deti a mali by sa mu vyhýbať aj  tehotné ženy.

Žiadne vedľajšie účinky pri užívaní Inca Collagen som nespozorovala. Avšak, v prípade, že užívate lieky na osteoporózu, tak súčasné užívanie konzultujte s lekárom. Zároveň berte na vedomie, že:

 • kolagén nie je liek,
 • nepoužívajte ho ako náhradu za pestrú stravu,
 • neprekračujte odporúčané denné dávkovanie,
 • výrobok  spotrebujte do dátumu minimálnej trvanlivosti uvedeného na obale 
 • skladujte na suchom, tmavom mieste, pri teplote 4 – 25 ° C,

Hoci nie je Inca Collagen vhodný pre tehotné ženy, pri dojčení je naopak veľmi prospešný. Práve v tomto období vám totiž kolagén  môže pomôcť s nadmerným vypadávaním vlasov, s popraskanou kožou, striami, s hojením po pôrode, citlivými zubami či bolesťami kĺbov.

Prejavy nedostatku kolagénu

 • starnutie kože
 • zhoršená kvalita pokožky
 • lámanie a štiepenie nechtov
 • poškodené vlasy
 • bolesti kĺbov
 • zlý stav zubov a ďasien

Recenzie iných užívateľov

Inca Collagen recenzie 1

Podobné výrobky na trhu

Bionutrian

Marine collagen je prémiový švajčiarsky kolagén. Je spracovaný z rýb priamo vo Švajčiarsku pričom sú dodržiavané prísne normy.

Collalloc

Collalloc, bioaktívny morský inak nazývaný aj rybí kolagén, ktorý som si objednala z ich oficiálneho webu, aby som si mohla byť úplne istá, že mam 100% originálny produkt. Ide o kvalitný kolagén, ktorý je aj pomerne lacný.

Kompletnú recenziu a moje skúsenosti na kolagén Collalloc nájdete TU.

Ide o rybí kolagén, s vysokým obsahom vitamínu C a bez pridávaných farbív, príchutí, konzervantov či GMO, čo som považovala za ďalšie benefity, ktoré mi uľahčili výber kolagénu na testovanie.

Kompletná recenzia a moja skúsenosť na kolagén z namaximum – TU.

Najčastejšie kladené otázky

Kolagén je bielkovina, ktorá dodáva štruktúru pokožke, kĺbom a kostiam.
 
 
Kolagén sa skladá z troch aminokyselín: glycínu, prolínu a hydroxyprolínu.
 
 
Potraviny bohaté na bielkoviny, ako sú mäso, vajcia, ryby a morské plody, fazuľa a mliečne výrobky, dodajú vášmu telu množstvo aminokyselín potrebných na výrobu kolagénu. Kostný vývar a želatína sú ďalšie potraviny, ktoré sú bohaté na kolagén.

Keď sa kolagén zahreje, rozpadne sa na želatínu.

 
Kolagénové peptidy sú molekuly kolagénu, ktoré sa štiepia, vďaka čomu sú ľahšie stráviteľné a absorbované v tele.
 
 

Inca Collagen sa v tehotenstve bez konzultácie s lekárom nesmie užívať. Počas dojčenia sa ale smie užívať. Môže pomôcť s problémami, ktoré sa vyskytnú po tehotenstve (strie, podanie vlasov, horšia kvalita kože).

Pri pravidelnom i občasnom cvičení môžete Inca Collagen bez problémov užívať. Vďaka kolagénu môže byť koža elastickejšia, čo oceníte nielen pri chudnutí, ale aj pri budovaní svalovej hmoty.

Inca Collagen vám môže pomôcť s radom problémov. Napríklad pri starnutí pleti, pigmentových škvrnách, suchej a popraskanej koži, nekvalitných a padajúcich vlasoch, so slabými a lámavými nechty a mnohých ďalších veciach.

 

Škatuľka obsahuje 30 vrecúšok, takže vám jedno balenie vydrží na 30 dní každodenného užívania.

Pokiaľ s Inca Collagen začínate, je dôležité, aby ste absolvovali úvodnú dvoj až trojmesačnú kúru. Táto kúra spočíva v pravidelnom užívaní lieku po jednom vrecúšku denne. Ten si jednoducho rozmiešate v 200-300 ml pitnej vody, ovocného džúsu alebo mlieka.

Zhodnotenie Inca Collagen

Výživový doplnok s vysokým obsahom 100% kolagénu, bez akýchkoľvek prísad a bez rybieho zápachu. Ľahko sa používa a vstrebáva. Certifikát potvrdzuje bezpečnosť a nezávadnosť aj pri užívaní u športovcov .

Už po prvých dňoch som pociťovala zlepšenie vlasov a nechtov a tak isto sa vyriešil môj hlavný problém – bolesť kolien. S týmto problémom som sa trápila už dlhší čas aj najmä kvôli zamestnaniu, ale po pár dňoch si musím zaklopať, nepociťujem vďaka Inca Collagen žiadne bolesti. 

Ak hľadáte vhodný kolagén, ktorý by vám mohol pomôcť, tak práve Inca Collagen by mohol byť tou správnou voľbou. Za mňa rozhodne veľmi zaujímavý produkt, o ktorom je dobré vedieť. Dámy – a pre našu krásu (a samozrejme i zdravie) – úplne skvelá voľba!

Leave a Reply

Mgr. Daniela Ivanová

Mgr. Daniela Ivanová

Som študentkou na vysokej škole a popri štúdiu rada skúšam a testujem nové, zdravé doplnky stravy, kozmetiku či iné vychytávky, ktoré mi spríjemnia život. Okrem toho rada cestujem a vždy ocením dobré jedlo, ktoré si tiež s radosťou sama pripravím a samozrejme sledujem i módne trendy.

Instagram