Najlepšie inteligentné smart hodinky 2021 - Recenia, Test + Návod ako si vybrať

Víťazi nášho testovania

S vynikajúcou výdržou

5/5

Pre aktívnych športovcov

4.5/5

Nadčasový, elegantný dizajn

5/5

Momentálne predstavujú povinnú výbavu každého športovo založeného človeka.

Uvažujete nad kúpou Smart hodiniek a neviete sa rozhodnúť?

Pozrime sa na tie najlepšie inteligentné hodinky, ktoré sú momentálne na trhu.

Zvoľte si na základe veľkosti, počtu funkcií a komfortu pri nosení.

Ďalšie potrebné parametre sú napríklad výdrž batérie, kompatibilita a vodotesnosť. Samozrejme nezabúdame ani na to, či cena produktu zodpovedá kvalite.

Porovnanie smart hodiniek na základe testu 2021

Xiaomi Amazfit GTR 47 mm
Garmin vivoactive 3
Huawei Watch GT
Garmin fenix 5
Samsung Gear S3
Apple Watch Series 4
Fitbit Versa
maximálna výdrž
1776 hodín
168 hodín
336 hodín
336 hodín
96 hodín
168 hodín
96 hodín
vodotesnosť
do 50m
do 50m
do 50m
do 10m
do 1,5m
do 50m
do 50m
displej
1,39"AMOLED
1,2" MIP
1,39" OLED
1,2" LCD
1,3" AMOLED
1,78"OLED
1,34"LCD
cena
175 €
250 €
219 €
530 €
195 €
390 €
168 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/amazfitgtr" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/vivoactive3" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/watchgt" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/fenix5" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/gears3" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/apple4" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/fitbitversa" target="blank" background="#ef7d2d" size="8" center="yes"]do eshopu[/su_button]

NTELIGENTNÉ HODINKY - OBSAH ČLÁNKU

Recenzie inteligentných hodiniek

• vodotesnosť 50m • výdrž batérie 1776 hodín

Tieto smart hodinky s priamym meraním tepu zo zápästia ponúkajú množstvo funkcií, ktoré určite očaria aj vás. Samozrejme každého potešia základné funkcie ako sú výpočet kalórii, meranie prejdenej vzdialenosti, monitoring spánku.

Medzi ďalšie skvelé funkcie patrí záznam trasy, meranie vyjdených poschodí, intervalový tréning, integrované GPS a mnoho ďalších. Obsahujú taktiež akcelerometer, barometer, výškomer, gyroskop, kompas, senzor pre intenzitu svetla. Hodnota vodotesnosti hodiniek je 50 m (5 ATM). Sú kompatibilné s Android a iOS a výdrž batérie je až 1776 h.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 175 €

• vodotesnosť 50 m • výdrž batérie 168 hodín

Hodinky Garmin Vivoactive 3 sú zaujímavé možnosťou bezkontaktnej platby a množstvom športových funkcií. Poteší možnosť výberu z piatich dizajnových variantov.

Obsahujú funkcie ako sú meranie tempa, meranie vyjdených poschodí, integrované GPS, teplomer, senzor GLONASS a ďalšie. Pripojenie je zabezpečené pomocou ANT+, Bluetooth a USB. Zobrazuje stav batérie, notifikáie z mobilu, hľadanie telefónu, sledovanie menštruačného cyklu.

Najnovšie, sa výrobcovia snažia do hodiniek vložiť množstvo multimediálnych funkcií, aby tým oslovili široké spektrum zákazníkov, avšak pre Garmin ostáva základ, že inteligentné hodinky majú bezchybné a spoľahlivé meranie a vyhodnocovanie športových aktivít. Hodnota vodotesnosti je 50 m (5 ATM). Sú kompatibilné s Android a iOS. Výdrž batérie je 168 hodín a obsahujú chemicky vytvrdené sklíčko. Materiál remienka je silikón a materiál puzdra je oceľ.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 250 €

• vodotesnosť 50 m  • vydrž batérie 336 hodín

Smart hodinky s priamym meraním tepu zo zápästia disponujú krokomerom, výpočtom kalórii, meraním vzdialenosti, meraním rýchlosti. Obsahujú integrované GPS s ktorým sa nikde nestratíte a taktiež akcelerometer, barometer, gyroskop, kompas. Ponúkajú možnosť príjmania správ a hovorov

Taktiež sú vybavené senzorom pre intenzitu svetla, tachometrom, pripojením pomocou Bluetooth. Hodnota vodotesnosti je 50 m (5 ATM) a sú kompatibilné s Android a iOS. Výdrž batérie je 720 hodín a kapacita úložiska je 128 MB. Dizajnové prevedenie je naozaj veľmi pekné a na hodinkách je minerálne sklíčko ako aj kožený remienok. Puzdro je vyhotovené z ocele a určite splní požiadavky aj náročnejších používateľov.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 169 €

• vodotesnosť 10 m • výdrž batérie do 336 hodín

Najobľúbenejšia séria hodiniek fénix ™ & tactix™ je doplnená o nové modely. Športové hodinky fénix 5 ponúkajú osvedčenú výbavu a určité vylepšenia. Tento nový model má kompaktnejšie rozmery a je dostupný s novými bežeckými a fyziologickými metrikami, ktoré sú dostupné po pripojení kompatibilného pulzomera – hrudný pás (nie je súčasťou balenia) HRM-Run™ alebo HRM-Tri™.

Obsahujú optický pulzomer, ukazovateľ výkonu, displej s vyšším rozlíšením, nové funkcie pokročilého tréningu. Zaujímavé sú aj tým, že umožňujú vzájomné sledovanie všetkých členov tréningovej skupiny v reálnom čase. Sú vybavené ANT + bezdrôtovým rozhraním, Bluetooth, pokročilou bežeckou metrikou behu. Vodotesnosť hodiniek Garmin fenix 5 je 10 metrov.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 530 €

• vodotesnosť 1,5 m • výdrž batérie 96 hodín

Štýlové inteligentné hodinky sú inšpirované tradičnými hodinkami. Ak ste doteraz odolávali športovým hodinkám kvôli ich dizajnu alebo vám chýbali praktické funkcie, tak tieto  pravdepodobne váš postoj zmenia.

Disponujú 1,3 palcovým displejom s veľmi jemným rozlíšením. Po spárovaní s vaším telefónom môžete hovory vybavovať prostredníctvom hodiniek. Sú vybavené funkciami ako GPS, snímač srdcového tepu, gyroskop či barometer. Hodinky majú certifikát IP68, takže sa nemusíte obávať prachu, nečistôt ani vody. Do vnútornej pamäte si môžete uložiť hudbu. Obľúbeným je aj streamovanie hudby pomocou vstavanej Wi-Fi. Vodotesnosť je do 1,5 metra a výdrž batérie je do štyroch dní.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 195 €

• vodotesnosť 50 m • výdrž batérie 18 hodín 

Sú v novom dizajne a od základov prerobené. Veľký displej Apple Watch a vstavaný elektrický snímač tepovej frekvencie. Korunka Digital Crown s haptickou odozvou a o 50% hlasnejší reproduktor. Čip S4 SiP s rýchlejším 64 bitovým dvojjadrovým procesorom.

Vylepšený akcelerometer a gyroskop pre detekciu pádov. Vodeodolnosť pre plávanie a puzdro z nerezovej ocele alebo hliníka. Disponujú meraním EKG a oznámením o nepravidelnom srdcovom rytme. Neprekonateľné personálne koučovanie, mesačné výzvy a odmeny alebo zdieľané aktivity s priateľmi. Automatické rozpoznanie cvičenia, pokročilé bežecké funkcie (meranie kadencie, upozornenie na tempo a ďalšie). Sledovanie aktivity na 5 ukazovateľoch súčasne.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 390 €

• vodotesnosť 50 m • výdrž batérie 96 hodín

Pomocou týchto inteligentných hodiniek môžete sledovať celodenné aktivity vrátanie činnosti tepu srdca a spánku. Nehovoriac o tom, že má 15 športových režimov, medzi ktorými sú beh, cyklistika a aeróbne aktivity.

Hodinky Fitbit Versa Vám umožňujú spárovanie s bezdrôtovými slúchadlami a taktiež obsahujú funkcie ako gyroskop a akcelerometer. Taktiež môžete platiť bezkontaktne pomocou NFC a nebudete musieť nosiť peňaženku stále so sebou. Vďaka technológii SmartTrack hodinky automaticky rozpoznajú, akému športu sa venujete. Batéria vydrží až 4 dni a sú vodotesné do 50m. Hodinky sú kompatibilné s iOS, Android a Windows a upozornia Vás na prichádzajúce SMS, hovory a notifikácie iných aplikácií.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 168 €

Ako si vybrať inteligentné hodinky [Krok za krokom]?

Z dôvodu nadmerného využívania technológii sme v každodennom živote zvyknutý na používanie pomerne veľkého množstva technologických zariadení. Preto je veľmi dôležité, aby sme vedeli, ako si vybrať to najlepšie zariadenie, aby sme dostali „maximum za minimálnu cenu“. Mnohokrát nakupujeme zariadenia bez toho, aby sme sa dopredu informovali o ich funkciách a tým v konečnom dôsledku uškodíte len sebe. Takže Vám ukážeme, na čo sa zamerať pri nákupe inteligentných hodiniek. 

Ktoré inteligentné hodinky by som si mal kúpiť?

inteligentné hodinky garmin fenix 5 v krabici, garmin fenix 5

Ak uvažujete nad kúpou inteligentných hodiniek, určite premýšľate nad niektorými otázkami.

„Ktoré inteligentné hodinky by som si mal kúpiť? Aké základné funkcie by mali mať tieto hodinky? Mali by sme si zvoliť inteligentné hodinky podobné našim smartfónom?“

Aby sme zodpovedali všetky Vaše otázky a uľahčili tak nakupovanie, rozhodli sme sa urobiť niekoľko krokov, ktoré Vám určite pomôžu pri nákupe inteligentných smart hodiniek.

Krok 1 : Kúpte si inteligentné hodinky v rozumnej cene

Majte na pamäti a kúpte si inteligentné hodinky v takej cene, aby ste sa zmestili do Vášho rozpočtu. Pretože veľa ľudí si kupuje zariadenia vo vyššej sume napríklad na splátky a potom nie sú schopní buď platiť za tieto inteligentné hodinky resp, zariadenia alebo nemajú poplatky na údržbu.

Krok 2 : Dizajn

Väčšina inteligentných hodiniek je na trhu k dispozícii s množstvom funkcií a používateľ má možnosť vybrať si dizajn a materiál, ktoré mu vyhovuje. Takže keď sa chystáte kúpiť akékoľvek smart hodinky, pozrite si rôzne vzory a a dizajn si zvoľte podla toho, čo sa páči Vám.  

Telo a remienok inteligentných hodiniek sú rovnako dôležité ako hodinky samotné. Ak Vaše inteligentné hodinky nemajú kvalitný remienok, rýchlo sa Vám opotrebujú. Ako každé hodinky tak aj smart hodinky majú na výber z viacero remienkov ako napríklad : kožený remienok, gumený remienok atď. 

Krok 3 : Kompatibilita s Vašim smartfónom

Väčšina inteligentných hodiniek je navrhnutých tak, aby slúžili ako kompatibilné, sprievodné zariadenie s Vašim mobilným telefónom. Tak isto aj majú špeciálne aplikácie napríklad aplikácia Amazfit pre telefóny Xiaomi, alebo pre Samsung je aplikácia Samsung Gear. Preto je veľmi dôležité, aby sme si vopred skontrolovali, či inteligentné hodinky o ktoré máme záujem sú kompatibilné s Vašim mobilným telefónom alebo nie. 

Keď prepojíte svoje inteligentné hodinky so smartfónom, môžete získať všetky svoje údaje a zaznamenať si ich do telefónu. Napríklad môžete vidieť denné spaľovanie kalórii, alebo sledovať tep srdca prostredníctvom telefónu.

Krok 4 : Možnosť krokomeru a merania srdcovej aktivity

Vždy si kupujte inteligentné hodinky s funkciami ako sú krokomer a meranie tepu, ak chcete sledovať svoju fyzickú aktivitu každý deň a zariadenie by malo mať zabudované GPS, aby ste tieto funkcie mohli využívať. 

Krok 5 : Výdrž batérie

Jedným z veľmi dôležitých krokov je skontrolovať výdrž batérie, pretože inteligentné zariadenia majú vždy s výdržou batérie problémy. Väčšina  inteligentných hodiniek má výdrž batérie približne jeden alebo dva dni. Mali by ste preto dôkladne skontrolovať, koľko má batéria životnosť (mAh). Určite by ste mali zvážiť aj rôzne funkcie, pretože niektoré  inteligentné hodinky s veľmi malým množstvom mAh môžu vydržať až týždeň! Takže by ste sa nemali úplne spoliehať na kapacitu mAh (výdrž batérie).

„U väčšiny inteligentných hodiniek sa vypne obrazovka, keď sa nepoužívajú, aby sa tak šetrila batéria.“

Krok 6 : Operačný systém a hardvér

Ako všetci viete, operačný systém je interferenciou medzi počítačovým hardvérom a používateľom, takže je veľmi dôležité, aby vaše inteligentné hodinky fungovali aj na dobrom operačnom systéme s kompatibilitou, ktorý podporuje všetky verzie systému Android. SmartWatch dokáže pracovať aj s iPhone. Pomocou kontroly  v prehliadači môžete skontrolovať, či sú Vaše inteligentné hodinky kompatibilné s Vašim smartfónom. Ak hovoríme o hodinkách od Apple, majú obmedzenia pracovať iba s Apple iPhone a do hodiniek  môžete nainštalovať rôzne aplikácie tak, že prejdete do obchodu s aplikáciami iOS.

Krok 7 : Displej

Väčšina inteligentných hodiniek využíva LCD obrazovku s displejom AMOLED, Niektoré prémiové hodinky ako Apple Watch používajú sietnicu. Rozlíšenie obrazovky sa líši v závislosti od jej veľkosti. 

„Stačí len skontrolovať pri otváraní rôznych aplikácií, fotografií, alebo iných dokumentov. Displej by mal byť dobre viditeľný v jasných farbách.“

Krok 8 : Platenie prostredníctvom inteligentných hodiniek

Veľa inteligentných hodiniek má vo vnútri čip NFC, čo znamená, že ich môžete použiť na zaplatenie tovaru aj bez telefónu v blízkosti. Všetky modely Apple Watch majú povolenú službu Apple Pay, a to aj bez telefónu iPhone v blízkosti alebo pripojenia LTE.  Vlastný mobilný platobný systém má Samsung, ide o Samsung Pay.

Garmin a Fitbit, ktoré sú známe svojimi hodinkami zameranými na fitness, pridali aj mobilné platby na svoje najnovšie zariadenia.

Krok 9 : Vodotesnosť

Vodotesné inteligentné hodinky sú označené ako WR (water resistant = odolné voči vode).Tento údaj môže, ale aj nemusí byť doplnený číselným údajom, ktorý presnejšie udáva stupeň vodotesnosti hodiniek. Nájdeme ho napríklad na spodnej časti puzdra hodiniek, alebo na ciferníku hodiniek.

Tabuľka vodotesnosti

Označenie vodotesnosti
Dážď, umývanie rúk
Sprcha, striekajúca voda
Plávanie, potápanie
Hĺbkové potápanie
WR
NIE
NIE
NIE
NIE
WR 30 m/3 bar
ÁNO
NIE
NIE
NIE
WR 50 m/5 bar
ÁNO
ÁNO
NIE
NIE
WR 100 m/10 bar
ÁNO
ÁNO
ÁNO
NIE
WR 200m/20 bar
ÁNO
ÁNO
ÁNO
ÁNO

Otázky, ktoré treba riešiť pri výbere inteligentných hodiniek

inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm na ruke

1. Aké základné funkcie by mali hodinky obsahovať?

Meranie prejdenej vzdialenosti, počítanie kalórii, meranie tepu.

2. Je značka pri výbere dôležitá?

Pri inteligentnej elektronike platí, že o jej kvalite z veľkej miery rozhoduje značka a výrobca.

3. Aké hodinky sú vhodné pre aktívnych športovcov?

Aktívny športovci určite využijú skôr hodinky s množstvom funkcií a veľkým výberom aktivít.

4. Je výdrž batérie dôležitá?

Zhodneme sa na tom, že určite áno aby vám boli hodinky na niečo aj užitočné. Hodinky by teda mali vydržať prinajmenšom čas, ktorý budete mimo domova teda aspoň cca 12 hodín.

5. Na čo si dávať veľký pozor?

Určite na kompatibilitu, pretože pri nej sú mnohokrát veľké problémy. Určite si overte kompatibilitu s vašim telefónom a teda operačným systémom.

Použité zdroje:

Dávid Škola
Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.

Facebook