Test najlepších kávovarov na kapsule 2021 + Návod ako si vybrať kávovar na kapsule

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

5/5

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Porovnanie kapsulových kávovarov na základe testu 2021

Krups Dolce Gusto Mini MeIlly Francis Y3.2Bosch Tassimo Vivy 2Nespresso De'Longhi Inissia EN80.BTchibo Cafissimo MiniKrups Dolce Gusto Oblo KP 110531
tlak
15 barov
19 barov
3,3 barov
19 barov
15 barov
15 barov
výkon
1500 W
850 W
1300 W
1260 W
1460 W
1460 W
objem vody
0,8 l
0,75 l
0,7 l
0,8 l
0,65 l
0,8 l
cena
66 €
105 €
50 €
78 €
70 €
70 €
druh kapsúl
Nescafé Dolce
Gusto
Illy Iperespresso Home
Tassimo
Nespresso
Tchibo Cafissimo
Nescafé Dolce
Gusto
[su_button url="http://recenzovo.sk/gustomini" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/francis" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/vivy2" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/inissiaen80b" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/cafissimo" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/oblo110531" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button]

Recenzie kapsulových kávovarov

Určite poznáte tie rána, kedy nič nestíhate a v tom zhone si chcete dopriať šálku dobrej kávy. Ako to vyriešiť? Veľmi vhodným riešením je kávovar na kapsule, ktorý vám ušetrí čas.

Vyberiete si nápoj podľa vašej predstavy, vložíte kapsulu a nápoj je hotový! Nemusíte tak vyhadzovať množstvo peňazí a kupovať kávu niekde cestou do práce. Tento systém vymyslela spoločnosť Nespresso v roku 1986, keď priniesla hermeticky uzavreté hliníkové kapsule. Postupom času sa výrobný proces zlepšil a vy si tak môžete vychutnať výbornú kávu vďaka dômyselnému systému.  

• príkon 1500 W • tlak 15 barov • zásobník s objemom 0,8 litra • rozmery : 16x24x27,8 • druh kapsúl : Nescafé Dolce Gusto

Rozmery tohto kávovaru na kapsule sú veľmi kompaktné a zmestí sa kdekoľvek. Kapsule do kávovaru sú hematicky uzavreté. Prostredníctvom Nescafé Dolce Gusto Mini Me si pripravíte teplé ako aj studené nápoje.

Môžete si zvoliť veľkosť šálky a výhodou je aj automatické zastavenie prúdu vody. Úsporný režim ušetrí množstvo energie a vy si pripravíte šetrne kávu podľa vášho gusta. Pri príprave si môžete vybrať až z 30 rôznych nápojov, čo je určite veľkou výhodou. Každý deň si tak pripravíte iný nápoj. Príkon kávovaru je 1500 W a váha 2,4 kilogramu. Držiak na kapsule sa dá jednoducho vyčistiť a tak si udržíte kávovar stále čistý.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 66 €

• príkon 850 W • tlak 19 barov • zásobník s objemom 0,75 litra • rozmery : 29,8x10x25,4 • druh kapsúl : Illy Iperespresso Home

Veľkou výhodou tohto kávovaru je, že si pomocou neho pripravíte aj espresso a aj filtrovanú kávu. Kávovar obsahuje dve tlačidlá a vy sa tak môžete rozhodnúť na čo máte práve chuť. Kapacita zásobníka na použité kapsule je 7 a príkon kávovaru je 850 W.

Stand-by systém šetrí energiu a kávovar sa vypne, ak nie je používaný 15 minút. Obsahuje automatický systém odvápnenia, ktorý sa postará o čistotu a dlhšiu životaschopnosť. Môžete si naprogramovať množstvo nápoja a taktiež teplotu. Hmotnosť je 3,7 kg a dĺžka prívodného kábla 1 meter. Vzhľad je veľmi jednoduchý a je vhodný pre tých, ktorý majú radi minimalistický dizajn. Typ kávových kapsúl  Illy Iperespresso Home. 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 105 €

• príkon 1300 W • tlak 3,3 barov • zásobník s objemom 0,7 litra • rozmery : 16,9x31x25,1 • druh kapsúl : Tassimo

Taktiež poteší svojim rozmermi a vojde aj do menšej kuchyne. Obsahuje inteligentnú sparovaciu jednotku a tak si pripravíte ten najchutnejší nápoj. Môžete si pripraviť Espresso, Capuccino ale aj Latte Macchiato.

Do tohto kávovaru sú vhodné značky Carte Noire, Jacobs Krönung a Milka. Veľkou zaujímavosťou je aj technológia INTELLIBREW, ktorá umožňuje kávovaru rozpoznať čiarový kód na kapsuly. Kávovar tak sám rozpozná aký nápoj chcete pripraviť, stačí vložiť kapsulu. Taktiež si viete nastaviť veľkosť šálky a prístroj sa automatický vyčistí. Je teda veľmi vhodný pre príliš zaneprázdnených ľudí.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 50 €

• príkon 1260 W • tlak 19 barov • zásobník s objemom 0,8 litra • rozmery : 11,8×32,1×23 • druh kapsúl : Nespresso

Kávovar Nespresso umožňuje nastavenie dvoch veľkostí šálky a veľmi jednoducho sa ovláda. Pripraviť si môžete až 14 rôznych nápojov. Dizajn tohto kávovaru je veľmi moderný a hodí sa do každej kuchyne.

Výhodou je určite aj tlak kávovaru, ktorý vysvetľuje aj vyššiu cenu. Príkon prístroja je 1260 W a výška 23 centimetrov. Automatické vypnutie po 9 minútach zabezpečuje šetrenie energie. Môžete si vybrať zo širokej škály kvalitných talianskych káv alebo iných nápojov podľa vašich predstáv.  Vzhľadom na svoje rozmery má zásobník na vodu dostatočne veľký objem až 0,8 litra.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 78 €

• príkon 1460 W • tlak 15 barov • zásobník s objemom 0,65 litra • rozmery : 18×29,8×22,3 • druh kapsúl : Tchibo Cafissimo

Tchibo Cafissimo MINI vás zaujme svojim dizajnom a určite oživí každú miestnosť. Navyše sa vojde všade so svojim jedinečným mini dizajnom. Kávovar sa zohreje už za 40 sekúnd a vy si tak môžete veľmi rýchlo pripraviť vašu obľúbenú kávu.

Môžete si nastaviť nie len intenzitu kávy ale aj jej arómu. Veľmi užitočným je pripomienkovač odvápnenia a taktiež pohotovostný režim, ktorý sa spustí už za 9 minút nepoužívania. Ušetríte tak množstvo energie a aj peňazí. Pre tento kávovar sa používajú kapsule caffitaly alebo tchibo cafissimo. Hmotnosť je trošku vyššia a váži až 3,7 kilogramu, čo je dosť veľa na to, že je to mini kávovar. Vynahrádza to však nádherný dizajn, ktorý sa zapáči najmä ženám.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 70 €

• príkon 1460 W • tlak 15 barov • zásobník s objemom 0,8 litra • rozmery : 18×29,8×22,3 • druh kapsúl : Nescafé Dolce Gusto

Tento kávovar je veľmi vhodným pre malé kuchyne, ktoré potrebujú riešiť svoj priestor úsporne. Vďaka zaujímavému oblému dizajnu, ktorý je zjavný už z názvu, vás určite očarí. Je veľmi jedinečný a ovláda sa ručne.

Obsahuje plastový držiak magnetických kapsúl a odkvapkávaciu misku. Možnosťou je aj nastavenie veľkosti šálky a tak si zvolíte veľkosť podľa vašich predstáv. Ako väčšina kávovarov aj tento šetrí energiu a je vybavený funkciou automatického vypnutia. Je veľmi ľahký, keďže váži len 2,5 kilogramu. Príkon kávovaru je 1460 W a objem zásobníka na vodu je 0,8 litra.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 39 €

Ako si vybrať najlepší kávovar?

Existujú 4 hlavné typy kávovarov, z ktorých každý je vhodný na rôzne potreby : 

•   Pákové kávovary : Ak chcete úplnú voľnosť pri tvorbe od espressa, ristretta až po cappuccino, najlepšou voľbou je manuálny kávovar, podobný takému, čo vidíte bežne v kaviarňach. Nevýhodou ale je, že si budete musieť pomlieť kávu, pridať ju do kávovaru ručne, poprípade si napariť mlieko a tento postup opakovať pri každej šialke kávy. Manuálny kávovar je určený pre ľudí, ktorí majú radi kávový rituál, ktorý budú opakovať par krát denne, neponáhľajú sa a sú ochotní si dokúpiť mlynček na pomletie kávy a iné baristické pomôcky.

POZRITE SA NA NÁŠ TEST NAJLEPŠÍCH PÁKOVÝCH KÁVOVAROV NA TRHU

•   Automatické kávovary : Ak sa Vám páči myšlienka používania kávových zŕn, tak automatický kávovar je tou správnou voľbou, pretože automaticky melie a nalieva kávu. Jednoducho nalejete do zariadenia vodu a kávové zrná a stlačením tlačidla si môžete spraviť kávu, bez toho aby ste pomedzi prípravou viacerých káv potrebovali niečo vyčistiť. Tento typ kávovaru je určený najmä pre ľudí, ktorý majú priestornejšiu kuchyňu, vyžadujú jednoduchú prípravu nápojov a v neposlednom rade sú ochotní zaplatiť vyššiu nákupnú sumu.

NÁŠ TEST NAJLEPŠÍCH AUTOMATICKÝCH KÁVOVAROV 2019

•   Kapsulové kávovary : Hlavnou výhodou týchto kávovarov je jednoduchosť. Každá kapsula obsahuje dokonalé množstvo kávy a Vy si jednoducho môžete vybrať  kávu, podľa svojej chuti, následne ju vložiť do kávovaru a už len si ju vychutnať. Taktiež nezostane po príprave kávy žiadny neporiadok z mletia kávy. Kapsulový kávovar je určený pre ľudí, ktorí radi striedajú chute a typy káv a chcú využiť kávovar aj na prípravu napríklad kakaa, čokolády a nechcú do prístroja investovať veľa peňazí.

•   Prekvapkávacie kávovary : Ak chcete aby sa Váš hrnček naplnil obyčajnou a jednoduchou kávou, alebo ak chcete mať dostatok kávy pre niekoľko ľudí naraz, tak práve prekvapkávací kávovar je pre Vás tou skvelou voľbou. Tieto prístroje spravidla vyžadujú, aby ste použili mletú kávu (máloktoré majú integrovaný mlynček) a taktiež potrebujete pravidelne kupovať filtračné sáčky, kde nasypete pomletú kávu, nalejete vodu, zapnete a už len čakáte, kým bude Vaša káva hotová. Tento typ kávovaru je určený najmä do viac členných rodín, alebo na pracoviská.

Otázky, ktoré treba riešiť pri výbere automatického kávovaru

1. Pre koho je vhodný kávovar na kapsule?

Tento typ kávovarov je vhodný pre ľudí, ktorý nemajú veľké znalosti v príprave kávy. Navyše je to veľmi jednoduché na prípravu a tak ušetríte veľa času.

2. Sú kapsule pribalené pri kúpe kávovaru?

Pri niektorých sú kapsule súčasťou balenia, pri iných si ich musíte dokúpiť. To či to je súčasťou balenia je závislé najmä od ceny kávovaru. Najlepšie je opýtať sa v predajni pri kúpe.

3. Môžem používať rôzne typy kapsúl?

Do každého kávovaru pasujú iné kapsule a preto sa musíte riadiť typom kapsúl. Nemôžete len tak vložiť hocijaké kapsule. Je však možné nájsť aj lacnejšie varianty.

4. Na čo si dávať pozor pri kúpe?

Nezaoberajte sa len cenou kávovaru ale aj cenou kapsúl. Prístroj síce kúpite veľmi lacný, no zvyšok si doplatíte na kapsliach.

5. Je to rovnako kvalitná káva?

Samozrejme je rozdiel, či si čerstvo nameliete kávu alebo použijete kapsule. Výrobcovia, však musia dodržiavať isté štandardy, takže sa nemusíte báť. V tomto by som vám poradil pozerať zloženie, ktoré kapsule obsahujú.

Čo treba zvážiť pred kúpou kávovaru?

Tlak

Pri kúpe kávovaru nezabudnite, že pri vytváraní lahodnej peny na vašom espresse je nevyhnutný dobrý tlak, ktorý sa uvádza v baroch. Je jedným z hlavných indikátorov „dobrej šálky kávy“. Optimálnym tlakom je 15-19 barov, aby nedošlo k horkej chuti.

Thermoblock

Typ „kotla“ v stroji, ktorý pomocou tzv. pumpy ohrieva vodu na ideálnu teplotu (okolo 90°C), aby sa zabránilo zhoršeniu chuti kávy.  

Príkon

Rovnako ako pri rýchlovarnej kanvicy, čím vyšší je príkon vášho kávovaru, tým rýchlejšie je prevarená voda – určite to treba brať do úvahy, ak si myslíte, že budete chcieť pripraviť niekoľko šálok kávy po sebe. 

Mlynček na kávu

Čerstvo zomletá káva je základom úspechu pri príprave vašej kávy. Preto sa obzvlášť zamerajte na vlastnosti mlynčeka a veľmi dobré je, ak disponuje možnosťou nastavenia úrovne mletia. Automatické kávovary majú zabudované mlynčeky. Avšak pri iných typoch kávovarov ako napríklad pákové, prekvapkávacie, už si potrebujete zabezpečiť aj mlynček na pomletie kávy. 

Spotreba energie

Kávovary spotrebujú veľmi málo elektrickej energie, takže ich prevádzkovanie je lacné. 

Údržba kávovaru

Po radosti z lahodnej kávy však prichádza tvrdá práca! Kávovary totiž potrebujú určitú starostlivosť, aby ste ich udržali v čo najlepšom stave a aby bezchybne fungovali – najmä automatické kávovary, ktoré majú zabudovaný mlynček.

Pretože, ak sa o kávovar nestaráte, zistíte, že váš stroj vám nemusí pripravovať už tak kvalitnú kávu alebo úplne prestane fungovať, takže odvápňovanie je niečo, čo musíte pravidelne vykonávať. Kvalitnejšie modely vás upozornia pomocou výstražnej kontrolky, že ich potrebujete odvápniť.

Na kávovare budete musieť rozobrať vrchnú časť, vyčistiť ju a prepláchnúť vodou. A ak dôjde k upchatiu filtračného koša, na jeho vyčistenie budete pravdepodobne potrebovať špendlík alebo niečo podobne malé. Najviac je to problematické pri použití veľmi jemného mletia kávy.  Avšak treba si uvedomiť, že každý kávovar je iný, preto najlepšie je ak si postup odvápňovania a celkovej údržby prečítate v manuále od kávovaru.

"Zistilo sa, že 300 miligramov kofeínu denne, neznáša ťažko takmer nikto, že je to proste ľahko stráviteľná záležitosť a to by mohli byť také štyri kávy denne, lebo tá jedna káva má okolo 75-80 miligramov,"

gastroenteológ Peter Minárik

"Pri pití kávy sa nám uvoľňujú v organizme endorfíny, ktoré nám udávajú dobrú náladu, zvyšujú telesný výkon, zvyšujú koncentráciu, bdelosť, mierne sa zvyšuje metabolizmus,"

odborníčka na zdravú výživu Katarína Skybová

Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo