Ketomix - Najlepšia keto diéta diéta na trhu? [recenzia a skúsenosti]

Je možné chudnúť bez pohybu tak, ako sľubuje proteínová diéta KetoMIX? Mám pre vás recenziu tejto proteínovej diéty postavenú na osobnej skúsenosti!

Ketomix patrí medzi najpredávanejšie ketónové diéty na Slovensku? Prečo má toľko zákazníkov s úspešnými príbehmi? Prečo s ním chudne stále viac ľudí? A aké majú výsledky?

Aj keď vám budú tvrdiť opak, tak chudnutie nie je rozhodne ľahký a príjemný proces! Ale Ketomix naozaj môže chudnutie urobiť príjemnejšie. Pretože nepredáva iba kvalitné produkty, ale aj servis. Klienti sa môžu spojiť s výživovou poradkyňou cez telefón, chat alebo facebookovou skupinou. Hlavnú výhodu vidím v tom, že Vám pomôžu aj po skončení diéty. Ako teda dopadla proteínová diéta Ketomix v recenzii? Viac sa dozviete v článku – snáď len prezradím, že ňou rozhodne nešliapnete vedľa. 

KETOMIX RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Možno vás až prekvapí, nakoľko sú produkty od Ketomix chutné a funkčné. Prvé viditeľné výsledky v chudnutí na seba nenechajú dlho čakať. KetoMix vám tak dáva šancu konečne niečo pre seba urobiť a zatočiť s nechcenými kilami raz a navždy – všetko samozrejme závisí od vás. Čítajte ďalej a zistite, ako presne táto diéta funguje a z čoho sa bude skladať váš každodenný jedálniček

Čo je vlastne Ketomix?

Jedná sa o proteínové jedlá, ktoré sú ideálne do ketónovej diéty, pri ktorej chcete schudnúť jednoducho, rýchlo a bez zbytočného hladovania.

Ketomix obsahuje totiž látky, ktoré do tela dostávajú všetky nevyhnutné živiny, a zároveň ide o nízkosacharidové produkty, teda miernia aj chuť do jedla. Vďaka kombinácii týchto vlastností potom dokážu ľahko vyvolať ketózu, a uľahčiť chudnutie

Takáto KetoMix diéta môže byť navyše naozaj pestrá, pretože na e-shope ketomix.sk sú v predaji desiatky rôznych chudnúcich produktov – od proteínových polievok cez proteínové kaše až po proteínové dezerty – ale všetko si postupne prejdeme a ukážeme. 

Okrem jedál s vysokým obsahom bielkovín, KetoMix vyrába aj špeciálne doplnky stravy. 

Obyčajný pracujúci človek ale potrebuje trochu iný prístup ako profi kulturista alebo napríklad boxer. Preto sa tiež objavujú firmy, ktoré sa snažia koncept upraviť, prispôsobiť a naservírovať ľuďom diétu tak, aby bola funkčná, zvládnuteľná a s udržateľnými výsledkami .

Takých spoločností je u nás viac, ako môžete zistiť v našom teste najlepších keto diét. Medzi najzaujímavejšie a tiež najvyhľadávanejšie sa jednoznačne radí značka Ketomix. A práve na ňu sa v dnešnom článku veľmi úzko zameriame. Čaká vás podrobná recenzia Ketomix, jej produktov a služieb, ktorá vám snáď pomôže s rozhodovaním, či je táto cesta pre vás tá pravá.

Ako funguje proteínová diéta Ketomix?

Ketomix neponúka iba vlastné, komplexné diétne plány. Ponúka tiež všetky „nástroje“ na ich držanie. A tými nástrojmi nemyslíme nič iné ako samotné jedloKetomix vyrába špeciálne jedlá, nápoje a pochutiny určené na keto diéty. K samotnej ponuke sa ešte vrátime. Teraz sa budeme venovať diéte ako takej. Ketomix ponúka plány pre rôzne náročných klientov. Sú odlíšené podľa toho, v akých problémoch s váhou sa daný človek nachádza. Ide o štyri plány:

Pripadá mi, že mnoho ľudí si spája proteínové potraviny iba so stravou pre športovcov a fitness nadšencov. Pritom proteíny (bielkoviny) sú nevyhnutnou súčasťou každého jedálnička (aj môjho). Možno k tomu prispieva aj skutočnosť, že sáčok proteínu nekúpite v obyčajnom markete, ako je to v zahraničí bežné, ale skôr v obchodoch so zdravou výživou. To je práve škoda. Napríklad taký srvátkový proteín si môžete vzdialene predstaviť ako sušený grécky jogurt. Na rozdiel od neho má však oveľa dlhšiu trvanlivosť, nezaťažuje trávenie a v kuchyni nachádza všestranné využitie . Pri pečení čiastočne nahradí múku, hodí sa na palacinky, lievance, do smoothie, atď. A rovnako tak môžete v kuchyni využiť proteínové potraviny KetoMix, ktoré majú vyvážené množstvo bielkovín.

Pre ľahkú nadváhu

Potrebujete zhodiť len niečo málo do plaviek? Potom vám príde vhod trojtýždňový balíček pre ľahkú nadváhu. Za 21 dní si vytvarujete postavu a to zdravým a udržateľným spôsobom. Spočiatku budete mať nasadenú redukčnú diétu KetoMix, kedy konzumujte len odporúčané produkty. Neskôr k nim pridáte aj jedlá z odporúčaného jedálnička a pod. Vtedy 5 jedál KetoMix nahradíte 3x jedlom KetoMix a 2x nízkosacharidovým jedlom. Nemusíte sa báť, súčasťou tohto balíčka je aj výživový plán. Okamžite zistíte, čo by ste si konkrétny deň mali dať do jedla. Ušetríte tak čas a samozrejme aj peniaze.

Pre strednú nadváhu

Ak máte viac ako len pár kíl navyše, mali by ste premýšľať nad balíčkom strednej nadváhy, ktorý obsahuje 160 porcií jedla a jej doba trvá 6 týždňov.

Túto diétu si môžete zostaviť sami podľa vášho výberu a chuti, vďaka porcii 160 jedál môžete ochutnať naozaj od všetkého kúsok. Vďaka tomu sa nemusíte báť že by ste 6 týždňov nevydržali na rovnakej strave každý deň. Ukážeme si tu balíček len na 4 týždne, pretože na viac týždňov tu nie je k dispozícii, musíte neskôr všetko skombinovať a dokúpiť si zvyšné potraviny.

Pre vyššiu nadváhu

Ak trpíte vyššou nadváhou a váš ukazovateľ BMI je v rozmedzí medzi 35-40, mali by ste sa rozhodnúť pre túto diétu. Avšak nestačí vám diéta iba na 2 až 4 týždne, musíte siahnuť po poriadnej diéte na 10 týždňov, kde v prvej fáze budete zotrvávať 3 týždne, potom 7 týždňov v druhej fáze.

Ako fungujú postupné fázy diéty sme si už spomenuli v tomto článku, poďme sa ale zoznámiť s jedálničkom na 10 týždňov ktorý nás čaká v tejto diéte. Na začiatku musím spomenúť, že budeme potrebovať viac ako 260 jedál! Aby ste s diétou vydržali toľko týždňov. Čo na jednu stranu nie je hračka, na stranu druhú ale výsledok naozaj stojí zato.

Pokiaľ sa však rozhodneme pre túto diétu, musíme skombinovať druhy balíčkov na niekoľko týždňov, tzn. že kúpime balíček ketónovej diéty na 4 týždne, balíček na 3 týždne a balíček na 2 týždne + pridať ešte 10 ľubovoľných porcií podľa vašej chuti.

Pre veľmi vysokú nadváhu

 V poslednom rade by som vám rád predstavil balíček diéty pre ľudí, ktorí trpia naozaj veľmi vysokou nadváhou. A vďaka diéte od Ketomix vám pomôže schudnúť a schodiť prebytočné kilá! KETOMIX totiž vie, že cvičiť s mnohými kilami naviac je naozaj zložité a namáhavé, aj niekedy nemožné. Preto táto diéta funguje. Stačí len dodržiavať základné pravidlá diéty.

KetoMix je založená na základoch diéty, ktorú používajú lekári na redukciu naozaj silnej nadváhy, takže si poradia aj s naozaj veľkými výzvami. Za 14 týždňov vám pomôže dostať sa do kondície a dokonale prenastaviť vaše stravovanie smerom k zdravšej redukčnej vlne. Redukčná fáza v tejto diéte trvá 5 týždňov, počas ktorých si môžete vyberať z bohatého jedálnička KetoMix so všetkým. Nasledujúcich 9 týždňov sa potom povezie na vlne odporúčaného stále ešte mierne redukčného jedálnička, ktorý si zostavujete podľa seba s pomocou produktov KetoMix aj bežne dostupných potravín. Báť sa nemusíte konzumácia kávy, orieškov ani zeleniny (cca pol kila denne), čo napokon platí pre všetky programy KetoMix.

Súčasťou balíčka je aj prehľadný manuál, kde budete mať komplexné informácie (prehľad fáz, popis redukčných plánov, recepty a tiež keto jedálniček).

 

Keto jedálniček slúži na zabránenie tzv. JoJo efektu, ktorý by mohol nastať, pokiaľ nebudete dodržiavať určité pravidlá.

Každá diéta má teda dve hlavné fázy a v každej fáze treba dbať na dostatočný prísun zeleniny a pitný režim. Okrem toho vám Ketomix odporučí aj vhodné výživové a vitamínové doplnky pre lepšie zvládanie a znášanie diéty.

Ketomix však zdôrazňuje, že pre udržanie cieľovej váhy je dôležité dodržiavať ešte „tretiu fázu“. V tej už ide predovšetkým o to, nevrátiť sa k skorším zlým stravovacím návykom a celkovo zlepšiť svoj životný štýl. Žiadna diéta nezaručí večnú spásu, a pokiaľ sa hneď prvý deň po diéte vrátite k bôčiku splachovanému piatimi pivami, nemožno z návratu k pôvodnej hmotnosti viniť poskytovateľa diéty.

Zloženie produktov KetoMix

Všeobecne môžeme povedať, že zloženie KetoMix produktov je prospešné a zdravé. Pokiaľ budete potrebovať zloženie jednotlivých jedál, nájdete ich vždy na obale. Avšak vďaka tomu, že si KetoMix zakladá na vyváženej strave plnej minerálov a vitamínov, nemusíte sa báť, že by vám niektorý z týchto prvkov chýbal – práve to je častý jav u ľudí, ktorí presadzujú ketónovú diétu „na vlastnú päsť“ bez odborne zostaveného jedálnička.

 • Sójový proteín – sója je z rastlinných zdrojov proteínu tým najkvalitnejším, preto sa využíva aj pri výrobe jedál KetoMix.
 • Srvátkový proteín – jednoznačne jeden z najlepších zdrojov proteínov medzi športovcami, tiež najvyužívanejší. Ide o jeden z najkvalitnejších zdrojov bielkovín. Napomáha tak k udržaniu aj budovaniu svalovej hmoty.
 • Zemiaková vláknina – vláknina je veľmi dôležitá, podporuje totiž črevný mikróbiom. Vo svojej podstate sa jedná o obľúbené prebiotikum, len v inej podobe, než ho poznáme. Navyše obmedzuje chute a pocit hladu.
 • Ľanové semienko – nerozpustná vláknina, ktorá napomáha vstrebávať živiny z potravy. Podporuje správnu činnosť čriev a čistí ich – znižuje vstrebávanie toxínov a napomáha ich vylúčeniu.
 • Kyselina listová – má výrazný podiel na metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Obsahuje a nahrádza látku, ktorú si telo ako jednu z mála samo nevie vyrobiť. Napomáha tak správne fungovať nášmu metabolizmu.

Ako prebiehalo moje chudnutie s KetoMixom?

Hneď na začiatku ma prekvapila príjemná chuť jedál a ich rýchla príprava. Omelety a polievky som si nechávala na doma, ostatné šlo vziať v pohode so sebou. Ocenila som aj možnosť zvoliť si množstvo príchuti podľa seba – neskôr mi totiž koktaily aj kaše prišli veľmi sladké, takže som si navolila množstvo príchute.

Prvé tri dni, než sa spustila ketóza, som mala celkom chuť na sladké, ale dalo sa to vydržať. Tiež ma trochu pobolievala hlava, čo je tiež normálne, ako ma upokojila poradkyňa na chate. A potom už všetko OK. Kilá sa začali pekne pomaličky sunúť dole a spolu s nimi aj objem bokov, brucha a stehien, mojich tradičných problémových partií.

Nakoniec som diétu držala 7 týždňov (1 úvodná + 6 ďalších pri programe chudnutia do 10 kg). V páse mi ubudlo 5 centimetrov a ručička na váhe poskočila o 5 kilogramov. Poctivo som dodržiavala udržiavaciu fázu a aj potom sa snažila variť zdravo. To mi vydržalo dodnes, aj keď občas si v bufete alebo napríklad na pizzi zahreším a napriek tomu moja váha zostala rovnaká (poskočila hore asi o pol kila, bála som sa, že to bude viac). Tá udržiavacia fáza má rozhodne niečo do seba, takže KetoMix teraz s radosťou odporúčam všetkým kamarátkam, ktoré sa čudujú, ako som krásne schudla – samozrejme do toho som sa aj aktívne hýbala, takže určite to nie je len tak že si človek ľahne pred TV a kilá idú samé dole!

Čítala som, že pri ketodiéte sú dôležité prvé tri dni. Keď totiž telu odopriete to, na čo bolo až doteraz zvyknuté ba závislé (najmä cukor), bude sa samozrejme brániť. A to tak, že mu chvíľu potrvá, kým si upraví hladinu cukru v krvi. Bude to teda ako na hojdačke – chvíľu vlčí hlad, chvíľu absolútna nechuť. Ale keď to prekonáte, spustí sa ketóza a ďalej už je to pohodička.

U mňa táto fáza trvala asi deň a pol, čo som sa čudovala. Potom moje túžby po vybielení chladničky prestali. Začala som len s koktailmi, pretože som sa na nich veľmi tešila a tiež preto, že mám všeobecne problém s dodržiavaním pitného režimu a toto mi v tom veľmi pomáhalo.

Ketomix a moje skúsenosti po skončení diéty

Keď sme sa potom za pár týždňov s kamarátkou zišli, hneď som spoznala, že vyzerá úplne inak. Veľmi jej to pristalo, usmievala sa na všetky strany a sršala z nej samá pozitívna energia. Tá zmena jej veľmi prospela, získala väčšie sebavedomie a mala plno plánov do budúcnosti. Čo to všetko spôsobilo? 

Obe sme sa zhodli na tom, že chudnutie s KetoMixom je jednoducho skvelé. Keď chcete zhodiť nejaké tie kilá navyše a nechcete alebo nemôžete svoje telo trápiť vo fitku, alebo také prostredie nie je nič pre vás, potom určite siahnite po KetoMixe. Veľa vecí si tým uľahčíte. Nebudete piť len samé koktaily či prehĺtať tabletky ako pri iných diétach (navyše aj tak nefungujú) a prvé výsledky uvidíte už za pár dní (samozrejme podľa individuálnych dispozícií). Niektoré telo chudne rýchlo, iné pomalšie, ale čísla na váhe klesajú zakaždým. 

Každý si v jedlách KetoMix nájde svoje: mňe osobne najviac vyhovoval na raňajky proteínový koktail s jahodovou príchuťou, pripadal mi úplne rovnaký, ako keby som si ráno mixla jahodové smoothie a pridala do neho srvátkový proteín. Ale tá práca s tým…Takto som dala odmerku prášku do shakera, pridala lyžičku príchuti, zaliala vodou a bolo to. Skvelé raňajky plné živín boli na svete a keď som nestíhala, naliala som si koktail ráno do termosky a popíjala po ceste v aute.

Kamarátka zase objavila kúzlo proteínových kaší a pretože bola vždy na sladké, vychutnala si ráno svoju porciu čokoládovej kaše a vraj celý deň už nemala na sladkosti ani pomyslenie. Žiadne čokoládové tyčinky, tortičky, koláče, buchty ako kedysi.

Na obed som si dávala väčšinou teplú polievku, zeleninovú, syrovú, gulášovú. Veľkou výhodou KetoMixu je aj to, že tieto jedlá môžete využiť ako základ rôznych iných receptov, ktoré vytvoríte za pomoci povolených druhov potravín. V prvej fáze je to síce len zelenina, ale aj tá sa dá výborne upraviť na mnoho spôsobov a vzájomne kombinovať s KetoMixom. Ja som sa doslova v kuchyni vyhrala, skúšala som kde čo. Veľa receptov na inšpiráciu je tiež v manuáli , čo obdržíte v balíčku, alebo priamo na webe.

Produkty v Ketomix diéte

Ak si svoju keto diétu chcete poskladať podľa vašich predstáv, tak to tiež nie je žiadny problém. Jedinou nevýhodou je, že nebude mať také zľavy, ako je to pri výhodných balíčkoch. Mnoho ľudí si tak vychutnáva proteínové koktaily, ktoré si doobjednávajú aj po skončení diéty.

Všetky tieto Keto jedlá vznikli v spolupráci s výživovými poradcami a vďaka ich výsledkom môžete schudnúť rýchlo, jednoducho a bez zbytočného hladovania.

Poďme sa rovno vrhnúť a predstaviť si všetky jedlá. Ako prvý na výber máme výhodné balíčky. Tieto balíčky sú najpredávanejším produktom na celých stránkach a to z toho dôvodu, pretože si tu môžete kúpiť keto jedla na pár dní, alebo aj niekoľko týždňov. Každá diéta predstavuje dlhší cyklus stravovania, či už od 7 dní, alebo aj po 3-4 týždne. Alebo naopak si tu môžete objednať iba ochutnávky alebo kombinácie jedál, aby ste mohli vyskúšať od každého kúsok. Navyše tu si môžete kúpiť aj konjakové prílohy! Poďme si však predstaviť všetky produkty, ktoré som otestoval.

Proteínové Ketomix koktaily

Proteínové koktaily budú patriť medzi najčastejšie jedlo, pokiaľ si objednáte výhodný balíček. Sú rýchlym zdrojom kvalitných bielkovín a tukov, ktoré sú pri proteínovej diéte dôležité.

Príprava koktailov zaberie 1-2 minúty, než sú pripravené na konzumáciu. Stačí zmiešať 1 odmerku proteínového nápoja, ku ktorému pridáte aj príchuť (jahoda, čokoláda, lesná zmes, vanilka, káva, kokos a banán).

KetoMix nemá ochutené keto nápoje, ale majú to zvlášť (až na 1 výnimku). Ja som si dokúpil príchute kokos a karamel. Otestoval som oboje a je to obrovská výhoda, pretože si Ketomix proteínové nápoje môžete ochutiť ako chcete – ak máte chuť na sladšie pridáte viac príchutí a opačne. Taktiež si môžete takto dochutiť aj iné jedlá – v čom vidím obrovskú výhodu. 

Kokos a karamel naozaj aj tak chutili. Nejde o moc presladené príchute, práve naopak. Príjemná a jemná chuť, ktorá sa vám určite tak rýchlo „nepreje“.

Výhoda je v tom, že si každý deň môžete urobiť práve to, na čo máte aktuálne chuť. Prípadne si vytvoriť svoje kombinácie chutných príchutí.

Stačí poznať iba jeden malý trik. Objavila som ho pri testovaní produktov a rada vám ho predstavím. Tajomstvo je v príprave, ktorú treba realizovať v dostatočnom predstihu. KetoMix koktail na ráno si teda pripravte už večer. Dobre pretrepte a strčte do chladničky. Ráno na vás bude čakať lahodná, krémová a skvele vychladená porcia. 

Zatiaľ čo jeden koktail popíjate, ďalší si pripravíte. Jednoduchšie to už skrátka byť nemôže. A pokiaľ si k tomu pripočítate veľké množstvo príchutí, ktoré sú dostupné, stane sa tento produkt naozaj najobľúbenejšou súčasťou vášho nového nízkosacharidového resp. keto stravovania.

Prečo si kúpiť tento proteín a aké má výhody? 

 • Proteín neobsahuje žiadny lepok ani pridaný glutamát
 • Veľmi vhodný kandidát do 1 fázy tejto diéty
 • Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov
 • Výborná chuť a ľahká a jednoduchá príprava do pár minút!

Koktail veľmi dobre zasýti, dodá vášmu telu kvalitné minerály látky, vitamíny, bielkoviny a vlákninu. Dodá energiu do pár minút. Ketomix odporúča tieto jedlá kombinovať s L-karnitínom alebo Acetyl – L-kanitínom. Balenie obsahuje 15 porcií. 1 porcia obsahuje = 30 gramov.

Proteínová kaša

Proteínové kaše sú ako aj proteínové  koktaily sladkým spestrením jedálnička. Môžete zvoliť studený variant alebo si kašu ohriať. Banánovo – jablčnú príchuť alebo príchuť čokolády si určite obľúbite.

Ide o jemnú konzistenciu, ktorú si tiež prípadne viete dochutiť podľa toho na čo máte chuť. Osobne som ju zalieval buď mliekom alebo vodou, podľa toho ako som chcela aby ma to zasýtilo. Pri mlieku to trvá o niečo dlhšie.

Taktiež skvelá voľba na spestrenie jedálnička a doplnenie kvalitných bielkovín.

Proteínové polievky Ketomix

Proteínové polievky pripomínajú polievkové krémy svojou textúrou. Sú jemné a lahodné. Polievkovú zmes stačí zaliať horúcou vodou a rozmiešať. Polievka je hotová a spĺňa všetky parametre ketónovej diéty.

Väčšina ľudí vrátane mňa si tieto polievky pochvaľuje. Verím, že budú chutiť aj ostatným – pre lepšiu chuť odporúčam pridať trochu zeleniny. Mala som možnosť skúsiť hubovú polievku. Klasicky som prášok vysypala do misky a zaliala 2 dcl horúcej vody. Rozmiešala a počkala 2 minúty.

Chuť pripomínala huby a mne osobne veľmi chutila. Pretože som konečne vedela, že dostanem do seba ďalšie potrebné bielkoviny a výživové látky a naozaj mi aj chutila. Osobne mi neprišla proteínová polievka vôbec umelá. 

Proteínové omelety Ketomix

Opäť obľúbené jedlo, čo sa týka rýchlosti prípravy a výslednej chuti. Proteínové omelety sú do 5 minút hotové, zasýtia na dlhú dobu a zároveň je to teplé jedlo, ktoré si môžete dopriať na obed/večeru.

Na výber máte 2 príchute keto omeliet:

 • syrová príchuť
 • zeleninová príchuť

Navyše tiež proteínové palacinky, ktoré sú vhodné, keď si chcete diétu „osladiť.“

K omelete si môžete pripraviť grilovanú zeleninu, alebo použiť svoje vlastné korenie.

Osobne som vyskúšala proteínovú omeletu s príchuťou slaniny a syru. Jej príprava je veľmi jednoduchá, obsah balenia rozmiešate s čistou vodou – podľa pokynov na obale. Potom si panvicu mierne potrieme kvalitným olejom (ja som použila olivový) a zmes vylejeme.

Chuť hodnotím veľmi dobre, omeleta nebola cítiť „umelinou“. Treba však dať pozor a piecť ju na miernom až slabom ohni aby sa vám nepripiekla. 

Proteínové tyčinky Ketmomix

Proteínové tyčinky od Ketomixu sú ideálnou a výbornou desiatou pri fyzickom výkone, alebo ako ľahká a výborná desiata. Dodajú telu všetky kvalitné vitamíny, minerály a hlavne tie najlepšie bielkoviny.

Na výber tu máme medzi príchuťami: čokoládová, jahodová a vanilková. Každé balenie obsahuje 16 tyčiniek po 40 g a hodí sa do prvej fázy ketónovej diéty. Ďalším dôvodom prečo si vybrať túto tyčinku je: kvalitný zdroj srvátkovej bielkoviny, nízky obsah tukov a sacharidov, výborný zdroj vlákniny a nemá žiadny pridaný glutamát!

1 porcia (40g) obsahuje viac ako:

 • 10 g bielkovín
 • 9,6 g vlákniny
 • 7,4 g sacharidov 
 • 5,4 g tukov

Proteínová tyčinka sa príjemne konzumuje, vôbec sa nelepí na podnebie a ani ju nemusíte dho prežúvať. Chuť je menej výrazná, ale opäť som bola spokojná. Určite rýchly pomocník aj keď nestíhate – zväčša som ju používala po tréningu alebo keď som sa ponáhľala do práce. 

Sirup od Ketomix bez cukru

KetoMix sirup s pomarančovou príchuťou je stále pomerne horúcou novinkou bez cukru, takže si ho môžete dopriať počas diéty alebo len tak, ak preferujete „bezcukrový“ spôsob života alebo sa len snažíte minimalizovať cukor v strave.

Sirup má nulový obsah cukru a tuku. Jeho veľkým plusom je obsah L-karnitínu, ktorý dokáže chudnutie nakopnúť a urýchliť. Ak držíte diétu KetoMix, tento sirup je pre vás vhodný už od prvej fázy diéty.

Jeho energetická hodnota na 100 g je 100 kJ. Zloženie obsahuje: voda, kyselina citrónová, aróma, farbivo: beta karotén, sorban draselný, sladidlá sukralóza a acesulfam K, L-karnitín.

Sirup je balený v sklenenej fľaši s objemom 500 ml a vystačí na 100 porcií. Ľahko sa distribuuje – pridaním 5 ml sirupu do 500 ml vody. Toto je odporúčaný rez, ale v prípade potreby si ho môžete upraviť podľa seba.

Sirup je vhodný pre dospelých nad 18 rokov (nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy).

Proteínové buchty od Ketomix

Ďalšou netradičnou potravinou, ktorú som otestovala boli proteínové buchty. Ich príprava je veľmi jednoduchá – avšak trvá trochu dlhšie lebo ich musíte zapiecť. Stačí postupovať podľa pokynov a nemáte čo pokaziť.

Pripravila som si takto 6 proteínových buchiet a pripomínali mi pečivo, ktoré som z jedálnička vyradila. Chutia skvelo a viete si ich aj dochutiť. Určite išlo o príjemnú zmenu, ktorá ma príjemne prekvapila. 

Ako je to s kvalitou produktov?

Na akej úrovni sú potraviny a ďalšie poživatiny Ketomix? Tu treba povedať, že ich kvalita a chuť je v priemere veľmi dobrá. V porovnaní s mnohými konkurentmi nie sú jedlá žiadne utrpenie a chuťovo sú celkom rozmanité a prívetivé.

Samozrejme nemôžete čakať kuchyňu ako od babičky alebo Pohlreicha. Ale diéta s Ketomix je pri troche vôle znesiteľná – a to aj vďaka veľmi pestrej ponuke, ktorá nezahŕňa len koktaily alebo kaše, ale aj množstvo ďalších pokrmov, ktorými si môžete jedálniček spestriť.

Užívateľské hodnotenia toto potvrdzujú. Ketomix ponúka v rámci možnosti naozaj dobrý sortiment a väčšina klientov chuť a rozmanitosť chváli. Výbornou správou je, že pri Ketomixe len málokto pociťuje výraznejší hlad. Jedlá sú sýte a diétny plán je postavený tak, aby účastník čo najmenej trpel nepohodlím. Ani to nie je pri diétach, ani pri tých komerčných, zďaleka samozrejmosť.

Isteže nie každý príde všetkým pokrmom na chuť. Sto ľudí, sto chutí. Napriek tomu sa dá očakávať, že väčšina ľudí nebude mať s jedlami Ketomix.sk vážnejší problém. Ak dávate ale prednosť tuhej strave, skúste pozrieť moju recenziu na krabičkovú diétu Zdravé stravovanie – mohla by to byť taktiež skvelá voľba pre vás. 

Naozaj funguje?

Jednoduchá odpoveď znie: áno. Diéta je založená na plne funkčnom biologickom procese. Podmienkou úspechu je však striktné dodržiavanie pravidiel najmä v prvej fáze. Aj v tej nasledujúcej potom musíte Ketomix jedlá doplniť iba vhodnými nízkosacharidovými pokrmami. Nevyhnutnou podmienkou úspechu je totiž dosiahnutie a udržanie stavu ketózy po dostatočne dlhú dobu. Tu už je to predovšetkým na vás a vašej vôli a svedomitosti.

Kedy to nefunguje? Ak sa domnievate, že si objednáte pár porcií Ketomix jedál, tu a tam si ich zjete medzi sviečkovou a bôčikom a budete krásne chudnúť, mýlite sa. Ketomix neponúka kúzelné tabletky ani iné zázraky na počkanie. Všetko je podriadené jasnému princípu.

Prečo by som si to neurobil po svojom? Ak si hovoríte, prečo si nakupovať nejaké drahé balíčky, keď diéta funguje na jasnom biologickom mechanizme, ktorý môžete docieliť sami, tak samozrejme máte pravdu. Keto diétu môžete držať kedykoľvek na vlastnú päsť. Nie je to ale nič jednoduché.

Znamená to starostlivo skúmať a vážiť každé sústo. Zvládnuť sa to pochopiteľne dá a veľa ľudí to tiež robí. Ketomix.sk diéty môžu pomôcť tým, ktorí napríklad nemajú dosť času, znalostí alebo motivácie venovať svojmu stravovaniu taká kvanta času.

Čo urobiť pre najrýchlejšie chudnutie?

Objednanie je natoľko jednoduché, že ho zvládne každý. Najprv si vyberte 3 príchute koktailu a stlačte tlačidlo „do košíka“. Potom už klasicky ako pri každej objednávke vyplníte osobné údaje a doručovaciu adresu. Odošlite objednávku. Už do 3 pracovných dní vám príde balíček s diétou. Nebudete musieť teda čakať dlho.

Balíček KetoMIX obsahuje:

 • manuál, kde je všetko podrobne a prehľadne popísané o proteínovej diéte
 • popis redukčných plánov a jednotlivých chudnúcich fáz
 • recepty a jedálniček pre 2. fázu diéty a pre fázu stabilizačnú, aby ste zabránili jo-jo efektu.

Pri diéte by ste nemali jesť nič, čo obsahuje sacharidy, tj ovocie, pečivo, obilniny, ryža, cestoviny a zemiaky. Naopak je v udržiavacej fáze vhodné jesť niektoré druhy zeleniny, mäso, maslo, syry, vajcia a mliečne výrobky.

Dva týždne mám za sebou – čo ďalej?

Tak, to bola tá jednoduchšia fáza. Ďalšie štyri týždne už treba jedlá KetoMix čiastočne nahrádzať tými bežnými, avšak stále s nízkym obsahom cukru a vysokým podielom bielkovín. V balíčku dostaneš zároveň brožúrku s receptami, a veľa ďalších nájdete na stránkach alebo na facebooku. Jednoducho stále je z čoho vyberať. A ak už máš nejaké svoje obľúbené jedlá z iných diét (napríklad z Dukanovej), možno ich budeš môcť tiež použiť.

Nie je nič jednoduchšie, než sa na stránkach prihlásiť na chat s výživovou poradkyňou a opýtať sa. Ja som to párkrát využila – hlavne keď som v treťom týždni skoro nič nezhodila a bolo mi to divné. Ale chudnutie sa zase rozbehlo, presne ako mi pani hovorila.

Ako som sa cítila počas diéty?

Musím povedať, že celkom fajn. Bola som trochu zvyknutá športovať a energia mi nechýbala, ba skôr naopak. A či by som do toho išla znova? No, ak to bude treba, tak asi áno, ale zatiaľ si výslednú váhu udržím, a to už sú štyri mesiace.

Fakt je, že som sa naučila jesť veľa zeleniny a zvykla jesť päťkrát denne vrátane raňajok. Už mi nie je lenivo vstať o päť minút skôr a urobiť si napríklad vajíčka alebo aspoň koktail – áno, presne tak, tie skvelé koktaily kupujem stále. Je to oveľa lepšia desiata, než všetky tie fastfoody a tak. A nemusím mať výčitky, keď si dám niečo, čo mi chutí. Takže ak hľadáš zaujímavú proteínovú diétu, môže byť KetoMix určite fajn, teda ja ho rozhodne odporúčam.

Ketónová diéta má niekoľko základných fáz:

 • Prvá fáza – v tele dochádza k procesu naštartovania ketózy. V tejto fáze budeš mať k dispozícii päť pripravených jedál, kde je povolená aj zelenina (bohužiaľ nemožno konzumovať sladké druhy). Dĺžka prvej fázy sa odvíja od toho, koľko kilogramov máš v pláne schudnúť (od 5 – 15 kg alebo viac)
 • Druhá fáza – dĺžka sa odvíja od množstva zhodených kilogramov. Druhá fáza obsahuje tri vopred pripravené jedlá, kde je možné pridať do jedálnička dve bielkovinové jedlá navyše podľa ľubovôle.
 • Tretia fáza – tu nie je dĺžka tejto fázy určená. Iným slovom nazývame túto fázu ako stabilizačnú. Je tu nutné opäť dodržiavať predpísaný jedálniček, ktorý je zložený minimálne z piatich pripravených jedál. Dostatočný prísun bielkovín zároveň ochráni svalovú hmotu a zaručí, že budeš chudnúť iba tuk.

Čo môžete jesť a piť k jedlám Ketomix?

Diéta Ketomix nie je len o tom, že budete jesť len pripravené instantné jedlá Ketomix, môžete aj nápoje, zeleninu a bielkoviny v stabilizačnej fáze. Vhodné sú potraviny ako:

 • Voda
 • Káva bez cukru a mlieka
 • Čaj bez cukru
 • Nesladené nápoje
 • Doplnky stravy bez cukru
 1. fáza – zelenina – šaláty, kapusta, kel, brokolica, karfiol, baklažán, uhorka, cuketa, biela paprika, petržlen, zeler, reďkovky, fazuľky, kyslá kapusta, cesnak, cibuľa atď.
 2. fáza – zelenina – červená a žltá paprika, paradajka, surová mrkva.

Akým potravinám je vhodné sa vyhnúť?

 • Ryža
 • Pečivo
 • Obilniny
 • Ovocie
 • Alkohol

Pre väčšinu z nás je dodržiavanie predpísaného jedálnička veľký problém. Pokiaľ zješ viac sacharidov, než je stanovené minimum, stav ketózy sa ihneď naruší. Vďaka vopred pripraveným balíčkom presne na mieru ti tieto starosti odpadajú.

KetoMIX vs. KetoFIT

Keďže si u nás ketónová diéta získava stále viac priaznivcov, rozširuje sa aj ponuka trhu. Vedľa KetoMIXU sa tu objavujú aj ďalšie produkty, napríklad od firmy KetoFit.

KetoFit je cenovo porovnateľný s KetoMIXom, rovnako tak ponúka podobné produkty v podobe omeliet, polievok, koktailov či kaší. Aj v tomto prípade sa jedná o proteínovú diétu, ktorá je zameraná na rýchle spaľovanie tukov bez potreby cvičenia.

KetoFix je však na rozdiel od KetoMIX určený hlavne pre ženy, ktorých spaľovanie funguje pomalšie ako u mužov. Zatiaľ čo KetoMIX ponúka balíčky s diétnym plánom až na 9 týždňov, KetoFIT má maximálny program len na 4 týždne.

Obe firmy ponúkajú skúšobný týždenný balíček. Ten zákazníkom umožňuje vyskúšať jednotlivé produkty, či im vyhovujú nielen podľa chuti, ale aj po zdravotnej stránke. Cena za jednu porciu sa potom pri KetoMIXe pohybuje od  1 €, pri KetoFite od 1,20€.

KetoFit svojim zákazníkom ponúka okrem základných pokrmov aj chuťovky v podobe proteínových tyčiniek, čokolád, palaciniek či pečiva, zatiaľ čo KetoMIX ponúka iba čokoládu s maltitolom a stéviou namiesto cukru. Oproti KetoFitu sa však môže pochváliť bezlepkovými potravinami, čo ocenia nielen alergici.

KetoMix alebo KetoDiet?

Na našom trhu existuje najrôznejších nízkosacharidových stravovacích programov viac a čo do prívetivej ceny je najväčším konkurentom KetoMixu práve KetoDiet. Na celej čiare to však prehráva vďaka nie úplne ideálnej chuti a taktiež len malým a výnimočným zľavovým akciám – teda v porovnaní s KetoMixom.

Prečo zvoliť Ketomix diétu?

Na trhu už máte mnoho výrobcov a obchodov, ktoré ponúkajú proteínové potraviny. Vyznať sa v tom a vybrať toho najlepšie je náročné, vyžaduje to veľa času a nutričné znalosti. Preto sme pre vás vybrali tú najlepšiu variantu. Ako sme na to prišli?

Porovnali sme nutričné hodnoty jednotlivých diét a zároveň aj cenu. A práve KetoMix nám z tohto prehľadu vyšiel ako najlepšia voľba. Pri tejto diéte vám nehrozí žiadne zdravotné nebezpečenstvo, chutí dobre a cenovo vychádza aj skvele.

Ušetríte tak svoj čas aj peniaze, a predovšetkým budete v rukách odborníkov, teda neohrozíte svoje zdravie. V každej porcii sa totiž nachádza presný pomer kalórií a hlavne dostatočné množstvo živín, minerálov, vitamínov a ďalších látok dôležitých pre vaše telo.

Pokiaľ chodíte dennodenne do práce, do školy, máte mnoho záujmov a na chudnutie vám nezostáva čas, je toto ideálna možnosť pre vás. Jedlo máte pripravené a všetko, čo musíte urobiť, je zjesť ho. Žiadne strácanie času, žiadne premýšľanie. Užite si tento luxus, kedy je o vás postarané.

✅ schudnete za krátky čas

✅ chutí dobre a v priebehu diéty nemusíte hladovať

✅ nutrične vyvážené pre potreby proteínovej diéty

✅ cenovo dostupná

✅ výživové poradkyne dostupné 7 dní v týždni

Pre koho sú produkty KetoMix vhodné?

Produkty KetoMix sú vhodné pre ľudí s akoukoľvek nadváhou – od tej ľahkej až po veľmi vysokú. Zároveň sú ideálne pre tých, ktorí nechcú príliš premýšľať nad svojim jedálničkom a strážiť si každú kalóriu.

✅ Sú totiž rozdelené do praktických balíčkov, ktoré obsahujú pre organizmus vhodné dávky potrebných živín. 

Ketomix jedlá sú ale obľúbené aj u ľudí, ktorí sa snažia nabrať a udržať si svalovú hmotu. To je možné vďaka vysokému obsiahnutiu bielkovín v týchto produktoch. 

Trápi vás jo-jo efekt?

Tak to ste tu správne. Ketomix práve predchádza tomu nepríjemnému jo-jo efektu. Ponúkajú teda možnosť schudnúť bez toho, aby to odniesli vaše svaly a zároveň znížia šancu na opätovné pribratie. 

Samozrejme Ketomix láka aj ľudí, ktorí vyznávajú nízkosacharidové stravovanie.

Často kladené otázky - FAQ

Pre všetkých, ktorí majú v pláne schudnúť a chcú to docieliť rýchlo a efektívne. Ďalej aj pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o stravovanie s minimálnym obsahom sacharidov, prípadne si chcú udržať svoju svalovú hmotu. 

Ak máš alergiu na laktózu, mlieko, sóju, vajcia alebo horčicu, nie je proteínová diéta odporúčaná. Odporúčam si starostlivo prečítať zoznam ochorení, pri ktorých je diéta zakázaná.

Určite, KetoMix má na svojom webe pravidelne nejakú akciu, ktorá vám dokáže ušetriť až desiatky percent z nákupu. Oplatí sa aj nákup balíčkov, tie vás totiž vyjdú oveľa lacnejšie ako keby ste jednotlivé produkty kupovali zvlášť. Doprava zadarmo je potom od 60 €.

Pokiaľ dodržíš správne inštrukcie, tak rozhodne schudneš. POZOR: chudnutie môže veľmi ľahko narušiť napríklad jedno jablko. Následne bude asi 2 dni trvať, než sa znova dostaneš do stavu ketózy a začneš chudnúť.

Pri KetoMix diéte nahrádzate všetko jedlo ich potravinami. Nemôžete preto urobiť chybu. Ketónová diéta je navyše postavená na biochemických procesoch tela, ktoré nemožno obísť. Naše organizmy sú tak jednoducho nastavené či chceme alebo nie.
Môžete si tým zapríčiniť úbytok svalovej hmoty, čomu sa táto diéta snaží predchádzať. Jedlá KetoMix sú chutné a aj keď nebudete cítiť hlad, snažte sa pravidlo piatich jedál dodržiavať. Aj preto, že by ste si tento spôsob stravovania mali uchovať v neskoršom živote, aby ste predišli jojo efektu.

Podobné výrobky na trhu

MixSlim

Proteínové koktaily MixSlim sú vhodné pre športovcov, aktívnych ľudí, študentov i seniorov. Jedzte kvalitne aj vo chvíľach, kedy nemáte čas. Vyberajte z viacerých lahodných príchutí a jedál.

Chia Shake

Chia Shake zdravé koktaily & proteínová jedla. Na výber máte diétne produkty, ketogénne jedlá + diétne koktaily, fitness produkty a vegánske šejky.

Ketomix - moje zhodnotenie

Ketomix patrí medzi najžiadanejších a najviac oceňovaných poskytovateľov keto diét v našej krajine. Stojí za nimi zástup spokojných zákazníkov. Veľkou výhodou je naozaj jednoduchý, zrozumiteľný koncept. O diéte netreba premýšľať – len ju dodržiavať. To je veľké plus.

Ketomix.sk ponúka aj poradenstvo, takže pokiaľ vám niečo nebude jasné, môžete tamojších špecialistov osloviť prostredníctvom live chatu alebo telefónnej linky. Nadpriemerná je kvalita aj chuť potravín a nápojov a taktiež rozmanitosť jedál.

KetoMix je plnohodnotné jedlo so zníženým podielom sacharidov. Musíte počítať s tým, že jeho konzistencia je väčšinou kašovitá. Všetko potrebné sa dozviete v článku.

Nebudem vám tvrdiť, že sú všetky jedlá výborné. To nie sú. Niečo chutí lepšie, niečo nie. Nesmieme ale zabúdať, že chuť je veľmi individuálna. Chute sa človek od človeka líši, takže jednému nechutí puding a druhému zase áno. Napríklad omeletu a polievky si pochvaľuje snáď každý, kto KetoMix diétu držal. Očakávajte, že jedlá KetoMix sú všetky mierne sladkasté – a to aj zeleninová polievka alebo syrová omeleta. Priaznivo pôsobí aj garancia poskytovaná výživovým odborníkom, rovnako ako naozaj chutné jedlá. Takže ak chcete schudnúť rýchlo a nevadí vám trochu prispôsobiť svoj jedálniček, môžeme vám KetoMIX rozhodne odporučiť.

Default image
Mgr. Daniela Ivanová
Som študentkou na vysokej škole a popri štúdiu rada skúšam a testujem nové, zdravé doplnky stravy, kozmetiku či iné vychytávky, ktoré mi spríjemnia život. Okrem toho rada cestujem a vždy ocením dobré jedlo, ktoré si tiež s radosťou sama pripravím a samozrejme sledujem i módne trendy.