Kloubus: Konkuruje Alavisu alebo zbytočná investícia?

Kĺbové výživy patria medzi najdôležitejšie suplementy každého športovca. Kĺbové aparáty často dostávajú zabrať a bez účinnej ochrany im hrozí veľké riziko zranenia. Stále som bol zástanca Alavisu, až kým som na trhu neobjavil Kloubus.

Viete, aký je? Oplatí sa do neho investovať? Môže konkurovať Alavisu, alebo je to len zbytočná investícia? To všetko a oveľa viac sa dozviete v nasledujúcej recenziu.

KLOUBUS RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Hneď na úvod musím povedať, že s kĺbmi som nikdy nemal žiadne závratné problémy, ale čas od času sa únava z tréningu predsa len prejaví. Keď som pred nedávnom opäť pocítil bolesť v kolenách, povedal som si, že je to ideálny čas na mesačný cyklus tejto novej kĺbovej výživy. Tu je teda moja recenzia.

Naozaj účinné zloženie

V tejto kĺbovej výžive nenájdete žiadne zbytočné či neúčinné zložky, ale 13 skutočne fungujúcich ingrediencií. V jednej dávke nájdete:

Hydrolizovaný kolagén - 2730 mg

Kolagén patrí medzi najrozšírenejšie bielkoviny v našom tele a tvorí približne 30% celkového množstva. V našom tele zabezpečuje to, aby sa kĺby hýbali presne tak, ako majú. Elasticita, súdržnosť pojivých tkanív, chrupaviek kostí a pozitívne sa podieľa aj na stave šliach, väzov a kože.

Glukosamín sulfát - 1760 mg

Glukosamín patrí medzi látky, ktoré sú nášmu telu vlastné a jeho zvýšený príjem dokáže lepšie ochrániť naše chrupavky (patrí totiž medzi hlavnú zložku).

Jeho účinnosť môžete zvýšiť v kombinácii s chondroitínom, ktorý v prípravku Kloubus tiež nájdete.

MSM (Methyl-Sulfonyl-Methan) - 500 mg

Metylsulfonylmetán je biela kryštalická látka, rozpustná vo vode a nachádza sa v každej bunke nášho tela. Najviac v pokožke, vlasoch a kĺboch! Pomáha udržiavať vnútorné väzivové a chrupavkové tkanivá.

Najlepšie výsledky docielite, ak budete MSM prijímať spoločne s vitamínom C.

Chondroitín sulfát - 320 mg

Chondroitín sulfát patrí medzi dôležité molekuly, ktoré sú obsiahnuté v štruktúrach medzi-bunkovej hmoty chrupavky. Pokrýva hlavice kĺbov a prepožičiava kĺbom nesmierne dôležité vlastnosti (tuhosť, pružnosť a schopnosť sa vyrovnať otrasom v priebehu celého dňa).

Túto látku nájdeme tiež v spojivových tkanivách.

Vitamín C - 250 mg

Vitamínc C (Kyselina L-askorbová) patrí medzi najznámejšie vitamínmi a niet divu. Radí sa medzi silné antioxidanty a chránia naše telo pred voľnými radikálmi. Pozitívne ovplyvňuje tvorbu kolagénu a tým zlepšuje kvalitu kĺbov. Kloubus obsahuje v dennej dávke 250 mg vitamínu C.

Horčík - 70 mg

Horčík patrí medzi najdôležitejšie prvky v našom tele, takže sa môžete stretnúť s označením „prvok života.“ V našom tele sa podieľa, alebo priamo riadi, viac ako 100 procesov a preto je jeho dostatok veľmi dôležitý pre naše telo.

Nedostatok horčíka negatívne ovplyvňuje takmer každé ochorenie. Zariaďuje správnu funkciu nervového systému a svalov. U športovcov často dochádza k jeho nedostatku a to spôsobuje často až neznesiteľné kŕče. Kloubus obsahuje 70 mg čistého horčíka.

Bromelain - 50 mg

Bromelain (bromelín) sa získava z rastlín a predovšetkým z ananásu, kde je zastúpený najviac. Veľmi často sa bromelain nasadzuje po operáciách a pri vážnejších zraneniach. Má totiž protizápalové účinky a pomáha urýchliť uzdravenie.

L-leucín - 50 mg

Leucín patrí medzi známe aminokyseliny, ktoré si telo nevie samo vyrobiť. Zbraňuje katabolizmu a rozširuje cievy, preto sa veľmi často využíva pri posilňovaní. Naďalej sa využíva pri rekonvalescencii, pretože podporuje uzdravenie pokožky a kostí.

Kyselina hylaurónová - 10 mg

Táto kyselina má veľmi silné hydratačné účinky a preto sa používa predovšetkým v kozmetike (krémy proti vráskam). Nájdeme ju v medzibunkovej hmote ľudského tela ako súčasť tkanív, výstelkách a kĺbových väzív.

Používa sa tiež pri problémoch s chrupavkou, kde kyselina hyalurónová funguje ako ideálna výživa. Dokáže odstrániť bolesť kĺbov.

Zinok - 5 mg

Esenciálny stopový prvok, ktorý zaisťuje mnoho procesov v našom tele. Potrebujeme ho iba malé množstvo, ale očakávať môžete veľa! Prispieva k zdraviu a vývoju kostí, nechtov, vlasov a pokožky.

Jeho nedostatok sa prejavuje presným opakom (zlý vývoj kostí, nechty sa lámu, vlasy vypadávajú a pokožka vyzerá nezdravo).

Biotín - 100μg

Môžete sa tiež stretnúť s názvom „vitamín H,“ ktorý sa priamo podieľa na metabolizme väčšiny buniek v tele. Pomáha udržiavať zdravú psychickú kondíciu, zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov. 

Vitamín D3 - 5μg

Vitamín D3 sa spoločne s vápnikom podieľa na kvalite kĺbov, kostí a zubov. Vitamín D3 je dobré dávkovať spoločne s vápnikom, pretože napomáha jeho vstrebávaniu a tým zvyšuje účinnosť. Kloubus obsahuje 5 mikrogramov vitamínu D3.

Jednotlivé suroviny pravdepodobne nie je treba dôkladnejšie rozoberať, ak vás zaujímajú, môžete si o nich prečítať na oficiálnych stránkach.

Dôkazom vysokej kvality kĺbovej výživy môže pre bežného spotrebiteľa byť aj fakt, že v jednej 9g dávke nájdete takmer 6g účinných látok a naopak žiadna kontroverzné sladidlá (aspartam alebo acesulfam K) či umelé dochucovadlá. K zafarbeniu bol použitý extrakt z červenej repy, na sladenie nezávadná sukralóza.

Takéto zloženie robí z Kloubusu prvotriednu kĺbovú výživu, ktorá bude patriť k absolútnym špičkám na trhu.

Benefity užívania Kloubusu

 • Kloubus je jednoduchý na prípravu
 • Obsahuje 13 účinných a osvedčených zložiek
 • Skvele chutí v porovnaní s ostatnými kĺbovými prípravkami
 • Neobsahuje umelé farbivá či kontroverzné sladidlá
 • Nemusíte prehĺtať niekoľko tabliet denne

Jednoduchá a bezproblémová príprava

Hneď prvá vlastnosť, ktorú hodnotím naozaj pozitívne je jednoduchá a bezproblémová príprava. Nie je potrebný žiadny šejker ani mixér, obsah sáčku jednoducho stačí vyklopiť do pohára, zamiešať lyžičkou a Kloubus je úplne rozpustený.

Postup je nasledujúci:

 • Pripravte si pohár s 250 ml vody
 • Obsah 1 sáčku vysypte do vody
 • Zamiešajte
 • Hotovo – môžete piť!

Nevytvára hrudky ani nijako nepení, teda je v priebehu niekoľkých sekúnd pripravený na konzumáciu.

Chuť ktorá vás určite poteší

Odjakživa som zastával názor, že doplnky stravy sa pijú pre svoj efekt, nie pre dobrú chuť. Kloubus je ale dostupný v grapefruitového príchuti, z ktorej som bol naozaj nadšený. Keďže som bol dlhú dobu zvyknutý na Alavis, je toto veľmi príjemná zmena.

Chuť nie je nijako umelá ani zbytočne presladená, aby výrobca zakryl horké produkty, skrátka všetko je vyladené akurát. Dôležité je ale znovu spomenúť, že chuť je to posledné, na čo brať zreteľ pri výbere kĺbovej výživy.

Deväť gramov prášku s radom účinných látok, rozmiešať vo štvrť litra studenej vody a vypiť. Nebojte sa hnusnej chuti, tá je naopak pomerne príjemná.

Prečo dať šancu kĺbovej výžive Klobous?

Navrhnuté od skutočných odborníkov

Výroba prebieha v Českej republike

12 účinných látok, ktoré tvoria komplex vhodný pre vaše kĺby

Je predávaný v práškovej forme s príchuťou grepu

Veľmi účinný (obsiahnuté látky sú vo vysokej koncentrácii)

Kĺby pomáhajú ľudskému tele v pohybe – bez kĺbov by nebol žiadny pohyb. Mali by fungovať po celý čas, čo človek žije. Samozrejme ak sa používajú tak, ako majú. Ale čo to znamená, ako mám používať kĺby, aby vydržali čo najdlhšie?

Predovšetkým sa nesmiete preťažovať a vystavovať neprirodzenému pohybu (po nesprávnych dráhach).

Kedy dochádza k poškodená kĺbového aparátu?

 • preťažovanie (napríklad zlá technika drepu a nezodpovedajúca váha)
 • pre kĺby neprirodzený pohyb
 • zranenia
 • nedostatočná výživa pre kĺby

Naše telo má neskutočný potenciál, čo sa týka rôznych výkonov. Dokážeme ubehnúť 50 km, na bicykli prejsť až 600 km za deň a teraz si spomínam aj na poslednú správu, kde miestne rodák zdvihol na pretekoch v USA 250 kg na bench! Každý ale musel prejsť dlhú cestu, aby sa dostal tam, kde teraz je. Na to je dôležité myslieť.

Pokiaľ po celý rok nič nerobíte, tak naozaj nie je vhodné prísť do fitness centra a skúšať dvíhať váhy, ako ostatní. Môže to nenávratne poškodiť vaše kĺby.

Záverečné hodnotenie mojej skúsenosti s Kloubus

Učínnosť
96%
Príprava
98%
Chuť
96%
Zloženie
97%
Cena
85%

Ak by som mal prehliadnuť vyššiu cenu, je Kloubus tou najlepšou kĺbovou výživou, ktorú som kedy vyskúšal. Skvelá chuť, naozaj účinné zloženie s minimálnym množstvom aditív, ľahká príprava a rýchla vstrebateľnosť.

Kloubus by som odporučil každému z vás, kto nechce znášať odporné chute niektorých konkurenčných kĺbových výživ, ani prehĺtať niekoľko rôznych tabliet denne.

Teraz s kľudným svedomím môžem povedať, že 3 mesačná kúra odstránila všetky problémy s chrupavkou v kolene. Možno za to môže aj zmena jedálnička, ale verím, že bez Kloubusu by sa aj naďalej vyskytovali ťažkosti.

Výhody
Nevýhody

Leave a Reply

Ing. Dávid Škola
Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.