Najlepšie kombinované chladničky - test 2021, recenzie + návod, ako si správne vybrať

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Najpredávanejšia

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Recenzie kombinovaných chladničiek

V našej recenzii chladničiek sme sa pre tentokrát zaujímali o prehľad najlepších chladničiek pre rok 2021, na ktoré môžete naraziť v obchodoch. Určite vám náš prehľad pomôže s rozhodovaním akú kombinovanú chladničku kúpiť. V hodnotení chladničiek sme zohľadnili energetickú triedu, spotrebu, akumulačnú dobu, mraziaci výkon aj funkcie a vybavenie.

Kvalitná chladnička je základom každej domácnosti a mnohokrát nie je jednoduché vybrať ten najlepší model, aký by sme chceli. Snáď vám náš článok pomôže s rozhodovaním, na teste chladničiek sme si dali naozaj záležať.

KOMBINOVANÉ CHLADNIČKY - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie chladničky s mrazničkou na základe porovnávacieho testu 2021

Gorenje NRK 6203 TXSamsung RB37J5018SAGorenje N 6X2 NMXElectrolux EN3201MOW LG GBB60PZGFB
Energetická trieda
A+++
A+++
A++
A++
A+++
Hlučnosť
42 dB
37 dB
42 dB
40 dB
37 dB
Technológia No Frost
áno
áno
áno
nie
áno
Objem chladničky + mraznička
334 litrov
365 litrov
307 litrov
303 litrov
343 litrov
Cena
676,90 €
599 €
409 €
299 €
649 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/gorenjenrk6203tx" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/samsungrb37j5018sa" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/gorenjen6x2nmx" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/electroluxen3201mow" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/lggbb60pzgfb" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Kombinovaná chladnička Gorenje NRK 6203 TX disponuje najnovšími technológiami, ktoré vám ušetria čas aj peniaze. Potraviny vydržia dlhšie čerstvé a tým aj chutné, navyše nie je nutné starať sa nejako výrazne o spotrebič. Chladnička patrí do energetickej triedy A +++ a jej ročná spotreba elektrickej energie je maximálne 172 kWh. K najväčším prednostiam, vďaka ktorým má mnoho priaznivcov sú technológie Adapt, MultiFlow 360 ° a IonAir.

Gorenje NRK 6203 TX je nadupaná celkom slušnou výbavou na vysokej úrovni. Moderný dizajn podčiarkne LED osvetlenie s digitálnym displejom. Čo sa týka hlučnosti, tá dosahuje podľa špecifík maximálne 42 dB, avšak podľa recenzií je práve hlučnosť slabým miestom tohto produktu. Čistý objem je 334 litrov, takže sa do nej hravo vojdú potraviny až pre 4 osoby. Interiér chladničky tvoria 4 odkladacie plochy, špeciálny držiak na fľaše, nulová zóna, 4 priehradky vo dverách a CrispZone s HumidityControl. MultiFlow 360 ° pokrýva vnútorný priestor studeným vzduchom, ten skrze výstupy putuje do otvorených priehradiek, čím sa predlžuje trvanlivosť potravín a nemení sa ich chuť.

Technológia IonAir garantuje prírodnú klímu ako v lese, čo v praxi znamená, že do chladiaceho priestoru dodáva záporné ióny, ktoré prirodzene čistia vzduch a zároveň chladničku zbavia väčšiny baktérií aj zápachu, a tiež strážia ideálnu vlhkosť. Adapt udržiava pomocou senzorov optimálne klimatické podmienky podľa frekvencie a frekvencie otvárania dvierok, čomu prispôsobí teplotu v interiéri. CrispZone s HumidityControl reguluje vlhkosť pre ovocie a zeleninu. SuperCool je funkcia, ktorá na 6 hodín zníži teplotu vo vnútri na 3 ° C, keď do chladničky uložíte väčšie množstvo nakúpených potravín a potom sa deaktivuje. Hlboké police zaisťujú dostatok miesta, SimpleSlide polička zase umožní pohyb smerom hore a dole, takže si urobíte miesto na väčšie kusy.

XtremeFreeze je zmrazenie na najvyššej úrovni, No frost Plus za vás chladničku odmrazuje a ZeroZone je špeciálna zásuvka s teplotou okolo 0 ° C, kde sa skvele skladujú čerstvé ryby a mäso. Gorenje NRK 6203 TX sa stala víťazom dTeste 03/2016 s 83% a hodnotením ako dobrá kvalita. V nemeckom TestBerichte získala chladnička hodnotenie 7.8 / 10 ako vysoko výkonná kombinovaná chladnička s menšou mrazničkou. Stiftung Warentest známkou 2,1 a umiestnila sa na 3. pozíciu z 9 testovaných chladničiek.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 676,90 €

Veľmi dobre vybavená chladnička Samsung RB37J5018SA patrí medzi obľúbené modely, hoci rozhodne nie medzi najlacnejšie. Chladiaca aj mraziaca časť je dostatočne veľká aj pre použitie vo väčších domácnostiach. Prvá časť ponúka 267 l úložného priestoru, druhá potom 98 l. Celková kapacita je teda nejakých 365 l, čo je predsa len ľahko nadpriemerná hodnota.
Vnútri chladničky funguje dvojitý chladiaci systém „Twin Cooling Plus“ pre dokonalé oddelenie mraziacej a chladiacej časti a taktiež technológia „True No Frost“ proti vzniku námrazy – takže si ušetríte prácu s otravným odmrazovaním.

Nechýbajú ani špeciálne priehradky pre uchovanie mäsa a zeleniny zvlášť. Nedochádza tak k miešania vôní a každá surovina je skladovaná pri optimálnej teplote a podmienkach. Vnútorný priestor chladničky je riešený prakticky a aj pri štandardných vonkajších rozmeroch sa do nej vojde viac potravín. Tomu napomáha aj variabilita dverových priehradiek, ktoré možno prispôsobiť podľa potreby – čo je rozhodne šikovné, keď potrebujete uskladniť atypické nádoby.

A ešte niečo málo k zásadným parametrom. Chladnička disponuje jedným kompresorom so siedmimi úrovňami rýchlosti; hlučnosť prevádzky sa pohybuje okolo 37 dB. Na veľmi dobrej úrovni je spotreba. Chladnička patrí do energetickej triedy A +++, takže vyššie obstarávacie náklady sa vám časom vrátia v úsporách za elektrinu.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 599 €

Medzi najlepšími kombinovanými chladničkami nájdete aj chladničku s mrazničkou Gorenje N 6X2 NMX, ktorá je aj napriek všetkým dostupným funkciám stále za veľmi priaznivú cenu.

Chladnička disponujúca antibakteriálnou technológiou IonAir je vyrobená z kvalitného a ľahko udržiavateľného nerezu, objem je čistých 307 litrov. Vnútri narazíte na 4 sklenené police, veľkú zásuvku na zeleninu disponujúcu reguláciou vlhkosti CrispZone, 2 priehradky vo dverách, poličku s pevným krytom na umiestnenie fliaš, nádobu na syr alebo maslo, podstavec na vajcia a 3 priehľadné boxy v mraziacej časti.

Vetrací systém MultiFlow 360 ° zabezpečuje trvalú a nemennú cirkuláciu vzduchu pomocou 14 vetracích vstupov a tým aj rozptyl záporne nabitých iónov so studeným vzduchom. Technológia senzorov AdaptTech prispôsobí vnútornú teplotu presne podľa toho, ako často sa chladnička otvára a v akú dobu, čím zaistí maximálnu čerstvosť potravín.

Veľká zásuvka CrispZone má systém HumidityControl na riadenie vlhkosti, tým zaistíte optimálne podmienky pre uskladnenie ovocia a zeleniny. XXL šuplík v mraziaku pojme aj potraviny väčších rozmerov, takže si ľahko zamrazíte rôzne krabičky s jednotlivými druhmi potravín, prípadne zvyšky pokrmov, ktoré je možné mraziť.

Systém NoFrost vás zbaví povinnosti odmrazovať chladničku. Priestor Multibox umožňuje skladovať aj tie potraviny, ktoré majú výraznejšiu arómu (napr. cibuľa). Vo dvierkach je hlboká polica, kam sa vtesnajú aj 2,5 l fľaše. Dvere disponujú SimpleSlide, takže si jednotlivé police môžete posúvať nahor a nadol podľa potreby.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 409 €

Cenovo veľmi dostupná a pomerne obľúbená chladnička švédskej značky Electrolux, ktorá ponúka dostatok priestoru pre trojčlennú, nanajvýš štvorčlennú domácnosť, ale minimum vybavenia alebo moderných systémov a technológií. Chladiaca časť disponuje kapacitou 194 l, naspodku umiestnený mraziak potom poskytne 109 l objemu.

Ak sa pozrieme na niektoré technické a výkonnostné parametre, tak nás nečaká žiadna sláva. Mraziaci kapacita je iba 4 kg / 24 hod. – o funkciách ako super-mrazenie alebo „no frost“ pre automatické odmrazovanie si možno nechať len zdať. Chýba aj nulová zóna, ventilátor pre rovnomernejšiu distribúciu vzduchu, antibakteriálna ochrana či možnosť oddelenej regulácie teplôt. Na druhú stranu, energetická trieda nie je v danej cenovej skupine vôbec zlá – a to A ++ so spotrebou okolo 231 kWh za rok.

Chladnička Electrolux EN3201MOW predstavuje základný model, ktorý ocenia predovšetkým menej nároční užívatelia. Ak však netúžite po žiadnych zvláštnych vymoženostiach a chcete chladničku za dostupnú cenu a so solídnymi nákladmi na prevádzku, potom budete spokojní.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
3.5/5
orientačná cena : 299 €

Chladnička LG GBB60PZGFB ponúka vysokú kvalitu, bohužiaľ za vyššiu cenu. Má optimálnu spotrebu energie vo výške 178 kWh vďaka energetickej triede A +++. Úžasných 343 litrov objemu, z ktorých 93 l tvorí mraznička, pojme potraviny pre 3 až 4 osoby.

Priestor chladničky tvorí sklopná polica, luxusný držiak pre 5 fliaš vína, mraznička sa zväčšenou strednou zásuvkou, priestrannou policou na fľaše, 2 boxy na ovocie, zeleninu, mäso i ryby a dverové police na poháre, plechovky či mliečne výrobky. Pre dlhšiu trvanlivosť potravín je tu technológia NatureFresh s 3 funkciami chladenia a cirkulácie.

Fresh Balancer je zásuvka v ktorej si nastavíte potrebnú klímu pre ovocie či zeleninu. Zásuvku Fresh Conventer možno nastaviť individuálne, takže môže byť vnútri iná teplota než vo zvyšku chladničky, takže jednoducho uložíte potrebné ryby alebo mäso. NatureFresh sa stará o cirkuláciu vzduchu a rovnomerne ho rozvádza do celej chladničky. Otváracie police zaistia dostatok miesta, zväčšená zásuvka v mrazničke umožňuje uložiť aj väčšie kusy mäsa, ako napríklad celé kura.

LED osvetlenie šetrí energiu a úžasne svieti. Detský zámok bráni zmene teploty, zle zatvorené dvere oznámi dverový alarm. Záves dverí je možné riešiť na obe strany, takže sa LG GBB60PZGFB dá umiestniť do akejkoľvek kuchyne.

V dTeste 08/2017 získala LG GBB60PZGFB celých 83% a označenie veľmi dobrá kvalita a myslíme, že zaslúžene.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 649 €

Ako správne vybrať chladničku

Bez chladničky sa žiadna domácnosť nezaobíde a vzhľadom k tomu, že toto zariadenie je v prevádzke nepretržite a malo by slúžiť mnoho rokov, je dôležité vyberať obozretne. Nasledujúci návod vám pomôže ujasniť si, akú chladničku vlastne potrebujete.

Typy / druhy chladničiek

Existuje celý rad variantov chladničiek. Pozrieme sa na tie základné, ktoré sú optimálne pre použitie vo väčšine domácností.

▶ Kombinované chladničky – V teste sme sa zamerali na tento typ. V našej krajine sa kombinované chladničky tešia najväčšej obľube a spoznáte ich podľa oddelených dverí. Väčšia časť (obvykle horná) je určená na chladenie. Menšia, spodná časť obsahuje mrazničku. Obe časti sú izolované, a chladenie je preto efektívnejšie. Chladničky ponúkajú dostatok kapacity aj pre väčšie rodiny a pritom nezaberajú príliš veľa miesta.
▶ Americké chladničky – Pre tieto chladničky sú typické dvojkrídlové dvere, masívne rozmery, veľká kapacita a veľmi komfortná, nadštandardná vybavenosť. Typickou súčasťou je napríklad aj výrobca ľadu. Chladničky sú nákladné, majú vyššiu spotrebu a vhodné sú skôr do veľmi priestranných kuchýň a veľkých domácností. Toto riešenie je vhodné pre najnáročnejších zákazníkov.
▶ Jednodverové chladničky – Obsahujú len jednu chladiacu zónu. Vo vrchnej časti býva menšia mraziaca jednotka. Vhodné do menších domácností.
▶ Monoklimatické chladničky – Neobsahujú žiadnu mrazničku. V domácnostiach sa príliš nepoužívajú, bežné sú v komerčných prevádzkach, kde sú pre mrazenie k dispozícii samostatné, napr. pultové mrazničky.
▶ Pultová chladnička – Minimalistický typ vhodný do najmenších domácnosti, ale aj do rekreačných zariadení, kancelárií a pod. Chladnička je veľmi nízka, má jedny dvere a veľmi malú mrazničku.

Umiestnenie chladničky

Chladničky môžu mať rôznorodé rozmery a existujú rovnako tak voľne stojace, ako aj vstavané varianty. Pri výbere miesta pre chladničku je samozrejme dôležitý dostatok priestoru (aj pred chladničkou pre otvorenie dverí a manipuláciu s obsahom) a dostupnosť zásuvky. To ale nie je všetko. Chladničky by nemali byť umiestňované vedľa akýchkoľvek zdrojov tepla. To znamená vyhnúť sa blízkosti kúrenia, ale napr. aj umývačky, rúry, sušičky a ďalších podobných zariadení, ktoré teplo produkujú.

Kapacita chladničky

Kapacita vnútorného priestoru chladničky patrí k najdôležitejším údajom, podľa ktorých sa pri výbere riadiť. Využiteľná kapacita je udávaná ako objem v litroch. Pri kombinovaných chladničkách sa dozviete dva údaje, kapacitu mraziacej a chladiacej časti.

Objem chladničky sa najčastejšie pohybuje v rozmedzí cca 200 až 300 l. Objem mrazničky je menší – zvyčajne medzi 60 a 100 l. Pri výbere sa môžete orientovať podľa všeobecného odporúčania, ktoré uvádza, že pre jednu osobu je potrebné cca 50 až 70 l chladiacej časti a 20 l mrazničky. Reálna potreba ale bude pochopiteľne značne individuálne.

Mraziaci výkon

Mraziaci výkon alebo taktiež mraziacia kapacita je veľmi praktický a konkrétny údaj. Podáva informáciu o tom, koľko kg čerstvých potravín / surovín je mraznička schopná zamraziť behom 24 hodín. A koľko to môže byť? Rozpätie je naozaj veľké, od menej ako 4 kg až po 20 alebo viac kg. Pri kombinovaných chladničkách je to zvyčajne od 14 do 16 kg za 24 hodín – čo je pre drvivú väčšinu domácností úplne postačujúca hodnota.

Akumulačná doba

Ďalším zaujímavým údajom je akumulačná doba. Táto informácia je však dôležitá najmä v prípade, keď dôjde k prerušeniu dodávky elektrického prúdu. Dozviete sa totiž, ako dlho vydržia zásoby zamrazené bez dodávky energie. Čokoľvek nad 30 hodín možno považovať za veľmi dobrú hodnotu.

Hlučnosť chladničky

Aj hlučnosť by ste rozhodne mali vziať pri nákupe chladničky do úvahy. Chladničky pracujú aj cez noc a ak je kuchyňa blízko obývaných izieb, môžu byť hlasnejšie zvuky veľmi nepríjemné. Najtichšie modely chladničiek neprekročia hranicu 38 dB. Do 42 dB možno ešte stále hovoriť o tichých zariadeniach. Chladničky, ktoré dosiahnú 44 alebo viac dB už sú predsa len pomerne hlasné.

Vyššia hlučnosť samozrejme nemusí byť až tak zásadnou prekážkou, ak je kuchyňa vzdialená od obytných miestností alebo má dom dobrú zvukovú izoláciu.

Klimatická trieda

U chladničiek by nás mala zaujímať taktiež klimatická trieda. O čo ide? Z tejto triedy sa dozvieme, aké sú hraničné teploty okolitého prostredia pre efektívnu prevádzku danej chladničky. Triedy sú štyri a zariadenia môžu byť umiestnené aj do niekoľkých klimatických tried zároveň.

  • Subnormálne teploty / SN / – teploty okolia od + 10 do + 32 ° C
  • Normálne teploty / N / – od +16 do + 32 ° C
  • Subtropické teploty / ST / – od +18 do + 38 ° C
  • Tropické teploty / T / – od +18 do + 43 ° C

Ak sa okolitá teplota výrazne odlišuje od tej, ktorá je stanovená klimatickou triedou, môže sa stať, že chladnička nebude pracovať tak, ako by mala, alebo spotrebuje pre svoju prevádzku viac energie, čo sa napríklad prejaví vo vyúčtovaní.

Energetická trieda chladničiek

Energetická trieda predávaných chladničiek je v súčasnosti A alebo vyšší (max. A +++). O triede informuje energetický štítok na spotrebiči, kde sa dozviete aj odhad ročnej spotreby el. prúdu v kWh. Odhad je vypočítavaný pri vonkajšej teplote 20 ° C a zaplnenie chladničky zo 70% – od reálnej spotreby sa teda môže značne líšiť.

Špeciálne funkcie chladničiek

Aké vymoženosti, technológie, vylepšenia a funkcie môžu moderné chladničky mať? Pozrime sa na tie najzaujímavejšie:

▶ Antibakteriálna ochrana – Vnútorný povrch chladničky je špeciálne upravený, aby obmedzoval množenie baktérií a poskytoval vyššie hygienické štandardy.
▶ Nulová zóna – Ide o samostatnú priehradku, kde sa teplota pohybuje okolo bodu mrazu. Vhodná pre uchovanie čerstvého mäsa, ale aj zeleniny bez mrazenia.
▶ Regulácia vlhkosti – Niektoré chladničky môžu mať špeciálne oddelenie, kde možno podmienky prispôsobiť pre optimálne uchovávanie čerstvej zeleniny a ovocia.
▶ Ventilátor – Zaisťuje rovnomernejšiu distribúciu studeného vzduchu a rýchlejšie obnovenie teploty po zatvorení dverí. Potraviny vydržia dlhšie čerstvé.
▶ No frost – Veľmi praktická funkcia, ktorá vás prakticky zbaví nepríjemnej povinnosti odmrazovania chladničky. Tipy na najlepšie no frost chladničky nájdete u nás v samostatnom článku.
▶ Super chladenie / mrazenie – Potrebujete rýchlo schladiť alebo zmraziť väčšie množstvo potravín naraz? Táto funkcia vám príde vhod.

Dúfame, že sme vám pomohli alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej chladničky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, recenziu, porovnanie či hodnotenie vami zakúpeného produktu. Urobiť tak môžete v komentároch, nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej chladničky na trhu.

 

Najlepšie kombinované chladničky podľa heuréky

Nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.