Najlepšie kontaktné grily 2021 - Recenzie, Test, Ako si vybrať

Víťazi nášho testovania

Tefal Optigrill+ GC712D34

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Najlepšie kontaktné grily na základe porovnávacieho testu 2021

Tefal Optigrill+ GC712D34
Tefal Optigrill+ XL GC722D34
Sencor SBG 5030BK
Sencor SBG 3701SL
Grilovacia plocha
600 cm²
800 cm²
750 cm²
964 cm²
Príkon
2 000 W
2 000 W
2 000 W
1 750 W
Hmotnosť
5,9 kg
7,2 kg
7,1 kg
3,26 kg
Materiál
hliníkový
hliníkový
hliníkový
teflónový
Cena
150 €
229 €
79 €
38,90 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/tefalgc712d34" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/tefalgc722d34" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sencorsbg5030bk" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sencorsbg3701sl" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie kontaktných grilov

Záhradné grilovanie sa stalo pravidelnou súčasťou letného obdobia. Stále viac ľudí si ale praje konzumovať obľúbené grilované pochúťky po celý rok. K týmto účelom sú určené kontaktné grily vyznačujúce sa jednoduchou obsluhou, zdravou prípravou jedla a takmer bezúdržbovou prevádzkou.

Obrovskou výhodou kontaktných grilov je čistý okolitý vzduch. Používať ho teda môžete v obývačke, na balkóne alebo terase, bez toho aby ste dymom a zápachom obťažovali svojich susedov. Ak chcete mať grilovaciu sezónu po celý rok, kontaktný gril je pre vás skvelým riešením.

Typ grilu: kontaktný | Hmotnosť: 5,9 kg | Grilovacia plocha: 600 cm² | Materiál: hliníkový | Príkon: 2 000 W | Termostat: áno |

Pre stredne náročných užívateľov, ktorí radi doprajú svojej rodine grilované pochúťky v pohodlí domova, je určený kompaktný gril značky Tefal Optigrill + GC712D34. Poskytne vám 6 automatických grilovacích programov, aby ste s prípravou jedla mali čo najmenej práce. Vyberať môžete medzi prípravou hamburgerov, hydiny, sendvičov, klobás, steakov a obľúbených rýb. Samozrejmosťou je možnosť prepnutia na manuálnu prevádzku.

Šikovný gril dokáže plne automaticky prispôsobiť ideálnu teplotu a potrebný čas šírke grilovaného jedla. Praktická zvuková a svetelná indikácia vás upozorní na to, že je vaše jedlo pripravené. Model disponuje veľkou grilovacou plochou s kapacitou až štyri porcie. Praktická je vysúvacia miska určená k odkvapkávaniu prebytočného tuku a zrážanej vody, ktorá by v opačnom prípade jedlo nežiadúcim spôsobom rozmočila. Grilovacie dosky majú nepriľnavý hliníkový povrch, navyše je možné oddeliť podľa potreby a pohodlne umyť v umývačke. Nevýhodami kompaktného grilu Tefal Optigrill + GC712D34krátky napájací kábel a vyššia nákupná cena. 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 150 €

Typ grilu: kontaktný | Hmotnosť: 7,2 kg | Grilovacia plocha: 800 cm² | Materiál: hliníkový | Príkon: 2 000 W | Termostat: áno |

Tefal Optigrill XL je veľký a nekonečne intuitívny a inteligentný gril, ktorý vďaka svojmu automatickému grilovaniu pripravuje vynikajúce jedlá.

Navyše, počas celého procesu grilovania používateľa podnecuje a vedie celým procesom grilovania a to prostredníctvom farebného indikátora ( ružová – zahrievanie, modrá a zelená začiatok, žltá pre krvavo prepečený, oranžová pred stredne prepečený a červená pre dobre prepečený) Vďaka automatickému senzoru grilovania Optigril, dokáže rozoznať počet a šírku porcií, takže automatický vie nastaviť správnu teplotu a čas grilovania na tom správnom programe, ktorých je až 9. Okrem toho, zdvihnutím veka môžete prerušiť prípravu a zavretím zase pokračovať v grilovaní. Tácku na šťavu je možné umývať v umývačke, zároveň však má vysoko výkonné dosky z liateho hliníka s nepriľnavým povrchom pre jednoduché umývanie. V dôsledku toho je to vynikajúca voľba pre nadšencov grilovania.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 229 €

Typ grilu: kontaktný | Hmotnosť: 7,1 kg | Grilovacia plocha: 750 cm² | Materiál: hliníkový | Príkon: 2 000 W | Termostat: áno |

Sencor SBG 5030BK je nevyhnutným pomocníkom do každej domácnosti. Exkluzívny vzhľad zo skla, nepriľnavé grilovacie platne tretej generácie s integrovanou vyhrievacou špirálou či možnosť grilovania bez potreby oleja, to všetko predstavuje kompaktný gril Sencor.

Nepriľnavé grilovacie dosky 3rd Generation s integrovanou vykurovacou špirálou, vám pomôžu s prípravou rôznych príkrmov, napríklad aj zapekaných toastov. A keďže sa to dá bez kvapky oleja, ocenia to aj vyznávači zdravého životného štýlu. Okrem toho, je to gril s maximálnym výkonom 2000 W s možnosťou grilovania v troch polohách (zatvorená, otvorená 90 ° alebo otvorená 180 °), s nastaviteľným termostatom.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 79 €

Typ grilu: kontaktný | Hmotnosť: 3,26 kg | Grilovacia plocha: 964 cm² | Materiál: teflón | Príkon: 1 750 W | Termostat: áno |

Ak ešte s elektrickými kontaktnými grilmi nemáte skúsenosti, radi by ste ich vyskúšali, ale nechcete príliš prevetrať váš rodinný rozpočet, gril značky Sencor SBG 3701SL by pre vás mohol byť tou pravou voľbou.

Gril spĺňa všetky požiadavky na zdravé a jednoduché grilovanie. Bez obáv na ňom môžete pripravovať obľúbené panini, grilovanú zeleninu a hlavne masové steaky. Grilovacia doska je rebrovaná, takže nielen že dobre prepeká, ale aj skvele odvádza prebytočnú šťavu a vodu z pokrmov. Prístroj disponuje automatickou reguláciou teploty v rozmedzí 100 – 220 ° C, k ešte pohodlnejšiemu použitiu slúži svetelná indikácia upozorňujúca na stav teploty. Grilovacia doska je potiahnutá kvalitným teflónovým povrchom s dobrými tepelnými vlastnosťami. Použitý gril možno jednoducho čistiť pomocou obrúska alebo namočenej hubky na riad. Nevýhodou je však nemožnosť oplachovania pod vodou. Bezpečnosť zaisťujú protišmykové nožičky. Obľúbená je aj možnosť uzamknutia vo zvislej polohe tak, aby skladovanie bolo čo najjednoduchšie. Podľa užívateľských recenzií je nedostatkom kontaktného grilu Sencor SBG 3701SL chýbajúce časová kontrolka a veľmi krátky napájací kábel.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 38,90 €

Ako vybrať kontaktný gril?

Grilovanie je stále obľúbenejšiou činnosťou, ktorú si ľudia doprajú na záhradách alebo letných párty. Tí čo bývajú v byte a ľutujú, že si grilovanie tiež nemôžu dopriať, už zúfať nemusia. Stačí si kúpiť elektrický kontaktný gril, s ktorým si doprajete zdravo pripravené pochúťky v byte či na balkóne, a hlavne po celý rok. Ak neviete, na čo presne sa pri výbere nového kontaktného grilu zamerať, prečítate si nasledujúce riadky, na ktorých je uvedené všetko podstatné, čo by ste pri kúpe mali vedieť.

Čo je vlastne kontaktný gril?

Kontaktné grily sú podkategóriou obľúbených elektrických grilov. Ich najväčšou prednosťou je pohodlné užívanie bez akejkoľvek námahy, možnosť presného nastavenie požadovanej teploty. Elektrické grily sú všeobecne žiadané pre svoje okamžité zahriatie a čistý okolitý vzduch bez obťažujúceho dymu. Kontaktné grily sú konštrukčne riešené tak, aby pripravovaný pokrm prehrievali z oboch strán, teda zhora i zospodu. Okrem mäsa či zeleniny v nich môžete pripravovať pokrm, ktorý sa stal hitom, chutné panini na rôzne spôsoby. Väčšina kontaktných grilov v sebe ukrýva riešenie 3 v 1.

Funkcia gril

Funkcia gril poskytuje obľúbenú možnosť opekania z oboch strán. Tým, že jedlo priklopíte, sa pripravuje rovnomerne a rýchlejšie ako zvyčajne.

Funkcia barbecue

Ak chcete grilovať štandardne, teda len z jednej strany, môžete gril rozložiť do polohy barbecue. Nespornou výhodou je zväčšenie grilovacej plochy.

Funkcia nahrievania

Funkcia nahrievania je obľúbená pre svoju praktickosť. Funguje ako rúra, ktorá udržuje stabilnú teplotu vnútri grilu. Tejto možnosti možno docieliť konštrukčným riešením grilu, ktorý umožňuje zablokovať vrchnú časť v určitej polohe a požadovanej výške.

Kam sa hodia kontaktné grily?

Bezpochyby skvelou správou je to, že sa kontaktné grily  hodia prakticky kamkoľvek. Vďaka konštrukčnému riešeniu je ich užívanie maximálne pohodlné. Kontaktné grily sú veľmi bezpečné a možno ich používať bez obťažujúceho dymu a zápachu. Z toho dôvodu na nich môžete grilovať v domácnosti, na balkóne, terase, skrátka všade tam, kde by ste obťažovali susedov dymom  z grilov na uhlie. Vždy však myslite na to, že kontaktné grily potrebujú prívod elektrickej energie.

Veľkosť plochy

Ideálna veľkosť grilovacej plochy je pri výbere kontaktného grilu úplne zásadná. Varíte len pre seba, máte veľkú rodinu alebo často pozývate na obed či večeru svojich blízkych priateľov? Otázku plochy a teda aj celkovej kapacity kontaktného grilu určite zvážte ešte pred samotnou kúpou. Univerzálna veľkosť neexistuje. Nevýhodou malej plochy je v prípade viac stravníkov zbytočne dlhý proces prípravy. Výhodou je naopak lepšia skladnosť prístroja.

Výkon

Správny výkon pri kúpe grilu nepodceňujte. Výkon grilu sa uvádza v kilowattoch. Menšie grily väčšinou disponujú výkonom do 5 kW, musíte však počítať s tým, že takýto model je skôr pre príležitostné používanie a nepripravíte na ňom jedlo pre viac osôb. Prístroj s výkonom 5 – 10 kW je konštruovaný tak, aby ste s ním pohostili až 10 ľudí. Dobrý výkon je dôležitý hlavne kvôli rýchlemu zahriatiu prístroja, ak kvôli nižšej cene zvolíte horší výkon, v budúcnosti si túto voľbu budete pravdepodobne vyčítať. Na správnu teplotu totiž budete čakať veľmi dlho.

Materiál

V súčasnej dobe môžete pri výbere kontaktného grilu naraziť na dva rôzne typy materiálu. Grilovacie dosky sa najčastejšie vyrábajú z teflónu, liatiny alebo kameňa. Samozrejmosťou by mal byť maximálne nepriľnavý povrch uľahčujúci prípravu i následnú údržbu. Na tento parameter predovšetkým dbajte pri výbere. Obľúbenou možnosťou sú vyberateľné dosky, ktoré možno po jedle odňať a bez obáv umyť v umývačke riadu.

Hladká alebo rebrovaná doska?

Výber konkrétneho typu grilovacej dosky záleží len na vás a vašich osobných preferenciách. Na výber sú dva druhy dosiek: hladká a rebrovaná. Kým hladkú využijete napríklad na palacinky alebo lievance, rebrovaná sa perfektne hodí k príprave steakov. Ak pripravujete pravidelne viac typov pokrmov a myslíte, že využijete oba typy, odporúčame zakúpiť si kombinovaný gril s oboma druhmi dosiek.

Termostat

Pri výbere nového kontaktného grilu vždy dbajte na to, aby bol vami vybraný model vybavený regulovateľným termostatom. Možnosť zmeny teploty je pri správnej príprave pokrmov dôležitým parametrom, bez ktorého sa v budúcnosti nezaobídete. Rôzne jedlá totiž vyžadujú iné podmienky. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, termostat je nevyhnutný. Tie najlepšie modely dokonca podľa nastavenia užívateľa dokážu samy určiť, aká teplota je k príprave konkrétneho pokrmu ideálna. Dokonca si mäso zváži a zmeria, aby mohli perfektne vyhodnotiť príslušný postup prípravy. Na záver vás ako bonus upozorní akustickým signálom na to, že máte pripravenú večeru.

Najpredávanejšie kontaktné grily podľa Heureky

Nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk