Test najlepších kuchynských robotov 2021 - Kraľuje Eta Gratus + recenzie a rady ako si vybrať

Víťazi nášho testovania

Eta Gratus

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Najlepšie kuchynské roboty na základne porovnávacieho testu 2021

ETA GRATUS
KitchenAid 5KSM150
BOSCH MUM 4655
SENCOR STM 6350 WH
PHILCO PHSM 9000
Objem nádoby
5,5 l
4,8 l
3,9 l
4,5 l
5 l
Príkon
1200 W
300 W
550 W
1000 W
1200 W
Materiál
nehrdzavejúca oceľ
kov
plast
kov
kov
Hmotnosť
12,5 kg
11,3 kg
7 kg
9,6 kg
7,25 kg
Cena
359,90 €
544,90 €
109,90 €
147,90 €
279 €
[su_button url=" http://recenzovo.sk/etagratus" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/kitchenaid5ksm150" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/boschmum4655" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sencorstm6350wh" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/philcophsm9000" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie kuchynsých robotov

Príprava pokrmov bez kuchynského robota? Pre väčšinu domácností niečo nepredstaviteľné. Kvalitný pomocník dokáže ušetriť veľké množstvo námahy aj času a posunie vaše kulinárske výtvory o úroveň vyššie. Zbaví vás náročnej prípravy cesta, zdĺhavého strúhania, mletia mäsa, alebo našľahania bielkov.

Nie všetky výrobky ale dokážu naplniť naše očakávania. Ako nájsť ten najlepší kuchynský robot, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám sa dozviete v podrobnom návode na konci článku. Teraz si predstavíme tie najlepšie produkty z rôznych cenových kategórií.

Objem hlavnej nádoby : 5,5 l • Počet rýchlostí : 8 • Príkon : 1200 W • Hmotnosť : 12,5 kg • Materiál : nehrdzavejúca oceľ • 3 disky na strúhanieMechanické zapínanie a plynulá regulácia rýchlosti

Elegantný kuchynský robot ETA Gratus Original s výkonným motorom a výkonom 1200 W pre náročné použitie, je ideálnym pomocníkom pre všetkých šéfkuchárov.

plynulú reguláciu rýchlosti a navyše, zvládne aj vysoké zaťaženie. Kuchynský robot je v celokovovom prevedení. Môžete ho použiť na miesenie cesta, šľahanie, strúhanie alebo krájania. Dôkladne spracuje prísady a vytvorí dokonalý výsledok varenia. Je vybavený systémom planetárneho miešania, ktorý systematicky a dôkladnejšie spracováva obsah misy. Prísady až po steny nádoby z nehrdzavejúcej ocele zabezpečujú spracovanie celého obsahu misky. O bezpečnosť sa starajú signalizačné svetlá.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 359,90 €

Objem nádoby : 4,8 l • Príkon : 300 W • Materiál : kov • Počet rýchlostí : 10 • Hmotnosť : 11,3 kg 

Vyžadujete od kuchynského robota maximálne výkony vo všetkých oblastiach? KitchenAid 5KSM150 uspokojí každého náročného zákazníka. Kvalitné prevedenie, vybavenie aj vysoký výkon. Vytknúť možno snáď jediné, a to o niečo vyššiu hmotnosť. Ak sa vám suma zdá príliš vysoká, môžete si byť istí, že jeho funkcie spoľahlivo nahradia niekoľko domácich pomocníkov.

V cene sú zahrnuté funkcie miešanie, šľahanie, strúhanie, mixovanie a sekanie. Spomenúť musíme aj planetárny systém miešania pomocou rotačných hlavíc. To zaisťuje rovnomerné premiešanie všetkých surovín. Strúhanie prebieha prostredníctvom diskov. Za pozornosť stojí tiež možnosť nastavenia ideálnej výšky nástavcov pre prácu s menším množstvo surovín v nádobe. Chýba mlynček na mak a mäso, rovnako ako odšťavovanie a funkcia lisu na citrusy. Pozor si treba dať na nákup dodatočného plastového príslušenstva, ktorého kvalita nezodpovedá štandardom. Celý robot vrátane misy je vyrobený z kovu. Nekovové časti z príslušenstva môžete bez problémov umývať v umývačke. Vzhľad je elegantný, ovládanie praktické. U príkonu 300 W a ani veľkosti misy sme nenarazili na žiadne pochybenia.

Ak kladiete na kuchynského robota vysoké nároky, poteší vás prítomnosť tepelnej poistky. V prípade, že by prístrojom hrozilo prehriatie v dôsledku preťaženia, automaticky sa vypne. Nároční užívatelia ocenia aj predĺženú kompletnú záruku na 5 rokov.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 544,90 €

Objem nádoby : 3,9 l • Príkon : 550 W • Materiál : plast • Počet rýchlostí : 4 • Hmotnosť : 7 kg

Model MUM 4655 EU od firmy Bosch osloví predovšetkým zákazníkov, ktorí hľadajú lacný a kvalitný prístroj. Vzhľad aj prevedenie sú síce konzervatívne, ale poteší veľkým množstvom funkcií. Príkon 550 W nie je žiadny zázrak, ale v tejto cenovej kategórii ide o nadpriemernú hodnotu. Požiadavky na motor sú vzhľadom k menšiemu prevedeniu misy nižšie.

Užívatelia majú k dispozícii pestrú výbavu. Nechýba miešanie, šľahanie, sekanie, mixovanie, strúhanie, ani mlynček na mäso. V kompletnom vybavení tak chýba len menej podstatný odšťavovač a lis na citrusy. Vybavenie možno za veľmi prijateľné ceny dokúpiť. Ak sa rozhodnete pre tohto kuchynského robota, naplní vaše očakávania. Za čiastku okolo 100 €, nemožno žiadať nadpriemernú kvalitu. Celkovo povedané, výkon je dostatočný, poteší aj veľké množstvo funkcií. Výrobca by mohol popracovať hlavne na prevedení, plast nevydrží večne.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 109,90 €

Objem nádoby : 4,5 l • Príkon : 1000 W • Materiál : kov • Počet rýchlostí : 8 • Hmotnosť : 9,6 kg • Kapacita misy : 2,7 kg 

Multifunkčný robot, ktorý aj s nižšou cenou vôbec nezaostáva za konkurenciou. Je vybavený extrémnym výkonom a čo je ešte úžasné, tak so 6 ročnou zárukou.

Takže rozhodne predstavuje spoľahlivého pomocníka v každej kuchyni. S robotom budete môcť pripravovať rôzne druhy ciest, šľahať bielky, mlieť mäso, mixovať omáčky či polievky, ba dokonca aj strúhať zeleninu i ovocie a ešte oveľa viac. Môže za to bohaté príslušenstvo – 4,5 l nerezová nádoba,1,5 l sklenený mixér, mlynček na mäso, 3 nástavce na miesenie, šľahanie, háky, nástavec na prípravu klobás alebo formička na cukrovinky.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 147,90 €

Objem nádoby : 5 l • Príkon : 1200 W • Materiál : kov • Počet rýchlostí : 6 • Hmotnosť : 7,25 kg

Uprednostňujete vysokú kvalitu za rozumnú cenu? Ak áno, kuchynský robot PHILCO PHSM 9000 je ideálnym riešením. Zaujme v prvom rade veľkým množstvom funkcií a kvalitnou konštrukciou.

Užívatelia majú k dispozícii miešanie, šľahanie, mixovanie, strúhanie, mlynček na mäso, lis na citrusy a odšťavovač. Chýba len mlynček na mak a funkcia sekanie. Ponuka znie veľmi lákavo, ale paradoxne práve v oblasti vybavenia narazíte na jediné nedostatky. Náhradné diely sú veľmi ťažko dostupné. Pokiaľ dôjde k poškodeniu pre vás dôležitej funkcie, pravdepodobne budete musieť kúpiť kompletný prístroj znovu. Druhým, ale podstatne menším negatívom, je spôsob strúhania. Výrobca využil valcovité nástavce. Užívatelia väčšinou uprednostňujú riešenia s kotúčmi, ale tento názor je čisto subjektívny.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 279 €

Ako si vybrať kuchynský robot?

Výber kvalitného kuchynského robota nie je otázkou pár minút. V prvom rade si položte otázku, koľko chcete investovať. Medzi najdôležitejšie číselné hodnoty patria predovšetkým príkon. Potom prichádza na rad dostupné vybavenie a samozrejme tiež prevedení. Svoju úlohu zohráva aj objem misy. Pri nákupe odporúčame sledovať nasledujúce parametre:

Príkon

Príkon je u kuchynských robotov jedným z najdôležitejších technických parametrov. Závisí na ňom napríklad rýchlosť alebo maximálne možné množstvo surovín v nádobe. Všeobecne sa dá povedať, že čím vyššie číslo, tým kvalitnejší.

Akú hodnotu teda zvoliť? Odporúča minimálne 500 W. Ak je číslo nižšie, jedná sa o nekvalitný výrobok s krátkou výdržou alebo o prezlečený mixér sa zbytočne vysokou cenou. Ak sa hodnota pohybuje okolo 1000 W, kvalita je zaručená. Výkon nad 1400 W často býva zbytočne vysoký. Optimálne čísla pre domácnosť sa pohybujú približne medzi 1000 W až 1200 W.

Pohon

Najrozšírenejším pohonom je v dnešnej dobe typ zo zhora, u ktorého stačí sklopiť rameno. Vďaka tomuto riešeniu môže byť nádoba oveľa väčšie a čistenie je jednoduchšie. Navyše rameno často býva multifunkčné. Možno naň prirobiť rôzne nadstavce, napríklad mlynček na mäso.

Druhým a dnes už zastaraným pohonom je zo zdola, kedy sa misa zasadia do špeciálneho podstavca. Veľkosť misy je tak výrazne obmedzená a čistenie vyžaduje viac námahy. Navyše pri najmenšom poškodení môže dôjsť k nepríjemnému úniku obsahu z nádoby. Stačí napríklad staré tesnenie.

Vybavenie

Pred nákupom vždy zvážte, aké vybavenie naozaj potrebujete. S rastúcim množstvom automaticky stúpa cena aj miesto, ktoré spotrebič zaberie.

Základom každého kvalitného robota sú štyri funkcie, a to šľahanie, mixovanie, miesenie a strúhanie. Dostupné sú tiež napríklad mlynček na mäso, odšťavovač alebo lis na citrusy. Všetky tieto komponenty pripevníte na robota a činnosti prebiehajú automaticky.

Komponenty bývajú u všetkých prístrojov na prvý pohľad veľmi podobné, väčší rozdiel nastáva iba u strúhanie. Výrobcovia využívajú dva typy, a to strúhací disky alebo valcovité nástavce. Valcovité nástavce sa z pravidla umiestňujú pomerne vysoko a spracovaný obsah nepadá priamo do misy. Z týchto dôvodov sa ako praktickejšie javí strúhacie disky.

Všimnite si tiež možnosti dokúpenia príslušenstva. Pri výbere napríklad usúdite, že mlynček na mäso nepotrebujete, ale za rok zatúžite po čerstvo zomletú mäse bez námahy. Možnosť dokúpenia rôznych častí oceníte tiež pri poškodení jednej z nich. Vyvarujete sa tak zbytočného nákupe nového prístroja.

Ďalšie funkcie

Bezpečnosť

Rad robotov je vyrobená užitočnými bezpečnostnými poistkami:

poistka proti prehriatiu – umožňuje používanie bez obáv z prehriatia motora. Pokiaľ prístroj přeceníte a hrozilo by jeho poškodeniu, automaticky sa vypne.
poistka proti spusteniu – mixér sa nezapne v prípade, že nie je správne zostavený

Rýchlostné stupne

Ako prezrádza názov, rýchlostné stupne slúži na reguláciu rýchlosti. Opäť platí čím viac, tým lepšie. Rôzne stupne využijete pri spracovávaní rôzne hutné hmoty. Niektorí roboti sú dokonca vybavenie senzorom, ktorý vyhodnotí zaplnenia misy, a tomu prispôsobí svoju rýchlosť.

Prevedenie

Pri nákupe venujte pozornosť tiež celkovému prevedení. Kuchynské roboty sa líšia predovšetkým materiálom. V súčasnosti najlepšie hodnotenie získavajú celokovové prístroja. V nižšej cenovej kategórii sa často stretnete s plastovým prevedením.

Misa

Pokiaľ ide o misu, skôr sa odporúčali sklenené, dnes už nerezové. Na trhu sú k dispozícii veľkosti od 0,5 l do do 6,9 l. Objem prispôsobte veľkosti domácnosti. Čím viac osôb, tým je potreba väčšia kapacita. Pre štvorčlennú domácnosť odporúčame 4 l a viac.

Nože a metly

Základom každého kuchynského robota sú nože a metly. Kvalitné príslušenstvo by malo byť vyrobené z nerezu. Dôležité je, aby sa tieto nástavce pohybovali nielen okolo svojej osi, ale aj elipticky. Jedine tak docielite prepracovanie celého obsahu.

Praktickou vlastnosťou je možnosť umývanie rôznych komponentov v umývačke. Zdĺhavé ručné čistenie nebýva vždy príjemnou záležitosťou.

Komfort

Berte do úvahy aj konštrukciu a prevedenie. Najkvalitnejšia prístroj nevyužijete, ak bude príliš ťažký, nevzhľadný a náročný na údržbu. Všímajte si tiež umiestnenie tlačidiel a jednotlivých komponentov. Nie všetky riešenia bývajú praktická. Overte si aj dostatočnú dĺžku napájacieho kábla.

Kuchynský robot je jedným zo spotrebičov, ktorého často upratujete mimo pracovnú plochu. Pripravte sa na to, že ide o prístroj, ktorý zaberie veľa miesta. Čím viac príslušenstva, tým viac priestoru vyžaduje.

Cena

Najlacnejšieho kuchynského robota v dnešnej dobe zoženiete za necelé dve tisícky. Horná hranica za špičkové výrobky atakuje hranicu 30 tisíc. Caska sa odvíja predovšetkým od výkonu, materiálu a dostupného vybavenia.

V kategórii kuchynských robotov nemožno odsúdiť všetky lacné spotrebiče. Lacný robot automaticky neznamená nekvalitné, len je vybavený nižším príkonom a iba základnými funkciami. Investíciu prispôsobte vašim požiadavkám.

Najlepšie kuchynské roboty podľa heureky

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk