LAMAX Beat Sentinel SE-1 - recenzia a skúsenosti

Bezdrôtový reproduktor LAMAX Beat Sentinel SE-1 je ako stvorený pre milovníkov turistiky, alebo ľudí, ktorí majú radi stretnutia vonku na záhradách, chatách, či terasách. Rádio totiž nikto nosiť už nechce a slúchadlá sú nespoločenské. Preto v dnešnej recenzii venujem svoju pozornosť práve  bezdrôtovému reproduktoru LAMAX Beat Sentinel SE-1, ktorý zvládne aj drobné mrholenie, alebo hmlu. Reproduktor som otestoval a moju recenziu si prečítate nižšie. 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

„Obrnený“ vzhľad zariadenia prezrádza, že nejde o typický kúsok z radu prenosných reproduktorov. Napriek drsnému výrazu v sebe skrýva všetko, čo moderný bluetooth reproduktor musí mať. Dva výkonné 5W spíkre, slot na SD kartu a aj silnú 2200 mAh batériu schopnú sprostredkovať 20 hodín hrania.

A k čomu ten hranatý výraz? Nie je iba na parádu, LAMAX Beat Sentinel SE-1 reproduktor je odolný voči prachu a dokonca ošpliechaniu vodou, čiže mu neublíži ani slabý dážď. Nie vždy ma však baví počúvať pesničky do omrzenia a preto vítam zabudovaný FM tuner na počúvanie obľúbenej rádiostanice. 

Hranatý výraz LAMAX reproduktoru mi síce dodáva imidž vysokohorského sprievodcu, ale zelený pásik prezrádza aj hravosť a zábavu pri hudbe. Na vrchu sú zapustené tlačidlá, ale osobne ma najviac zaujali boky bluetooth reproduktoru – na jednej strane silné pútko, takže sa dá pripnúť priloženou karabínkou (!) takmer kamkoľvek. Určite aj na opasok či batoh – pár nárazov pri chôdzi tento obrnenec z ľahkosťou zvládne. Takéto nosenie má svoj význam, pretože od podobnej konkurencie je LAMAX s 390g trochu ťažší. Na druhom boku je LED-ka, ktorá poslúži ako náhrada baterky na svietenie. Má dokonca dedikované tlačidlo. Veľmi praktické. Za menej praktické považujem možnosť handsfree využitia. LAMAX reproduktor má zabudovaný mikrofón a je fajn mať voľné ruky počas aktivít, ale aj cez stíšený reproduktor počujú váš rozhovor všetci naokolo.

LAMAX Beat Sentinel SE-1 je ako praktický človek – všestranný, a môžete ho zobrať kamkoľvek bez obáv z poškriabania či oprskania vodou. Doobeda mi zahrá pri vychádzke, poobede ozvučí aj partiu nohejbalu a večer si môžeme s kamarátmi posedieť pri hudbe či rádiu. Čas s ním prejde skutočne rýchlo a výrobcom deklarovaných 20 hodín používania je rýchlo preč. Škoda, že tento reproduktor s rádiom nemá zobrazenie stavu vybitia/nabitia, dobre by poslúžili aj 3-4 malé LED-ky. Toto riešenie by určite nebolo na úkor zvýšenej odolnosti. Na druhej strane má LAMAX softwarovú úpravu Power Safe, po 10 minútach nečinnosti sa vypne. Pri počúvaní hudby napr. z pamäťovky však po zapnutí pokračujete tam, kde ste skončili – žiadne komplikované a zdĺhavé preskakovanie pesničiek. Tie mi LAMAX Beat Sentinel SE-1 prehrá vo formátoch MP3 a WAW.

lamax sentinel se-1 - kde kúpiť najvýhodnejšie

logo alza.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových eshopov + aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️možnosť nákupu na splátky + osobný odber produktov

⭐️porovnanie cien vo viacerých dostupných eshopoch
⭐️kvalitne a esteticky spracované a overené používateľmi

logo hej.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových obchodov na Slovensku
⭐️férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️časté akcie a výpredaje 

logo okay.sk

⭐️známy a overený internetový obchod
⭐️časté akcie a výpredaje

V čom vidím výhody a nevýhody bezdrôtového reproduktora LAMAX Sentinel SE-1

Tip : Bezdrôtový reproduktor máva problémy s príjmom signálom už mimo mesta, ale tomu sa dá dopomôcť použitím priloženého AUX kábla v štýle externej antény.

Dôležité parametre:

Výdrž batérie                          20 hod.   
Bluetooth                                 áno
FM tuner                                  áno 
Slot pre pamäťovú kartu      áno
LCD displej                              nie
Výkon                                      10 W
Vodeodolný                             áno
Hmotnoť                                  390 g

POUŽITIE A PRÍSLUŠENSTVO

Jack konektor, rovnako ako slot na SD kartu, micro USB vstup a ON/OFF vypínač sú však umiestnené vzadu pod krytkou, takže použitím kábla prídete o hlavnú výhodu prenosného vonkajšieho reproduktora – odolnosť proti vlhku. Krytka samotná nie je veľmi pevná a obávam sa, že častým odnímaním stratí tesniace schopnosti.

Príslušenstvo reproduktora LAMAX Sentinel SE-1
• USB kábel
• AUX kábel
• karabinka

RECENZIE A SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRED KÚPOU

Otázka:        Je reproduktor LAMAX vodeodolný?

Odpoveď:     Reproduktor má certifikovanú odolnosť IP65, konštrukčne je navrhnutý tak, aby vydržal slabšie ošplechnutie                                     vodou a pobyt vo vlhkom prostredí (napr. zarosená tráva, kúpalisko)  bez ponorenia do vody. A tiež prašné                                         prostredie.

Otázka:         Ako je to s párovaním reproduktoru?

Odpoveď:     LAMAX Beat Sentinel SE-1 používa staršiu verziu Bluetooth 2.1 so všetkými jej (ne)výhodami. Je energeticky                                    náročnejší, ale spárujete aj staršie mobily, a to do 25m vo voľnom priestranstve, žiaľ, v uzavretom priestranstve aj                            tenšia stena znižuje účinný dosah pod 10m.  Odporúčam použiť priložený kábel na priame spárovanie napr. s                                    notebookom, pokiaľ je to možné.

MÔJ NÁZOR NA BLUETOOTH REPRODUKTOR LAMAX BEAT SENTINEL SE-1

LAMAX Sentinel SE-1 je príjemným osviežením trhu s prenosnými bezdrôtovými reproduktormi. Neuveriteľne všestranný zdroj hudby ponúka odolnú konštrukciu, slušnú výdrž batérie a veľmi dobrý zvuk. Ako bonus dostanete drsný vzhľad, FM tuner, mikrofón na telefonovanie a svietidlo. Za trhovú cenu je to aktuálne bezkonkurenčná kombinácia, pri ktorej ľahko prehliadnete niektoré nedostatky.

Cena
0%
Funkcie
0%
Vzhľad/Prevedenie
0%
Výdrž batérie
0%