Test najlepších mlynčekov na kávu 2021 + Návod ako si vybrať mlynček na kávu

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Bosch MKM 6003

Pre náročných

5/5

Sage BCG 820

Zlatá stredná cesta

4.5/5

Krups GVX242

Porovnanie mlynčekov na kávu na základe testu 2021

Bosch MKM6003
Sage BCG820

Krups GVX242

DeLonghi KG 49

Sencor SCG 1050BK

Tefal GT1108
SEVERIN KM 3874

príkon
180 W
165 W
110 W
170 W
150 W
180 W
100 W
hmotnosť
0,6 kg
2,9 kg
1,3 kg
1 kg
0,76 kg
0,8 kg
1,63 kg
kapacita zásobníka
75 g
450 g
225 g
90 g
50 g
50 g
150 g
regulácia mletia
nie
áno
áno
áno
nie
nie
áno
[su_button url="http://recenzovo.sk/bcg820" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/gvx242" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/kg49" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/1050bk" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/tefalgt" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/km3874" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie mlynčekov na kávu

Chcete si dopriať čerstvo namletú kávu bez námahy? Potom je pre vás ako stvorený elektrický mlynček na kávu. Ušetrí vám množstvo času a energie a vy ju tak môžete využiť na niečo iné.

Ak neviete, aké vlastnosti majú jednotlivé mlynčeky na kávu pozrite sa na jednoduchý prehľad, tých najlepších mlynčekov. Pomocou jednoduchých parametrov si vyberiete, ten ktorý vám vyhovuje najviac. Doprajte si každý deň šálku lahodnej kávy!

1. Bosch MKM 6003 - Ľudová voľba

• príkon 180 W • hmotnosť 0,62 kg • kapacita zásobníka 75 g • technológia mletia : trieštivé nože

Bosch MKM 6003 je vybavený zásobníkom na maximálne 75 gramov kávových zŕn. Pomletie trieštivým nožom zabezpečí, že kávové zrná budú pomleté rovnomerne. Ovládanie je veľmi jednoduché a určite ho zvládne po chvíľke každý.

Typ mlynčeka je elektrický a použitý materiál je plast. Nedisponuje odnímateľnou nádobou na pomletú kávu, ani displejom. Príkon mlynčeka je 180 W a výkon mletia je 150 gramov za minútu. Obsahuje bezpečnostné tlačidlo vypnutia a váži 0,62 kg.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 19 €

• príkon 165 W • hmotnosť 2,9 kg • kapacita zásobníka 450 g • technológia mletia : mlecie kamene

Pri tomto mlynčeku vás určite poteší kvalitné prevedenie a materiál. Automatické ovládanie uľahčí prácu s mlynčekom ako aj LCD displej, ktorý je podsvietený. O teplotu motora sa postará tepelná poistka, takže sa nemusíte ničoho obávať.

Hrúbku mletia si nastavíte otočným ovládačom a vybrať si môžete až zo 60 nastavení. Jednoduché čistenie zabezpečuje vyberateľná odkvapkávacia miska. O bezpečnosť pri práci s mlynčekom sa postarajú protišmykové nožičky. Kapacita zásobníku na zrná je až 450 gramov.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 200 €

• príkon 110 W • hmotnosť 1,5 kg • kapacita zásobníka 225 g • technológia mletia : mlecie kamene

Pomocou mlynčeka Krups si nameliete kávu až pre 12 šálok, pričom si môžete nastaviť požadované množstvo. Disponuje ochranou proti pripáleniu zŕn a máte až 17 možností ako si nastaviť jemnosť pomletia kávy.

Nádoba na mletú kávu je priehľadná a má veľkú kapacitu, navyše obsahuje aj ochranné viečko. Výhodou je ľahké čistenie, ktoré vám nezaberie množstvo času. Mletie zabezpečujú mlynské kamene. Balenie obsahuje aj kefku na čistenie kameňov. Poteší aj moderný dizajn, vďaka ktorému sa hodí do akejkoľvek kuchyne.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 62,90 €

• príkon 170 W • hmotnosť 1 kg • kapacita zásobníka 90 g • technológia mletia : trieštivé nože

Mlynček De´Longhi KG 49 je vybavený systémom stlačenia – melie iba ak držíte tlačidlo, čo nemusí vyhovovať každému. Mletie zabezpečujú nerezové nože, ktoré sú veľmi odolné.

Nameliete si kávu až na 12 šálok a môžete si nastaviť množstvo ako aj hrúbku pomletia. Zásobník na zrná je priehľadný a samozrejme odnímateľný. V mlynčeku sa nachádza aj uzatvárateľný priestor pre kábel. Balenie obsahuje integrovaný štetec na čistenie nádobky na kávu. Hrubosť namletia kávy je signalizovaná svetelnými kontrolkami.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 30 €

• príkon 150 W • hmotnosť 0,76 kg • kapacita zásobníka 50 g • technológia mletia : trieštivé nože

Tento mlynček je vhodný nie len na mletie kávy ale napríklad aj orechov, maku alebo bylín. Nemusíte sa teda báť, že by ste ho nevyužili. Pomocou neho si nameliete kávu až na 10 šálok.

Rovnomerné mletie kávy zabezpečuje nerezový trieštivý nôž, vďaka čomu je aj jeho údržba jednoduchšia. Môžete si nastaviť jemnosť namletia kávy v závislosti od dĺžky mletia. Obsahuje aj bezpečnostnú poistku, aby sa mlynček nespustil bez uzáveru. Hmotnosť mlynčeka je 0,76 kilogramu a hlučnosť 83 dB. Milovníkov jednoduchosti, určite poteší dizajn.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 12 €

• príkon 100 W • hmotnosť 1,63 kg • kapacita zásobníka 150 g • technológia mletia : trieštivé nože

Elektrický mlynček Severin je vyrobený z plastu a je vhodný pre filtrovanú – prekvapkávanú kávu. Môžete si nastaviť počet šálok a o pomletie sa postará sekací nôž z nerezovej ocele.

Obsahuje protišmykové nožičky z gumy a odnímateľný zásobník na 100 g pomletej kávy. Taktiež si viete nastaviť aj jemnosť mletia kávy. Dizajn je veľmi jednoduchý a zásobník na kávu je priesvitný, čo vytvára jedinečný vzhľad. Mlynček na kávu sa ovláda veľmi ľahko a tak sa nemusíte obávať, že by ste to nezvládli.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 22 €

• príkon 180 W • hmotnosť 0,62 kg • kapacita zásobníka 75 g • technológia mletia : trieštivé nože

Mlynček je určený na mletie korenia, kávy a má výkon 180 Wattov. S jeho pomocou si pripravíte kávu až na 9 šálok. Čierna farba dopĺňa dizajn a taktiež aj priehľadné veko na mlynčeku.

Je vybavený uzamykateľným systémom a dá sa jednoducho ovládať. Môže pomlieť maximálne 50 g kávových zŕn a nemal by byť na jedno použitie zapnutý dlhšie ako 20 sekúnd. Mlynček je elektrický a je vyrobený z plastu, nie je možné nastaviť hrubosť mletia. Nádoba na pomletú kávu nie je odnímateľná.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 40 €

Typy mlynčekov na kávu

Pri výbere elektrického mlynčeka na kávu sa treba zamyslieť nad tým, akou technológiou mletia má disponovať váš mlynček. Na výber je technológia mletia buď kameňmi alebo nožmi. 

Kvalitnejším variantom sú elektrické mlynčeky, ktorých technológia mletia je kameňmi. Tie sú ideálne pre správnych kávičkárov, ktorí si potrpia na jemnejšie mletie. Elektrické mlynčeky s trištivými nožmi sú však cenovo dostupnejšie. 

Káva je pomletá ale čo ďalej?

Určite ste sa zamýšľali nad tým, čo potom keď pomeliete kávu? Môžete si ju klasicky zaliať vriacou vodou a tak si kávu vychutnať, alebo ak hľadáte spôsob, ako z čerstvo pomletej kávy získať maximum, t. j. maximálnu chuť, tak by ste určite mali uvažovať nad kúpou kávovaru. Nižšie sme Vám uviedli 4 typy kávovarov s popisom, nad ktorými by ste mali uvažovať. 

Typy kávovarov

•   Pákové kávovary : Ak chcete úplnú voľnosť pri tvorbe od espressa, ristretta až po cappuccino, najlepšou voľbou je manuálny kávovar, podobný takému, čo vidíte bežne v kaviarňach. Nevýhodou ale je, že si budete musieť pomlieť kávu, pridať ju do kávovaru ručne, poprípade si napariť mlieko a tento postup opakovať pri každej šialke kávy. Manuálny kávovar je určený pre ľudí, ktorí majú radi kávový rituál, ktorý budú opakovať par krát denne, neponáhľajú sa a sú ochotní si dokúpiť mlynček na pomletie kávy a iné baristické pomôcky.

•   Automatické kávovary : Ak sa Vám páči myšlienka používania kávových zŕn, tak automatický kávovar je tou správnou voľbou, pretože automaticky melie a nalieva kávu. Jednoducho nalejete do zariadenia vodu a kávové zrná a stlačením tlačidla si môžete spraviť kávu, bez toho aby ste pomedzi prípravou viacerých káv potrebovali niečo vyčistiť. Tento typ kávovaru je určený najmä pre ľudí, ktorý majú priestornejšiu kuchyňu, vyžadujú jednoduchú prípravu nápojov a v neposlednom rade sú ochotní zaplatiť vyššiu nákupnú sumu.

•   Kapsulové kávovary : Hlavnou výhodou týchto kávovarov je jednoduchosť. Každá kapsula obsahuje dokonalé množstvo kávy a Vy si jednoducho môžete vybrať  kávu, podľa svojej chuti, následne ju vložiť do kávovaru a už len si ju vychutnať. Taktiež nezostane po príprave kávy žiadny neporiadok z mletia kávy. Kapsulový kávovar je určený pre ľudí, ktorí radi striedajú chute a typy káv a chcú využiť kávovar aj na prípravu napríklad kakaa, čokolády a nechcú do prístroja investovať veľa peňazí.

•   Prekvapkávacie kávovary : Ak chcete aby sa Váš hrnček naplnil obyčajnou a jednoduchou kávou, alebo ak chcete mať dostatok kávy pre niekoľko ľudí naraz, tak práve prekvapkávací kávovar je pre Vás tou skvelou voľbou. Tieto prístroje spravidla vyžadujú, aby ste použili mletú kávu (máloktoré majú integrovaný mlynček) a taktiež potrebujete pravidelne kupovať filtračné sáčky, kde nasypete pomletú kávu, nalejete vodu, zapnete a už len čakáte, kým bude Vaša káva hotová. Tento typ kávovaru je určený najmä do viac členných rodín, alebo na pracoviská.

Otázky, ktoré treba riešiť pri výbere mlynčekov na kávu

1. Čo je podstatné pri výbere elektrického mlynčeka?

Určite materiál z ktorého je zhotovený a taktiež aj príkon mlynčeka.

2. Aké iné parametre sledujeme pri výbere?

Objem zásobníka a jeho odnímateľnosť, váhu a ovládanie.

3. Je dôležité zistiť ako mlynček čistiť?

Môže vám to ušetriť veľa času a taktiež predĺži životnosť.

4. Je cena dôležitá?

Vo veľa prípadoch platíte za značku, no cenu ovplyvňujú aj parametre a taktiež materiál z ktorého je mlynček zhotovený.

5. Prečo vedieť kapacitu zásobníka?

Podľa kapacity sa odvíja počet pripravovaných šálok kávy. To znamená, že je dobré si zistiť buď kapacitu zásobníka alebo počet pripravovaných šálok.

Tipy a postrehy na záver

Ak si vyberáte elektrický mlynček na kávu, určite by ste si najskôr mali zistiť dôležité parametre. Je veľmi dobré vedieť, že o mlynček sa treba starať a pravidelne ho čistiť. Niektoré stačí iba pretrieť s handričkou, iné však vyžadujú zložitejšiu údržbu. Výber mlynčeka závisí najmä od vašich preferencií výkonnosti, ceny alebo dizajnu.

Určite by ste mali pred kúpou zistiť:

• Aké ovládanie stroja preferujete

• Koľko možností nastavenia hrúbky mletia vyžadujete

• Na koľko šálok si chcete pomlieť kávu

• Aký dizajn máte radi

• Akú údržbu stroja zvládnete

Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.