Najlepšie elektrické skútre 2021 - TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

3 najlepšie elektrické skútre

Premýšľate nad kúpou elektrického skútra? Ste na správnom mieste! Práve pre vás sme pripravili veľký test elektrických skútrov

Nechýba elektrický skúter bez vodičáku alebo s dlhým dojazdom. Viac v podrobných recenziách a porovnaní. Pokúsili sme sa pre vás nazhromaždiť dostatok informácií, tipov a rád, aby ste si mohli zaobstarať šetrný a pritom praktický dopravný prostriedok podľa vlastných predstáv.

Výber predsa len nie je nijako jednoduchý – elektrické skútre môžu mať rôzne podoby a investície do kúpy takéhoto stroja sa pohybujú zvyčajne v niekoľko stoviek až tisíc €. Starostlivé poznanie a porovnanie aktuálneho sortimentu je teda viac než na mieste.

NAJLEPŠIE ELEKTRICKÉ SKÚTRE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie elektrické skútre na základe testu

Výkon: 1 600 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 100 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 1 500 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 59 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 250 W
Max. rýchlosť: 25 km/h
Dojazd: 55 km
Nosnosť: 120 kg

Výkon: 1 200 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 65 km
Nosnosť: 135 kg

Výkon: 2 000 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 50 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 4 000 W
Max. rýchlosť: 80 km/h
Dojazd: 120 km
Nosnosť: 146 kg

Výkon: 1 600 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 65 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 2 400 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 80 km
Nosnosť: 181 kg

Najlepšie elektrické skútre

Typ: elektrický skúter Výkon: 1 600 W | Max. rýchlosť : 45 km / h | Max. dojazd: 100 km | Batéria: 42 Ah (Li-Ion) | Vyberateľná: áno | Doba nabíjania: 4 h | Nosnosť: 150 kg | Hmotnosť : 60 kg

Najnáročnejším jazdcom doporučujeme elektrický skúter NIU M + Sport. Tento stroj je skutočnou mašinou so všetkým. Avšak nie na benzín, ale na batériu. Vynikajúce jazdné vlastnosti má na starosti špičkový elektromotor Bosch s výkonom 1 600 W.

Maximálna rýchlosť dosahuje obvyklých 45 km / h , avšak dojazd elektrického skútra činí neuveriteľných 100 kilometrov ! O taký výsledok sa zaslúžila obria Li-Ion batéria s kapacitou 42 Ah.

Tú si môžete z elektrického skútra kedykoľvek odniesť a nabiť. Dobíjanie je skutočne bleskurýchle: za 4 hodiny je hotovo. Oproti väčšine konkurenčných typov sa model NIU M + Sport odlišuje nadštandardnou výbavou.

Nechýbajú hydraulické kotúčové brzdy, funkčné pruženia, výkonné LED osvetlenietempomat a GPS lokátor . Ďalej poteší podpora mobilnej aplikácie NIU App.

Za poznámku stojí elektronický brzdový systém EBS, ktorý recykluje až 6% energie vygenerovanej brzdením. Dojazd si tak môžete ešte o niečo predĺžiť. Úplne vynikajúce je nízka hmotnosť elektrického skútra, ktorá je iba 60 kilogramov.

Nosnosť sa pritom drží 150 kilogramov a stroj uvezie s prehľadom 2 osoby ! Výrobca pamätal aj na detaily ako sú vyklápacie opierky nôh alebo úložný priestor.

Testovaný elektrický skúter NIU M + Sport sa s prehľadom stal víťazom testu elektrických skútrov tohto roku. Jedná sa o špičkovú mašinu, ktorá zaujme aj najnáročnejších zákazníkov. Tiež cena sa pohybuje na únosnej výške. Nemáme čo ani kde vytknúť.

Výhody
Nevýhody

Typ: elektrický skúter Výkon: 1 600 W | Max. rýchlosť : 45 km / h | Max. dojazd: 65 km | Batéria: 20 Ah (olovená) | Vyberateľná: nie | Doba nabíjania: 8 h | Nosnosť: 150 kg | Hmotnosť : 112 kg | 

Do veľkého testu elektrických skútrov sa dostal kvalitný model Racceway City GTR. Skúter s výkonom 1 600 W už spadá do kategórie malých motocyklov, teda je nutné vlastniť vodičské oprávnenie AM. Tento elektrický skúter môže riadiť človek od 15 rokov veku.

Prítomný elektromotor dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť až 45 kilometrov za hodinu. Vďaka svojmu typu a kvalitnej konštrukcii je jeho prevádzka tichá a ekologická. Ako si môžete všimnúť, vybraný model je ladený v športovom štýle.

Odporúčaný model bol osadený 10 „kolesami. Brzdenie obstaráva klasika: vzadu bubon, vpredu disk. Konštrukcia je skutočne pevná, takže ponúka nosnosť až 150 kilogramov : s kľudom uvezie 2 osoby.

Hmotnosť elektrického skútra je nízkych 112 kilogramov. Určitá nevýhoda je ale dlhšia doba nabíjania okolo 8 hodín. Dojazd sa však pohybuje okolo 65 kilometrov. 20Ah batérie nie je vyberateľná .

Niečo navyše predstavuje úložný priestor pod riadidlami. Pokročilejšie funkcie ale budete hľadať márne. Túžite po kvalitnom elektrickom skútri za najlepšiu cenu ? Potom dajte na naše odporúčania a mrknite na Racceway City GTR. Ponúka najlepší pomer ceny a výkonu na trhu!

Výhody
Nevýhody

Typ: e-Babeta Výkon: 250 W  | Max. rýchlosť : 25 km / h | Max. dojazd: 55 km | Batéria: 12 Ah (olovená) | Vyberateľná: áno | Doba nabíjania: 5 h | Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť : 66 kg |

Ak hľadáte lacný elektrický skúter bez vodičáku, jednoznačne odporúčame model Racceway E-BABETA. Ako už názov napovedá, nejedná sa o čisto elektrický skúter, ale o e-Babetu. Tá je voči ostatným strojom ľahšia a jednoduchšia na ovládanie a prevádzku.

Nielen preto ju odporúčame aj seniorom, ktorým nebude jej obsluha robiť žiadne ťažkosti. Táto štýlová e-Babeta spadá do kategórie elektrobicyklov, takže nie je potrebné vodičské oprávnenie.

Srdcom je elektrický motor s výkonom 250 W , ktorý je maximálne tichý a šetrný k životnému prostrediu. Slabší výkon logicky znamená pomalšiu maximálnu jazdu do 25 km / h . Výrobca ušetril aj na výdrži.

Olovená 12Ah batéria ponúka dojazd 55 kilometrov. To nie je síce moc, na kratšie vzdialenosti ale vystačí. Poteší možnosť jej vybratia: stroj teda môžete nechať vonku a batériu nabiť v teple domova. Doba nabíjania sa pohybuje okolo 5 hodín .

E-Babeta Racceway nás zaujala aj svojím pútavým dizajnom a riešením. V prednej časti sa nachádza šikovný úschovný priestor pre drobnosti (mobil, peňaženka, doklady …), pričom pod riadidlami nájdete háčik na zavesenie nákupnej tašky. Racceway e-Babeta je vybavená dennými a nočnými LED svetlami, diaľkové ovládanie s alarmom je tiež veľmi fajn.

Čo sa týka bezpečnosti, zadná brzda je bubnová, na prednej časti už pracuje účinná hydraulická kotúčová brzda. Veľkosť kolies je 18 „, pričom nosnosť dosahuje 120 kilogramov. Sedadlo elektrickej babety je však určené len pre vodičov.

Výhody
Nevýhody

Typ: elektrický skúter Výkon: 4 000 W  | Max. rýchlosť : 80 km / h | Max. dojazd: 120 km | Batéria: 40 Ah (olovená) | Vyberateľná: áno | Doba nabíjania: 6 h | Nosnosť: 146 kg | Hmotnosť : 78 kg |

Ide o elektrický skúter, ktorý radíme ako do vyššej cenovej kategórie, tak aj do tej pre náročnejších zákazníkov. Vysoký výkon motora 4 000 W ponúka parádny dojazd až 120 km. Batériu môžete vybrať a vymeniť za inú náhradnú nabitú a pokračovať tak v jazde.

Za zmienku stojí aj takmer dvojnásobná maximálna rýchlosť (80 km / h) než je zvykom. Navyše môžete cestu absolvovať v dvojici, pretože elektrický skúter je na to vybavený a uvezie až 146 kg.

Páči sa nám tiež LED displej, ktorý zobrazuje všetky potrebné parametre pri jazde, vrátane možnosti vyhľadávania čerpacích staníc. Doba nabíjania je vzhľadom k vysokej kapacite batérie trochu dlhšia (6 hodín), ale nič, čo by sa nedalo za dopoludnie zvládnuť. Navyše je tu možnosť rýchlo nabíjania, ktoré môže skrátiť čakaciu dobu na 4,5 až 5,5 hodiny.

Výhody
Nevýhody

Typ: elektrický skúter Výkon: 2 000 W  | Max. rýchlosť : 45 km / h | Max. dojazd: 50 km | Batéria: 20 Ah (olovená) | Vyberateľná: áno | Doba nabíjania: 6 h | Nosnosť: 150 kg | Hmotnosť : 80 kg |

Na piatom mieste testu elektrických skútrov sa okľukou vraciame ku značke Racceway, od ktorej nás zaujali ešte dva modely. Prvým je veľmi štýlový skúter CENTURY s prepracovaným retro dizajnom. Jeho zásadnou nevýhodou je, že si za neho trochu priplatíte. Poďme sa ale pozrieť, čo môže okrem krásneho vzhľadu ponúknuť.

Aj tento skúter je určený pre dve osoby a celková nosnosť je 150 kg pri hmotnosti iba 80 kg. Stroj je vybavený lítiovou 60V a 20Ah batérií. A tu prichádza prvé zásadnejšie sklamanie. Napriek nižšej hmotnosti skútra a celkom štandardnej batérii je dojazd podpriemerný a činí iba cca 40 km pri maximálnej rýchlosti až 45 km / h.

Elektrický skúter sa teda uplatní len na naozaj krátkych vzdialenostiach – a to sa zdá byť vzhľadom k vyššej cene trochu rana pod pás. Doba nabíjania batérie je pritom okolo 6 hodín .

Motor skútra je naproti tomu silný, o výkone 2000 W a poradí si aj s 20-percentným stúpaním. Najväčšou devízou však zostáva naozaj jedinečný vzhľad.

Výhody
Nevýhody

Ako vybrať elektrický skúter

Elektrický skúter môžeme na našich cestách vídať čoraz častejšie. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam si postupom času získava srdcia čoraz väčšieho počtu motoristických sŕdc. Ak vás už nebaví spoliehať na príchod MHD, chcete niečo ušetriť za prejdené palivo a odľahčiť prírode, elektrický skúter by vás mohol zaujať.

V rámci rád a návodov sme pre vás pripravili najdôležitejšie informácie, ktoré by ste o skútroch na batériu mali vedieť. A ako už to tak býva, aj tieto mašiny majú svoje výhody a nevýhody. Nielen s tým vás podrobne zoznámime. Po prečítaní návodu by ste mali vedieť, čo môžete od elektrického skútra očakávať a či je pre vás vhodný.

Čo je elektrický skúter?

Elektrický skúter je jednostopové vozidlo, ktoré vyzerá ako klasická motorka. Oproti bežným motocyklom je vybavený menšími kolesamislabším motorom (nízky objem = menší výkon) a (väčšinou) automatickou prevodovkou. Z uvedených informácií jasne vyplýva veľa pozitív. Avšak pozor – aj na zápory sa dostalo.

Pred kúpou elektrického skútra si určite odpovedzte na nasledujúce otázky, ktoré považujeme za veľmi dôležité. Minimálne vám uľahčí rozhodovanie, aký elektrický skúter bude pre vás najlepší.

najdôležitejšie otázkyotázky ako vybrať skúter

 1. Koľko za skúter miniete? – Pokiaľ hodláte investovať čo najmenej peňazí, musíte sa zmieriť s tým, že si nemožno nárokovať ktovieaké vymoženosti, výbavu, funkcie a dojazd.
 2. Ako často a kam budem jazdiť? – Ak sa budete dopravovať do práce mestom maximálne niekoľko kilometrov denne, výkon a dojazd riešiť de facto ani nemusíte. V opačnom prípade bude pre vás naopak kľúčový.
 3. Môžem jazdiť sám alebo vo dvojici? – Podľa toho zvážte výkon, dojazd a nosnosť. Niektoré skútre sú dokonca len jednomiestne.
 4. Kde budem nabíjať? – Ak máte elektrickú zásuvku vždy po ruke, nie je potrebné nič moc riešiť. V opačnom prípade sa pozrite po elektrickom skútri, ktorý má vyberateľnú batériu. Tú si ľahko prenesiete kam práve potrebujete.

Prečo si kúpiť elektrický skúter?

 • Šetrí prírodu aj peniaze : Medzi hlavné výhody patrí ekologická a ekonomická prevádzka. Elektrický skúter poháňa elektrina, teda batéria, ktorá neprodukuje do ovzdušia žiadne škodlivé látky. Prevádzka zároveň šetrí vašu peňaženku, pretože nie je nutné tankovať palivo, ako je benzín alebo nafta. Podľa niektorých zdrojov je prevádzka elektrického skútra oproti benzínovej variante ekonomickejšia až 14-krát, oproti automobilu je cestovanie až 40-krát lacnejšie.
 • Tankovanie je minulosť : Keďže sa o pohon stará batéria, nemusíte riešiť stav nádrže a čerpacie stanice. Ak máte batériu nabitú, proste dôjdete tam, kam potrebujete. Skútre sa dobíjajú v klasickej zásuvke, ktorých je všade dostatok: v práci, u priateľov, u rodiny, u obchodných domov a na ďalších miestach. U niektorých modelov je batéria vyberateľná, takže si ju môžete dokonca odniesť – napríklad do kancelárie, kde ju bez starostí nabijete.
 • Nízke náklady na údržbu : Samozrejme, tiež elektrický skúter potrebuje čas od času vymeniť nejaké súčiastky typu brzdové doštičky a pneumatiky. Automaticky však (väčšinou) odpadá pravidelná výmena olejov, kvapalín a náročná starostlivosť o motor.
 • Jednoduché ovládanie : Elektrické skútre sa úplne jednoducho ovládajú. Stačí pridať plyn a skúter sa rozbehne. Nie je potreba sa zoznamovať s množstvom páčok, riešiť štartovanie a ďalšie veci typické pre spaľovacie varianty. Elektrický skúter je tiež (spravidla) omnoho ľahší, takže jeho premiestnenie nie je nijako výrazne náročné. Aj parkovanie je s takýmito strojmi ľahšie: môžete dokonca parkovať aj v pivniciach, kam benzínové skútre nesmú.
 • Cesty sú otvorené : Niektoré mestá majú už platnú vyhlášku, ktorá zakazuje vjazdu vozidiel a motocyklov so spaľovacím motorom. Takýto zákaz však pre elektrické skútre neplatí. Dostanete sa tak aj na miesta, kam väčšina motocyklistov nemôže.
 • Bez vodičáku : Niektoré elektrické skútre nepotrebujú vodičské oprávnenie.

Cena za kilometer jazdy

Zrejme vás napadá otázka, či je cestovanie na elektrinu lacnejšie ako na benzín. Ak v rámci zjednodušenia odhliadneme od akýchkoľvek pridružených nákladov a zameriame sa čisto na ceny elektrina / km – potom môžete v priemere počítať s cenou v poriadku pár centov na kilometer.

Presnejšie sa cena veľmi zle odhaduje, pretože záleží na výkone a spotrebe konkrétneho modelu a značne premenlivé sú aj ceny elektrickej energie ako také.

Elektrický skúter bez vodičáku

Na niektoré elektrické skútre skutočne nepotrebujete vodičské oprávnenie. Ide o tzv. E-babety, e-Fichtle a e-motocykle. Radia sa do kategórie malých mopedov s elektrickým pohonom. S týmito strojmi môžete normálne jazdiť po ceste, bez toho aby ste sa museli obávať cestnej kontroly. A čo so sebou elektrický skúter bez vodičáku prináša?

Zásadným problémom je slabý výkon. Maximálna rýchlosť takéhoto elektrického skútru môže dosiahnuť 25 km / h . Akcelerácia nesmie prekročiť maximálne 6 km / h pri šliapaní a plynu. Výkon motora potom nesmie prekročiť 250 W. Niekde sa dočítate aj 1 000 W, čo značí najvyšší možný chvíľkový výkon pri maximálnej záťaži. V tomto prípade si môžete pozrieť aj najlepšie elektrické kolobežky.

elektrický skúter biely

Elektrický skúter s vodičákom

Vysvetlenie je prosté: akonáhle výkon elektrického skútra prekročí hranicu 250 W alebo maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinumusí jeho vodič vlastniť príslušné vodičské oprávnenie.

Skupiny VP Čo môžem a nesmiem
AM
Možno vlastniť už od 15 rokov veku. Rýchlosť elektrického skútra nesmie prekročiť 45 km / h, pričom výkon nesmie prekročiť 4 kW (4 000 W).
A1
Možno vlastniť už od 16 rokov veku. Výkon 11 kW (11 000 W), strážený je aj pomer výkonu a hmotnosti max. 0,1 kW / kg. Túto skupinu dnes automaticky vlastní každý, kto riadi osobný automobil - teda vlastný oprávnenia skupiny B. Podmienkou však je, aby mal elektrický skúter automatickú prevodovku. To spĺňa drvivá väčšina dnešnej ponuky.
B
Môžete riadiť jednostopové vozidlá s automatickou prevodovkou. Objem motora nesmie prekročiť 125 ccm, výkon max. 11 kW (11 000 W). Strážený je aj pomer výkonu a hmotnosti - najviac 0,1 kW / kg.

Výkon a rýchlosť

Výkon je veľmi premenná záležitosť. Záleží na teréne, ktorým prechádzate, na kopcochhmotnosti jazdca, štýlu jazdy a ďalších aspektoch. Slabé e-Babety alebo elektrické skútre bez vodičáku disponujú výkonom 250 W, ktorý nie je pre náročnejší terén a kopce vhodný. Väčšinu ciest síce zdolajú, rýchlosť však nebude nijako vysoká

Naopak výkonnejšie stroje dosahujú výkonu do 2 000 W. Takéto elektrické skútre si už poradia s bežnými cestami bez väčších ťažkostí. Tieto stroje sú schopné vyvinúť rýchlosť až 45 km / h , čo je do mestskej premávky ideálne. Ak ste na elektrickom skútri nikdy nešli, určite si zamilujete ich akceleráciu.

Výhoda elektromotorov je v ich jednoduchosti. Kým sa klasické spaľovacie motory skladajú z množstva dielov a malých častí, elektromotor má len ložisko, rotor a stator. To pre vás znamená hlavne skutočnosť, že sa nemusíte báť poruchovosti a nákladných opráv.

Batéria a dojazd

Dojazd sa u niektorých typov elektrických skútrov dosť líši. Môže za to veľa vecí, ako je hmotnosť stroja a batérie. Kapacita batérie sa priemerne pohybuje medzi 20-40 Ah.

Predávajú sa však aj oveľa slabšie – napríklad 12Ah, ktoré majú e-Babety. Niektoré modely dokonca pojmú aj 2 batérie, čím sa celková kapacita zdvojnásobí.

Na trhu sa môžete stretnúť so 2 typy akumulátorov : olovenými a lítiovými. Obaja majú svoje prednosti a negatíva. Aká to sú?

 • Olovené batérie : Sú bezúdržbové a lacné. Nedostatkom je vyššia hmotnosť a nutnosť pravidelného dobíjania. Ak stanovený postup nedodržíte, môže sa výrazne skrátiť ich životnosť.
 • Lítiové batérie : Modernejšie obdoba a ľahší prevedenie, navyše nepotrebujú pravidelne dobíjať. Sú naopak podstatne drahšie.

Stav batérie môžete sledovať na displeji,  prípadne cez mobilnú aplikáciu . Pre niektorých vodičov môže byť dôležitá aj doba nabíjania. Čas dobíjania sa priemerne pohybuje okolo 5-7 hodín . Batérie sú tiež vyberateľné a nevyberatelné, čo so sebou prináša určité strasti.

 • Vyberateľná batérie : Určite lepšia varianta ako variant vymeniteľná. Vyberateľná batéria nie je so skútrom pevne spojená, takže si ju môžete kamkoľvek odniesť. Takúto možnosť využijete hlavne v prípade, kedy budete potrebovať batériu dobiť. Jednoducho ju odpojíte, vytiahnete a odnesiete domov alebo do kancelárie. Nemusíte hľadať zásuvku k elektrickej sieti, čo zároveň odstraňuje problémy s parkovaním.
 • Vymeniteľná batéria : Taký typ batérií je pevne spojený s konštrukciou elektrického skútra. Nie je ju preto možné vybrať a odniesť. To so sebou prináša ťažkosti. Najväčšou nevýhodou je nutnosť zaparkovanie pri zdroji elektrickej energie – u zásuvky. Väčšina skútrov má však batériu užívateľsky vyberateľnou – viď. naša porovnávacia tabuľka vyššie.

Dojazd sa priemerne pohybuje medzi 50-65 kilometre . Nie je však problém vybrať skúter, ktorý je schopný na plne nabitú batériu prejsť až 120 kilometrov! Tu si rozmyslite, akým spôsobom budete skúter používať. Ak budete jazdiť denne do práce len niekoľko kilometrov, dojazd prakticky riešiť nemusíte.

Hmotnosť a nosnosť

elektrický skúter bielej farby

Elektrické skútre bývajú ľahšie než klasické benzínové skútre. Ich hmotnosť sa pohybuje okolo 60-80 kilogramov. Znovu ale platí, že môžete naraziť na veľké rozdiely. 

Silnejšie stroje môžu dosahovať váhy aj cez 120 kilogramov. Všeobecne sa však vďaka nízkej hmotnosti lepšie ovládajú a transportujú z miesta na miesto. Vďaka tomu je pohodlne ovládnu dámy alebo staršie osoby.

Nosnosť patrí medzi dôležité faktory, ktoré by ste mali pred kúpou zohľadniť. Nosnosť by sa totiž nemala nikdy prekračovať, pretože riskujete poruchu, rýchlejšie opotrebovanie a nestabilnú jazdu.

Hodnota nosnosti sa pohybuje medzi 120-150 kilogramy. To je samo o sebe vysoké číslo. Problém ale môže nastať v okamihu, keď pôjdu na elektrický skúter 2 osoby. Niektoré modely sú totiž prispôsobené aj pre spolujazdca. Pamätajte tiež na batožinu, ktorú budete prevážať. Tu sa potom oplatí počítať.

Brzdy

Bezpečnosť je samozrejme dôležitá. Najdôležitejšiu úlohu zohrávajú brzdy. Na elektrickom skútri môžete vidieť 3 typy:

 • Bubnové – Najmenej účinné, ale bezúdržbové.
 • Diskové – Účinné a bezúdržbové.
 • Hydraulické – Najúčinnejšie, ale vyžadujú náročnejšiu údržbu.

Najúčinnejšie a povedzme najlepšie sú hydraulické kotúčové brzdy. Najlepšie brzdia, sú efektívne a moderné. Na druhú stranu ich silu a vlastnosti využijete hlavne pri vyšších rýchlostiach.

Odborníci sa zhodujú na tom, že slabšie elektrické skútre hydraulické brzdy ani nepotrebujú. Na to výrobcovia reagujú tým, že typy bŕzd kombinujú.

brzda pri skútri

V obchodoch tak môžete naraziť na elektrický skúter, ktorý má na prednej časti hydrauliku a na zadnej časti bubny. Alebo na prednom kolese disk a vzadu bubón. Avšak bubnové brzdy bývajú na zadných kolesách vidieť najčastejšie.

V kombinácii s hydraulickou brzdou jednoducho stačia. 

Nevýhodou hydraulických bŕzd sú však vyššie nároky na údržbu a servis. To naopak neplatí pre ich bubnovú obdobu, ktorá je naopak bezúdržbová.

Údržba a servis

Elektrické skútre sú vynikajúce v tom, že si pre svoju prevádzku žiadajú minimálnu údržbu. Údržbu sa však úplne prehliadať nevyplatí. Ak budete dodržiavať pár rád a zásad, životnosť skútra a komponentov môžete výrazne predĺžiť .

 • Na internete sa častokrát stretávame s jazdcami, ktorí na svojom skútri obchádza obmedzovač rýchlosti. Takýto zásah neodporúčame, pretože stratíte záruku, namáhate komponenty a riskujete problémy so zákonom.
 • Pravidelne kontrolujete tlak v pneumatikách. Zvýšite ich životnosť a znížite spotrebu energie počas jazdy (menší odpor).
 • Pri dlhšom státi (napríklad zazimovaní) používajte hlavný stojan.
 • Venujte pozornosť batérii : pravidelne nabíjajte, nenechávajte ju na mraze alebo sparne, na zimu ju dobre uskladnite.
 • Dodržujte maximálne nosnosťNezabúdajte ani na batožinu, ktorú prevážate.
 • Raz za rok sa oplatí zveriť elektrický skúter do odborného servisu. Pozrú sa na ložiská, riadenie a stroj nastaví do ideálneho stavu.

Ceny elektrických skútrov

Akú investíciu predstavuje obstaranie elektrického skútra? Cenové rozpätie je pomerne značné. Máme pre vás aspoň stručný prehľad toho, čo môžete nájsť v troch základných cenových kategóriách.

Elektrické skútre do 1 000 €

Úplne najlacnejšie modely elektrických skútrov môžete kúpiť aj tesne pod hranicou  1 000€ alebo okolo tejto sumy. Nemusí pritom ísť o stroje, ktoré si zaslúžia len mávnutie rukou. 

Naopak v tejto cene sa pohybujú aj niektoré veľmi obľúbené skútre – napríklad Racceway E-Babeta. Samozrejme nejde o žiadny závodný kúsok, ale o pohodlné vozidlo s maximálnou rýchlosťou 25 km / ha motorom o výkone len 250 W.

Elektrické skútre do 3 500 €

V tejto kategórii nájdete naozaj veľmi štedrý výber. Väčšinou ide o modely s maximálnou rýchlosťou do 45 km / ha dojazdom v rozmedzí cca 50-80 km. 

Bližšie k hornej cenovej hranici však narazíte aj na výkonnejšie skútre. V tejto relácii sa taktiež nachádza veľké množstvo aktuálne najpredávanejších elektrických skútrov. Ide teda o obsiahlu kategóriu, v ktorej by si mali prísť na svoje aj náročnejší záujemcovia.

Elektrické skútre nad 3 500 €

Tu už môžete naraziť na výkonné stroje, ktoré dosahujú maximálnych rýchlostí aj 70 alebo viac km / h. Samozrejmosťou je silný motor, výkonná batéria a taktiež výrazný dojazd. Ten môže presiahnuť aj 100 km. Táto kategória je určená pre náročných zákazníkov.

Najlepšie značky elektrických skútrov

Výrobou elektrických skútrov sa zaoberá celá rada značiek. Tu sme pripravili pár tipov na veľmi obľúbených výrobcov, ktorých ponuka vás iste nesklame.

 • Racceway – Raceway patrí medzi vôbec najobľúbenejšieho výrobcu elektrických skútrov u nás. Ponúka naozaj mimoriadny a zároveň rôznorodý výber. Už sme sa zmienili o modeli E-Babeta, ktorý predstavuje veľmi dostupnú a úspornú variantu, ale Racceway má v zásobe aj omnoho výkonnejšie (a taktiež drahšie) stroje.
 • Hecht – Nemecká značka Hecht je známym výrobcom náradia, ktoré kombinuje slušnú kvalitu a dostupnú cenu. Táto značka ale ponúka aj elektrické skútre.
 • Motorro – Táto značka ponúka niekoľko cenovo veľmi prívetivých skútrov, ktoré pritom ponúknu prekvapivo solídny výkon.
 • NIU – NIU patrí medzi veľmi známych výrobcov. Ponúka aj vysoko výkonné modely.

Výkon: 1 600 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 100 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 1 500 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 59 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 250 W
Max. rýchlosť: 25 km/h
Dojazd: 55 km
Nosnosť: 120 kg

Výkon: 1 200 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 65 km
Nosnosť: 135 kg

Výkon: 2 000 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 50 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 4 000 W
Max. rýchlosť: 80 km/h
Dojazd: 120 km
Nosnosť: 146 kg

Výkon: 1 600 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 65 km
Nosnosť: 150 kg

Výkon: 2 400 W
Max. rýchlosť: 45 km/h
Dojazd: 80 km
Nosnosť: 181 kg

Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.