Najlepšie internetové obchody a eshopy s oblečením (módne a športové oblečenie a doplnky)

Chcete doplniť svoju šatník o krásne, nové kúsky z najlepších internetových obchodov s oblečením, ale nie ste si istí, kde budete mať istotu rýchleho dodania, vysokej kvality tovaru alebo nadštandardných služieb?

Pripravili sme pre vás obsiahly test eshopov zameraných na módu a šport.

Máme tu pre vás recenzie, ktoré vychádza z rozsiahlych užívateľských skúseností a testov. Každý e-shop vám predstavíme a neskôr zhodnotíme jeho výhody a nevýhody.

Zameriame sa na ponúkané služby, ceny, dobu dodania a ďalšie faktory, ktoré hrajú pri nákupe dôležitú úlohu.

internetové eshopy

Nakupovanie oblečenia cez internet je obrovským hitom a len v slovenskom prostredí sa nachádza doslova záplava online obchodov. Každý sa vás samozrejme snaží presvedčiť, že je tým pravým s najvýhodnejšími cenami a najúžasnejším tovarom.

Pravda ale môže byť často úplne inde. Ako si v našom porovnaní povedú online lídri?

Obsah článku

Najlepšie internetové e-shopy a obchody s módnym oblečením

AboutYou je ďalší moderný a mladý e-shop – vstúpil na náš trh až v roku 2019. AboutYou.sk vznikol v Nemecku, ale má zastúpenie v ďalších siedmich krajinách.

Nutné je ale povedať, že tento obchod do SR nevstúpil zrovna „pravou“ nohou. Hneď po začatí činnosti zaplavila internet vlna nespokojných hodnotení a reakcií zákazníkov, ktorí dostali zlý alebo poškodený tovar alebo museli prinajmenšom dlho čakať.

Obchod sa s tým nevyrovnal príliš športovo, síce sa ospravedlnil, ale zároveň zakázal hodnotenie svojich služieb na Facebooku, a dokonca zmazal niektoré kritické ohlasy. Od tej doby už ale uplynul nejaký čas. Ako si AboutYou.sk vedie teraz?

E-shop ponúka bezplatné dodanie aj vrátenie tovaru, stránky sú vcelku prehľadné a poteší skúšobná doba predĺžená na celých 100 dní. Sortiment je široký a okrem štandardného tovaru nechýba ani oddelenie plaviek alebo svadobnej módy.

Zaujímavou možnosťou sú návrhy celého „outfitu“, čo ocenia ľudia, ktorí nad módou neradi príliš premýšľajú, ale napriek tomu chcú vyzerať elegantne. Samozrejmosťou sú zľavové akcie.

AboutYou má rozhodne čo ponúknuť a určite si vyberiete kvalitný a štýlový tovar. Stále však trochu zaostáva, pokiaľ ide o kvalitu služieb. Aj v súčasnosti si zákazníci vo zvýšenej miere sťažujú na horšiu komunikáciu obchodu, doručenie poškodeného tovaru (alebo iného ako si objednali), dlhú dobu dodania a ďalšie problémy.

Výhody
Nevýhody

Poľská značka Reserved si svojich zákazníkov získava cenovo dostupnými kolekciami dámskeho, pánskeho i detského oblečenia a taktiež prémiovými kolekciami z kvalitnejších materiálov a udržateľnými radami s použitím ekologických látok. Naprieč republikou môžete navštíviť ich kamenné predajne, ale pokiaľ si chcete užiť kompletnú ponuku, oplatí sa obzrieť ich e-shop.

Ten vedľa zaujímavej šírky sortimentu ponúka dopravu zadarmo, možnosť vyzdvihnúť si tovar na predajni a bežnú 30-dňovú lehotu na bezplatné vrátenie tovaru. Objednávka vám bude na predajňu aj domov doručená v lehote 1-4 dní, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi príjemné číslo.

Nákup tak môže niekomu komplikovať len fakt, že tovar zakúpený online nie je možné vrátiť na predajni, ale treba opäť využiť služby kuriéra.

Výhody
Nevýhody

E-shop Gate láka, rovnako ako jeho kamenné predajne, predovšetkým na veľmi nízke ceny a pestrú ponuku ako módneho dámskeho, pánskeho a detského oblečenia, tak aj bytových doplnkov. Svojím štýlom cieli predovšetkým na mladších zákazníkov, ale na svoje si tu príde vďaka šírke sortimentu siahajúcu od spodnej bielizne cez športové oblečenie až po sekciu pre plnoštíhle prakticky každý. Ťahákom sú tu aj časté zľavy a výpredaje, mobilná aplikácia Gate láka na „extra zľavy na každý deň“. Ešte výhodnejšie ceny si môžete zariadiť pomocou vernostného programu, v ktorom zbierate „Géčka“ na vernostnú kartu, ktoré môžete následne premeniť na zľavy.

Čo sa týka samotného nákupu, ponúka e-shop odoslanie do 2-4 pracovných dní a možnosť tovaru do 30 dní vrátiť. Pri nákupe nad 35 € je doprava zadarmo, ale iba do Zásielkovne, čo už nie je tak výhodné. Pri objednávkach s nižšou hodnotou zaplatíte za dodanie cez 3 €. Cez Zásielkovňu je možné tovar zadarmo vrátiť, pri využití kuriéra na tento účel si však všetko hradíte sami. O možnosti vyzdvihnutia či vrátenia tovaru na kamenných predajniach sa na webe nedočítame.

Medzi negatívami tak môžeme spomenúť predovšetkým chýbajúcu dopravu zadarmo až domov pri nákupe nad určitú čiastku. Niektorí zákazníci v recenziách tiež spomínali trochu viaznúcu komunikáciu v prípade reklamácií.

Vivantis je český online obchod, ktorý je u nás už veľmi dobre zavedený. Funguje od roku 2001, a dokonca sa dostal aj do ďalších krajín. Na rozdiel od predchádzajúcich e-shopov sa Vivantis zameriava predovšetkým na parfumy a ďalšie módne doplnky. Samotné oblečenie potom tvoria skôr okrajovou súčasť sortimentu.

Na druhú stranu, pokiaľ ide o kozmetiku, parfumy či šperky, Vivantis sa môže pochváliť sortimentom, ktorý u nás bude ťažko hľadať konkurenciu. Stránky obchodu sú naozaj veľmi prehľadné a nechýba obľúbený oddiel zliav alebo napríklad magazín s inšpiratívnymi článkami.

V ponuke nájdete aj najexkluzívnejšie značky, ako je Versace, Hugo Boss, Swarovski pod.

A ďalšie výhody? Napríklad naozaj vysoká rýchlosť doručenia tovaru. S dlhým čakaním na dodanie sa u tohto obchodu prakticky nestretnete. Taktiež 2 mesačná lehota na vyskúšanie je viac než štedrá. Pri nákupe nad 70 € potom môžete využiť dopravu zdarma.

Vivantis je veľmi dobre hodnotený obchod s kvalitným tovarom aj službami, na ktorom som už viac x sám nakupoval a vždy som bol spokojný.

Výhody
Nevýhody

Zoot je dnes pomerne veľmi známy online obchod s módou, napriek tomu sa v poslednej dobe potýka s vlnou negatívnych ohlasov. Keď prídete na stránky Zoot.sk, všetko vyzerá bezchybne a zdá sa, že vás čaká skvelý nákup.

Vo väčšine prípadov to tak zrejme aj bude. Zoot ponúka obrovský sortiment a vysokú rýchlosť dodania vďaka rozsiahlym skladom. Tovar si tiež môžete vyskúšať na 5 výdajniach po celej SR. Zakúpený tovar je potom možné do 30 dní vrátiť. Tak kde môže byť chyba?

V poslednej dobe Zoot čelí väčšiemu množstvom nespokojných reakcií v dôsledku rôznych problémov s objednávkami. Ide ale skôr o výnimočný (a dúfajme, že prechodný) stav. V minulosti sa totiž Zoot profiloval ako mimoriadne spoľahlivý predajca s drvivou prevahou úplne spokojných zákazníkov.

Výhody
Nevýhody

Obchod Answear je síce pôvodom poľský, ale našťastie ho nesprevádza tradičná povesť obchodníkov z tejto krajiny. Naopak. Tento e-shop u nás úspešne funguje už od roku 2014 a teší sa vynikajúcemu hodnoteniu zákazníkov a dosahuje zvyčajne vysokých hodnotenia aj v nezávislých recenziách.

Aj v našom výbere si stojí veľmi dobre a nenašli sme závažnejšie výhrady. Nákup na Answear je prehľadný, príjemný a jednoduchý.

Výber tovaru je solídny, zahŕňa oblečenie, obuv a doplnky od cca 300 značiek. Tovar je pomerne dobre zdokumentovaný ako fotograficky, tak aj textom. Obchod sa taktiež chváli, že väčšinu tovaru odosiela do 24 hodín. A doba dodania je skutočne pomerne rýchla (najčastejšie 2-3 pracovné dni).

V lište stránok je lákavá informácia „doprava zadarmo“. To je trochu zavádzajúce tvrdenie, pretože doprava je v tomto obchode zadarmo až pri nákupe nad 25 €. Táto informácia sa ale nachádza až na konci strany alebo pri kliknutí na podmienky.

Ďalšou dôležitou záležitosťou je možnosť vrátenia tovaru. Aj tu je lehota oproti zákonnému termínu predĺžená a to na 30 dní. 

Celkovo vzaté má obchod transparentné podmienky, kvalitný tovar a korektný prístup k zákazníkom. Negatívnych ohlasov je len úplné minimum.

Výhody
Nevýhody

V UrbanStore si môžete zaobstarať všetko, čo potrebujete pre život v meste. Či už je vašim životným štýlom šport, radi si užívate párty alebo potrebujete nový outfit na rande, tento obchod vás oblečie od hlavy až po päty. Ponúka oblečenie populárnych značiek ako Nike, Tommy Hilfiger alebo Vans pre ženy, mužov aj deti a nechýba ani bohatá sekcia doplnkov.

Obchod poteší férovými podmienkami doručenia tovaru. Pokiaľ sa vám niektorý z kúskov zapáči, môžete si ho nechať zaslať na predajňu, kde je vyzdvihnutie zadarmo, alebo využiť služby hneď niekoľkých prepravcov vrátane Zásielkovne. Pri nákupe nad 50 € máte poštovné u vybraného dopravcu zadarmo, čo je príjemná cena. Balíček môžete očakávať v rozmedzí 1 až 4 dní. Ak vám tovar nesadne, môžete ho bezplatne vrátiť na predajni, prípadne zaslať späť poštou. V tom prípade už ale poštovné hradíte vy. Lehota na vrátenie je aktuálne 30 dní.

Pokiaľ ide o nevýhody, niekoľko zákazníkov v recenziách spomína nepríliš ústretový prístup e-shopu k reklamáciám.

Výhody
Nevýhody

Teraz sa pripravte odhodiť zvršky. Astratex.sk vám totiž ponúkne obrovský sortiment spodnej bielizne a plaviek. Vo svojom „odbore“ patrí Astratex k najvýznamnejším online obchodom u nás.

Nájdete tu dámsku, pánsku i detskú spodnú bielizeň a taktiež všetky druhy plaviek. Stránky obchodu sú spracované jednoducho a prehľadne. Hľadanie a orientácia preto nie sú problém.

Pretože je Astratex úzko špecializovaný, môžete sa tešiť na záplavu rôznorodých modelov. Fotodokumentácia aj textová dokumentácia sú zvyčajne na dobrej úrovni – platí to ale hlavne u dámskeho tovaru.

U pánskeho je to často horšie, nájdete často len jediné foto a najzákladnejšie informácie. Zvyčajne je ale postačujúce aj to.

Pokiaľ ide o služby zákazníkom, Astratex ponúka dopravu zadarmo nad 39 € ale stretnúť sa môžete aj s rôznymi nadštandardnými ponukami na dopravu zdarma v rámci špeciálnych akcií. Zaujímavé výhody sú pripravené pre registrovaných zákazníkov a veľmi poteší rýchlosť doručovania tovaru.

Výhody
Nevýhody

Ďalším obchodom v našom výbere najlepších e-shopov s oblečením bude Bibloo.sk. Nebudeme opakovať rovnaké vety, ktoré už poznáte. Opäť tu totiž nájdete široký výber oblečenia a doplnkov, vrátane zľavovej kategórie.

Je tu ale aj inšpiratívny blog so zaujímavými článkami a tešiť sa môžete na značky menej známe, ale aj známe a luxusné.

Veľkou výhodou je doprava zadarmo pre všetky typy doručenia a ak tovar objednáte do 14. hod., s najvyššou pravdepodobnosťou vám dorazí už druhý deň. Doba na vrátenie tovaru je 30 dní.

Bibloo je obchod s vynikajúcim hodnotením. Zákazníci vyzdvihujú okrem rýchlosti dodania aj kvalitu tovaru a primerané ceny. Dobrá je aj komunikácia e-shopu. Jedinou väčšou závadou je nutnosť platiť poštovné pri vrátení tovaru, pokiaľ teda nie ste VIP členom.

Výhody
Nevýhody

Najlepšie internetové eshopy a obchody so športovým oblečením a vybavením

Víťazom testu eshopov so športovým oblečením sa stal Insportline. V prvom rade nás zaujala pestrá ponuka športového oblečenia, vybavenia a všemožných doplnkov.

Mile potešilo tiež bleskové doručenie. Poštár nám totiž klopal na dvere už druhý deň. Podobne chválime rýchle vrátenie peňazí na účet.

Svoju úlohu určite zohráva aj nadpriemerná starostlivosti o zákazníkov, ktorá veľmi často zahŕňa predĺženú záruku (až na 10 rokov), ale taktiež odbornú montáž, dostupný servis alebo aj live chat na e-shope pre rýchlu komunikáciu a vybavovanie otázok a problémov. InSportLine ponúka rad zľavových a výhodných akcií na výrobky vlastnej, ale aj iných značiek.

Celkovo vzaté je Insportline veľmi dobre hodnotený obchod, ktorý drží 91% hodnotenia na Heureka.sk a 94% na Zbozi.cz. Všeobecne je u tohto obchodu vysoko hodnotená rýchlosť a spoľahlivosť dopravy, ale taktiež rozsah sortimentu s výberom výrobkov vlastnej značky. Nespokojných reakcií sa vyskytuje iba minimum.

Výhody
Nevýhody

Internetový obchod Najlacnejsisport.sk začal svoju prevádzku v Českej republike už v roku 2004, o niečo neskôr sa presunul aj do SR. Ide o overený a dobre hodnotený e-shop s veľmi rozsiahlym sortimentom športového tovaru.

Rozhodne stojí za zmienku, že tento obchod ponúka aj tovar vlastných značiek Master a MasterJump. Ide predovšetkým o trampolíny, ale aj ďalšie fitness potreby.

Výhodou tohto e-shopu sú pomerne rozsiahle skladovacie priestory, v ktorých sa stále nachádza 50 000 výrobkov. To sa zvyčajne odráža na pomerne veľmi rýchlom vybavení a doručení objednávky.

Okrem internetového obchodu má tento predajca len jedinú kamennú pobočku na území ČR (a to v Ostrave).

A čo môžete v e-shope Najlacnejsisport.sk zaobstarať? Sortiment je naozaj veľmi pekný, hoci nemožno povedať, že by stránky obchodu patrili práve k najprehľadnejším. Ide ale len o drobný kozmetický nedostatok.

Ponuka zahŕňa vybavenie, náradie a náčinie pre raketové, loptové, zimné i vodné športy, fitness a posilňovanie, šport či športové hry. Zaobstarať tu môžete aj bicykle či kolobežky, vybavenie pre deti, oblečenie i obuv.

Výhodou je, že pri nákupe nad 40€ ponúka obchod dopravu zadarmo. Inak si môžete tovar nechať zaslať poštou, kuriérom alebo poslať na výdajné miesta „Uloženka“, čo vás vyjde len na 2€.

Na stránkach obchodu nájdete aj live chat pre okamžitú komunikáciu a vybavenie požiadaviek alebo problémov.

Najlacnejsisport.sk získava od zákazníkov veľmi dobré ohlasy. Na Zbozi.cz má 92% a na Heureka.sk 95%. To sú vynikajúce výsledky. Dobre hodnotená je rýchlosť dopravy, spoľahlivosť, ceny i komunikácia. Negatívnych ohlasov nájdete minimum.

Výhody
Nevýhody

Decathlon je športový gigant – a to doslova. Ide o najväčší reťazec predajní športového tovaru na svete a je určite príjemné, že u tohto predajcu môžeme nakupovať aj u nás na Slovensku.

Prečo? Decathlon ponúka na svojich predajniach sortiment o rozsahu, ktorý je pravdepodobne neporovnateľný s akýmkoľvek iným predajcom športových potrieb u nás. A navyše tu môžete nakupovať za často až prekvapivo nízke ceny.

Decathlon ponúka športové a outdoorové oblečenie snáď pre všetky mysliteľné športové (a nielen športové) odvetvia a disciplíny – od futbalu a fitness cez lukostreľbu a box až po poľovníctvo alebo púšťanie šarkanov.

Dá sa očakávať, že každý športový nadšenec sa bude pri prvej návšteve predajne Decathlon cítiť viac než príjemne.  Ale ak zachováte chladnú hlavu, zistíte, že nie je úplne všetko zlato, čo sa blyští.

Tým nechceme naznačiť, že Decathlon je snáď zlý predajca. Len musíte počítať s tým, že sortiment je skôr veľmi široký, než že by išiel ktovieako do hĺbky. Ďalším faktom je, že ponúkané vybavenie (aspoň u niektorých športových disciplín) osloví skôr začiatočníkov alebo mierne pokročilých jedincov ako skúsených borcov.

Ale to nie je možné považovať vyložene za nevýhodu – taká už je hold „politika“ spoločnosti Decathlon.

O tom, že tento reťazec má čo ponúknuť, svedčí nielen jeho fenomenálny svetový úspech a desiatky rokov fungovania (vznikol vo Francúzsku už v roku 1976), ale tiež celkové hodnotenia na Heureka.sk (100%!), alebo vysoké hodnotenie na Facebooku (4 , 3 z 5). Poteší aj možnosť nákupu na e-shope s možnosťou bezplatného zaslanie tovaru na predajňu k osobnému výberu.

Výhody
Nevýhody

SportObchod.sk nepatrí medzi úplne najznámejšieho predajcu u nás, ale za pozornosť rozhodne stojí. Tento obchod v Českej republike pôsobí už od roku 2002 – a to predovšetkým v rámci internetového predaja.

Napriek tomu má firma taktiež kamenné pobočky, hoci sú len dve, a nájdete ich v Prahe a Brne. Okrem Slovenska a Česka, pôsobí táto spoločnosť aj v rade ďalších európskych krajín vrátane Nemecka, Švajčiarska, Rakúska, Holandska či Talianska.

V internetovom obchode SportObchod.sk nájdete kvalitné vybavenie pre pestrú škálu športových disciplín. Patrí medzi ne väčšina najpopulárnejších loptových športov a taktiež napríklad tenis, cyklistika alebo vodné a zimné športy. Sortiment obchodu je zaujímavý, hoci pokiaľ ide o rozsah, nepredstavuje práve slovensku špičku.

Pokiaľ si tu objednáte tovar, môžete si ho nechať zaslať na odberné miesta „Uloženka“. Ďalšou možnosťou je balík na poštu alebo do ruky (Slovenská pošta). Nutné je povedať, že doprava nepatrí medzi najlacnejšie na súčasnom trhu.

V rámci e-shopu nájdete aj magazín so zaujímavými textami a poradňu, kde nájdete veľa článkov o tom, ako vybrať jednotlivé druhy tovaru. Spracovanie stránok pôsobí trochu zastaraným dojmom a príliš nenadchne ani absencia live chate.

Aj napriek tomu, že e-shop SportObchod.sk neponúka žiadne zvlášť nadštandardné služby a v tomto ohľade sa radí skôr k priemeru, zákazníci hodnotia nakupovanie na tejto stránke veľmi pozitívne. Na Zbozi.cz má obchod aktuálne 95% a na Heureka.sk/cz 96%.

Za tak vysoké známky vďačí SportObchod.sk predovšetkým výhodne nastaveným cenám a taktiež schopnosti nadpriemerne rýchlo vybavovať a doručovať objednávky.

Ak vás zaujíma predovšetkým spoľahlivý nákup s rýchlou dopravou a za rozumnú cenu, potom nie je dôvod tu nezavítať.

Výhody
Nevýhody
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.