Najlepšie kĺbové výživy na trhu 2021 - Recenzie najúčinnejších liekov pre vaše kĺby

3 najlepšie kĺbové výživy na trhu

alavis

Kĺbová výživa

4.5/5
obsah balenia Kloubus

Kĺbová výživa

4.5/5

Na trhu nájdete stovky najrôznejších kĺbových výživ a vyznať sa v nich nie je vôbec ľahké, nie ešte vybrať tú najlepšiu kĺbovú výživu na trhu.

Niektoré kĺbové výživy stoja desiatky eur, ale pritom obsahujú minimum účinných látok. Iné obsahujú látok dostatok, ale pre zmenu v zlej väzbe, ktorú telo nezužitkuje.

Neviete, akú kĺbovú výživu vybrať? Pýtate sa, čo je najlepšie na boľavé kĺby?

Aby sme Vám výber kĺbovej výživy uľahčili, pripravili sme pre vás tento rebríček najlepších kĺbových výživ na trhu.

NAJLEPŠIE KĹBOVÉ VÝŽIVY NA TRHU - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie kĺbové výživy

Najlepšou kĺbovou výživou pre športovcov je úplne bezkonkurenčne aj Alavis.

Táto kĺbová výživa je síce primárne určená pre kone, ale bez akýchkoľvek obáv ju môžu brať aj športovci. Obsahuje rovnaké látky ako kĺbová výživa pre ľudí, ale v oveľa väčšej koncentrácii.

Navyše v nej nenájdete ani žiadne zbytočné látky či iná aditíva. Slúži ako pre regeneráciu pohybového aparátu, tak aj pre preventívne účely. Ide o prírodný liek na kĺby.

Výhody
Nevýhody

Zloženie:

 • 2000mg methylsulfonylmethan (MSM) je látkou, ktorá je v tomto produkte obsiahnutá najviac. Ide o zlúčeninu síry, ktorá má protizápalové účinky. Je doporučovaná pri problémoch s kĺbmi, alergiách i bolestiach svalov. Pri užívaní po zraneniach bolo preukázané aj lepšie hojenie rán. Taktiež má analgetické, protizápalové a vazodilatačné účinky.
 • 1500mg glukosamín sulfátu je bázická zlúčenina vznikajúca z glukózy. Pôsobí pozitívne pri bolestiach či zápaloch šliach a kĺbov. Zároveň dokáže zastaviť stratu kĺbovej chrupavky, ku ktorej môže dôjsť pri osteoporóze či artróze. Na 1kg ALAVIS ™ Triple Blend Extra Silný pripadá 348g glukosamín sulfátu.
 • 500mg chondroitín sulfátu je polysacharid najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. V doplnku ALAVIS ™ Triple Blend Extra Silný je obsiahnuté 130g chondroitínu / 1kg produktu. Význam chondroitínu spočíva v schopnosti viazať vodu, čím zaisťuje správne fungovanie, pevnosť, pružnosť a odolnosť chrupavky.
 • 15mg Collyss je patentovaná zmes hydrolyzovaného kolagénu I. typu získaná z chrupaviek morských rýb. Vyskytuje sa vo väzivových chrupavkách, šľachách, kostiach a koži. Zároveň je nevyhnutná pre celkovú pevnosť pohybového aparátu.
 • 22mg Cartidyss je patentovaná zmes hydrolyzovaného kolagénu II. typu získaná z chrupaviek rají. Je dôležitá pre zachovanie tvaru chrupavky a jej ochrane pred deformáciou.

Dávkovanie:
Z vlastnej skúsenosti sa odporúčame držať dávkovania pre 100 kg koňa.

Prvých 14 dní užívania prijmite denne jednu odmerku (4.5g), potom prejdite na pol odmerky (2.25g). Optimálne prípravok Alavis užívajte 3 mesiace, potom si dajte 1-3 mesiace pauzu a v prípade potreby ho opäť nasaďte.

Záverečné hodnotenie:
Alavis je doplnkom, aký na súčasnom trhu nemá konkurenciu.

Jedná sa o ten najlepší liek na kĺby, ktorý ocenia nielen športovci, ale aj bežní nešportujúci ľudia. Vysoká koncentrácia účinných látok, žiadna zbytočné či neúčinné plnidlá a balenie, ktoré vystačí bezmála na tri trojmesačné cykly, ho suverénne radí na skvelé miesto nášho rebríčka.

Na kĺbovú výživu Alavis sme práve vydali podrobnú recenziu, môžete si ju prečítať na tomto odkaze.

Ak by som mal prehliadnuť vyššiu cenu, je Kloubus tou najlepšou kĺbovou výživou, ktorú som kedy vyskúšal. Skvelá chuť, naozaj účinné zloženie s minimálnym množstvom aditív, ľahká príprava a rýchla vstrebateľnosť.

Kloubus by som odporučil každému z vás, kto nechce znášať odporné chute niektorých konkurenčných kĺbových výživ, ani prehĺtať niekoľko rôznych tabliet denne.

Výhody
Nevýhody

Zloženie na jednu dávku:

 • Hydrolizovaný kolagén 2370 mg
 • Glukosamín sulfát 1760 mg
 • MSM 500 mg
 • Chondroitín sulfát 320 mg
 • Vitamín C 250 mg
 • Horčík 70 mg
 • Bromelain 50 mg
 • L-leucín 50 mg
 • Kyselina hylaurónová 10 mg
 • Zinok 5 mg
 • Biotín 100 ug
 • Vitamín D3 5 ug 
 

Dávkovanie:

Nie je potrebný žiadny šejker ani mixér, obsah sáčku jednoducho stačí vyklopiť do pohára, zamiešať lyžičkou a Kloubus je úplne rozpustený.

Postup je nasledujúci:

 • Pripravte si pohár s 250 ml vody
 • Obsah 1 sáčku vysypte do vody
 • Zamiešajte
 • Hotovo – môžete piť!

Nevytvára hrudky ani nijako nepení, teda je v priebehu niekoľkých sekúnd pripravený na konzumáciu.

Záverečné hodnotenie:

Teraz s kľudným svedomím môžem povedať, že 3 mesačná kúra u mňa odstránila všetky problémy s chrupavkou v kolene. 

Na kĺbovú výživu Kloubus som napísal kompletnú recenziu ktorú si môžete prečítať TU.

Prvotriedny švajčiarsky kolagén, ktorý si viete zaobstarať či už v tabletovej, alebo aj práškovej forme. Navyše Marine kolagén sa nevyrába zo žraločích chrupaviek, aby tak zabránil v zabíjaní žralokov, ktorých sa ročne zabije vyše 100 miliónov (zdroj).

Na oficialnom webe bionutrian.com som sa dočítal, že zákazníci zvyčajne na začiatok siahnu po prášku čo značí 5 000 mg/ deň a po 1-2 mesiacoch prejdú na verziu kapslovú 3 000 mg/ deň, pričom následne pri udržiavacích dávkach stačí jesť denne aj napr. 3 kapsuly.

Výhody
Nevýhody

Na Marine Collagen sme spísali taktiež kompletnú recenziu ktorú nájdete pod týmto odkazom.

Za jednu z najlepších kĺbových výživ na trhu považujem doplnok Joint Care od spoločnosti Prom-IN, ktorá sa so svojimi doplnkami pravidelne umiestňuje na popredných priečkach rôznych porovnaní.

Táto pomerne nová kĺbová výživa disponuje tými najkvalitnejšími surovinami na trhu, čo je samo o sebe veľké plus. K tomu sa ale pridáva celý rad ďalších benefitov – napríklad optimálny pomer jednotlivých surovín, dostupnosť v dvoch rôznych variantoch a mnoho ďalšieho.

Ak ste hľadali to najlepšie, čo môžete ako športovci svojim boľavým kĺbom dopriať, Joint Care je jasná voľba.

Výhody
Nevýhody

Zloženie (v jednej dávke 14g):

 • 5000mg hydrolyzovaného kolagénu Fortigel, ktorý aktívne napomáha regenerácii kĺbovej chrupavky. Je to chránená značka, čo zaručuje vysokú kvalitu a čistotu.
 • 5000mg hydrolyzovaného kolagénu Tendoforte, čo je typ kolagénu zameriavajúce sa predovšetkým na poranené šľachy a väzy, ktoré dostávajú u tvrdo trénujúcich športovcov extrémne zabrať. Urýchľuje rekonvalescenciu po úponovom zranení, pomáha úspešne predchádzať opotrebovanie úponov a udrží šľachy a väzy pružné.
 • 1200mg glukosamín sulfátu zaručujúceho lepšiu pohyblivosť kĺbov
 • 600mg MSM, ktorý bráni pred poškodzovaním chrupavky voľnými radikálmi a je zdrojom síry
 • 600mg chondroitín sulfátu, ktorý sa stará o výstavbu a obnovu spojivových tkanív
 • 300mg extraktu boswellia serrata, ktorý obsahuje protizápalové látky, ktoré pomáhajú pri akútnych bolestiach kĺbov.
 • 200mg kyseliny hyalurónovej, ktorá slúži k správnej lubrigácii namáhaných kĺbov, lebo je súčasťou synoviálnej tekutiny
 • 10mg kapsaicínu, ktorý má opodstatnenie pri znižovaní bolesti kĺbov a svalstva
 • 100mg vitamínu C, ktorý prispieva k novotvorbe kolagénu

Dávkovanie:
Jedna dávka tohto produktu predstavuje 14g, avšak ak sa chystáte užívať kĺbovú výživu preventívne, je možné dávkovanie znížiť na polovicu.

V prípade ochutenej varianty stačí potrebné množstvo (3 alebo 6 odmeriek) rozmiešať v šejkri a vypiť, neochutenú variantu je ideálne pridať do proteínu či do iného suplementu.

Záverečné hodnotenie:
Možno si väčšina z vás na prvý pohľad všimne predovšetkým vysokú ceny. Je dôležité si ale uvedomiť, že vysoká cena reflektuje nákladnosť výroby a kvalitu použitých surovín. Z hľadiska zloženia (či už sa jedná o množstvo účinných látok, či ich vzájomný pomer) by ste totiž len horko ťažko hľadali lepší doplnok.

Aj vďaka dvom variantom bude mať každý z vás ľahší výber, pretože zatiaľ čo niekto nemá rád umelé sladidlá, niekomu vadí odporná chuť napríklad ALAVISU.

Úprimne povedané rozhodnúť o zaradení všetkých najlepších kĺbových doplnkov nebolo vďaka tejto kĺbovej výžive až tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Je to pre to, že Czech Vírus Joint Max obsahuje extrémne účinné látky vo veľmi koncentrovanom množstve, skvele chutí a v neposlednom rade obsahuje minimum spojív a aditív.

Výhody
Nevýhody

Zloženie v jednej dávke (11,5g):

 • 4000mg hovädzích kolagénnych peptidov, ktoré patria medzi bioaktívne kolagény I. typu tej najvyššej kvality. Je nutné oceniť, že výrobca nepoužíva obyčajný lacný kolagén, ktorý výrobcovia väčšinou dávajú do svojich produktov ako lacné plnidlo, ale produkt opatrený aj chráneným označením Peptan, ktorá je známkou naprostej čistoty a vysokej kvality.
 • 2000mg MSM, ktorý má výrazné protizápalové účinky, pozitívne ovplyvňuje hojenie rán, pôsobí analgeticky a vazodilatačne.
 • 1600 mg glukosamín sulfátu, ktorá zohráva veľmi dôležitú úlohu pri bolestiach či zápaloch kĺbov a chrupaviek. Taktiež dokáže veľmi dobre obmedziť až zastaviť stratu kĺbovej chrupavky, ku ktorej dochádza pri ochoreniach ako je artróza či osteoporóza. Ide o liek s pomalým uvoľňovaním, teda pozitívne efekty môžu byť pozorované až po 2-3 týždňoch pravidelného užívania.
 • 1000mg chondroitín sulfátu, čo je látka zadržiavajúca vodu v tkanivách, čím zaisťuje pevnosť, pružnosť a odolnosť chrupavky. Rovnako ako glukosamín patrí medzi pomaly pôsobiace látky, teda k viditeľným výsledkom treba produkt používať dlhodobo, aby ste zaznamenali pozitívne účinky.
 • 100mg vitamínu C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu, čím zaisťuje správne fungovanie ciev, chrupaviek, zubov, ďasien, ale aj kože.
 • 22mg kurkumy, čo je konkurenciou veľmi zanedbávaná látka, ktorá ale rozhodne má svoje využitie. Kurkuma totiž zaisťuje správne fungovanie imunitného systému, podporuje trávenie, zaisťuje pevnosť kĺbov a kostí a udržuje zdravú pečeň.
 • 20mg hyaluronátu sodného, ​​ktorý je nevyhnutnou súčasťou medzibunkovej hmoty, spojivových a nervových tkanív.

Z pridaných látok, ktoré ale nemajú žiadny efekt na zdravie kĺbov, je nutné spomenúť arómu, kyselinu citrónovú, kyselinu jablčnú, sušené maslo, xantánovú gumu, sukralózu a farbivo z papriky.

Dávkovanie:
Keďže je táto kĺbová výživa instantné, je nutné rozmiešať jednu odmerku (11,5 g) s vodou, ideálne pomocou šejkra. Výrobca odporúča použiť 300ml vody, avšak ak máte radšej menej sladké nápoje, použite viac vody. Túto dávku by som užíval ideálne po jedle.

Záverečné hodnotenie:
Czech Vírus prišiel na trh s kĺbovou výživou, ktorá len ťažko hľadá konkurenciu. Disponuje naozaj účinnými látkami v koncentrovanom množstve, skvele chutí a nenájdete v nej žiadne prebytočné nezmysly. Avšak musíte počítať s podstatne vyššou cenou, než akú zaplatíte za Alavis. A to je bohužiaľ pre veľa ľudí prekážka. Ak vám ale investícia do kĺbovej výživy nevadí, môžem tento produkt s pokojným svedomím odporučiť.

Animal Flex je kĺbová výživa, ktorá zásobuje telo dôležitými látkami, ako je glukosamín, MSM a chondroitín, preto tiež som ho zaradil medzi najlepšiu kĺbovú výživu na trhu.

Chráni kĺby, posilňuje a regeneruje chrupavky a šľachy. Všetky obsiahnuté látky sú rýchlo vstrebateľné a účinne napomáhajú regenerácii zaťažovaného kĺbového aparátu.

Výhody
Nevýhody

Zloženie v jednej dávke:

 • 3000mg Joint Construction Complex (Glukosamín, MSM, chondroitín sulfát A, B) – Pre ochranu chrupaviek a výstavbu kĺbov.
 • 1000mg Joint Lubrication Complex (Ľanový olej (50% kyseliny alfa-linolénovej, hydrolyzovaný kolagén, kyselina hyaluronová) – Pre správnu lubrikáciu namáhaných kĺbov, ktorá je nevyhnutná pre prevenciu zranení.
 • 1000mg Joint Support Complex (Zázvor (koreň), kurkumín (koreň), boswelia (živica, kyselina boswellianová), quercetin, bromelain – Pre podporu kĺbov a lepšiu regeneráci

Dávkovanie:
Jedna odporúčaná denná dávka je presne nadávkovaná v prakticky uzavretom sáčku.

Vhodné je užívanie s akýmkoľvek jedlom aj na lačno. Zapite dostatočným množstvom vody.

Záverečné hodnotenie:
Animal Flex je veľmi účinná kĺbová výživa, ktorá je vhodná ako pre športovcov, tak i pre nešportovcov.

Vďaka praktickému sáčku nemusíte presne odmeriavať dávku a k príprave nebudete potrebovať ani šejker. Na druhej strane môže byť prehĺtanie niekoľkých tabliet za sebou nepríjemné.

Balenie obsahuje iba 44 sáčkov (tzn. 44 dávok), čo je v porovnaní s predchádzajúcimi produktmi veľmi málo.

Podobne ako víťaz nášho rebríčka je aj táto kĺbová výživa primárne určená pre zvieratá, ale bez obáv ju môžu užívať aj ľudia.

Tento sirup ponúka unikátne zloženie pre ochranu kĺbov, väzov a chrupaviek a slúži ako k prevencii, tak aj na liečbu ortopedických ochorení kĺbov.

Výhody
Nevýhody

Zloženie v 100ml:

 • 14000mg hydrolyzovaného kolagénu pre správny vývoj, ochranu a výživu chrupaviek
 • 1000mg MSM, ktorý bráni pred poškodzovaním chrupavky voľnými radikálmi
 • 800mg glukosamínu pre lepšiu pohyblivosť kĺbov
 • 400mg chondroitínu, ktorý sa stará o výstavbu a obnovu spojivových tkanív
 • 140mg k. hyalurónovej, ktorá je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty a zabezpečuje lepkavosť, pružnosť a mäkkosť kĺbov
 • 120mg vitamínu E, ktorý pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu a zabraňuje kôrnateniu ciev

Dávkovanie:
Na každých 20kg telesnej hmotnosti pripadá 5ml tohto lieku. Celkovú dávku môžete rozdeliť do niekoľkých menších dávok a konzumovať 2-3 krát denne s jedlom.

Záverečné hodnotenie:
Kĺbová výživa Aptus Apto-Flex má veľmi dobré zloženie a na rozdiel od konkurenčných produktov je vďaka tekutej forme skvele vstrebateľná, preto tiež patrí do kategórie najlepších kĺbových výživ na trhu.

Colafit je kryštalicky čistý kolagén, ktorý vyživuje a chráni namáhané kĺby.

Je vhodný pre športovcov i pre seniorov a jedná sa o jediný produkt na trhu, ktorý obsahuje kryštalicky čistý kolagén I. typu. V Colafitu nájdete hneď 99,9% tohto vysoko kvalitného kolagénu.

Výhody
Nevýhody

Zloženie na 100g:

 • 99900mg lyofilizovaného kolagénu I. typu, ktorý je základným stavebným kameňom pre kĺbovú chrupavku. Chráni a vyživuje šľachy, väzy i chrupavky. Je vysoko dostupný a ľahko vstrebateľný.

Dávkovanie:
Užívajte jednu kocku Colafitu denne najlepšie ráno na lačno. Hoci sa ľahko prehĺta aj bez zapíjania, vodou sa jeho kvalita ani účinnosť nijako nezmení.

Záverečné hodnotenie:
Čistý kolagén je skvelou voľbou takmer pre každého.

Jedno balenie vydrží na 4 mesiace aktívneho používania a navyše nestojí príliš veľa peňazí. Bez obáv ho môžu užívať aj diabetici a je vhodný aj pre deti od 2 rokov.

Test kĺbových výživ

Moje recenzie nie sú len náhodne zostavené a neúčinné produkty, ktoré sa snažím odporúčať kvôli zisku. Kĺbovým výživám prikladám veľký dôraz a mám s nimi za roky športovania bohaté skúsenosti.

Do môjho rebríčka najlepších kĺbových výživ na trhu som preto použil naozaj len tie najlepšie a zameral som sa na kritériá, ktoré pre každého spotrebiteľa dôležité:

 • zloženie
 • cena
 • účinnosť
 • počet dávok v balení
 • a ďalšie

Na konci tohto procesu tak stojí jednoznačne objektívny rebríček, ktorý by vám mal pri rozhodovaní pomôcť. Nemám svoje vlastné suplementy, ktoré by som odporúčal a nie som ani sponzorovaní žiadnym výrobcom športovej výživy, takže si môžem dovoliť absolútnu objektivitu.

Ako kĺby fungujú a prečo bolia?

Než sa pustím do podrobnejšieho rozboru kĺbových doplnkov, určite je dôležité vedieť, čo kĺb vlastne je a ako funguje.

 • Nájdeme ho v mieste spojenia dvoch kostí, tak, aby mohlo dôjsť k ich ohybu.
 • Kosti tu pokrýva chrupavka, ktorá znižuje trenie kostí a zabraňuje ich opotrebovaniu.
 • Je dôležité, aby bola pružná a dostatočne pevná.
 • Vnútri kĺbu sa nachádza membrána, ktorá vytvára tzv. synoviálneu tekutinu, fungujúca ako lubrikant.
 • Oporu a pohyb kĺbu zaisťujú šľachy a väzy.

Bolesť kĺbu vzniká vtedy, keď sa zraníme alebo ho opotrebujeme. To sa stáva hlavne športovcom.

Najčastejšie trpia kolená a bedrá, pretože nohy z celého tela väčšinou namáhame najviac. Hojenie kĺbov je pomerne zložité a často sa nevyhneme operácii.

Choroby kĺbov

V súvislosti s bolesťami kĺbového aparátu sa stretávame nielen s úrazmi a preťažením kĺbov pri športe, ale aj s rôznymi chorobami, ktoré sa prejavujú najčastejšie v starobe. Veľa z nich nie je možné úplne vyliečiť.

Je preto naozaj dôležité zamerať sa na prevenciu, či už pohybom, zdravou stravou alebo formou kĺbovej výživy. Medzi najznámejšie kĺbové ochorenia patria tieto:

Reumatoidná artritída

Choroba, u ktorej najprv dochádza k zápalovému ochoreniu malých aj veľkých kĺbov a následne k degenerácii. Všetci ju poznáme pod pojmom reuma.

Trpia ňou nielen starší ľudia, ale osoby rôznych vekových kategórií, dokonca aj deti. Najčastejšie sa prejavuje u kolenných kĺbov a na prstoch rúk. Bohužiaľ nie je možné reumu vyliečiť.

Osteoporóza

Súvisí s metabolizmom vápnika v ľudskom tele a postihuje kosti. Človek má buď problém vápnik ukladať do kostí, alebo bojuje s jeho nadmerným odbúravaním.

Redne mu kostné tkanivo a kosti sa celkovo stenčujú a krehnú. Náchylnejšie sú ženy po menopauze a starší ľudia, u ktorých sa znižuje aktívny vitamín D.

Osteoartróza

Je ochorenie kĺbov, nie kostí. Človeku s osteoartrózou ubúda kĺbová chrupavka, ktorá stráca svoju pružnosť, rozvlákňuje sa a postupne mizne.

Na okraji kĺbov sa tiež môžu vytvárať kostné výrastky, ktoré obmedzujú pohyb. Touto chorobou netrpia len starší ľudia alebo športovci. Môžeme si ju privodiť napríklad početným písaním SMS, kedy sa výrazne namáha kĺb palca.

Bechterevova choroba

Chronické ochorenie sa vyznačuje kostnatením pružných tkanív. Postihnutí ľudia sú obmedzení v pohybe a v konečnej fáze im choroba dokonca pohyb úplne znemožní.

Častejšie postihuje mužov. Zvyčajne sa prejavuje na stavcoch chrbtice a väčších kĺboch.

Kolagén ako najznámejšia a najdôležitejšia zložka

Hlavné stavebná látka, ktorá kĺb tvorí je bielkovina nazývaná kolagén. Práve vďaka nemu sa môžu kĺby regenerovať a uzdraviť.

Bohužiaľ však s vekom množstvo kolagénu v tele klesá, preto býva hojenie komplikovanejšie hlavne u starších osôb. Začína ubúdať už po 25. roku života a je preto vhodné ho preventívne dopĺňať včas.

Ako? Buďto v strave, napríklad v podobe kvalitného vývaru z kostí, či želatínových cukríkov, alebo práve vhodným doplnkom stravy, napríklad v podobe kolagénu na kĺby.

Ako sa pozná naozaj kvalitný kĺbový prípravok?

Rovnako ako u všetkých ostatných suplementov na trhu platí aj u kĺbovej výživy, že najdôležitejšie je skontrolovať obsah účinných látok a porovnať ho s konkurenčnými produktmi. Kvalitný prípravok na kĺby by mal obsahovať veľmi účinnú zmes chondroitínu, glukosamínu a methylsulfonylmetanu (MSM).

Zaujíma Vás, prečo práve tieto látky?

Pretože sú najlepšie využiteľné. Methysulfonylmetan zlepšuje hojenie rán a protizápalové účinky, glukosamín zabraňuje strate kĺbovej chrupavky a chondroitín na seba dokáže viazať vodu, čím zaisťuje správne fungovanie, pevnosť, pružnosť a odolnosť chrupavky.

Zastúpenie týchto troch látok v najlepšom pomere ponúka víťaz nášho rebríčka Alavis Triple Blend. Drvivá väčšina ostatných látok je nefunkčná a slúži len ako ťahák na peniaze.

Akú kĺbovú výživu si teda vybrať?

Ak by som mal zo svojej vlastnej skúsenosti odporučiť jednu kĺbovú výživu, rozhodne by to bol Alavis.

Má naozaj vysoký obsah účinných látok, neobsahuje zbytočné nefunkčné zložky (protihrudkujúce látky, farbivá, zvlhčovadlá atď.)cena je naozaj skvelá, ak vezmete do úvahy, že vám celé balenie vystačí na tri trojmesačné cykly.

Jedinou nevýhodou môže byť veľmi nepríjemná chuť, avšak kĺbová výživa rozhodne nie je doplnok, ktorý by ste si mali vyberať podľa chuti.

Ak chcete nepríjemnú chuť čo najviac redukovať, odporúčam prášok nerozmiešavať vo vode, ale vsypať dávku rovno do úst a zapiť dostatočným množstvom vody.

Ktorá kĺbová výživa bude najúčinnejšia pre moje kĺby?

Na rozdiel od predtréningových suplementov nepôsobí kĺbová výživyana každého človeka inak, ale majú väčšinou totožný účinok.

Z vlastnej skúsenosti Vám môžem odporučiť víťaza môjho rebríčka Alavis Triple Blend, ktorý na súčasnom trhu nemá konkurenciu.

Táto kĺbová výživa je vhodná pre kulturistov, bežcov, cyklistov i ďalších športovcov. Medzi užívateľmi sa stretáva s veľmi dobrými recenziami, neobsahuje žiadne zbytočné či neúčinné látky a balenie vydrží na niekoľko mesiacov.

Pre ktorý typ ľudí je kĺbová výživa určená

Kĺbovú výživu môže užívať úplne každý, ale pre niektoré typy ľudí je absolútne nevyhnutná. Pre aké?

Pre vrcholových športovcov

Vrcholoví športovci svoj kĺbový aparát veľmi často zaťažujú a preto je pre nich užívanie kĺbovej výživy dôležité. Odporúčam ju užívať preventívne, pretože pri bolestiach kĺbového aparátu je neskoro a hrozí vám, že budete so športom musieť na nejaký čas prestať.

Pre kulturistov

Kulturistika je šport, ktorý kĺby zaťažuje naozaj enormne- jednak neustálym zdvíhaním ťažkých činiek a jednak tiež nadmernou hmotnosťou športovcov. Aj tu je preventívne užívanie kĺbovej výživy na mieste.

Pre športujúce deti

Užívanie kĺbovej výživy je veľmi dôležité aj pre športujúce deti, ktoré kĺbový aparát zaťažujú nielen pohybom, ale aj svojim rýchlym rastom. Užívanie kĺbových výživ pre vrcholových športovcov by bolo u detí skôr kontraproduktívne, ale suplementácia vápnika a železa je veľmi dôležitá.

Pre bežcov

Opäť sa dostávame k nadmernému zaťažovaniu kĺbového aparátu. U bežcov sú navyše preťažované len špecifické kĺby, predovšetkým kolená a bedra. Aj tu je suplementácia kĺbovej výživy viac ako vhodná.

Pre vegánov a vegetariánov

Značná časť látok, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie kĺbového aparátu, sa získava z produktov živočíšneho pôvodu a vegetariáni a vegáni sú o ne tým pádom ochudobnení. Aj tu je teda kĺbová výživa na mieste. Pozor si však musíte dávať pri jej výbere, pretože napríklad glukosamín sa získava extrakciou z chrupaviek, a teda je pre vegetariánov i vegánov nevhodný.

Pre ženy

Problémy s kĺbmi trápia podľa mnohých poznatkov viac ženy ako mužov a preto je aj pre nich kĺbová výživa dôležitá. Pre ženy sú vhodné rovnaké kĺbové výživy, ako pre mužov. Inšpirovať sa môžete ktorýmkoľvek doplnkom môjho rebríčka.

Pre futbalistov, volejbalistov, cyklistov

Šport je síce skvelá vec, ale je veľmi dôležité dbať na správnu výživu, inak svoje telo vystavujete vysokému riziku zranenia. Je jasné, že ak športujete rekreačne raz týždenne s kamarátmi, kĺbová výživa nie je nutná. Ak ale športujete pravidelne a chcete sa neustále zlepšovať, kĺbová výživa je rozhodne dôležitá, či už robíte akýkoľvek šport.

Môžem kĺbovú výživu pre kone / psov užívať aj ja?

Táto otázka býva veľmi často diskutovanou témou, ale odpoveď je pritom úplne jednoduchá. Samozrejme, že áno.

Kĺbové výživy určené primárne pre zvieratá obsahujú v naprostej väčšine prípadov rovnaké účinné látky ako kĺbové výživy pre človeka, ale v oveľa väčšej koncentrácii. Aj keď je to na jednu stranu zvláštne, je to pravda.

Pýtate sa, prečo tomu tak je?

Je to viacmenej jednoduché. Majitelia koní za toto zviera zaplatia niekoľko x tisíc a preto pre nich zákonite chcú to najlepšie. A nevadí im za to priplatiť.

Kdežto väčšina bežných smrteľníkov rozmýšľa nad tým, ako ušetriť a za kĺbovú výživu rozhodne nechcú utrácať ani korunu navyše. Výrobcovia týmto ľuďom vychádzajú v ústrety vytvorením neúčinného, ​​ale lacného doplnku na kĺby.

Z vlastných skúseností Vám môžem tento typ kĺbových výživ jedine odporučiť, pretože po sérii neúspešného užívania najrôznejších „ľudských“ kĺbových výživ naše problémy s kĺbmi odstránil až práve víťaz môjho rebríčka Alavis.

Čo je lepšie prášok, tablety alebo tekutá forma?

Pri výbere ideálneho kĺbového doplnku je dôležité si uvedomiť, že najväčšiu úlohu v účinnosti nehrá forma doplnku, ale obsah účinných látok.

Všeobecne je známe, že tekutá forma doplnkov býva telom najlepšie reutilizovaná. To je síce pravda, avšak obsah účinných látok v takýchto doplnkoch je vo väčšine prípadov smiešne malý.

Základ tekutých produktov totiž musí tvoriť čistená voda, zahusťovadlá, stabilizátory a ďalšie pridané látky, ktoré zaberajú miesto účinným látkam.

Preto teda ešte raz pripomínam, že najdôležitejšia nie je forma produktu, ale skutočný obsah účinných látok.

A akú skúsenosť máte s kĺbovými výživou vy?

Na čo si dať pozor pri výbere kĺbovej výživy?

Kĺbových výživ existuje na trhu naozaj obrovské množstvo. V dnešnom článku sa nebudeme zameriavať na registrované liečivá, ktorá zvyčajne predpisuje doktor.

Vynecháme aj kĺbovú výživu v podobe injekcie, gélu a mastí. Posvietime si ale na kĺbové doplnky stravy. U tých sa totiž nemusí kontrolovať účinnosť, preto nie všetky môžu fungovať tak, ako výrobca sľubuje.

Kvalita surovín a ich koncentrácie

Skvelá kĺbová výživa by mala obsahovať látky z dvoch základných skupín:

 • Stavebné látky, ktoré sa podieľajú na tvorbe chrupavky – chondroitín sulfát, glukosamín sulfát, hydrolyzovaný kolagén a kolagén II. typu
 • Protizápalové a bolesť tlmiace látky – MSM, omega-3 mastné kyseliny, výťažky z bylín

V ideálnom prípade by ste mali zvoliť taký prípravok, ktorý obsahuje aspoň tri alebo viac týchto látok. A to najlepšie zmes glukosamínu, chondroitínu a MSM, ktoré dokáže telo najlepšie využiť. Tak spoznáte najlepšiu kĺbovú výživu.

Problém, ktorý s doplnkami môže nastať je kvalita týchto látok a ich koncentrácie. Niekedy môžu určité zložky v doplnku úplne chýbať, alebo môžu byť v tak malej dávke, že to telu nestačí.

Stať sa môže aj to, že výrobca zvolil látky v zlej väzbe a telo je tak nemôže zužitkovať. Pre bežného človeka ale nie je možné takúto vec rozoznať. Vždy sa preto opýtajte svojho lekárnika, ktorý by vám mal byť schopný dať adekvátne informácie.

Postrážiť si môžete množstvo obsiahnutých látok v prípravku. Ich zoznam aj s koncentráciou by mal byť na každom obale či škatuľke. Vďaka tomu získate predstavu, ako je výrobok silný.

Aké denné množstvo hlavných zložiek kĺbovej výživy je potrebné konzumovať, aby to malo zmysel?

 • Glukosamin – 1 500 mg denne
 • Chondroitín – 800 mg denne
 • Hydrolyzovaný kolagén – 3-5 g denne
 • Kolagén II. typu – 20-40 mg denne
 • MSM – 1 000 mg denne
 • Vitamín C – 100-500 mg denne
 • Kyselina hyalurónová – 450 mg denne
 • Omega-3 mastné kyseliny – odporúčanú dennú dávku nemajú definovanú.
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.