Najlepšie komédie všetých čias! Týchto 50 filmov vás zaručene pobaví

Komédie patria medzi milovníkov filmov k najobľúbenejším žánrom vôbec. Sú veselé, zdvihnú náladu, pobavia a mnohokrát u nich zabudnete na problémy a len relaxujete.

Ak neviete, čo si pustiť a chcete naozaj niečo dobré, čo je preverené, vyberte si film z nášho zoznamu „najlepšie komédie“ . Určite nebudete ľutovať, pretože sme ich všetky osobne videli a môžeme ich len odporučiť. 

K takejto komédii si urobte nejaké dobré občerstvenie, pozvite treba priateľov, rodinu, polovičku alebo si film pustite sami a prajeme príjemnú zábavu.

Skvelé občerstvenie si môžete spraviť aj pomocou skvelého popkornovača Guzanti – pozrite si našu videorecenziu.

NAJLEPŠIE KOMÉDIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie komédie

Nedotknuteľní - 91% CSFD

Ochrnutý Philippe si hľadá opatrovníka, vyberie si ale úplne opačného človeka, než je on. Muža tmavej pleti, ktorého práve pustili z väzenia. Hoci sa to zdá nemožné, stane sa z nich nerozlučná dvojka, ktorá si nesmierne rozumie.

Pelíšky- 91% CSFD

Česká komédia, ktorú ČT vysiela každý rok na Vianoce. Príbeh o troch generáciách žien a mužov, ktorý sa odohráva v Prahe roku 1967 a 1968.

Láske nebeská - 86% CSFD

Film o láske, ktorý je plný príbehov ľudí a rodín, ktoré sa vzájomne nepoznajú, ale ich príbehy sa vzájomne prepájajú. Všetko vyvrcholí na Štedrý deň, ktorý je plný lásky, objímanie a odpúšťanie. Skvelý film ktorý tiež zaraďujeme do kategórie – najlepšie komédie.

Samotári - 84% CSFD

7 mladých ľudí sa snaží o milostné krátkodobé i dlhodobé vzťahy. Vždy sú ale zavedení iba do samoty …

Vo štvorici po opici - 81% CSFD

Rozlúčka vo Vegas sa vymkne kontrole a po divokej noci si nikto nič nepamätá. A ženích je preč! Podarí sa ho nájsť, aby stihol svoju svadbu?

Denník Bridget Jonesovej - 77% CSFD

Bridget je silnejšia tridsiatka, ktorá túži po tom, nájsť pravú lásku a zhodiť kilá navyše. Do nového roku vstupuje s predsavzatiami, ktoré sa ale nedarí plniť, naopak začína byť plný katastrof.

Doba ľadová - 84% CSFD

Animovaný film, ktorý ale nie je len pre deti. Vtipný príbeh zvierat, ktoré nájdu malé ľudské bábätko a rozhodnú sa, že ho vrátia rodičom. Musí sa ale uživiť a celá situácia dokáže byť veľmi vtipná.

Foter je lotor - 69% CSFD

Dokážete si predstaviť, že sa zamilujete do nádherného dievčaťa, s ktorou si rozumiete, ale jej otec vás nenávidí? Tak to je prípad Grega. Aj keď film nezískal najviac pozitívnych hodnotení, určite si svoje miesto v kategórii najlepšie komédie zaslúži.

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly - 84% CSFD

Kapitán Jack Sparrow a jeho kamarát Will sa vydávajú na záchranu Elizabeth, ktorá je unesená ľstivým kapitánom Barbossou.

Ja, moje druhé ja a Irena - 64% CSFD

Charlie je dobrý chlap, policajt, ​​ktorý miluje svoje tri deti nadovšetko, ale razom sa dokáže zmeniť, keď sa ozve jeho druhá osobnosť vo chvíli, keď preruší liečbu. Trpí totiž rozdvojenou osobnosťou. Je zrazu agresívny, chce sa biť a vôbec sa nepodobá Charliemu.

50x a stále po prvý raz - 73% CSFD

Henry ide do kaviarne a stretne krásnu sympatickú Lucy, ktorú osloví. Vzájomne si rozumejú a tak si dohovorí rande na druhý deň. Henry je veľmi prekvapený, keď ju nájde v kaviarni a ona ho vôbec nespoznáva a chce zavolať políciu. Vysvetlením je to, že prekonala nehodu a ten istý deň prežíva stále znovu a znovu .. ale Henry to nevzdá.

Stratili sme Stalina - 72% CSFD

Film pojednáva o situácii, ktorá nastane, keď zomrie Jozef Stalin. Zmätok, špekulácie a teórie aj o tom je je tento film z kategórie najlepšie komédie.

Madagaskar - 76% CSFD

Zvieratá žijú v ZOO, kde nie sú veľmi šťastné a túžia po úteku a živote tam, kde im bude lepšie. Naozaj sa o to pokúsia a podarí sa im to. Dokážu si poradiť?

Divoké historky - 82% CSFD

Šesť historiek – šesť krívd a nespravodlivostí, ktoré možno prekonať len prekročením zákona.

Ace Ventura: Zvierací detektív - 73% CSFD

Špecialista na pátranie po stratených zvieratách – to je Ace Ventura. Tentoraz sa vydáva hľadať strateného delfína.

Podraz - 91% CSFD

Komédia o dostihovom podvode, o dvoch rozkošných podvodníčkoch, ktorí chcú zlikvidovať gangstra Lonnegana.

Božský Bruce - 67% CSFD

Bruce má k životu negatívny prístup a na všetko si stále sťažuje. Raz dostane zvláštnu príležitosť, objaví sa Boh a dá mu svoje božské schopnosti, s ktorými sa musí naučiť zaobchádzať. Skvelý film, ktorý si proste zaslúži svoje miesto medzi najlepšími komédiami.

Prázdniny - 74% CSFD

Jedna žena chce utiecť čo najďalej od práve stroskotaného vzťahu, druhá zase od snúbenca, ktorý si ale vzal inú. Vymenia si domovy a chcú tam stráviť vianočné prázdniny. Nič ale nebude tak, ako si myslia.

Mamma Mia - 63% CSFD

Donna má dcéru Sophiu, s ktorou žije na krásnom gréckom ostrovčeku a vedú spolu hotel. Sophie sa bude vydávať a chce na svadbu pozvať svojho otca, ktorého nepozná. Nájde matkin denník a pretože nevie, ktorý z milencov to môže byť, pozve všetkých troch!

Klik - život na diaľkové ovládanie - 68% CSFD

Keď workoholik Michael dostane ponuku na to, že môže jedným diaľkovým ovládaním ovládať celý svoj život, ide do toho po hlave. Ale nevymkne sa mu to kontrole?

Nabúchaná - 64% CSFD

Dvaja úplne odlišní ľudia s stretnú v bare, skončia spolu v posteli a úplnou náhodou vznikne nový život. Ona je tehotná, ale s niekým, s kým nechcela mať už nič spoločné. Ako to nakoniec skončí?

A dosť! - 65% CSFD

Albert a Eva – bývalí manželia, ktorí sa znovu stretávajú a stále si rozumejú. Podarí sa im to dať zase dokopy? To sa dozviete v skvelej komédii.

Fantastický pán Lišiak - 80% CSFD

V jednej rodinke žije pán a pani Foxovi, ich syn a synovec. Pán Fox iniciuje najväčšiu kuraciu lúpež po tom, čo si spomenie na svoje mladé lúpežnícke letá.

Monty Python: Zmysel života - 83% CSFD

Vtipný film o smuslu života, ktorý je pôvodne tvorený pre ryby, ale pokrýva celú ľudskú skúsenosť.

Mr. Bean - 91% CSFD

Mr. Bean je samotár stredného veku, ktorý nemá rád ľudí, žije sám a dokáže žiť len so sebou a so svojím medvedíkom. Kam sa vydá, tam sa niečo stane. Má neustále smolu a zo všetkého zvládne urobiť katastrofu.

Big Lebowski - 83% CSFD

Jeff je lenivý chlap, ktorý miluje bowling, drink biely medveď a svoj koberec. Raz je ale vďaka náhode a rovnakému menu zamenený za boháča, ktorého začnú vydierať.

Blbý a blbší - 72% CSFD

Dvaja spolubývajúci sú tak trochu hlupáci, v peňaženkách nemajú nič, pretože práve prišli o prácu. V hlavách tiež nič nemajú a preto majú problémy so zlodejmi, keď sa vydávajú cez celú Ameriku s kufríkom plným peňazí, aby ho vrátili pôvodnej majiteľke. Túto klasiku som musel zaradiť do kategórie najlepšie komédie!

Niekto to rád horúce - 88% CSFD

Hrdinovia Joe a Jerry sa prezliekajú za ženy a pripletú sa k dievčenskému orchestru. Joe sa zamiluje do speváčky Pusinky a obaja páni začínajú byť stredobodom pozornosti mužov.

Policajná akadémia - 80% CSFD

Policajná akadémia je otvorená snáď každému, kto túži byť prijatý. Bez ohľadu na vek, výšku alebo napríklad pohlavie. Vznikne veľa nových policajtov alebo tomu pôjde ešte zabrániť?

Krotitelia duchov - 83% CSFD

V New Yorku sa objavujú duchovia a strašidlá, ktoré dokážu odstrániť len traja parapsychológovia, ktorí vytvoria tím a vydávajú sa na lov.

S čerty nejsou žerty - 89% CSFD

Rozprávka pre deti i dospelých, ktorá je plná skvelých vtipov a humorných scénok.

Čierna mačka, biely kocúr - 84% CSFD

Film o dvoch chlapov, ktorí boli nerozlučnými priateľmi a teraz sa štvrť storočia nevideli. Majú sa ale opäť stretnúť a tak sa na stretnutie obaja tešia. Syn jedného z nich potrebuje peniaze a tak si vymyslí, že je jeho syn po smrti a tak peniaze dostane. Vrátiť už ich ale nemôže. Klasika, na ktorej som vyrastal, tak preto si miesto v rebríčku najlepšie komédie určite zaslúži.

Adamove jablká - 83% CSFD

Adam je neonacista, ktorý prichádza na faru, aby si odpykal svoj trest. Dostáva od farára Ivana pre neho snáď nesplniteľnú úlohu, upiecť jablkový koláč, na ktorý musí jablká sám natrhať. Lenže strom je napadnutý kŕdľom havranov.

Politické kruhy - 71% CSFD

Každý má na vojnu iný názor, niekto by do nej šiel, niekto je zástancom mieru. Ak sa spoja správni ľudia, dokážu aj zastaviť celú vojnu.

Borat - 72% CSFD

Najlepšia komédia s názvom Borat. Borat je najlepším kazašským reportérom, ktorý je vyslaný do USA, aby tu natočil reportáž a aby tu našiel ženu. Na ceste vďaka svojim schopnostiam úspešne imituje a zosmiešňuje slávne osobnosti.

The trip - 63% CSFD

Steve má vyraziť na cestu po vyhlásených reštauráciách, ale tesne pred tým dostáva od svojej priateľky kopačky.

Fakjú pán profesor - 74% CSFD

Nemecká komédia, kde je hlavnou postavou „falošný“ učiteľ, ktorý pre nelegálne činy nejde ďaleko. Zistí, že pod jednou školou je ukrytý poklad, ktorý z neho urobí boháča. Stane sa teda učiteľom na škole, kde dostane na starosť triedu puberťákov, ktorí sú úplne nezvládnuteľní. Učiteľa bez diplomu začnú mať ale naozaj radi, pretože len on to s nimi vie. Čo sa stane, až sa príde na to, že naozaj nie je učiteľom?

My sme Millerovci - 76% CSFD

Millerovi sú falošná rodinka, ktorej iniciátorom je Dávid, dealer zakázaných látok. Zlyhal a musí si získať dôveru späť, stane sa preto pašerákom drog. Vezme so sebou 3 svojich susedov a po ceste sa im stávajú veľmi vtipné veci.

Homár - 67% CSFD

Romantická komédia, kde sú nezadaní ľudia zatýkaní a zavretí do Hotela s tým, že si musia nájsť do 45 dní partnera. Ak sa im to nepodarí, sú premenení na zviera podľa vlastného výberu a prepustení do lesa. Jednému mužovi sa ale podarí utiecť do lesa a tam sa zamiluje, to je ale proti zákonom.

Santa je úchyl - 66% CSFD

Willie a Marcus sa na Vianoce chcú obliecť za Santu a vykradnúť snáď všetky obchody v nákupných centrách. Stretnú ale osemročného chlapca, ktorý sa im pokúša vysvetliť zmysel Vianoc .. a všetko je inak.

Pomáda - 82% CSFD

Po prázdninách sa študenti strednej školy vracia späť do školy a Danny, študent posledného ročníka sa chváli kamarátom, akú v lete zažil lásku. V tom sa medzi študentkami objaví nové dievča – Sandy. Mysleli si, že už sa nikdy neuvidia, ale všetko je inak. Vyjde im to alebo sa bude Danny za ich lásku hanbiť?

Vlk z Wall Street - 83% CSFD

Dokázal zarobiť milióny, pohyboval sa medzi nahými dievčatami, užíval si intímne chvíle zavalený peniazmi a pokiaľ mu došli, jeho sekterárka mu ich súkromným tryskáčom poslala. Ale čo keď mu to niekto závidí a chce sa mu za to pomstiť? Ďalší skvelý film ktorý jednoznačne patrí do kategórie najlepšie komédie.

Slavnosti sněženek - 86% CSFD

Dva poľovnícke spolky majú medzi sebou spor nad zastreleným kancom. Film je prepletený vtipnými a zároveň i smutnými situáciami.

Hotel Modrá hviezda - 84% CSFD

Film pre milovníkov starých snímok. Komédia z roku 1941 pojednáva o Zuzance o jej zrovna zdedenom hotela Modrá hviezda. Lenže oni sú dvaja, jeden luxusný a jeden úplne obyčajný.

Toy story : Príbeh hračiek - 85% CSFD

Hoci sa to nezdá, aj dospeláci sa budú smiať. Všetci si myslia, že hračiek nie sú živé. Ale akonáhle ľudská noha opustí byt, hračky ožijú a žijú si vlastným životom.

Sám doma - 86% CSFD

Obľúbená vianočná komédia, kedy rodina cestuje do Paríža, ale keď sú na letisku, uvedomí si, že doma niečo nechali – ich syna Kevina. On si musí poradiť s dvomi zlodejmi, ktorí chcú vykradnúť ich dom.

Zelená kniha - 87% CSFD

Don, kultivovaný a vychovaný génius a klavirista si najme Tonyho ako vodiča a bodyguarda. Obaja sú úplne iní a musia si k sebe nájsť cestu. Pozrite sa, ako sa im to podarí.

Shrek - 87% CSFD

Zelený zlobor, z ktorého majú všetci strach, sa spozná s trochu hlúpym, ale vtipným oslom, ktorý akonáhle ho stretne, už ho nechce opustiť. Spoločne zachraňujú princeznú Fionu od draka. Podarí sa to skôr jemu alebo princovi?

Forrest Gump - 94% CSFD

Forrest je zasotalý, ale veľmi dobrý chlapec, neskôr muž, ktorý sa zamiluje do Jenny a je známy tým, že vie veľmi dobre behať. Vždy mu hovorili: „keď sa dostaneš do problémov, utekaj“. No a tak uteká.

Četník ze Saint Tropez - 86% CSFD

Známy četník prichádza z neznámej dediny priamo na francúzsku Riviéru, aby tu všetko napravil a zjednal poriadok. Je pri tom naozaj vtipný, má totiž vo všetkom chaos.

Toto sú najlepšie komédie, pri ktorých nikdy neurobíte chybu, ak si ich pustíte. Tešte sa na vtipy, smiech a zábavu.

Mgr. Daniela Ivanová

Mgr. Daniela Ivanová

Som študentkou na vysokej škole a popri štúdiu rada skúšam a testujem nové, zdravé doplnky stravy, kozmetiku či iné vychytávky, ktoré mi spríjemnia život. Okrem toho rada cestujem a vždy ocením dobré jedlo, ktoré si tiež s radosťou sama pripravím a samozrejme sledujem i módne trendy.

Instagram

Leave a Reply

Oddýchnite si a zrelaxujte vďaka CBD

Chcete si pozrieť nejakú super komédiu, odreagovať sa a zrelaxovať? Skúste siahnúť po CBD oleji, ktorý je už legálne dostupný aj na Slovensku!