Najlepšie prírodné lieky na menopauzu 2021!

Tieto lieky na menopauzu odporúčame

Menopauza je nepríjemné obdobie spojené so životom ženy. Čaká nás väčšinou okolo 40 – 50 rokov, ale jej príchod pocítime už oveľa skôr. Takéto obdobie je dobré si uľahčiť ako to len ide, preto tiež existujú rôzne doplnky stravy a lieky, ktoré vám môžu obdobie menopauzy uľahčiť. Vybrali sme pre vás tie najlepšie produkty na menopauzu, ale aj na nepríjemnú menštruáciu a predmenštruačný syndróm.

Menopauza je v podstate koniec menštruačného cyklu ženy. S týmto koncom je spojených veľa zmien na tele a mysli ženy, ako už fyzických, tak aj psychických. Okrem iného to znamená aj koniec našich reprodukčných rokov, čiže – už nemôžeme mať bábätko.

LIEKY NA MENOPAUZU - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie prírodné lieky na menopauzu na základe testu

Pre koho sa hodí: pre ženy v menopauze, ale aj pri nepríjemných príznakoch menštruácie.

Hlavný účel: pomoc pri menopauze, predmenštruačným syndrómom a menštruácii. Zvyšuje životnú vitalitu a silu.

Pre koho sa hodí: hlavne pre ženy v menopauze, ale aj všeobecne pre všetky ženy.

Hlavný účel: pomoc pri menopauze a jej príznakoch, zlepšenie nálady, vitality, libida a energie.

Pre koho sa hodí: pre ženy v menopauze.

Hlavný účel: český doplnok, ktorý pomáha a zlepšuje priebeh menopauzy. Pomohol už tisícom žien.

Pre koho sa hodí: pre ženy v menopauze.

Hlavný účel: pomoc pri menopauze a problémoch s ňou spojených.

Pre koho sa hodí: pre ženy po 40tke.

Hlavný účel: podporuje chudnutie a zachovanie psychickej i fyzickej pohody žien po štyridsiatke.

V ženskom tele sa nachádza len obmedzený počet vajíčok uložených vo vaječníkoch a s týmto obmedzeným počtom sa žena už narodila. Vaječníky tiež vytvárajú hormón estrogén a proestrogen, ktorý riadi obdobie menštruácie a ovulácie. K menopauze dôjde vo chvíli, keď sa uvoľní posledné vajíčko a nasleduje posledná menštruácia.

Menopauza je bežnou súčasťou života a dochádza k nej väčšinou okolo 40 rokov. Niektoré ženy však môžu menopauzou prejsť skôr. Môže to byť z rôznych dôvodov, napríklad kvôli chirurgickým zákrokom, poškodením vaječníkov či chemoterapii. Ak sa niečo také stane, hovorí sa tomu predčasná menopauza.

Proerecta Women

Prírodné tabletky Proerecta Women sú rastilnné kapsule s pridanými minerálmi a vitamínmi, ktoré sú špecificky určené pre ženské potreby. Pomáhajú najmä pri nepríjemných príznakoch menštruácie, akými sú náladovosť, únava alebo vyčerpanie. 

Tak isto skvele pomôžu s predmenštruačným syndrómom – ktorý je špecifický tým, že ešte viac predlžuje a zosilňuje účinky spojené s menštruáciou. Proerecta Women je ale skvelým pomocníkom najmä pri menopauze – kde aktívne bojuje s jej negatívnymi príznakmi. 

V neposlednom rade zvyšuje libido u žien a hormonálnu rovnováhu, ktorá vie ženu obrať o silu, životnú vitalitu a tak povediac „chuť do života“. 

Zloženie je – maca peruánska, ženšen pravý, kotvičník zemný, drmek obyčajný, horčík, zinok, bioperine a vitamíny B2, B3, B6, B12 a D3. Príznaky menopauzy sú bežné, ale predsa každá žena ma právo na to, aby sa cítila dobre a príznaky čo najviac utlmila. 

Z nášho pohľadu určite ide o najlepšie prírodné tabletky na menopauzu a ich výberom určite nič nepokazíte, práve naopak – môžu veľmi dobre poslúžiť aj vám.

Výhody
Nevýhody

Feminus

Feminus je prírodný doplnok stravy pre ženy, hlavne pre uľahčenie a pomoc pri období menopauzy a ako taký je pre nich špeciálne vyvinutý. Jedná sa o úplne prírodný produkt, preto sa nemusíte báť žiadnej chémie. Bol vyvinutý pre to, aby ženám pomohol zvládnuť menopauzu ako psychicky, tak i fyzicky, ako napríklad zlepšiť náladu, vitalitu, energiu a alebo napríklad chuť k sexu. Obsahuje veľa vitamínov, takže celkovo pomáha aj so zdravím a imunitou.

Feminus bol vyvinutý hlavne pre pomoc ženám pri menopauze, perimenopauze, postmenopauze a problémoch s menopauzou spojených, ale vzhľadom k tomu, že je vyvinutý špeciálne pre ženy, môže ho užívať každá žena ľubovoľného veku, ak trpí problémami ako je strata energie, únava a podobne .

Zloženie Feminus – Žerucha peruánska (Maca peruánska), Indický ženšen, extrakt z kakaa (Theobroma Cacao), kotvičník zemný (Tribulus Terrestris), muira puama, vitamín C, angelika čínska, damiána pravá, zinok, vitamín E, vitamín B6, vitamín D3, vitamín B12.

Pozrite si aj kompletnú recenziu Feminus, ktorý sme mali možnost otestovať.

Výhody
Nevýhody

Menoxin

Menoxin je teda český doplnok stravy, pre zlepšenie priebehu menopauzy (zlepšuje prejavy tiež nastupujúcej menopauzy). Jeho zloženie je komplexné a obsahuje celkom 7 prírodné látok. Patrí medzi najsilnejšie prípravky na česko-slovenskom trhu a pomohol už tisícom žien.

❤️ 97% žien, ktoré vyskúšali užívať Menoxin minimálne po dobu 1 mesiaca zaznamenalo zlepšenie pri menopauze.

Zloženie Menoxinu – Ďatelina lúčna extrakt (izoflavóny 8%), Sója fazuľová extrakt (izoflavóny 40%), Ľan siaty extrakt (lignany 20%), Šalvia lekárska extrakt 10: 1 (zodpovedá 300 mg šalvie), Včelia materská kašička, Ploštičník lekársky extrakt 10: 1, kyselina pantoténová

Výhody
Nevýhody

GS Merilin Harmony

Jedná sa o nehormonálny a prírodný doplnok stravy pre pomoc pri menopauze. Pomáha zlepšiť psychickú i fyzickú pohodu v období menopauzy a jej príznakov, okrem iného je obohatený o vápnik, teda pomáha aj našim kostiam. 

GS Merilin Harmony je vhodný pre ženy v menopauze, alebo v období perimenopauzy a príznakov menopauzy.

Ide o prípravok s presným dávkovaním výživných látok potrebných na jeden deň. Cena celého balenia s 90 kapsulami je naozaj výhodná

Prírodný liek na menopauzu bol vyvinutý pre zrelé ženy, ktoré majú problémy v období menopauzy a chcú si zachovať psychickú a fyzickú pohodu

Obsahuje účinnú a bezpečnú dávku extraktu ľubovníka bodkovaného, ktorého veľkou výhodou je, že je nenávykový a neovplyvňuje bdelosť počas dňa. Taktiež obsahuje vitamín D, ktorý prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi a k normálnej funkcii imunitného systému.

Výhody
Nevýhody

Bellasin

Bellasin je prírodný doplnok stravy pre ženy. Prispieva k zachovaniu fyzickej i psychickej pohody a podporuje zachovanie pocitov energie a vitality. Bellasin vďaka obsahu prírodných antioxidantov napomáha ochrane buniek pred poškodením voľnými radikálmi.

Bellasin je určený pre ženy po štyridsiatke, ktoré trápia menopauzné príznaky a menopauza všeobecne.

Prírodné tabletky majú jednu hlavnú úlohu a to zrýchliť metabolizmus a tým pádom zlepšiť spaľovanie tukov. Hladina hormónov sa navyše vráti do normálu a potom sa budete cítiť psychicky vyrovnaná. Už zo samotného zloženia kapsúl je zrejmé, že sa prejavy ženskej menopauzy naozaj zmiernia, možno dokonca vymiznú. 

Zloženie Bellasinu – Fosforečnan vápenatý, zelený čaj extrakt, L-karnitín tartrát, guarana extrakt, zázvor extrakt, olivové listy extrakt, Rhodiola rosea extrakt, ďatelina červený extrakt, sója extrakt, ľan siaty extrakt, cholekalciferol, želatínová kapsula (želatína, farbivo oxid titaničitý).

Výhody
Nevýhody

Aké sú príznaky menopauzy

Prvé príznaky menopauzy

Mnoho žien pred menopauzou trápia rôzne fyzické ťažkosti ako návaly tepla, náhle pocity tepla ktoré sa šíria po hornej časti tela, červenanie kože a nadmerné potenie. Ďalšími prvotnými prejavmi môže byť nepravidelná menštruácia, vaginálnu suchosť, boľavé prsia, častá potreba chodiť na záchod, problémy so spánkom, emocionálna nepokoj a náladovosť, suchá koža, oči či ústa a veľa ďalších.

Neskoršie príznaky menopauzy

Medzi neskoršie príznaky môže patriť nadmerná únava, depresívne stavy, náladovosť, bolesti hlavy, kĺbov, či svalov, strata libida, strata vlasov a ďalšie.

Priebeh menopauzy

Prirodzená menopauza nie je spôsobená žiadnymi lekárskymi zákrokmi. Je to pomalý proces a má tri fázy: perimenopauza, menopauza a postmenopauza

Čo je perimenopauza

Perimenopauza čiže prechod k menopauze začína niekoľko rokov pred menopauzou. Je to doba, kedy vaječníky postupne produkujú menej a menej estrogénu. Zvyčajne začína okolo 40. rokoch ženy, ale môže začať už v 30. rokoch či dokonca skôr. Perimenopauza trvá až do začiatku menopauzy – bodu, v ktorom vaječníky prestanú uvoľňovať vajíčka. V posledných 1 až 2 rokoch primenopauzy klesá hladina estrogénu rýchlejšie a veľa žien pociťuje prvé príznaky menopauzy.

Ako dlho trvá perimenopauza?

Priemerná dĺžka je 4 roky, u niektorých žien ale môže trvať len niekoľko mesiacov alebo pokojne 10 rokov. Perimenopauza končí, keď je už 12 mesiacov bez menštruácie. 

Aké sú príznaky perimenopauzy?

Ženy v perimenopauze často mávajú nasledovné príznaky: návaly tepla, citlivosť prsníkov, zhoršená menštruácie, únava, vaginálnu suchosť, nepríjemnosť pri sexe, úniky moču pri kašli či kýchaní, častejšia potreba čúrať, zmeny nálad, problémy so spánkom a ďalšie.

Ako je perimenopauza diagnostikovaná?

Lekár môže často diagnostikovať perimenopauzu na základe vašich príznakov. Krvné testy na kontrolu hladiny hormónov môžu tiež pomôcť, avšak vaše hladiny hormónov sa v perimenopauze menia.

Menopauza

Menopauza je koniec menštruačného cyklu a plodnosti ženy. Vaječníky prestanú uvoľňovať vajíčka a produkovať väčšinu svojho estrogénu. Stáva sa tak, keď vaše vaječníky nevytvárajú estrogén a progesterón, dva hormóny potrebné pre plodnosť.

Ďalej sa vaša menštruácia neobjavila už jeden rok. Začína okolo 51 roku veku, keď k tomu dochádza prirodzene. Môže k tomu ale dôjsť skôr, dokonca okolo 40 rokov. Tomu sa hovorí predčasná menopauza. Vek, v ktorom váš začne, je väčšinou určený vašimi gény.

Aké sú príznaky?

Keď začína prirodzene, prvým znakom môže byť nepravidelný menštruačný cyklus. Akonáhle sa objaví nepravidelnosť, menštruácia zvyčajne končí za 4 roky. Môžete si tiež všimnúť tieto príznaky: Zmeny nálady, zníženie chute na sex, potenie, bolesti hlavy, bolesti pri sexe, problémové spanie a ďalšie. Príznaky bývajú nepríjemné a môžu ovplyvniť kvalitu vášho života, preto je vhodné si dopriať dostatočný odpočinok, žiť zdravo a starať sa o seba.

Postmenopauza

Jedná sa obdobie rokov po menopauze. Menopauzálne príznaky sa zvyčajne zmiernia. S pribúdajúcim vekom sa však zvyšujú zdravotné riziká spojené so stratou estrogénu.

Komplikácie po menopauze

Strata estrogénu spojená s menopauzou súvisí s radom zdravotných problémov, ktoré sa s pribúdajúcim vekom u žien stávajú častejšími. Po menopauze je u žien väčšia pravdepodobnosť problémov ako strata kostnej hmoty, srdcové choroby, zhoršenej funkcie močového mechúra a čriev, vyššie riziko Alzheimerovej choroby, viac vrások, zhoršenie sily, slabšie videnie, sexuálne zmeny, problémy s dosiahnutím orgazmu a ďalšie.

Predčasná menopauza

Vaše gény, niektoré poruchy imunitného systému alebo napríklad lekárske postupy môžu spôsobiť predčasnú menopauzu. Medzi ďalšie príčiny patria:

Predčasné zlyhanie vaječníkov – môže sa stať, že sa vaša hladina estrogénu z neznámych dôvodov zmení. Tento stav však nemusí byť trvalý.

Indukovaná menopauza – k tomuto dochádza, keď vám lekár vyberie vaječníky zo zdravotných dôvodov, ako je rakovina maternice alebo endometrióza. Môže sa tak tiež stať, keď sú vaječníky poškodené z dôvodu chemoterapie.

Najčastejšie kladené otázky

Áno. Aj napriek poklesu plodnosti počas perimenopauzy môžete stále otehotnieť. Ak teda nechcete otehotnieť, mala by ste používať určitú formu antikoncepcie, až do začiatku menopauzy. U niektorých žien môže byť otehotnenie ťažké, keď dosiahnu vek 30 až 40 rokov kvôli poklesu plodnosti. Ak je otehotnenie cieľom, existujú liečby, ktoré vám s otehotnením môžu pomôcť.

Menopauza je prirodzený proces, takže sa samozrejme vyliečiť nedá. Dá sa však zmierniť a hladina estrogénu sa dá v rámci možností zlepšiť.

Tipy pre uľahčenie

Rôzne zmeny v živote pomáhajú mnohým ženám vyrovnať sa s príznakmi menopauzy. Môžete skúsiť napríklad nasledujúce:

  • Pravidelne cvičte, aby ste lepšie spali a predchádzali chorobám, ako sú srdcové choroby, cukrovka a osteoporóza.
  • Posilňujte svaly panvového dna, aby ste zabránili úniku močového mechúra.
  • Zostaňte sociálne a mentálne aktívny, aby ste predišli problémom s pamäťou.
  • Nefajčite. Tabak môže spôsobiť predčasnú menopauzu a zvýšiť návaly a horúčavy.
  • Obmedzte množstvo alkoholu, ktoré vypijete, aby ste znížili riziko vzniku rakoviny prsníka a zlepšili kvalitu spánku.
  • Jedzte zdravo a udržujte si zdravú váhu.
  • Skúste aktivity ako je jóga, hlboké dýchanie alebo masáže a celkovo odpočívajte.
  • Pokiaľ máte návaly horúčavy, pite studenú vodu. Pre vaginálnu suchosť používajte vaginálny zvlhčovač alebo lubrikant.