Najlepšie zoznamky 2022! Na čo si dať pozor? [recenzie]

Tieto najlepšie zoznamky odporúčame:

Zoznamky sa stali efektívnym nástrojom na vážne zoznámenie alebo nezáväzné flirtovanie. Ak hľadáte vysnívaného partnera na celý život alebo vzrušenie a odreagovanie, odporúčame náš výber. V rámci veľkého testu sme vybrali iba zoznamky, ktoré fungujú! Všetky zoznamky sme zrecenzovali a porovnali. Stačí si už len vybrať a nájsť svoju lásku! 

V dnešnej dobe je zoznamka najpraktickejší a najlepší spôsob, ako si nájsť vhodný alebo aspoň zaujímavý náprotivok. Niekto sa pre tento spôsob výberu partnera rozhodne len z toho dôvodu, že jednoducho nemá šancu sa s niekým v bežnom živote zoznámiť.

Dôvodov môže byť mnoho, napríklad nestále zamestnanie, keď je človek stále na cestách, alebo naopak izolované druhy práce, pri ktorých je dotyčný na pracovisku takmer bez kontaktu s ľuďmi.

Pokiaľ ide o zoznamky ako také, môžeme hľadať vážny vzťah, flirt, priateľstvo, prípadne len niekoho s kým budeme napríklad jazdiť na výlety. Existuje mnoho služieb tohto typu a tie sa snažia predháňať v ponuke.

Dôležité je, aby sa človek zameral iba na korektné a slušné zoznamky online. Sú totiž mnohé portály patriace k podvodným, pretože ich spôsoby fungovania nie sú veľmi vhodné a mnohokrát úplne odporujú dobrým mravom. 

NAJLEPŠIE ZOZNAMKY RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie zoznamky na Slovensku

✔️ pre vážne zoznámenie (serióznosť)
✔️ manuálne schvaľovanie profilu
✔️ garancia sprostredkovania
✔️ vyvážený pomer mužov a žien

✔️ pre vážne zoznámenie
✔️ manuálne schvaľovanie profilu
✔️ lacnejší variant
✔️ vyvážený pomer mužov a žien

✔️rýchla registrácia
✔️vedecký zoznamovací dotazník
✔️ženy majú plné členstvo zadarmo
✔️veľa aktívnych užívateľov

✔️100% anonymný
✔️základná registrácia je zadarmo
✔️ženy majú plné členstvo zadarmo
✔️overené profily

✔️ špecifická zoznamka
✔️ flirt aj vzťah
✔️ možnosť zasielania darčekov
✔️ verzia aj zadarmo 

✔️pre vážne zoznámenie
✔️vstupný test ZADARMO
✔️veľké množstvo aktívnych členov

✔️ pre vážne zoznámenie (serióznosť)
✔️ manuálne schvaľovanie profilu
✔️ garancia sprostredkovania
✔️ vyvážený pomer mužov a žien

✔️neplatíte mesačné poplatky
✔️nepožadujú vaše osobné údaje
✔️hľadáte podľa vašich preferencií
✔️len jednorazový poplatok 

Zoznamka Partner na úrovni - Kvalitná zoznamka pre náročných

Partner na úrovni by sa dal charakterizovať ako miesto s vysokou šancou stretnúť človeka pre vzťah. Jeho užívateľmi sú väčšinou normálni ľudia, ktorí sa zaregistrovali za účelom nájdenia životného partnera – dokonca ide zväčša o ľudí s ukončenou vysokou školou. Služba je zameraná na užívateľov vo veku 30 a viac rokov, ktorí sú pripravení vám pomôcť nájsť partnera.

Registrácia a základné členstvo sú zadarmo, ale je to len demoverzia, ktorú nemôžete poriadne použiť. Slúži iba na zoznámenie s prostredím stránok a pokiaľ sa chcete začať zoznamovať a stretávať, musíte si zakúpiť VIP členstvo. Jeho cena závisí od dĺžky predplatného. Mesiac vás vyjde na 39,95 eur, za trojmesačný účet zaplatíte 27,95 eur mesačne a v prípade polročného členstva cena klesne na 19,95 eur mesačne. Majte však na pamäti, že na rozdiel od iných webových služieb sú zvýhodnené ponuky členstva vyplácané jednou platbou na celé obdobie – napr. 119,70 € za pol roka – takže počas tohto obdobia nemôžete svoje členstvo zrušiť. Spoplatnenie služby je ale z určitého pohľadu aj výhoda – človek, ktorému píšete, vie, že to myslíte vážne a nie ste falošný profil ani internetový „obťažovač“.

Zoznamka partner na úrovni má veľmi prepracovaný systém hľadania toho správneho partnera. Urobíte si osobnostný test, ktorý vychádza z modelu veľkej päťky a mapuje vaše povahové vlastnosti. Na základe vytvorených osobnostných profilov vám systém nájde ideálnych ľudí priamo pre vás. Zohľadňuje nielen osobnostnú zhodu, ale aj sociodemografické faktory a vaše preferencie.

Výhody
Nevýhody

Zoznamka Elite Date – S preverenými záujemcami o vážny vzťah

Prémiová zoznamka Elite Date presvedčí snáď aj najzatrpknutejších singles, že nájsť si k sebe vhodného partnera pre vážny vzťah nie je nemožné. Túto on-line zoznamku s českým prevádzkovateľom hodnotíme ako serióznu a dôveryhodnú. Je vhodná pre ženy aj mužov a tiež seniorov alebo osoby hľadajúce vzťah s rovnakým pohlavím.

Výhody
Nevýhody

Spoznajmesa.sk - Skvelá voľba pre všetkých

Skvelú alternatívu pre zoznámenie je online zoznamka Spoznajemsa.sk. Po registrácii nie je nutné platené členstvo. Môžete so všetkými komunikovať a začať virtuálne randiť. Odoslať však môžete maximálne 5 správ denne, obmedzený je aj počet doručených správ. Nemôžete ani zadať svoje telefónne číslo alebo rozšíriť okruh vyhľadávania. Pre maximálne využitie zoznamky teda siahnite po platenom členstve. Zvoliť môžete mesačné, trojmesačné, polročné alebo ročné predplatné.

Výhody
Nevýhody

Flirtkontakt.sk - Určené pre flirt a erotické schôdzky

Ďalšou zaujímavou a špecifickou zoznamkou je FlirtKontakt.sk. Ako názov (aj vzhľad stránok) napovedá, je táto zoznamka otvorene zameraná na hľadanie erotického vzťahu (či už priamo alebo len online) – a to aj vzťahu tajného čiže mileneckého. Táto erotická zoznamka je u nás pomerne obľúbená, možno práve preto, že ide bez okolkov rovno k veci. FlirtKontakt.sk môžete využívať zadarmo, možnosti sú však obmedzené. Náročnejší záujemcovia zrejme siahnu po platenom členstve.

Zoznamka o sebe tvrdí. že ide o najlepšiu eroticku sex zoznamku. Po návšteve online zoznamky získate rýchlu predstavu, či vám toto prostredie má čo ponúknuť. Možno vás zaujme rubrika Erotický magazín s pikantným čítaním na rôzne témy. Než si prezriete predmety svojho záujmu, venujte pozornosť prevádzkovateľovi – českej spoločnosti Internet portal sro, všeobecným obchodným podmienkam, zabezpečeniu vašich údajov a spôsobu odstúpenia od zmluvy (písomné oznámenie, text,…). Je dobré vedieť, že v niektorých prípadoch sa služby automaticky obnovujú aj po bezplatnom skúšobnom členstve.

Výhody
Nevýhody

Rich Meet Beautiful - Najlepšie Sugar dating

Online zoznamka Rich Meet Beautiful sa úplne líši od tých bežných. Jedná sa o tzv. „ Sugar dating “, čo je zjednodušene povedané vzťah medzi staršou osobou – SugarDaddy alebo Sugarmama a mladším partnerom – SugarBabe alebo Toyboy. Princíp tkvie v tom, že jedna strana je finančne zaistená a chce tú druhú finančne podporovať peniazmi, darčekmi a luxusom. Ak ste teda finančne zaistený muž či žena, táto zoznamka pre náročných je priamo pre vás.

Výhody
Nevýhody

Zoznamka BE 2 - Skvelá alternatíva pre vážny vzťah

Ako skvelú online zoznamku pre vyhľadanie vážneho vzťahu sme vybrali be2. Táto zoznamka má 766 tisíc registrovaných členov a väčší počet žien ako mužov. Anonymná a bezpečná registrácia je úplne zadarmo, za maximálne využívanie služby si však musíte zaplatiť členstvo.

Výhody
Nevýhody

Zoznamka eDarling - Jedna z najlepších zoznamiek pre vážny vzťah

Pokiaľ to myslíte so zoznámením online vážne, zoznamka eDarling bude pre vás jednou z tých najlepších. Víťazom rôznych testov sa napokon nestala len tak. Najväčšie pozitívum predstavuje test osobnosti. V rámci starostlivo vyplneného dotazníka sa vytvorí váš profil, ktorý vás čo najlepšie charakterizuje.

Výhody
Nevýhody

Zoznamka Yellobar

Nech už názov zoznamky vyzerá akokoľvek zvláštne, jedná sa o českú zoznamku. Výhodou zoznamky Yellobar je fakt, že sa neplatia žiadne mesačné poplatky za služby ako je to pri konkurenčných zoznamovacích portáloch. Stačí zaplatiť jednorazové členstvo, čo je necelých 10€ a môžete sa vrhnúť na hľadanie kompatibilných náprotivkov pre vás. Pri registrácii nie je nutné vypĺňať žiadne osobné informácie, čo môže byť pre niekoho veľkou výhodou, stačí vyplniť váš zoznamovací profil, nahrať fotografiu a zoznamujete sa.

V zoznamke Yellobar nevypĺňate žiadny zložitý dotazník, iba váš zoznamovací profil. Odporúčame si nahrať do profilu a galérie kvalitné fotografie, pretože práve tie môžu ostatných užívateľov zaujať. Snažte sa o sebe uviesť čo najviac informácií, vďaka nim máte vyššiu šancu sa zoznámiť.

Zoznamka ponúka zaujímavé prostredie a veľké množstvo, možno sa vám podarí nájsť svoje šťastie práve tu.

Výhody
Nevýhody

Ako vybrať online zoznamku

Ešte pred tým, než si nejakú zoznamku vyberiete, by ste mali poznať určité informácie a pravidlá, podľa ktorých sa riadiť. Niektoré zoznamky sú úplne zadarmo, iné sú platené. Niekde sa ľudia registrujú pre nezáväzný flirt, na inej online zoznamke zase hľadajú lásku svojho života. Teraz si vysvetlíme najzásadnejšie informácie, podľa ktorých by ste sa mali orientovať.

chlap so ženou na spoločnom rande

Zoznamka zadarmo

Najväčšou výhodou týchto zoznamiek je samozrejme nulová cena. Pri registrácii nie je nutné nič platiť, to isté platí pri jej používaní. Úplne zadarmo máte k dispozícii maximum funkcií. Najväčšou výhodou bezplatných zoznamiek je nepochybne množstvo užívateľov. Na týchto zoznamkách sa pohybuje najväčší počet ľudí, čím sa zároveň zvyšuje aj vaša šanca si niekoho nájsť.

Medzi najväčšie nevýhody ale patrí množstvo falošných profilov. Keďže je registrácia zadarmo, rôznym podvodníkom alebo vtipkárom nič nebráni sa registrovať a skúšať to na všetky strany. Nič im nehrozí a môžu iba získať – a vám ublížiť. Na bezplatných zoznamkách (nielen na nich) by ste sa teda mali správať veľmi obozretne. Nikdy neviete, kto na druhej strane sedí a čo zamýšľa.

Platené zoznamky

Vlastne existujú dva typy online zoznamiek: u niektorých stačí zaplatiť čiastku pri registrácii a potom je ich používanie zadarmo, u iných je nutné platiť počas používania. Niektoré zoznamky poskytujú prémiové členstvo, ktoré vám ponúkne viac možností a funkcií. Ak to myslíte so zoznamovaním vážne, platené zoznamky sú najlepšie. Ak prihliadneme na pomer cena a prípadné benefity, nie je čo riešiť.

Medzi ich nespornú výhodu – oproti neplateným – je menšie množstvo podvodníkov. Rôzni vtipkári budú svoje šťastie radšej skúšať na free zoznamkách, kde nie je nutné poskytovať pravdivé osobné údaje a čísla platobnej karty. Zároveň máte aj „istotu“, že to daný náprotivok myslí so zoznámením naozaj vážne. Vynaložený čas pri registrácii, vyplnení formulárov a investované peniaze skrátka o niečom vypovedajú.

Určite si dávajte pozor na automatické predlžovanie členstva. Niektoré zoznamky síce ponúkajú prvý týždeň alebo mesiac zadarmo, ďalšie obdobie už ale musíte platiť. Bez toho, aby ste platbu manuálne schválili, bude vám automaticky strhnutá z účtu (podľa obchodných podmienok, s ktorými ste sa (ne)zoznámili). Zabudnite tiež na to, že po zmazaní vášho profilu zaniká aj povinnosť platenia. Vždy je nutné dodržať odsúhlasené záväzky, na ktoré ste pri registrácii pristúpili.

Vo väčšine prípadov je členstvo nutné zrušiť zaslaním listu na určitú adresu, prípadne poslať fax. S tým môže súvisieť veľa problémov, ako je časová náročnosť vypovedania zmluvy. Pred zaplatením členstva si preto dôkladne naštudujte obchodné podmienky. Niekedy však stačí napísať správu administrátorom, ktorí vaše členstvo zrušia online.

Výber najlepšej zoznamky nie je ľahký

Nie je jednoduché vybrať hneď ten najvhodnejší zoznamovací portál. Každá internetová zoznamka funguje individuálne a zameriava svoje služby na špecifickú klientelu, ako je napríklad zoznamka pre mladých či športová zoznamka.

Jednotlivé služby môžu byť ponúkané za odlišný poplatok, ale výnimkou nie je ani zoznamka zadarmo. Pri výbere tak musíme zohľadniť niekoľko aspektov a zvážiť výhody aj nevýhody. Na čo sa pri výbere zamerať?

Typ vzťahu

Čo od zoznamky čakáme? To znamená, či sa chceme len kamarátiť, nezáväzne si zaflirtovať alebo hľadáme životného partnera na založenie rodiny. Na základe toho je nutné vybrať zoznamku konkrétneho zamerania.

Poplatky za služby

Hneď na začiatku si treba rozmyslieť, koľko sme ochotní do svojej zoznamovacej misie investovať. Napriek tomu, že sa dá dohľadať nejedna internetová zoznamka zadarmo, u tých ostatných musíme počítať s poplatkami.

Aké je zameranie zoznamky

Je nutné si uvedomiť, že na základe typu vzťahy, ktorý hľadáme, je nutné zvoliť vhodné zameranie pre špecifickú skupinu, napríklad to môže byť zoznamka pre náročných.

Bezpečnosť na prvom mieste

Rovnako ako aj na iných portáloch, je tiež na zoznamkách dodržiavať všetky zásady bezpečného správania na internete. To znamená oznamovať len také informácie, ktoré nemôžu byť zneužité.

Aktivita na zoznamovacom portáli

Na začiatku je lepšie skontrolovať, či má vôbec vami zvolená internetová zoznamka nejakú návštevnosť. Zistiť, koľko je tu užívateľov a aká je vlastne šanca sa s niekým zoznámiť. Pri zoznamkách zadarmo totiž býva bežné, že je mnoho užívateľov úplne bez aktivity.

Skúsenosti používateľov

Skúsenosti používateľov nie je na škodu, prečítať si na internete rôzne recenzie či poznatky od iných používateľov, ktorí už takú zoznamku navštevujú alebo s ňou niekedy mali nejakú skúsenosť.

Treba však mať na pamäti, že mnohokrát sa nájdu ľudia rozprávajúci svoj príbeh, ktorý sa absolútne nezakladá na pravde. Môžete naraziť na mnoho „životných“ príbehov, ktoré boli spísané len ako fikcia a sú určené čisto na komerčné účely.

Koho vlastne hľadáte cez zoznamku?

Zoznamky často cielia na špecifický druh vzťahu. Naraziť môžete na nezáväzný flirt, vážny vzťah, suger dating, iba na konverzáciu, výmenu fotiek a tak ďalej.

písanie na sociálnej sieti

Pozornosť venujte rôznym filtrom, ktoré vám pomôžu nájsť si presne to, čo a koho hľadáte. Tým máme na mysli vekové rozmedzie človeka, orientáciuvzdelaniestav (slobodný, rozvedený atď.) Čím starostlivejšie sa budete daným filtrom venovať, tým je šanca na úspech väčšia. Napríklad nezačnete komunikovať s niekým, kto je o 20 rokov starší ako vy.

Skvelým filtrom je aj geologická poloha daného človeka. Zrejme nemá zmysel si niečo začínať s niekým, kto býva na druhom konci republiky. Niektoré online zoznamky ponúkajú výber krajov, miest alebo okruhu – napríklad vám vyhľadá človeka do 50 kilometrov vo vašom okolí.

Hoci stále viac online zoznamiek ponúka vyplnenie formulárov, ani tu nie je ich správnosť a objektívnosť zaručená. Človeka s nekalými úmyslami takýto formulár neodhalí, preto zostaňte ostražití minimálne do doby, než oslovený náprotivok skutočne nespoznáte. Aj keď je pravdou, že človeka nespoznáte ani napríklad po 12 rokoch spoločného spolužitia…

Ako zvýšiť šance na úspech

V prvom rade si dobre premyslite, aký chcete vzťah a koho vlastne hľadáte. Je skrátka nezmyselné, aby ste sa registrovali na zoznamku zaoberajúcu sa flirtom za predpokladu, kedy hľadáte vážny vzťah. Akurát budete strácať svoj čas aj toho druhého.

Rada č. 1: V prvom rade pamätajte na vašu bezpečnosť. Majte neustále na pamäti, že neviete, s kým komunikujete. Áno, môže to byť váš budúci celoživotný partner, ale môže to byť aj podvodník, ktorý s vami nemá dobré úmysly. Nikdy preto neposielajte niekomu druhému (min. v prvých fázach) vaše intímne fotografie, neoznamujte svoju adresu, osobné údaje a už vôbec nikomu cudziemu neposielajte/nepožičiavajte peniaze.

Spolu s bezpečnosťou na diaľku pamätajte aj na bezpečnosť fyzickú. Prvé stretnutia si naplánujte na verejnom mieste, kde je veľa ľudí a nehrozí vám žiadne nebezpečenstvo. Ideálna je napríklad kaviareň v nákupnom centre, plné námestie, kino a ďalšie obdobné lokality. Rozhodne sa s nikým nestretávajte na opustenom mieste alebo u niekoho doma.

Rada č. 2: Ak si už začnete s niekým písať, snažte sa byť aktívny. Energické odpisovanie celý „oťukávací proces“ urýchli. Čoskoro tak zistíte, či šance na reálny vzťah alebo kontakt existujú, či si máte s druhým človekom čo povedať a tak ďalej.

Rozhodne sa nebojte na „čokoľvek“ spýtať. Samozrejme intímne otázky by mali zostať v samom prvopočiatku stranou, na zvyšok vecí sa ale snažte pýtať priamo. Môže to byť nepríjemné, aktívnym prístupom a zvedavosťou ale môžete len získať. Nie je skrátka ideálne, keď na desiatej schôdzke zistíte, že je váš náprotivok ženatý, má exekúcie, deti a tak ďalej. Logicky záleží, čo vám vadí a čo nie. Ak existujú veci, s ktorými sa nikdy nestotožníte, snažte sa ich zistiť čo možno najskôr. Ak budete svoje zásadné otázky odkladať, svojou hanbou zbytočne strácate čas.

Rada č. 3: Okrem aktívneho prístupu sa oplatí riadne vyplnenie profilu. Informácie by samozrejme mali byť pravdivé. Je skrátka nelogické robiť zo seba niečo, čo nie ste. Skôr alebo neskôr vyjde pravda najavo. Nezabudnite na svoje záľuby, povahové rysy, čo sa vám páči, čo nemáte radi a na ďalšie informácie.

Pozor si dávajte aj na profilové fotografie. Krajšia fotka znamená viac ponúk, avšak zásadnejšie úpravy neodporúčame. Fotka by mala byť aktuálna. Ak máte 30 a vážite 100 kilogramov, nedávajte na zoznamku fotografiu z doby, kedy ste mali ako násťroční vyšportovanú postavu. Skôr alebo neskôr budete sklamaní vy aj váš náprotivok.

Počet užívateľov na internetovej zoznamke

Niektoré zoznamky sú doslova „mŕtve,“ preto si vopred zistite koľko ľudí sa už registrovalo na web, ale hlavne koľko ich je v súčasnej chvíli online. Čím viac aktívnych profilov na zoznamke bude tým lepšie pre vás. 

Aké sú hlavné zásady pre online zoznámenie?

chlapec a dievča na moste

1) Profil je základným kameňom

Keď si zakladáte profil, rozhodne si na ňom dajte záležať. Dôležité je, aby neobsahoval žiadny klamstvá, prípadne nezmysly. Záleží len na vás, koľko informácií na svojom profile vyplníte, ale je jasné, že čím viac sa o vás náprotivok dozvie, tým je väčšia šanca ho/ju zaujať.

Nemali by chýbať informácie typu koníčky, životný štýl či vlastnosti. Nezabudnite tiež na profilovú fotku. Dajte si na nej záležať, nech vyzeráte naozaj dobre. Najmä mužská populácia si s fotkou často hlavu vôbec neláme, prípadne fotí iné časti tela, než je tvár.

Pekná fotka je zárukou úspechu pri zoznámení, pretože pomôže zaujať. Hlavne si pamätajte, že je vždy lepšia prirodzene zvolená fotka, bez zbytočných filtrov či úprav vo Photoshope či iných grafických programoch.

2) Dbajte na obozretnosť a opatrnosť

Zoznámenie online je síce pekná vec, ale je nutné si uvedomiť, že proti vám sedí úplne cudzia osoba, o ktorej nič neviete. Nikdy nikomu neposielajte peniaze, údaje o vašej platobnej karte či akéhokoľvek heslo, aj keby vás presviedčal.

Opatrnosť je na mieste aj v prípade prvej schôdzky. Nemalo by to byť nikde v súkromí alebo napríklad večer v parku, prípadne kdekoľvek inde, kde nie ste na očiach, ale naopak na čo najviac možnom verejnom mieste. Ideálna je kaviareň, reštaurácia, kino alebo napríklad zoologická záhrada.

3) Majte pravidelne aktívny účet

Samozrejme, že máte svoju prácu, záujmy a povinnosti, takže nemôžete byť na svojom účte 24 hodín denne, ale je dobré, keď aj napriek tomu budete preukazovať svoju aktivitu každý deň. Stačí sa prihlásiť napríklad na 1 hodinu, prečítať si nové správy, odpovedzte na ne, prejdite si profily podľa zadaných parametrov atď.

4) Naučte sa trpezlivosti

To je asi zásadný parameter, na ktorý sa často zabúda. Veľa ľudí si totiž myslí, že si založí jeden deň profil na zoznamovacom portáli a hneď na druhý deň bude mať ten najvhodnejší náprotivok. Nevešajte hlavu, keď vám hneď nikto neodpíše.

Mnohí to vzdajú hneď na začiatku, pretože sa stáva, že napríklad za celý mesiac nejdete na žiadnu schôdzku. To je bežné, veď užívateľov je veľa a kým sa k vám niekto vhodný prepracuje, môže to trvať. Keď budete aktívny a váš profil bude vypilovaný do posledného detailu, určite sa čoskoro niekto nájde, však nie je kam sa ponáhľať.

Ďalšie alternatívy zoznámenia

Zoznámenie na spoločenskej akcii

Oslava narodenín, firemný večierok alebo dokonca svadba je skvelá príležitosť ako uloviť tú pravú lásku. Uvoľnené prostredie, kde sa všetci skvele bavia vytvárajú ideálne podmienky na to, aby preskočila prvá iskra.

Zoznámenie pri voľnočasovej aktivite

Hráte s kamarátmi futbal, chodíte na šípky alebo na kurz sebaobrany? Skvelé aj tu je veľký priestor na to, aby ste niekoho očarili. Vďaka spoločným záujmom je komunikácia oveľa jednoduchšia a príjemnejšia.

Zoznámenie v bare

Veľké percento ľudí sa stále zoznamuje v baroch, nemusíte mať žiadny alkohol pod kožou, aby to bolo uskutočniteľné, ale jeden malý panák nikomu neuškodí. Pozvite ju/ho na pohár a objavte niekoho, kto za to stojí.

Náhodné zoznámanue

Idete do obchodu pre rožky a uvidíte krásnu slečnu, ktorá sa sa vám zapáčila? Dajte sa s ňou do reči, pokojne si povedzte aj o číslo. Pri najhoršom vás odmietne, nič horšieho sa stať nemôže. Žijeme len raz tak na čo stále čakať?

Najčastejšie otázky pri výbere

Zoznamku vyberajte v prvom rade podľa toho, aký typ vzťahu hľadáte. Niektoré zoznamky sa špecializujú na hľadanie vážnych vzťahov, iné sa netaja tým, že ide hlavne o flirt. Ďalej si rozmyslite, či chcete za používanie zoznamky, alebo jej prémiových funkcií platiť. Platené zoznamky sú obvykle dôveryhodnejšie, na neplatených narazíte na množstvo falošných alebo podvodných profilov. Vždy dbajte na bezpečnosť zoznamovania.

Online zoznamiek existuje viac typov. Niektoré sú úplne zadarmo, iné fungujú čiastočne zadarmo s platenými funkciami. Iné zoznamky sú úplne platené a bez zaplatenia vôbec nefungujú. Cena členstva sa pri jednotlivých zoznamkách líši.

Niektoré zoznamky sa na hľadanie vážnych vzťahov špecializujú. Niektoré sú univerzálne a iné sú vhodné skôr na hľadanie flirtu. Pokiaľ túžite po vážnom vzťahu, vyberte si teda skôr špecializované portály.