Najlepšie pákové kávovary 2021 - Recenzie + Návod ako si vybrať pákový kávovar

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Obľúbený model

4.5/5

Ľudová voľba

4/5

Káva v sebe spája výraznú chuť, vôňu a zážitok, ktorý pri nej prežíva každý správny „kávičkár“. Ak si však chceme pripraviť      kvalitnú šálku kávy, musíme mať dobrý kávovar, ktorý zvládne naše požiadavky. Kto sa nevie rozhodnúť pri jeho výbere určite mu pomôže tento článok.

Poďme sa spoločne pozrieť na jednotlivé parametre pákových kávovarov. Predstavíme si tie najlepšie pákové kávovary na trhu.

Porovnanie pákových kávovarov

DeLonghi EC 850 MDeLonghi EC 685MSencor SES 4050 SSDeLonghi EC 156 BSencor SES 4040 BK
tlak
15 barov
15 barov
20 barov
15 barov
20 barov
výkon
1450 W
1450 W
1450 W
1100 W
1450 W
váha
7 kg
4,2 kg
4,3 kg
3 kg
4,3 kg
cena
240 €
150 €
147 €
79 €
108 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/delonghiec850m" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/685M" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/4050ss" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/156B" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/4040bk" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes"]do eshopu[/su_button]

Recenzie najlepších pákových kávovarov

• príkon 1450 W • tlak 15 barov • predhrievací systém • objem nádoby na vodu 1 liter 

Tento poloautomatický pákový espresso kávovar je vhodný pre náročnejších užívateľov. S jeho pomocou si pripravíte tú najchutnejšiu kávu. Je vyrobený z nerezovej ocele a obsahuje ovládací panel s podsvietenými tlačidlami.

Taktiež si môžete vybrať medzi jednou alebo dvoma šálkami v rámci jedného použitia. Objem zásobníka na vodu je 1 liter a prístroj je vybavený predhrievacím systémom. Vďaka svojej odnímateľnej nádobe na mlieko, ktorú môžete umiestniť do chladničky si viete rýchlo pripraviť obľúbený nápoj. Je len na vás, či si vyberiete klasické espresso, capuccino alebo vaše milované latte macchiato.

Vybavený je systémom ohrevu Thermoblock a teplota je navyše elektronicky kontrolovaná. Materiál, ktorým je vybavený zaručuje ľahkú údržbu prístroja. Odkvapkávaciu tácku je možné odňať a jednoducho vyčistiť. Zásobník je vybavený vodným filtrom, ktorý zaručuje dlhšiu životnosť kávovaru DeLonghi EC 850.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 240 €

• príkon 1450 W • tlak 20 barov • predhrievací systém • objem nádoby na vodu 1,4 litra 

Kávovar Sencor SES 4040BK vás na prvý pohľad zaujme dizajnom. Je veľmi elegantný a určite sa hodí do každej kuchyne, či inej miestnosti. Nemusíte sa vôbec báť, že by ste ho nezladili s inými spotrebičmi. Pripraví vaše obľúbené espresso, capuccino, latte či macchiato. Jednoducho to na čo máte práve chuť!

Tento kávovár je unikátny svojim výhrevným systémom Thermoblock, ktorý zodpovedá za zahriatie vody na požadovanú teplotu. Taktiež sa na ňom nachádza špeciálna vyhrievaná doska, ktorá umožňuje nahriatie šálok. Skúsený „kávičkári“ už vedia, že je to potrebné preto aby káva nestratila svoju povestnú bohatú penu.

V kávovare sa samozrejme nachádza 1,4 l odnímateľný zásobník na vodu, zásobník na mlieko a tryska na napenenie mlieka. Je vybavený automatickým čistením a odvápňovaním. Úroveň napenenia si môžete nastaviť otočným voličom na zásobníku s mliekom, čo je veľkým plusom.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
3.7/5
orientačná cena : 137 €

• príkon 1450 W • tlak 20 barov • predhrievací systém • objem nádoby na vodu 1,4 litra 

Už na prvý pohľad vás zaujme kombinácia nehrdzavejúcej ocele a čiernej farby v ktorej je vyhotovený tento kávovar. Na výber máte program Espresso, Double Espresso, Capuccino, Latté alebo napenené mlieko. To všetko iba jediným dotykom. Taktiež máte k dispozícii systém predsparenia pre plnšiu chuť kávy. Bojler s ohrievacím systémom Thermoblock zabezpečí bezproblémové používanie a veľmi rýchle predhriatie.

Poteší aj funkcia pamäte veľkosti šálky kávy a elektronická riadiaca jednotka so senzorom pre presnejšiu teplotu nápoja. Kávovar je vybavený samočistiacou funkciou a odnímateľnou nádržkou na vodu. Taktiež obsahuje indikátor hladiny vody, indikátor požiadavky na odvápnenie a program pre odvápnenie. Údržba je teda úplne bezproblémová.

Na kávovare sa nachádza vyhrievaná doska na predhrievanie šálok, pre ešte lepší zážitok z kávy. Objem vody je 1,4 litra a objem zásobníka na mlieko je 400 ml. Príslušenstvo Sencor SES 4050 SS obsahuje držiak filtra, odmerku na kávu a 2 filtre (na 1 a na 2 šálky).

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.3/5
orientačná cena : 147 €

• príkon 1100 W • tlak 15 barov • nahrievač šálok • objem nádoby na vodu 1 liter

Tento kávovar je unikátny svojou tryskou na paru a každý kto obľubuje mliečne kávy si ho určite zamiluje. Tryska zabezpečí výborne našľahanie mlieka a vytvorí tak dokonalý mliečny nápoj. Je vhodný na mletú a porciovanú kávu a „DISCO CREMA“ je špeciálny disk, ktorý zaistí perfektné premiešanie kávy, čím ju zahustí a vznikne bohatá pena.

Ďalším špecifikom je ekologické používanie, pretože kávovar má automatické vypnutie, čím sa ušetrí množstvo energie. Teplotu vody a pary kontrolujú 2 oddelené termostaty. Je vhodný na mletú ako aj porciovanú kávu. Obsahuje aj integrovaný nahrievač šálok a vyberateľnú odkvapkávaciu mriežku.

Ku kávovaru si môžete zvlášť zakúpiť odvápňovací prostriedok a vodný filter, ktorý vám uľahčí používanie. Objem zásobníka na vodu je 1 liter a k dispozícii je v čiernej farbe. Dá sa povedať, že svojou váhou a veľkosťou je veľmi skladný. Určite vám teda nezaberie veľa miesta.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 79 €

• príkon 1450 W • tlak 15 barov • predhrievací systém • objem nádoby na vodu 1 liter

DeLonghi EC 685 M ponúka dômyselný systém na prípravu vášho obľúbeného nápoja v pohodlí domova. Zvolíte si preferovaný typ mletej kávy a uvaríte si espresso podľa vašich predstáv s vynikajúcou chuťou. Môžete si vybrať z čiernej, červenej, striebornej a bielej farby. Veľkosť vašej kávy si volíte vy sami a ak máte radi kávu s mliekom určite oceníte parnú trysku. Veľkou výhodou je, že si môžete spraviť aj čaj, keďže tryska poslúži na prevarenie čistej vody.

Odnímateľná plocha na odkvapkávanie vytvorí priestor aj pre 12 cm vysoké poháre. Balenie taktiež obsahuje trojicu sitiek na jednotlivé dávky kávy. Sú rozložiteľné, čiže sa veľmi ľahko čistia a udržiavajú v dobrom stave. Dokonalé premiešanie kávy zabezpečia špeciálne dvojité sitká.

Je vybavený funkciou „Flow-stop“, čo umožňuje nastaviť si veľkosť kávy a uložiť ju do pamäti kávovaru. Taktiež šetrí množstvo energie, pretože obsahuje automatické vypnutie. Objem nádobky na vodu je 1 liter a kávovar dokáže nahriať šálku. Technológia Thermoblok udržiava presnú teplotu vody, vďaka čomu pripravíte chutné espresso. Navyše dva samostatné termostaty kontrolujú teplotu vody a pary.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 150 €

Ako si vybrať najlepší kávovar?

Existujú 4 hlavné typy kávovarov, z ktorých každý je vhodný na rôzne potreby : 

•   Pákové kávovary : Ak chcete úplnú voľnosť pri tvorbe od espressa, ristretta až po cappuccino, najlepšou voľbou je manuálny kávovar, podobný takému, čo vidíte bežne v kaviarňach. Nevýhodou ale je, že si budete musieť pomlieť kávu, pridať ju do kávovaru ručne, poprípade si napariť mlieko a tento postup opakovať pri každej šialke kávy. Manuálny kávovar je určený pre ľudí, ktorí majú radi kávový rituál, ktorý budú opakovať par krát denne, neponáhľajú sa a sú ochotní si dokúpiť mlynček na pomletie kávy a iné baristické pomôcky.

•   Automatické kávovary : Ak sa Vám páči myšlienka používania kávových zŕn, tak automatický kávovar je tou správnou voľbou, pretože automaticky melie a nalieva kávu. Jednoducho nalejete do zariadenia vodu a kávové zrná a stlačením tlačidla si môžete spraviť kávu, bez toho aby ste pomedzi prípravou viacerých káv potrebovali niečo vyčistiť. Tento typ kávovaru je určený najmä pre ľudí, ktorý majú priestornejšiu kuchyňu, vyžadujú jednoduchú prípravu nápojov a v neposlednom rade sú ochotní zaplatiť vyššiu nákupnú sumu. 

•   Kapsulové kávovary : Hlavnou výhodou týchto kávovarov je jednoduchosť. Každá kapsula obsahuje dokonalé množstvo kávy a Vy si jednoducho môžete vybrať  kávu, podľa svojej chuti, následne ju vložiť do kávovaru a už len si ju vychutnať. Taktiež nezostane po príprave kávy žiadny neporiadok z mletia kávy. Kapsulový kávovar je určený pre ľudí, ktorí radi striedajú chute a typy káv a chcú využiť kávovar aj na prípravu napríklad kakaa, čokolády a nechcú do prístroja investovať veľa peňazí.

•   Prekvapkávacie kávovary : Ak chcete aby sa Váš hrnček naplnil obyčajnou a jednoduchou kávou, alebo ak chcete mať dostatok kávy pre niekoľko ľudí naraz, tak práve prekvapkávací kávovar je pre Vás tou skvelou voľbou. Tieto prístroje spravidla vyžadujú, aby ste použili mletú kávu (máloktoré majú integrovaný mlynček) a taktiež potrebujete pravidelne kupovať filtračné sáčky, kde nasypete pomletú kávu, nalejete vodu, zapnete a už len čakáte, kým bude Vaša káva hotová. Tento typ kávovaru je určený najmä do viac členných rodín, alebo na pracoviská.

Otázky, ktoré treba riešiť pri výbere pákového kávovaru

Ako dlho trvá kávovaru príprava kávy?

Príprava klasického espressa, by nemala trvať dlhšie ako 30 sekúnd.

Aké parametre nesmiete prehliadnuť pri výbere?

Najdôležitejšími parametrami sú tlak kávovaru a jeho príkon.

Od čoho závisí cena kávovaru?

Cena pákového kávovaru závisí najmä od jeho konštrukcie, výkonu a tlaku. Vplývajú na ňu samozrejme aj iné faktory ako dizajn, funkcie, poprípade novinka na trhu.

Akú údržbu si prístroj vyžaduje?

Ak nie ste veľmi poriadkumilovný typ, určite je pre Vás vhodnejšie vybrať si samočistiaci pákový kávovar. 

Koľko káv potrebujete pripraviť súčasne?

Keď pripravujete kávu iba sebe je v poriadku vybrať si aj jednoduchší prístroj. Ak ste však veľká rodina, bolo by to príliš zdĺhavé na prípravu. V takomto prípade je potrebný minimálne kávovar, ktorý pripraví dve kávy súčasne.

"Pri pití kávy sa nám uvoľňujú v organizme endorfíny, ktoré nám udávajú dobrú náladu, zvyšujú telesný výkon, zvyšujú koncentráciu, bdelosť, mierne sa zvyšuje metabolizmus,"

odborníčka na zdravú výživu Katarína Skybová

"Zistilo sa, že 300 miligramov kofeínu denne, neznáša ťažko takmer nikto, že je to proste ľahko stráviteľná záležitosť a to by mohli byť také štyri kávy denne, lebo tá jedna káva má okolo 75-80 miligramov,"

gastroenteológ Peter Minárik

Najlepšie pákové kávovary podľa heureky

Odporúčame Vám nakupovať len u overených predajcov

logo hej.sk
logo alza.sk
logo tpd.sk
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.