Najlepšie powerbanky 2021 - Test, Recenzie + Ako vybrať

Víťazi nášho testovania

Xiaomi Mi PowerBank 2C 20 000Mah

Zlatá stredná cesta

5/5

Cena/výkon

4.5/5

Ľudová voľba

4.5/5

Porovnanie najlepších powerbaniek za rok 2021

Xiaomi Mi PowerBank 2C
Samsung Power Bank
LAMAX quick charge
ADATA AP12500D DGT 5V CBK
Kapacita akumulátora
20 Ah
10 Ah
10 Ah
12,5 Ah
Počet USB vstupov
2
2
2
2
Hmotnosť
338 g
220 g
233 g
295 g
Rýchlosť nabíjania
2 A
2 A
3 A
2,1 A
Cena
22 €
24 €
22,90 €
23,90 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/xiaomipowerbank2c" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/samsungpowerbank" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/lamaxcharge" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/adataap12500d" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie powerbank

V modernej dobe si už nevieme predstaviť svet bez inteligentných telefónov, tabletov alebo notebookov. Najväčším problémom na cestách sa tak stáva moment, kedy sa batéria pomaly vybíja, bez toho aby bola po ruke zásuvka, ktorá by dodala toľko potrebnú energiu. Aj to je dôvod, prečo sa chytré hlavy rozhodli vyrobiť prístroje, vďaka ktorým je možné energiu bezpečne uložiť pre prípad potreby – powerbanky.

Práve týmto výrobkom sa bude venovať náš článok, v ktorom vám predstavíme tie najlepšie produkty, ktoré je momentálne možné zakúpiť. Vzhľadom k tomu, že je trh zaplavený najrôznejšími modelmi od najrôznejších výrobcov, poskytneme aj tradičnú várku tipov, ktoré by mali prispieť k správnemu výberu.

Kapacita akumulátora: 20 Ah | Typ batérie: Li-Ion | Rýchlosť nabíjania: 2 A | Indikácia stavu: LED diódy | Počet USB vstupov: 2 | Hmotnosť: 338 g | 

Hľadáte dokonalý pomer cena / výkon? Potrebujete dostatočnú kapacitu pre všetky svoje výlety a niekoľkohodinové cesty dopravnými prostriedkami? Xiaomi Mi PowerBank 2C 20000mAh vám presne toto ponúkne.

Podstatným pozitívom je okrem značnej kapacity hlavne výrazná napájacia rýchlosť dosahujúca hodnotu 2 A. Vďaka tomu nebudete musieť dlho čakať než váš tablet, fotoaparát alebo mobil dostanú potrebnú šťavu. Vďaka dvom USB vstupom navyše môžete odovzdávať energiu hneď dvojici aparátov naraz, čo oceníte najmä na ďalekých cestách s rôznymi zariadeniami. Kvalitná konštrukcia je navrhnutá s ohľadom na bezpečnosť a odolnosť proti nárazom. Vysoká kapacita a rýchlosť sa samozrejme musí niekde negatívne prejaviť. Preto sa pripravte na výrazné rozmery a hmotnosť powerbanky. Síce nejde o ktovieako hrozivé čísla, na túrach sa však počíta každý gram záťaže. Stav nabíjania aj kapacitu banky bohužiaľ zistíte výhradne z LED diód, pretože chýba akýkoľvek displej. Niektorých môže odradiť aj nie príliš lákavá biela farba. Spoločnosť Xiaomi však aj cez všetky výhrady vyrobila vynikajúce powerbanku. Vždy tak vyrazíte na cesty s dostatočnou zásobou toľko dôležitej energie.

 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 22 €

Kapacita akumulátora: 10 Ah | Typ batérie: Samsung | Rýchlosť nabíjania: 2 A | Indikácia stavu: LED diódy | Počet USB vstupov: 2 | Hmotnosť: 220 g | 

Praktická powerbanka s veľkou kapacitou batérie sa vždy hodí. Navyše, s rýchlosťou 10000 mAh, rýchlym nabíjaním, s veľkou kapacitou, je ideálna na nabíjanie elektronických zariadení v situáciách, keď nemôžete použiť normálnu nabíjačku.

Energetická banka sa vyznačuje mimoriadne rýchlou technológiou rýchleho nabíjania. Toto riešenie vám umožní nabíjať vaše zariadenia za zlomok času. Okrem toho, je vybavená dvoma nabíjacími výstupmi na nabíjanie viacerých zariadení súčasne. S touto praktickou powerbankou sa nemusíte starať o to, aby vaše vzácne elektronické zariadenia v kritických chvíľach mali málo šťavy.

 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 24 €

Kapacita akumulátora: 10 Ah | Typ batérie: Li-Polymer | Rýchlosť nabíjania: 3 A | Indikácia stavu: LED diódy | Počet USB vstupov: 2 | Hmotnosť: 233 g | 

Powerbanky sú jedným z tých technologických doplnkov, o ktorých viete, že ich potrebujete a že ich využijete.

Taká je aj kvalitná powerbanka Lamax, s ktorou nabijete aj dve zariadenia naraz. Jej reproduktor MusiCan1 vás vráti k životu. Samozrejme, rozumie si aj najnovšími kúskami, ktoré už prešli na USB-C port.V odolnom kovovom kryte sa ukrýva baterka s veľkou kapacitou a viacero funkcii. Navyše, vďaka podpore technológie Quick Charge 3.0. nabíja veľmi rýchlo. O aktuálnom stave batérie spoľahlivo informujú kontrolné LED diódy. Vďaka prítomnosti moderných riadiacich čipov nie je potrebné obávať sa ani prehriatia či prebitia powerbanky. Odolnosť aj v tých najdrsnejších podmienkach zabezpečuje kovové telo.

 
Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 22,90 €

Kapacita akumulátora: 12,5 Ah | Typ batérie: Li-Ion | Rýchlosť nabíjania: 2,1 A | Indikácia stavu: LED diódy | Počet USB vstupov: 2 | Hmotnosť: 295 g | 

Už ten najlacnejší model z nášho prehľadu ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK je ideálnym spoločníkom pre všetkých, ktorí si potrebujú občas na cestách dobiť svoj mobil alebo tablet.

Najväčšou výhodou produktu je predovšetkým jeho dostatočná kapacita, ktorá dostačuje na minimálne 3 plná nabitie elektroniky. Prenos energie z jedného spotrebiča na druhý je svižný vďaka rýchlosti 2,1 A. LED diódy signalizujúce stav powerbanky potom dodajú potrebné informácie o stave energií v zásobárni. Prítomnosť dvoch USB vstupov dovoľuje dodávať šťavu dvoma zariadeniam naraz. Nepoteší vyššia hmotnosť, vďaka ktorej nie je výrobok vhodný na dlhšie túry, pri ktorých môže každý gram hrať úlohu. Konštrukcia z lacnejšieho plastu neponúka príliš veľkú odolnosť proti nárazom. Celkovo sa tak jedná o skvelý výrobok pre nenáročných zákazníkov, ktorí chcú využiť služby zásobníka energie vo vlaku či pri dlhšej ceste autom. Využitie v náročnejších podmienkach je však limitované slabším konštrukčným spracovaním powerbanky.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 23,90 €

Ako správne vybrať powerbanku

Tými najdôležitejšími kritériami pre výber toho správneho zásobníka energie sú kapacita, rýchlosť nabíjania a veľkosť externej batérie. Značný význam majú tiež typ použitých akumulátorov, počet USB výstupov a príslušenstvo, ktoré ďalej zvyšujú komfort pri práci s powerbankou. Podstatná je v tomto prípade aj cena energetickej banky, rovnako ako spôsob jej vlastného dobíjania.

Kritéria výberu

Kapacita

Najvýznamnejším parametrom, ktorý ovplyvňuje, koľkokrát bude možné mobil či tablet nabiť, je kapacita powerbanky. Tá sa udáva v Ah a samozrejme všeobecne platí, že čím vyšší tento parameter je, tým lepšie.

Obozretnosť je však na mieste, pretože zatiaľ čo zásobníky energie pracujú v napätí 3,7 V, mobily sa dobíjajú pri 5 V. To znamená, že hoci môžu výrobcovia deklarovať kapacitu o veľkosti 6 Ah, nie je možné s touto cifrou počítať pri samotnom nabíjaní. Je teda najprv nutné si skutočnú kapacitu vypočítať podľa nasledujúceho vzorca:

6 × 3,7 ÷ 5 = 4,4

Číslo 6 predstavuje deklarovanú kapacitu 6 Ah, zatiaľ čo 3,7 je napätie energetickej banky. Pre zisk reálnej kapacity je nutné získaný násobok vydeliť 5 – čo predstavuje napätie, pri ktorom dochádza k nabitiu batérií mobilov.

Konečná kapacita potom býva ešte zhruba o 10 – 15% nižšia, keďže sa pri prevode napätia časť energie stratí. Čiastočne sa tak jedná o klamlivý ťah predajcov, ktorí sa snažia zákazníkov nalákať na vysokú kapacitu, avšak uvedenú v nesprávnych mierach.

Rýchlosť nabíjania

Ďalším významným faktorom pre výber toho správneho produktu, je rýchlosť s akou energiu odovzdáva. Tá býva uvádzaná v ampéroch (A) s tým, že platí úmera čím viac ampérov, tým svižnejšie nabíjanie. Cena samozrejme úmerne stúpa s rýchlosťou, akou energetická banka pracuje.

V nasledujúcej tabuľke je možné sa zoznámiť s približnou dĺžkou nabíjania mobilu či tabletu s kapacitou 2 Ah:

Počet ampérov powerbanky Rýchlosť nabíjania
0,5 A
4 hod.
1 A
2 hod.
2,1 A
1 hod.

Typ akumulátorov

V súčasnej dobe je možné sa na trhu stretnúť s dvoma typmi batérií – Li-Ion a Li-Pol.

Li-iónové batérie sú najviac používaným typom akumulátorov, ktorý ponúka všeobecne uspokojivé vlastnosti za nízku cenu. Poteší tiež ich dlhovekosť, kedy dochádza len k veľmi pomalej strate celkovej kapacity. Záporom je ich väčší rozmer, ktorý súčasne prispieva k zvýšeniu hmotnosti prístroja.

Li-pólové akumulátory reprezentujú to najmodernejšie, čo je možné na trhu kúpiť. Vyznačujú sa vysokou kapacitou a malými rozmermi. Súčasne dochádza len k nepatrným energetickým stratám pri ich dlhodobom nevyužívaní. Nevýhodou je predovšetkým pomerne vysoká cena, ktorú je nutné na zakúpenie spotrebičov s týmito článkami zaplatiť.

Vlastné nabíjanie

Pred použitím powerbanky je najprv nutné jej samotnej dodať dostatok energie. To je možné urobiť dvoma spôsobmi – pripojením do elektrickej siete či prostredníctvom solárnych panelov.

Elektrické nabíjanie prostredníctvom microUSB je rýchlejšie a jednoduchšie v domácich podmienkach, predovšetkým pri prípravách na cesty, kedy je dostatok času pre doplnenie bateriek.

Zaujímavou variantou je potom dobíjanie energie prostredníctvom malých solárnych panelov, akumulujúcich slnečný svit. Tieto produkty sú ideálnym variantom pre vyššie spomínaných turistov, ktorým ponúkajú prístup k energii bez nutnosti pripojenia k zásuvkám. Zásadnou výhodou je možnosť dobíjať energiu pri chôdzi vďaka panelom pripevneným na batohu.

Počet USB výstupov

Tento faktor môže byť dôležitý pre tých, ktorí so sebou nosia niekoľko aparátov naraz a potrebujú im dodať energiu. Na trhu je zvyčajne možné nakúpiť energetické banky s 1 – 3 výstupmi. Štandardne býva ideálnym spoločníkom model umožňujúci nabíjanie dvoch prístrojov v rovnaký čas. Náročnejší zákazníci potom môžu zvoliť drahé výrobky s 3 a viac výstupmi. Pred výberom je vhodné sa zamyslieť nad tým, koľko výstupov súčasne bude skutočne využitých.

Príslušenstvo a odolnosť

Najdôležitejším príslušenstvom, ktoré výrazne zvyšuje komfort práce s powerbankou, je prítomnosť napájacích káblov. V opačnom prípade sa totiž užívateľ nevyhne nutnosti mať nabíjačku každého prístroja so sebou, čo môže byť pre mnohých nepríjemnou komplikáciou.

Výhodou je tiež prítomnosť LED diód indikujúcich stav batérie či nabíjania pripojených zariadení. Tak je možné ľahko regulovať chod zásobníka a zároveň si udržiavať prehľad nad jeho činnosťou.

Vzhľadom na to, že energetické banky bývajú často využívané turistami a ďalšími, ktorí trávia aj niekoľko dní bez prístupu k elektrickej energie, je potrebné pri výbere sledovať tiež konštrukčné prevedenie daných výrobkov. Použitý materiál by mal byť dostatočne kvalitný, aby odolal nárazom a prípadne aj vode. Taktiež je vhodné vyberať čo najľahšie zariadenie, avšak tu je nutné si uvedomiť, že váha produktu rastie s jeho kapacitou. Preto je žiaduce hľadať na trhu také prístroje, ktoré ponúkajú dobrý pomer kapacity a hmotnosti.

Cena

Hoci cena býva prirodzeným primárnym kritériom pri výbere akéhokoľvek výrobku na trhu, jej uvedenie v tomto prehľade má svoj dôvod. Je totiž žiaduce vyvarovať sa produktom, lákajúcim na veľmi vysoký výkon za cenu výrazne nižšiu oproti ostatným zariadeniam rovnakých parametrov. Pomerne často sa totiž jedná o obyčajné napodobeniny, ktoré ponúkajú len zlomok prezentovaných kvalít a ani ich životnosť nebýva bohvieaká.

Ak zvažujete nákup powerbanky, určite si prečítajte aj :

Použité zdroje :

Najpredávanejšie powerbanky podľa HEUREKY

Nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.