Powerlogy Collagen: Najčistejší kolagén na trhu? [recenzia]

Na trhu existuje relatívne dosť kolagénových suplementov, ich kvalita je ale často skutočne príšerná. Rozhodli sme sa preto vyskúšať Powerlogy Collagen, ktorý aktuálne patrí medzi tie najlepšie na trhu. V našom rebríčku najlepších kolagénov sa dokonca umiestnil na skvelom mieste.  

Powerlogy Collagen, ktorý láka predovšetkým na úplne čisté zloženie. Vyplatila sa výrobcom stávka na jednoduchosť? A máme k nemu nejaké výhrady? Odpovede na všetky dôležité otázky nájdete v nasledujúcej recenzii.

POWERLOGY COLLAGEN RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Kolagén je bielkovina, ktorá v našom tele zastáva rad nesmierne dôležitých funkcií. Je súčasťou našich väzov, šliach, kostí, vlasov, nechtov alebo napríklad zubov. Aj napriek jeho nepopierateľnej dôležitosti sa ani zďaleka neteší takej veľkej popularite ako iné doplnky stravy. A to aj napriek tomu, že ľudia už okolo 30. roku života začínajú kolagén prirodzene strácať.

Zloženie nemá konkurenciu

Spoločnosť Powerlogy je známa tým, že do svojich produktov nepridáva žiadne zbytočné aditíva. Preto nie je žiadnym prekvapením, že aj ich Collagen je bez príchuti a pridaných sladidiel. Táto voľba mi je veľmi sympatická, pretože okrem toho, že ide ruka v ruke so zásadami spoločnosti, podporuje zároveň trend, s ktorým sa dnes na trhu so suplementmi stretávame čoraz častejšie. 

Výrobcovia sa naozaj snažia stavať svoje produkty na prírodných zdrojoch a stále častejšie preferujú zdravšie varianty surovín pred umelo spracovanými. Koncový zákazník z toho pochopiteľne benefituje, pretože sa mu do rúk dostáva produkt, ktorý je nielen účinný, ale zároveň čo najviac šetrný k jeho telu. Powerlogy je na slovenskom trhu jedným z najväčších priekopníkov v tomto smere, preto som bol pred testovaním ich kolagénu plný očakávania. 

Predtým som už recenzoval rôzne produtky od Powerlogy a kompletnú recenziu si môžete pozrieť TU.

Úplne bezkonkurenčné zloženie

Vo väčšine našich recenzií si s rozborom zloženia dávame naozaj záležať a venujeme veľkú pozornosť aj tým najmenším maličkostiam. Len tak je možné vám následne s istotou predstaviť náš názor na konkrétny produkt a jeho zhodnotenie. V tomto prípade si ale so zložením hlavu lámať naozaj nemusíme. Powerlogy Collagen totiž obsahuje iba čistý hydrolyzovaný kolagén peptid. Nič viac, nič menej. 

Tým pádom tu vlastne nemáme čo kritizovať. Niekto by mohol namietať, že pre lepšie využitie prijatého kolagénu by produkt mal obsahovať napríklad vitamín C. Vzhľadom na to, že kolagén je hydrolýzou spracovaný tak, aby bol čo najlepšie stráviteľný a navyše je v úplne čistej forme, sú tieto obavy zbytočné. Je pravda, že prípadný obsah napríklad spomínaného vitamínu C by bol pozitívom, ale pre človeka s pestrým jedálničkom jeho absencia nepredstavuje žiadny problém. 

Rozpustnosť skvelá, chuť už toľko nie

Collagen od Powerlogy sa dávkuje rovnako ako proteín. Jednoducho zalejete jednu odmerku vodou, pretrepete a vypijete. Na konzumáciu Collagenu je tým pádom rovnako ako pre proteín kľúčová v prvom rade dobrá rozpustnosť a následne chuť. Čo sa týka rozpustnosti, nebudete mať s Collagenom najmenší problém. Všetok prášok sa bez problémov rozpustí behom pár sekúnd. Zbytočne nepení a nenájdete v ňom žiadne hrudky. Problém ale nastane v momente, keď ho ochutnáte. Výrobca uvádza, že ich kolagén je „chutný a lahodne krémový“. A hoci som až doteraz nemal čo vytknúť, tu teda musím naozaj silne nesúhlasiť. Ničím neochutený kolagén pochopiteľne nemôže chutiť dobre už z princípu. To sa samozrejme dalo čakať, ale napriek tomu som slovám výrobcu tak trochu veril. 

Znamená to, že zakaždým, keď príde čas na vašu dennú dávku kolagénu, budete musieť zaťať zuby a s hrdinským odhodlaním si ho naliať do krku? Zas tak dramatické to nie je. Jeho chuť síce nie je nijako lákavá, rovnako tak ale nie je ani veľmi výrazná. Tým pádom ho môžete bez problémov pridať napríklad do smoothie, proteínu alebo v podstate kamkoľvek inam a nemusíte mať strach, že by pokazil ich chuť. Vďaka tomu sa dá najväčšia nevýhoda Collagenu pomerne ľahko eliminovať. Vy si tak môžete dopriať poriadnu dávku kolagénu bez toho, aby ste provokovali svoje dáviace reflexy. 

Straviteľnosť na jedničku

Aby bol suplement pre telo naozaj prínosný, musí byť dobre stráviteľný. Kolagén v prírodnej podobe je ale veľmi odolný proti tráveniu, takže sa v žalúdku nerozloží dostatočne na to, aby ho telo mohlo efektívne využiť. Znamená to, že tu celý čas recenzujeme produkt, ktorý naše telo v skutočnosti ani nevyužije? Vôbec nie. Collagen od Powerlogy, rovnako ako všetky kvalitné kolagénové doplnky stravy, obsahuje kolagénne peptidy, teda kolagén spracovaný hydrolýzou. 

Vďaka tomu je pre telo lepšie využiteľný a jeho suplementácia nie je iba stratou peňazí. Dopodrobna sme sa kolagénom zaoberali v našom článku Čo je to kolagén a prečo ho užívať, v ktorom do tejto problematiky ideme hlbšie. Pre nás je však v tejto chvíli podstatné, že Powerlogy Collagen je stráviteľný úplne bez problémov a pre telo perfektne využiteľný. 

Perfektný pomer ceny a kvality

Pomer ceny a kvality je pre mnohých rozhodujúcim faktorom pri nakupovaní. Niektoré skutočne kvalitné suplementy sa nepredávajú ani zďaleka tak dobre ako ich menej kvalitné varianty práve kvôli ich príliš vysokej cene. Vyššie sme Collagen od Powerlogy jasne zaradili do skupiny kvalitných suplementov, prejaví sa to aj na jeho cenovke? Do istej miery áno, ale nie je to nič hrozné. 

Jedna dávka vyjde na necelých 80 centov, čo síce nie je najmenej, ale stále je to veľmi prijateľná cena. Na trhu sú oveľa lacnejšie produkty, ale tie sa len ťažko budú Collagenu rovnať. Rovnako tak môžeme nájsť aj oveľa drahšie produkty, ktoré ale nutne nie sú vždy kvalitnejšie. Tým pádom sa Collagen nachádza niekde uprostred. Keď vezmeme do úvahy jeho kvalitu, zistíme, že pomer ceny a kvality je v tomto prípade naozaj výborný. Je síce pravda, že by sme dokázali nájsť varianty, ktoré by nám ušetrili pár centov, ich kvalita by ale bola úplne niekde inde. V konečnom dôsledku teda nezostáva než hodnotiť kladne. 

Podobné kolagény na trhu

Inca Collagen

Najpredávanejší kolagén u nás. Tak isto čistý hydrolizovaný kolagén, ktorý je uložený v sáčkoch pre čo najpohodlnejšie dávkovanie. Aj tento kolagén sme testovali – kompletná recenzia TU.

 

Bionutrian

Kvalitný rybí kolagén, ktorý garantuje čisté zloženie bez prísad. Švajčiarska kvalita, ktorá sa predáva v dvoch variantoch. Ak vás zaujíma viac, pozrite si našu recenziu TU.

Záverečné zhrnutie

Ako som písal v úvode, od recenzie tohto produktu som mal naozaj veľké očakávania. Často sa mi stáva, že keď sa na nejakú recenziu veľmi teším, skončím sklamaný. Som naozaj rád, že dnes to tak nebolo. Collagen od Powerlogy je presne tým, čím som dúfal, že bude. Kvalitným suplementom za veľmi férovú cenu, ktorý vás rozhodne nesklame. Teda pokiaľ si ho nekúpite na základe výrobcovho tvrdenia o jeho skvelej chuti a lahodne krémovej konzistencii. Chuť je totiž jediná vec, ktorú musím skutočne vytknúť. Znovu však opakujem, že sa Collagen úplne bez problémov dá pridať v podstate do čohokoľvek. Tým pádom by som výrobcovi krivdil, keby som Collagen kvôli jeho chuti iba slepo kritizoval. Nepríjemná chuť je skrátka daňou za úplne čisté zloženie.

Práve zloženie je najväčšou výhodou tohto produktu. Žiadne pridané farbivá, dochucovadlá, konzervanty, skrátka nič. Iba čistý kolagén, ktorý navyše prešiel hydrolýzou, aby bol čo najlepšie stráviteľný. V tomto smere naozaj nemám čo vytknúť. Aj preto Collagen od Powerlogy dnes odchádza s takým vysokým hodnotením. Môžem ho s radosťou odporučiť každému, kto hľadá kvalitný a dobre využiteľný kolagén za priaznivú cenu. 

O svoje názory na Powerlogy Collagen sa s nami môžete podeliť v komentároch, kam nám môžete napísať aj svoje prípadné otázky.