Prehraj to - Jeden najlepších eshopov s módou? [recenzia]

Prehraj.to je server, ktorý umožňuje šírenie a prehrávanie súborov. Ide predovšetkým o seriály a filmy, ktoré môžete sťahovať a sledovať online. V nasledujúcej recenzii sa pozrieme na to, čo Prehraj.to ponúka a či sa oplatí ich služby využívať. Aké sú ich poplatky? Pozrite si kompletnú recenziu na prehraj.to

PREHRAJ TO RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo ponúka Prehraj.to

Dátové úložisko Prehraj.to ponúka dva spôsoby využitia:

 1. Sledovanie a sťahovanie filmov a seriálov online: Akonáhle sa zaregistrujete a zaplatíte jedno z členstiev, budete môcť sledovať a sťahovať bez obmedzenia.
 2. Uploadovanie súborov: Pokiaľ si urobíte tzv. uploaderský účet, môžete si prísť k peknému privyrobeniu. Na Prehraj.to budete nahrávať videá (filmy a seriály) a čím sťahovanejšie budú, tým väčšie získate provízie.

Filmy a seriály nájdete na serveri v špičkovej kvalite, vrátane HD a Full-HD. Počítajte však s tým, že pokiaľ je film stále v kine, nájdete tam iba verziu nahranú v sále. To znamená horšiu kvalitu a zvuk. Lepšie je počkať, až titul vyjde na oficiálnom nosiči. Sťahovanie a sledovanie je neobmedzené. Neexistuje žiadny limit a vy si tak môžete užívať obľúbené filmy a seriály 24 hodín denne.

Databáza je veľmi bohatá, nájdete tam prakticky akýkoľvek seriál alebo film, s dabingom alebo s titulkami v originálnom znení. Server má aj kategóriu pre dospelých. Často narazíte na to, že je tam diel/film nahraný vo viacerých verziách. A tak sa môžete rozhodnúť, či chcete kvalitnejší alebo menej kvalitný obraz – napríklad podľa toho, či to sledujete na mobile a šetríte dáta, alebo si chcete súbor stiahnuť na sledovanie na televízii.

Čo sa týka Upload programu, tak ten sa vám môže naozaj vyplatiť. Keďže je na Prehraj.to sťahovanie a sledovanie neobmedzené, máte väčšiu šancu, že si váš súbor niekto stiahne. Cez Upload program je možné získať prístup k sledovaniu a sťahovaniu ďalších programov zadarmo a to na 2 hodiny denne. Je potrebné, aby ste nahrali súbor a niekto si ho stiahol. Vy potom automaticky získate prístup do databázy a tiež na sťahovanie a sledovanie.

Ako sťahovať a sledovať filmy a seriály online na Prehraj.to

Sledovanie filmov online a sťahovanie je na Prehraj.to síce neobmedzené, ale je potrebné, aby ste sa registrovali a zakúpili si tzv. Premium účet. Pokiaľ by ste tak neurobili, do databázy síce prístup získate, ale budete si môcť pustiť len krátke ukážky z videí. Účet zadarmo na Prehraj.to vám bohužiaľ nedovolí filmy a seriály sledovať, ani ich sťahovať.

Koľko Premium účet stojí? Poďme sa pozrieť na cenník Prehraj.to, ak platíte kartou:

 • 1 mesiac: 0,16 € / deň = 4,99 €
 • 6 mesiacov: 0,11 € / deň = 19,99 €
 • 12 mesiacov: 0,1 € / deň = 36,99 €
 • 24 mesiacov: 0,08 € / deň = 63,99 €

Čím dlhšie predplatné si zvolíte, tým lacnejšie vás členstvo vyjde. Pokiaľ viete, že budete Prehraj.to využívať dlho, určite vám odporúčame čo najdlhšie predplatné. Každý rok ceny o pár centov dvíhajú, ale vo finále vám to môže ušetriť aj desiatky €. Akonáhle však budete mať zaplatené predplatné na dlhšiu dobu, cena pre vás zostane rovnaká.

Platí sa jednorazovo za celé predplatné, nie je možné platiť po dni, po týždni atď. Zaplatiť je možné kartou online cez zabezpečenú platobnú bránu, bankovým prevodom alebo cez SMS. Pri bankovom prevode je ideálne zvoliť okamžitý bankový prevod, inak budete musieť čakať, kým sa platba pripíše na účet Prehraj.to. Až potom vám sprístupní databázu filmov a seriálov.

Ale pozor! Pokiaľ si zvolíte platbu cez SMS, predplatné sa značne predraží. Pre túto platbu sú k dispozícii dva tarify:

 • 14 dní: 0.28 € / deň = 4 €
 • 1 mesiac: 0,23 € / deň = 7 €

Vysoká cena za platbu SMS je preto, že veľkú časť poplatku zinkasuje mobilný operátor. Rozhodne vám preto odporúčame platiť vopred kartou alebo bankovým účtom.

Pokiaľ by ste s členstvom neboli spokojní, databáza sa vám nepáčila alebo bolo čokoľvek zle, môžete požiadať o vrátenie peňazí a to do 14 dní od zaplatenia. Premium účet je navyše prvých 14 dní zadarmo. To je dosť dlhá doba na to si všetko pozerať a rozhodnúť sa, či sa vám služba páči.

Prehraj.to recenzie a naše skúsenosti

Pozrieme sa, ako sa nám celkovo služba páči, naopak na čom by sa malo ešte trochu zapracovať, ale aj aké sú výhody oproti konkurenčným službám. Jednoducho klasická recenzia Prehraj.to, vďaka ktorej si urobíte lepší obrázok, či je priamo pre vás, alebo radšej dáte prednosť konkurencii.

Prehraj.to si môžete vyskúšať úplne zadarmo, ale pozor, ide hlavne o ukážku toho, ako všetko funguje, aká je kvalita videí a aké súbory nájdete. Po registrácii na Prehrajto, ktorá zaberie asi minútu, máte na vyskúšanie 14 dní.

Čo sa ponuky filmov a seriálov týka, tak tu v zásade nie je čo vytknúť. Už sme hovorili, že obsah nahrávajú sami používatelia, čo znamená, že je jednoducho všetkého dosť, a hlavne je všetko aj veľmi aktuálne. Aj úplne nová epizóda seriálu alebo nový film sú pridané v podstate okamžite, takže ich rovno pustíte alebo stiahnete.

Či ide o slovenské alebo zahraničné kúsky, tak nájdete všetko, na čo si spomeniete. Čokoľvek trochu známejšieho, čo nás napadlo, sme na Prehraj.to v pohode našli a mohli si teda rovno prehrať.

U každého videa je navyše prepínanie medzi štandardnou a HD kvalitou. Samozrejme keď môžete, vždy voľte HD, teda vysokú kvalitu. Pokiaľ ste ale napríklad na mobile a chcete šetriť dátami, v kľude si môžete prepnúť na štandardnú kvalitu, ktorá na menšej obrazovke rovnako úplne v pohode stačí.

Tu jednoducho nie je veľmi čo vytknúť. Ponuka filmov a seriálov a hlavne to, že si jednoducho vyberieme, ktorá verzia nám vyhovuje, je fantastická a hravo strčí do vrecka služby ako Sleduj film.to, Najserialy a podobné, ktoré ponúka streamovanie zadarmo, ale pretože obsah pridávajú majitelia webu, tak jednoducho nebude nikdy tak aktuálna ako keď sa o upload starajú tisíce ľudí.

Výhody Prehraj.to

 • Veľký výber seriálov a filmov online
 • Vysoká kvalita súborov
 • Bez reklám
 • Priaznivá cena – vyjde vás to lacnejšie ako napríklad online televízia alebo streamovacie servery
 • Možnosť platiť 3 spôsobmi
 • Je možné si zarobiť províziami cez Upload program
 • Prvých 14 dní je Premium účet zadarmo
 • V prípade nespokojnosti môžete požiadať o vrátenie peňazí do 14 dní od platby

Nevýhody Prehraj.to

 • Pre sledovanie a sťahovanie je nutná registrácia
 • Nie je možné sledovať či sťahovať zadarmo (len v spojení s Upload programom)
 • Hoci majú v pravidlách napísané, že nemožno nahrávať súbory, ktoré by porušovali autorské práva, na serveri sa napriek tomu vyskytujú pirátske kópie

Moje zhodnotenie

Prehraj.to je skvelá alternatíva k online televízií a streamovacím serverom. V databáze nájdete prakticky akýkoľvek film, seriál alebo reality show a to vo všetkých možných kvalitách od tej najmenšej až po HD, s dabingom alebo bez. V porovnaní s Ulož.to tu však nenájdete iné súbory ako len filmy a seriály (napríklad knihy, hry atď.).

Všetko je možné sledovať online alebo sťahovať a to bez obmedzenia a bez reklám. Neexistuje tu žiadny kredit, ktorý by vás obmedzoval v počte súborov na deň alebo mesiac. Stačí len zaplatiť členstvo a môžete sa do toho pustiť podľa nálady. Členstvo je povinné a bez neho si nepustíte vôbec nič. Ulož.to naopak dovoľuje obmedzené sťahovanie aj bez registrácie.

Cena za Prehraj.to je veľmi priaznivá, ponúka 3 spôsoby platby a za členstvo sa platí jednorazovo. Neodporúčame platiť SMS, pretože to sa značne predraží. Premium účet si navyše vyskúšate na prvých 14 dní úplne zadarmo. A ak by sa vám po zaplatení čokoľvek nepozdávalo, môžete požiadať o vrátenie peňazí a to do 14 dní od zaplatenia.

Prehraj.to rozhodne odporúčame všetkým fanúšikom filmov a seriálov. Služba je to pomerne lacná a ponúka množstvo zaujímavých titulov. Užívateľské rozhranie je prehľadné, takže sa v ňom ľahko zorientujete a Prehraj.to si rýchlo obľúbite.

Výhody
Nevýhody