Pákový kávovar Sencor SES 4040BK - recenzia a skúsenosti

Ak hľadáte zaujímavý kávovar, ktorý je pákový a dokonca s jednoduchým ovládaním za super cenu, z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť pákový kávovar Sencor SES 4040BK, ktorý je označovaný aj ako espresso kávovar a ktorý som v redakcii mala možnosť otestovať. Dokáže urobiť lahodné espresso rýchlo a jednoducho a hodí sa do každej domácnosti. Poďme sa pozrieť, či sa naozaj oplatí kúpa tohto kávovaru za tak nízku cenu.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Espresso kávovar Sencor SES 4040BK patrí do kategórie cenovo dostupnejších pákových kávovarov, pretože ho viete kúpiť už od 106 €, čo je podľa mňa naozaj prístupná cena. Kávovar je však len v čiernom antikorovom prevedení, čo je však klasická kombinácia elegancie. Bohužiaľ pre milovníkov farieb nie je na výber iná farba.

Čo sa týka funkcií, tak kávovar Sencor disponuje veľkým množstvom užitočných funkcií a nezaostáva tak ani za drahšími pákovými kávovarmi. Obsahuje funkciu predhriatia šálok a taktiež bojler s funkciou ohrevu „Thermoblok“ a tieto funkcie dopĺňa čerpadlo s tlakom 20 barov. Veľkou výhodou tohto espresso kávovaru je aj automatické čistenie, ktoré niektoré pákové kávovary nemajú a taktiež má funkciu automatického odvápnenia. Na potrebu odvápnenia ma prístroj upozornil pomocou svetelného indikátora úplne sám, čo sa mi páči. Taktiež ma veľmi prekvapilo aj automatické čistenie, pretože kávovar sa vyčistil vždy sám a to automaticky. Táto funkcia mi ušetrila veľa času. 

Tip : Na prípravu mojej obľúbenej kávy som mohla používať len mletú kávu, čo mi veľmi nevyhovuje, pretože rada používam rôzne kávové kapsule. Takže ak nie ste milovníkom iba mletej kávy, tento kávovar asi nebude podľa vášho gusta.

Na kávovare Sencor SES 4040BK sa nachádza displej, ktorého ovládanie je veľmi jednoduché – jedným stlačením príslušného tlačidla dokáže prístroj pripraviť chutné espresso, double espresso, cappuccino, latte alebo len napenené mlieko. Pomocou funkcie predsparenia je káva naozaj veľmi lahodná. Kávovar obsahuje aj priehľadnú nádobku na mlieko, ktorá sa dá jednoducho vyčistiť a tiež aj odnímateľnú odkvapkávaciu misku a nádobku na vodu s objemom až 1,4 litra, čo je podľa mňa celkom postačujúce.

Medzi zaujímavé funkcie tohto kávovaru patrí aj elektronická riadiaca jednotka, vďaka ktorej je možné nastaviť presnejšiu teplotu kávy a taktiež funkcia pamäte veľkosti pripravovaného nápoja. Kávovar je aj veľmi ľahký, má len 4,3 kg, takže manipulácia a premiestňovanie nie je zložité a namáhavé. 

Sencor SES 4040bk - KDE KúPIŤ NAJVÝHODNEJŠIE

⭐️porovnanie cien vo viacerých dostupných eshopoch
⭐️kvalitne a esteticky spracované a overené používateľmi

logo hej.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových obchodov na Slovensku
⭐️férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️časté akcie a výpredaje 

⭐️rýchle doručenie, spoľahlivý eshop
⭐️doprava zdarma nad 40 €
⭐️možnosť vrátiť tovar bez udania dôvodu do 14 dní

⭐️skvelé ceny tovaru
⭐️množstvo druhov dopravy, platby na splátky
⭐️časté akcie a výpredaje

rozbaľovanie pákového kávovaru Sencor SES 4040 bk

V čom vidím výhody a nevýhody pákového kávovaru Sencor SES 4040BK

Dôležité parametre:

Displejáno
Odnímateľný zásobník vodyáno
Ukazovateľ množstva vodyáno
Mlynčeknie
Nahrievač šálokáno
Nastaviteľná teplota kávyáno
Peniče mliekaáno
Hlučnosť70 dB
Parný tlak20 bar
Automatické čistenieáno
Automatické odvápňovanieáno
Príkon1450 W
Hmotnosť4,3 kg

POUŽITIE A PRÍSLUŠENSTVO

Pákový kávovar Sencor SES 4040 BK je vhodný do každej domácnosti alebo kancelárie pre bežného používateľa. Obsahuje mnohé „premakané“ funkcie, ktoré spĺňajú bežné požiadavky pri príprave kávy. Jeho použitie by som ohodnotila ako veľmi jednoduché a intuitívne. Čo s atýka príslušenstva, ku kávovaru dostanete v balení okrem manuálu na používanie aj držiak na filter, odmerku na kávu a dva filtre – na jednu a na dve šálky kávy.

RECENZIE A SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

V rámci môjho testovania som sa pozrela aj na verejné hodnotenia kávovaru Sencor SES 4040BK. Tu je zopár z nich:

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRED KÚPOU

Otázka:        Dokáže kávovar Sencor SES 4040BK pripraviť dve šálky kávy naraz?
Odpoveď:    Áno, dokáže.

Otázka:        Je možné použitie aj zrnkovej kávy do kávovaru?
Odpoveď:    Nie, bohužiaľ to nie je možné. Na prípravu kávy je možné použiť len pomletú kávu.

MÔJ NÁZOR NA PÁKOVÝ KÁVOVAR SENCOR SES 4040BK

S používaním a prevádzkou tohto kávovaru som veľmi spokojná, až na to, že nie je možné používať kávové kapsuly na prípravu kávy. Inak je pákový kávovar Sencor vhodný naozaj pre každého bežného používateľa – do domácnosti aj do kancelárie. J

Cena
0%
Funkcie
0%
Vzhľad/Prevedenie
0%
Príkon a tlak
0%

Pár faktov o produkte

Pákový kávovar Sencor SES 4040BK sa umiestnili v našom rebríčku najlepších pákových kávovarov 2019