Najlepšie smoothie mixéry 2021 - Recenzie + Ako si vybrať

Víťazi nášho testovania

Delimano Nutribullet 600

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Najlepšie smoothie mixéry na základe porovnávacieho testu 2021

Delimano Nutribullet 600
G21 Smart Vitality
Sencor SNB 4301RD
Bosch MMBM 401W
Objem nádoby
0,7 l
2,5 l
1 l
0,5 l
Príkon
600 W
1 680 W
1 000 W
350 W
Hmotnosť
2,5 kg
2,5 kg
3,84 kg
1,35 kg
Počet rýchlostí
1
10
1
2
Cena
45,90 €
170,90 €
49 €
41,80 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/delimanonutribullet600" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/g21smartsmoothievitality" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sencorsnb4301rd" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/boschmmbm401w" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie smoothie mixérov

Kvalitný mixér je jedným z najdôležitejších kuchynských spotrebičov, ktorý pri varení potrebujú všetci. Kým niekto s ním mixuje polievky a omáčky, iný s ním drtí ľad. Nadšenci zdravého životného štýlu ho zase využívajú k vytvoreniu obľúbeného smoothie nápoja. Jeho použitie v kuchyni je naozaj rozmanité. Pokiaľ si zaobstaráte výkonný mixér z kvalitných materiálov, bude vám v kuchyni slúžiť niekoľko rokov.

Na trhu existuje niekoľko typov mixérov. Zaobstarať si môžete stále obľúbenejší smoothie mixér, klasický tyčový a ručný mixér alebo môžete dať prednosť stolnému mixéru.  Záleží len na vás.

Počet rýchlostí: 1 | Objem nádoby: 0,7 l | Príkon: 600 W | Hmotnosť: 2,5 kg | Materiál nádoby: plast | Funkcia drvenia ľadu: áno | Počet otáčok: 20 000 min. |

NutriBullet 600 je dodávaný s výkonným vnútorným motorom a niekoľkými miešacími nádobami. Táto jednotka kombinuje rôzne druhy potravín, vrátane mrazeného ovocia a zeleniny.

Navyše, dostanete ho s niekoľkými dôležitými komponentmi. Tento mixér sa pri mixovaní spolieha na 600 W motor, ktorýje dostatočne výkonný na drvenie ľadu a sekanie orechov, tento kotúč dostatočne rýchlo roztočí čepele, aby pripravil desiatu za pár sekúnd. Na miešanie s nápojmi môžete použiť osobný mixér. Akonáhle pridáte ingrediencie, môžete si ihneď pripraviť jedlo alebo desiatu. Miešacie nádoby sa zdvojnásobujú aj ako poháriky na pitie. Môžete zaistiť veko nad hornou časťou a prepraviť nádobu so sebou.

 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 45,90 €

Počet rýchlostí: 10 | Objem nádoby: 2,5 l | Príkon: 1 680 W | Hmotnosť: 2,5 kg | Funkcia drvenia ľadu: áno | Počet otáčok: 32 000 min. | Pulzný spínač: áno | 

G21 Smart Smoothie vitality je profesionálny mixér, ktorý vás v kuchyni určite nesklame. Naozaj vysoký výkon ocenia najmä konzumenti RAW stravy, ktorá sa konzumuje v surovom stave. Kúpiť si ho môžete domov i do kaviarne alebo bistra.

Hravo s ním vyrobíte nielen smoothie, ale aj presnidávky, koktejly, pyré, omáčky, dezerty, nátierky a zmrzliny. Drvenie ľadu je v tejto triede samozrejmosťou, príjemným bonusom je funkcia sekanie a krájanie. Kvalitné prevedenie a materiál umožňuje pripravovať ľadové aj horúce nápoje, bez toho aby sa prístroj poškodil. Aj cez pevnú konštrukciu má elegantný dizajn, ktorý sa hodí do každej kuchyne. Užitočný je prehľadný displej, 10 rýchlostí a automatické programy, ktoré si samy riadia rýchlosť otáčok a dobu prípravy. Objem nádoby 2,5 litrov umožňuje spracovávať aj väčšie suroviny bez nutnosti ich porciovania. Zároveň môžete urobiť smoothie alebo iný nápoj pre viac osôb.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 170,90 €

Počet rýchlostí: 1 | Objem nádoby: 1 l | Príkon: 1 000 W | Hmotnosť: 3,84 kg | Materiál nádoby: plast | Funkcia drvenia ľadu: áno | Počet otáčok: 20 000 min. |

Vysoký výkon za skvelú cenu. To je prístroj Sencor SNB 4301 RD. Milovníci orieškov a semienok si s ním naozaj prídu na svoje. Vysoké otáčky robia z tohto mixéra skvelého pomocníka, ktorý rozmixuje aj tie najmenšie kúsky, a vám tak dodá veľmi cenné živiny.

Hmotnosť necelé štyri kilogramy a protišmyková základňa zaručujú dobrú stabilitu pri mixovaní. Užitočnú funkciu pulzného spínača využijete pri krátkom a intenzívnom mixovaní. Prístroj pracuje len po dobu stlačenia tohto tlačidla. Nádoby sú vyrobené z kvalitného a pevného plastu, ktorý neobsahuje škodlivý BPA materiál. Ich tvar je smerom k hrdlu mierne rozšírený a ich čistenie je tak veľmi jednoduché. Súčasťou nádob je jednak viečko určené na pitie a tiež viečko slúžiace k bezpečnému uzavretiu. Pri intenzívnom používaní má nožová jednotka sklon k rýchlemu opotrebovaniu. Daň za vysoké otáčky a skvelý výkon je bohužiaľ väčšia hlučnosť pri mixovaní.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 49 €

Počet rýchlostí: 2 | Objem nádoby: 0,5 l | Príkon: 350 W | Hmotnosť: 1,35 kg | Materiál nádoby: plast | Funkcia drvenia ľadu: áno |

Bosch mmbm401W predstavuje športový mixér zo série 2Go, ktorý je ozdobou každej kuchyne. Dokáže pripraviť chutné smoothie, koktaily a mnoho ďalších pokrmov.

Vďaka fľaši odolnej proti poškriabaniu je schopný miešať mrazené ovocie alebo drviť ľad. V balení nájdete rovno dve z odolného Tritan bez obsahu BPA. A to nie je všetko. Bosch kombinuje prvotriedny dizajn, funkčnosť a jednoduché použitie. Navyše, prístroj je vybavený dvoma rýchlosťami, ktoré vám umožňujú pripraviť chutné koláče, zdravé koktaily a super krémové smoothies.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 41,80 €

Ako vybrať stolný mixér? - často kladené otázky

• Prečo sú pri smoothie mixérov dôležité otáčky a výkon?

Čím vyššie otáčky, tým rýchlejšie pripravíte jemné smoothies, polievky, omáčky atď. Ak by výrobca nastavil vysoké otáčky, ale nízky výkon, veľmi rýchlo by sa opotrebovali a zničil by sa motor mixéra. V tomto zozname nájdete iba mixéry, ktoré skutočne „utiahnu“ mixovacie nože a prístroj vydrží pracovať dlhé roky.

 

• Oplatí sa šetriť pri kúpe mixéru?

Záleží, ako často budete prístroj používať. Aj menší čínsky produkt môže vydržať roky, ak sa nebude príliš používať. Elektroniku ale kupujeme preto, aby sme ju využívali pravidelne. Ak ste sami a potrebujete si urobiť 1 smoothie denne, postačí vám aj menší plastový mixér s malou nádobou. Pokiaľ ale žijete zdravo a často mixujete jedlá pre celú rodinu, zainvestujte do stolného rodinného mixéra s objemnou nádobou 1,5 – 2 litre. Pri výbere mixéra zohľadnite jeho zaťaženie. Investícia sa v tomto prípade vypláca a vhodne zvolená veľkosť a výkon prístroja predlžuje jeho životnosť.

 

• Ako je zaručená bezpečnosť mixéru?

V prvom rade odolným a pevným materiálom, ktorý sa len tak nepoškodí. Nádoby sú z tvrdených plastov a skiel a nerozbijú sa ani po páde na zem. Základňa je pevne zmontovaná, takže nehrozí, že by z mixéra niečo upadlo alebo „vystrelilo“. Skvelá funkcia a štandard je pulzný spínač. Mixér pracuje iba ak držíte tlačidlo stlačené a netočí sa samotné po pripojení do elektickej siete. Mixér tiež nepracuje, pokiaľ nie je nasadená nádoba alebo bezpečnostné veko, takže dieťatko sa rukami nedostane k rotujúcej mixovacej hlave. Výrobcovia si skutočne dávajú na bezpečnosti obzvlášť záležať.

 

• Mám sa zaujímať o príslušenstvo mixéra?

Opäť záleží na tom, ako mixér chcete použiť. Ak iba mixujete ovocie do smoothie, iné násady nepotrebujete. Skúsené domáce kuchárky ale ocenia aj miesiace násady a nádoby, rôzne „jemnosti“ mixovacích nožov alebo prenosné fľaše. Drahé mixéry zvyčajne obsahujú dostatok príslušenstva pre všetky vaše kulinárske potreby.

 

• Ako náročná je údržba mixéra?

Výrobcovia sa snažia všetko maximálne zjednodušiť a ušetriť váš čas. Obvykle stačí vybrať mixovaciu hlavu s nádobou a umyť ich v umývačke. Potraviny zvyčajne nemajú ako vďaka tesnením preniknúť až do základne mixéra.

 

• Zistite si, či obsahuje smoothie mixér tiež pulzný spínač.

Mixér sa spúšťa na plný výkon iba keď spínač stlačíte.

 

• Nezabudnite sa informovať, či výrobca smoothie mixéra ponúka aj náhradné diely.

Neoriginálne diely nemusia sedieť a váš mixér sa poškodí rýchlejšie. Navyše použitím neoriginálneho dielca nemusí byť uplatnená záruka.

 

• Môžem si drobné opravy vykonávať sám?

Ak je mixér v záruke, určite vždy kontaktujte oficiálny servis alebo certifikovaného opravára. Kontakty nájdete v záručnom liste. Po uplynutí záruky môžete mixér opravovať aj sami. Zvyčajne to nie je nič zložité. Kvalitný mixér vám ale vždy vydrží roky, než sa v ňom čokoľvek pokazí.

 

• Ktoré časti mixéra sa zvyknú poškodzovať?

Najčastejšie ide o rôzne tesnenia, na ktoré pôsobia kyslé šťavy. Tie možno jednoducho meniť i mimo servis. Poškodiť sa môžu aj otočné a pohyblivé časti a tiež otupiť nož mixovacej hlavy. Opakujem ale, že kvalitné výrobky zo zoznamu sú nadimenzované na vysokú odolnosť voči opotrebovaniu a pri dodržaní pokynov sa nemusíte báť poškodenia.

 

• Oplatí sa čítať testy a porovnanie produktov?

Určite áno. Zoradil som iba tie najkvalitnejšie a najpredávanejšie mixéry na trhu. Zároveň odkazujem na najlacnejšie e-shopy. Nemá zmysel platiť viac za niečo, čo inde zoženiete aj o 30 eur lacnejšie. Náš rebríček vám skutočne odporúča TOP produkty v pomere cena / výkon / kvalita prevedenia.

Prečo je dobré mať doma smoothie mixér?

Smoothie sú veľmi obľúbené a zdravé nápoje, ktoré obsahujú všetky potrebné vitamíny, minerály a ďalšie živiny, potrebné pre náš organizmus. Jeden taký nápoj za deň vám dodá potrebnú energiu, minerály i vitamíny.

Začať deň so smoothie je lepšie, než so šálkou kávy. Dodá vám energiu, ktorá vydrží omnoho dlhšie a navyše budete plný potrebných látok.

Nie je potrebné ihneď siahnuť po tom najdrahšom. Vybrať si môžete aj lacný smoothie mixér a vyskúšať si, či vám tieto nápoje budú sedieť do vášho jedálnička a či si ich obľúbite ako tisíce ľudí pred vami. Smoothie nápoje sú po svete známe už od tridsiatych rokov a ich účinky na organizmus boli už mnohokrát potvrdené. Účinky pitia smoothies spoznáte až po niekoľkých dňoch.

Pozrite si kompletnú recenziu na smoothie mixéry na českom webe TU.

nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.