Najlepšie stolné mixéry 2021 - Recenzie + Ako vybrať mixér

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5
Gallet Santé HS703

Obľúbený model

4.5/5

Najlepšie stolné mixéry na základe porovnávacieho testu 2021

Braun JB 3060 WH
Catler BL 8011
Gallet Santé HS703
Sencor SHB 4310
ETA ActivMix Team
Objem nádoby
1,75 l
1,5 l
2 l
0,65 l
0,6 l
Príkon
800 W
1 200 W
1 800 W
300 W
350 W
Hmotnosť
3,27 kg
4 kg
4,7 kg
3,27 kg
1,4 kg
Počet rýchlostí
5
5
9
1
1
Cena
42,90 €
242 €
119 €
13,90 €
38,90 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/braunjb3060wh" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/catlerbl8011" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/galletsantehs703" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/sencorshb4310" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/etaactivmix" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie stolných mixérov

Kvalitný mixér je jedným z najdôležitejších kuchynských spotrebičov, ktorý pri varení potrebujú všetci. Kým niekto s ním mixuje polievky a omáčky, iný s ním drtia ľad. Nadšenci zdravého životného štýlu ho zase využívajú k vytvoreniu obľúbeného smoothie nápoja. Jeho použitie v kuchyni je naozaj rozmanité. Pokiaľ si zaobstaráte výkonný mixér z kvalitných materiálov, bude vám v kuchyni slúžiť niekoľko rokov.

Na trhu existuje niekoľko typov mixérov. Zaobstarať si môžete stále obľúbenejší smoothie mixér, klasický tyčový a ručný mixér alebo dať prednosť stolnému mixéru. Záleží len na vás.

Počet rýchlostí: 5 | Príkon: 800 W | Objem nádoby: 1,75 l | Hmotnosť: 3,27 kg | Funkcia drvenia ľadu: áno | Funkcia pulzného spínača: áno | Funkcia sekania / krájania: áno | 

Stolný mixér Braun JB 3060 WH je ideálnym spotrebičom pre stredne náročných užívateľov. Vďaka vysokému výkonu dokáže perfektne mixovať a drviť ľad. Väčšia hmotnosť zaistí stabilitu aj pri najvyššej použitej rýchlosti.

Mixovacia nádoba s objemom 1, 75 l je vyrobená z tepelne odolného skla. Jej rozširujúca sa tvar umožňuje dokonalé spracovanie surovín, ktoré sa dostanú priamo pod ostré nože. Praktickou a obľúbenou funkciou turbo využijete pri rýchlom a intenzívnom sekaní a krájaní. Na výber máte 5 rôznych rýchlostí. Pri častom používaní určite oceníte jednoduché nasadenie nádoby a rýchlu prípravu k pohotovostnému režimu. Táto výhoda však nemusí byť užitočná vždy. Zvlášť v prípade, že máte doma malé deti, musíte dať pozor, aby v nestráženom okamihu nádobu nezložili a neporanili sa. Žiadna veľká negatíva mixéra Braun JB 3060 WH vytknúť nedá. Ak práve zháňate spoľahlivý prístroj za rozumnú cenu, určite s ním budete spokojní.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 42,90 €

Počet rýchlostí: 5 | Príkon: 1 200 W | Objem nádoby: 1,5 l | Hmotnosť: 4 kg | Funkcia drvenia ľadu: áno | Funkcia pulzného spínača: áno | Funkcia sekania / krájania: áno | 

Túžite po tom, aby vašu kuchyňu ozdobil vysoko funkčný a zároveň štýlový stolný mixér? Potom nad Catler BL 8011 nemusíte dlho premýšľať. Heslom, v jednoduchosti je sila, sa výrobcovia nechali inšpirovať vo všetkých smeroch. Jednoduchý až strohý dizajn zažiari v každej modernej domácnosti. Nadčasové nerezové prevedenie jednoducho nikdy neomrzí.

S ľahkosťou zvládne takmer všetky kulinárske úkony. Sekať, mixovať aj drviť ľad vie vo veľmi krátkom čase pri minimálnej hlukovej záťaži. Na prehľadnom LCD displeji môžete kontrolovať zostávajúci čas mixovania či sekania. V mixovacej nádobe s objemom 1,5 l pripravíte jedlo pre celú rodinu. Vnútorným viečkom môžete postupne pridávať suroviny, bez toho aby ste prístroj museli vypnúť. Prácu ušetrí aj automatická funkcia drvenia ľadu Ice Crush a program na výrobu obľúbeného smoothie. Catler BL 8011 sa hodí do domácnosti i profesionálnej kuchyne.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 242 €

Počet rýchlostí: 9 | Príkon: 1 800 W | Objem nádoby: 2 l | Hmotnosť: 4,7 kg | Funkcia drvenia ľadu: áno | Funkcia pulzného spínača: áno | Funkcia sekania / krájania: áno | 

Gallet HS703 je vysokootáčkový mixér, ktorý využijete pri príprave smoothies, RAW receptov, polievok, omáčok, nátierok, detských výživ, dezertov, zmrzliny, rôznych ľadových nápojov i proteínových kokteilov.

Má deväť rýchlostí a časovač pre presné nastavenie doby mixovania. Nádobka s objemom 2 l a šesťramenný nôž, ktorý si poradí s každým ovocím, zeleninou a orieškami. Obsluha mixéra je veľmi jednoduchá a intuitívna vďaka elektrickému ovládaniu. Medzi prvky zvyšujúce bezpečnosť a ochranu mixéra patria protišmykové nožičky pre lepšiu stabilitu, poistka proti chybne umiestnenej nádobe alebo ochrana proti prehriatiu motora.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 119 €

Počet rýchlostí: 1 | Príkon: 300 W | Objem nádoby: 0,65 l | Hmotnosť: 3,27 kg | Funkcia sekania / krájania: áno | 

Malý a elegantný kuchynský pomocník. To je stolný mixér značky Sencor SHB 4310. Nie je náročný na miesto ani údržbu. Plastovú nádobu na mixovanie jednoducho opláchnete pod tečúcou vodou.

Veľkou prednosťou je naozaj nízka obstarávacia cena. Konštrukčné vyhotovenie však nie je príliš vydarené. Správne a bezpečné uzatvorenie nádoby je komplikovanejšie, hlavne v začiatkoch používania. Postupné pridávanie surovín je tak u tohto modelu takmer nemožné. Nižší výkon sa odráža v kvalite prípravy jedál. Potraviny s mäkkou dužinou, napr. jablká nemožno namixovať do hladka. Pokiaľ chcete lacný stolný mixér a nevadí vám nižší výkon, potom by pre vás mohol byť mixér Sencor SHB 4310 tou správnou voľbou.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 13,90 €

Počet rýchlostí: 1 | Príkon: 350 W | Objem nádoby: 0,6 l | Hmotnosť: 1,4 kg | Funkcia drvenia ľadu: áno | Funkcia pulzného spínača: áno | 

Úžasný mixér pre aktívny zdravý životný štýl. Ľahko sa prenáša a je vhodný aj na cesty. Mixér s výkonom 350 W vám poskytne komfort pri drvení, sekaní, alebo mixovaní vašich obľúbených potravín.

Zvládne až 19 000 otáčok za minútu, vďaka čomu veľmi rýchlo pripravíte obľúbené nápoje. Ľahko sa udržiava. Disponuje dvomi nádobkami s objemom 0,6 l a 0,3 l, ktoré sú vyrobené z tritanu – vysoko odolného materiálu. Nádoby sa ľahko prenášajú. Súčasťou sú tak isto praktické uzatvárateľné viečka a putkom na zavesenie pre pohodlné prenášanie. 

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 38,90 €

Ako vybrať stolný mixér? - často kladené otázky

• Prečo sú pri smoothie mixérov dôležité otáčky a výkon?

Čím vyššie otáčky, tým rýchlejšie pripravíte jemné smoothies, polievky, omáčky atď. Ak by výrobca nastavil vysoké otáčky, ale nízky výkon, veľmi rýchlo by sa opotrebovali a zničil by sa motor mixéra. V tomto zozname nájdete iba mixéry, ktoré skutočne „utiahnu“ mixovacie nože a prístroj vydrží pracovať dlhé roky.

 

• Oplatí sa šetriť pri kúpe mixéru?

Záleží, ako často budete prístroj používať. Aj menší čínsky produkt môže vydržať roky, ak sa nebude príliš používať. Elektroniku ale kupujeme preto, aby sme ju využívali pravidelne. Ak ste sami a potrebujete si urobiť 1 smoothie denne, postačí vám aj menší plastový mixér s malou nádobou. Pokiaľ ale žijete zdravo a často mixujete jedlá pre celú rodinu, zainvestujte do stolného rodinného mixéra s objemnou nádobou 1,5 – 2 litre. Pri výbere mixéra zohľadnite jeho zaťaženie. Investícia sa v tomto prípade vypláca a vhodne zvolená veľkosť a výkon prístroja predlžuje jeho životnosť.

 

• Ako je zaručená bezpečnosť mixéru?

V prvom rade odolným a pevným materiálom, ktorý sa len tak nepoškodí. Nádoby sú z tvrdených plastov a skiel a nerozbijú sa ani po páde na zem. Základňa je pevne zmontovaná, takže nehrozí, že by z mixéra niečo upadlo alebo „vystrelilo“. Skvelá funkcia a štandard je pulzný spínač. Mixér pracuje iba ak držíte tlačidlo stlačené a netočí sa samotné po pripojení do elektickej siete. Mixér tiež nepracuje, pokiaľ nie je nasadená nádoba alebo bezpečnostné veko, takže dieťatko sa rukami nedostane k rotujúcej mixovacej hlave. Výrobcovia si skutočne dávajú na bezpečnosti obzvlášť záležať.

 

• Mám sa zaujímať o príslušenstvo mixéra?

Opäť záleží na tom, ako mixér chcete použiť. Ak iba mixujete ovocie do smoothie, iné násady nepotrebujete. Skúsené domáce kuchárky ale ocenia aj miesiace násady a nádoby, rôzne „jemnosti“ mixovacích nožov alebo prenosné fľaše. Drahé mixéry zvyčajne obsahujú dostatok príslušenstva pre všetky vaše kulinárske potreby.

 

• Ako náročná je údržba mixéra?

Výrobcovia sa snažia všetko maximálne zjednodušiť a ušetriť váš čas. Obvykle stačí vybrať mixovaciu hlavu s nádobou a umyť ich v umývačke. Potraviny zvyčajne nemajú ako vďaka tesnením preniknúť až do základne mixéra.

 

• Zistite si, či obsahuje smoothie mixér tiež pulzný spínač.

Mixér sa spúšťa na plný výkon iba keď spínač stlačíte.

 

• Nezabudnite sa informovať, či výrobca smoothie mixéra ponúka aj náhradné diely.

Neoriginálne diely nemusia sedieť a váš mixér sa poškodí rýchlejšie. Navyše použitím neoriginálneho dielca nemusí byť uplatnená záruka.

 

• Môžem si drobné opravy vykonávať sám?

Ak je mixér v záruke, určite vždy kontaktujte oficiálny servis alebo certifikovaného opravára. Kontakty nájdete v záručnom liste. Po uplynutí záruky môžete mixér opravovať aj sami. Zvyčajne to nie je nič zložité. Kvalitný mixér vám ale vždy vydrží roky, než sa v ňom čokoľvek pokazí.

 

• Ktoré časti mixéra sa zvyknú poškodzovať?

Najčastejšie ide o rôzne tesnenia, na ktoré pôsobia kyslé šťavy. Tie možno jednoducho meniť i mimo servis. Poškodiť sa môžu aj otočné a pohyblivé časti a tiež otupiť nož mixovacej hlavy. Opakujem ale, že kvalitné výrobky zo zoznamu sú nadimenzované na vysokú odolnosť voči opotrebovaniu a pri dodržaní pokynov sa nemusíte báť poškodenia.

 

• Oplatí sa čítať testy a porovnanie produktov?

Určite áno. Zoradil som iba tie najkvalitnejšie a najpredávanejšie mixéry na trhu. Zároveň odkazujem na najlacnejšie e-shopy. Nemá zmysel platiť viac za niečo, čo inde zoženiete aj o 30 eur lacnejšie. Náš rebríček vám skutočne odporúča TOP produkty v pomere cena / výkon / kvalita prevedenia.

Prečo je dobré mať doma smoothie mixér?

Smoothie sú veľmi obľúbené a zdravé nápoje, ktoré obsahujú všetky potrebné vitamíny, minerály a ďalšie živiny, potrebné pre náš organizmus. Jeden taký nápoj za deň vám dodá potrebnú energiu, minerály i vitamíny.

Začať deň so smoothie je lepšie, než so šálkou kávy. Dodá vám energiu, ktorá vydrží omnoho dlhšie a navyše budete plný potrebných látok.

Nie je potrebné ihneď siahnuť po tom najdrahšom. Vybrať si môžete aj lacný smoothie mixér a vyskúšať si, či vám tieto nápoje budú sedieť do vášho jedálnička a či si ich obľúbite ako tisíce ľudí pred vami. Smoothie nápoje sú po svete známe už od tridsiatych rokov a ich účinky na organizmus boli už mnohokrát potvrdené. Účinky pitia smoothies spoznáte až po niekoľkých dňoch.

Najlepšie stolné mixéry podľa heureky

nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk