Najlepšie tabletky na erekciu 2022! Na čo si treba dať pozor? [recenzia]

Tieto najlepšie tabletky na potenciu odporúčame:

proerecta-klasik-250x300

Prírodné zloženie

5/5
Zerex - tabletky na potenciu

Pre silnú erekciu

4.5/5
Primulus

Mužnosť a vitalita

4.5/5

Keď sa objavia problémy s erekciou, môže to výrazne narušiť nielen sexuálny život oboch partnerov, ale aj celý vzájomný vzťah. Preto je treba tento problém riešiť. Hľadáte najlepšie tabletky na erekciu, ktoré môžu váš problém vyriešiť?

Nie každý muž chce prísť do ordinácie lekára a začať mu rozprávať o týchto chúlostivých problémoch. Našťastie to nie je nutné, pretože existujú doplnky stravy – lieky na erekciu, ktoré sú voľne dostupné a sú k objednaniu bez predpisu.

Na trhu existuje celý rad rôznych produktov a vybrať ten pravý nemusí byť jednoduché. Zvlášť, keď chce muž poruchy erekcie vyriešiť čo najrýchlejšie.

Preto sme pre vás zmapovali trh a prinášame vám prehľad aktuálne najpopulárnejších voľne dostupných tabletiek na erekciu a taktiež vám poradíme ako zlepšiť erekciu. Pozrite si náš test najlepších tabletiek na potenciu! 

NAJLEPŠIE TABLETKY NA EREKCIU - OBSAH ČLÁNKU

Najlepšie tabletky na erekciu

Ideálna voľba pre mužov, ktorí majú dosť problémov v sexuálnej oblasti. Doplnok stravy Proerecta rieši nielen problém s erekciou. Môže tiež podporiť mužské libido, zaistiť predĺženú výdrž, rovnako ako môže priniesť nástup účinku už do 60 minút.

Preto sme zaradili Proerectu na prvé miesto v našom teste najlepších tabletiek na erekciu. Obsiahnuté bylinné výťažky pôsobia ako afrodiziakum, takže sa môžete tešiť nielen na kvalitnejšiu erekciu, ale aj na lepší zážitok z vašich milostných hrátok.

Nielen, že stimuluje tvorbu testosterónu, ale aj zvýši vaše libido. Aby toho nebolo málo, Proerecta vám môže pomôcť predĺžiť váš výkon v posteli.

Pozrite si našu kompletnú recenziu na produkty Proerecta, kde sme produkty kompletne zrecenzovali TU.

ProErecta Shot je najnovším dielom tejto značky, ktorá stojí za vývojom rýchleho shotu. Stačí ho pretrepať a vypiť. Za 30 minút môžete ísť na vec a nesklamete.

Oddať sa skvelému sexu bez obmedzenia. Opäť obsahuje iba prírodné látky: bylinné extrakty a aminokyseliny.

 • arginín,
 • citrulín,
 • extrakt z tribulusu,
 • koreňa ženšenu,
 • hroznových semien,
 • rhodiola
 • guarana

Všetko vo vysokých dávkach, aby bol zaručený maximálny účinok.

Účinky: okamžitá pevná erekcia, stimulácia libida a predĺženie súlože

Výhody
Nevýhody

Zloženie:

 • Ženšen (Panax ginseng) 60mg – Medzi hlavné zložky patrí extrakt z koreňa ženšen, ktorý má blahodárny vplyv na mužské sexuálne funkcie. Pomáha prekrvovaniu, čo sa pozitívne prejavuje aj na kvalite erekcie. Zároveň môže pôsobiť pozitívne aj na imunitu tela a vie minimalizovať vyčerpanie.
 • Tribulus Terrestris (Kotvičník) 300mg – Druhou zložkou je steroidný saponín z rastliny známej pod názvom Tribulus terrestris. Aj tá sa môže pozitívne podpisovať na kvalite erekcie a hlavne na jej nástupu.
 • L-Citrulín 235 mg – Treťou najdôležitejšou zložkou je ovocná aminokyselina L-citrulín, ktorá môže podobne ako ženšen zaistiť veľmi dobré prekrvenie orgaqnizmu. A to vrátane citlivých tkanív, ktoré sa nachádzajú v penise.
 • L-Arginin – 250 mg
 • Extrakt kakaovníku
 • Vitamín E – 15 mg
 • Maca – 50mg

Dávkovanie:

1 – 2 tabletky na erekciu cca 60 minút pre pohlavným stykom

Záverečné hodnotenie:

Proerecta sú tabletky na erekciu, ktoré sa vyznačujú niekoľkými hlavnými pozitívami. Medzi tie rozhodne patrí rýchly nástup účinku, ktorý sa dostaví už za 60 minút po užití jednej tablety. Samozrejmosťou je tiež prírodné zloženie, čo znamená istotu nulových vedľajších účinkov.

V sexuálnom živote príde vhod tiež posilnenie libida a predĺženie výdrže vrátane podpory erekcie, čo je ďalší zo zaujímavých kladov, ktoré tieto prášky na erekciu môžu mať.

Zloženie produktu Proerecta je čisto prírodný. Každý vie, že keď sa objaví problém s erekciou psychika dostáva zabrať. Tento extrakt blahodárne pôsobí aj na duševnú stránku muža.

Proerecta je produkt na zlepšenie potencie, ktorý je dodávaný v tabletkách. To znamená aj jednoduchosť používania. Tie je možné užívať podľa potreby. Vzhľadom k nástupu účinku ideálne 60 minút pred samotným pohlavným aktom. To stačí prehltnúť jednu tabletu a následne nechať silu prírodných extraktov, nech pôsobia na ľudské telo.

Populárny doplnok stravy na podporu erekcie, ale aj libida. Je určený k okamžitému použitiu, ideálne 60 minút pred stykom. 

Využíva veľmi koncentrované prírodné extrakty. Nákup je možný bez lekárskeho predpisu. Ide o overený prípravok na lepšiu erekciu, ktorý užívajú nielen tí muži, ktorí majú problémy so slabou erekciou.

Tabletky na erekciu Erexan môžu taktiež pomôcť eliminovať problémy s predčasnou ejakuláciou. Aj vďaka kvalitnému zloženiu sa umiestnil v našom teste tabletiek na potenciu. Pozrite si aj kompletnú recenziu Erexanu.

Výhody
Nevýhody

Zloženie na jednu dávku:

 • Tribulus Terrestris
 • Maca
 • L-Arginin
 • L-Citrulin
 • L-Lysin
 • L-Ornytin 

Dávkovanie:

Ide o veľmi jednoduché dávkovanie tabliet na erekciu a to približne 60 minút pred pohlavným stykom zjedzte 1 – 2 tabletky a zapite dostatočným množstvom vody.

Záverečné hodnotenie:

Erexan je známym doplnkom stravy, ktorý sa vyznačuje dvomi hlavnými unikáty. Jeho zloženie je čisto prírodné a tiež vysoko koncentrované. To v praxi znamená veľa účinných látok v jednej jedinej tablete.

Jeho unikátom je fakt, že dokáže pomáhať v množstve situácií, ktoré sa týkajú sexu. Primárne je Erexan používaný v prípadoch, keď sa objavia problémy s erekciou, ktorá je u rady mužov slabá. Ďalej je Erexan unikátny aj tým, že môže podporiť libido a tým aj samotnú chuť na sex. Ďalšou jeho zaujímavou vlastnosťou je aj pomoc pri nedostatočnej výdrži, kedy môže predĺžiť dobu pohlavného styku.

Všetky zložky produktu Erexan sú unikátne v tom, že ide o čisto prírodné látky. Netreba sa obávať rôznej chémie, ktorú je možné nájsť v iných konkurenčných produktov. Tiež sú obmedzené rôzne konzervanty alebo farbivá.

Užívanie Erexanu je veľmi jednoduché. Na trh sa dodáva vo forme tabliet, ktoré sú dostupné bez predpisu. Vždy je potrebné postupovať podľa návodu.

60 minút – taká je doba nástupu účinku, ktorá rozhodne patrí medzi tie, ktoré môžeme radiť do kategórie rýchlych.

Vášeň, výkon a vitalita – to sú hlavné tri pojmy, ktoré výrobcovia Primulusu vyzdvihujú. Keď by sme sa na ne zamerali jednotlivo, za pojmom vášeň by sa mohla skrývať podpora libida a sexuálnej energie, za pojmom výkon fyzická kondícia a podpora rastu svalovej hmoty a za pojmom vitalita posilnená imunita aj obmedzenia únavy.

A presne toto všetko Primulus podľa výrobcov u mužov podporuje. Mal by mať tiež vplyv na zlepšenie nálady i celkovú regeneráciu organizmu.

Primulus je teda špecifický tým, že je zameraný na oblasti, ktoré v súvislosti so stratou energie trápi muža najviac. Zvyčajne sa jedná o problémy spojené s krízou stredného veku a tzv. Mužským prechodom, ku ktorým sa spája znížená hladina testosterónu. Samozrejme aj Primulus, ktorý som testoval nesmie chýbať v našom teste najlepších tabliet na potenciu.

Výhody
Nevýhody

Zloženie na jednu dávku:

 • Zinok – 15,4 mg
 • 2000 jednotiek UI vitamínu D3
 • Horčík – 245 mg
 • Vitamín B6 – 2 mg
 • Vitamín C – 100 mg
 • Selén – 5,5 mikrogramov
 • Senovka grécka – 350,6 mg
 • Kotvičník zemný – 300 mg
 • Biotín – 60 mikrogramov
 • Extrakt z čierneho korenia – 10 mg

Dávkovanie:

Aby dochádzalo k postupnému uvoľňovaniu účinných látok, dal som na odporúčania výrobcu a užíval denné množstvo (2 tablety) rozložené do dvoch dávok, prvá ráno po prebudení a druhú večer pred spaním. Zakaždým som zapil dostatočným množstvom vody.

Záverečné hodnotenie:

Musím úplne objektívne a nezaujato povedať, že ma Primulus zaujal. Iné produkty sľubujúce zvýšenie testosterónu som nikdy neužíval, teda vás ušetrím príbehov o tom, čo všetko som vyskúšal a ako mi nič (až doteraz, samozrejme) skutočne nefungovalo.

Keď som ale porovnával zloženie Primulus s inými suplementami z tejto kategórie, jeho zloženie je absolútne bezkonkurenčné. Spoločnosť vystupuje sympaticky, komunikácia bola úplne bezproblémová, teda môžem povedať, že som s Primulusom úplne spokojný.

A ak premýšľate, že by ste Primulus vyskúšali, rozhodne vám tento doplnok môžem odporučiť!

Pozrite si moju kompletnú recenziu na prípravok Primulus TU.

Vimax sú tabletky na erekciu, ktoré môže pomôcť zabezpečiť opäť kvalitný sexuálny život väčšine mužov a dlhodobú podporu erekcie. Produkt je založený na prírodnej, osvedčenej kanadskej receptúre, ktorá je spojená s vysokou kvalitou použitých produktov.

Doplnok stravy Vimax je založený výhradne iba na prírodných zložkách. Okrem podpory erekcie môže zlepšiť aj sexuálny život všeobecne. Ďalej môže mať pozitívny vplyv aj na mužské zdravie. Ako to fyzické, tak i to psychické.

Preto určite patrí do nášho rebríčka najlepších tabletiek na erekciu.

Výhody
Nevýhody

Zloženie na jednu dávku:

 • Tribulus Terrestris
 • Ginkgo Biloba
 • Ženšen
 • Saw Palmetto (extrakt serenoz plazivej)
 • Vitamín E 

Dávkovanie:

Veľmi jednoduché stačí len jednu tabletku denne a to 30 minút po jedle. Tak jednoduché!

Záverečné hodnotenie:

Doplnok stravy Vimax je pomocníkom každého muža, ktorého trápia problémy s erekciou. Vďaka jeho užívaniu je zaistená nielen podpora erekcie, ale aj dlhšia výdrž pri sexuálnom styku.

Unikátne zloženie tabletiek na potenciu Vimax môže mať pozitívny vplyv aj na celkové prekrvenie a mikrocirkuláciu, čo celkovo napomáha v riešení problémov súvisiacich so sexuálnym životom mužov. Výsledkom je kvalitný sexuálny život, ktorý sa následne premietne aj do ďalších oblastí partnerského vzťahu.

Zloženie doplnku Vimax je čisto prírodné. To zaisťuje nielen veľkú silu a účinnosť, ale je to spojené aj s minimom vedľajších účinkov. Medzi hlavné zložky tohto produktu patrí Ginkgo biloba, ktorá dokáže podporovať takzvanú mikrocirkuláciu a tak môže mať priamy vplyv na prekrvenie penisu.

Ďalšou zložkou je výťažok zo ženšenu. Tento koreň má tiež pozitívny vplyv na prekrvovanie. Okrem toho môže ovplyvniť aj sexuálnu kondíciu. Priamo sa tak podpisuje na dlhšej výdrži.

Doplnok na podporu erekcie Vimax je dodávaný vo forme tabliet. To uľahčuje aj samotné dávkovanie a užívanie. Na rozdiel od radu konkurenčných produktov nie je nutné dobu pohlavného styku plánovať na určitú hodinu.

Vimax sa konzumuje pravidelne raz denne, vždy ideálne 30 minút po jedle. Odporúčanou dennou dávkou je vždy jedna tableta, ktorá by vďaka vyššej koncentrácii účinných látok mala plne postačovať.

Zerex je doplnok stravy na erekciu, ktorá sa vyznačuje jednoduchým dávkovaním. Stačí jednu tabletku a problém môže byť vyriešený.

Zerex, ktorý využíva výhradne prírodných zložiek, môže zabezpečiť pevnú a kvalitnú erekciu a tiež môže pomôcť ako afrodiziakum.

Zerex je založený na prírodnom zložení, v ktorom dominuje populárne kotvičník doplnený radom ďalších prírodných látok. Nástup účinku by mal prebehnúť do 60 minút. Mužom tak môže vrátiť potrebné sebavedomie.

Výhody
Nevýhody

Zloženie :

 • Maca
 • L-Arginin
 • L-Citrulin
 • L-Lyzin
 • Extrakt z kakaovníka
 • Tribulu Terrestris

Dávkovanie:

Stačí užiť len jednu tabletku približne 60 minút pred pohlavným stykom. To je všetko.

Záverečné hodnotenie:
Populárny prípravok Zerex je postavený čisto na prírodnom zložení, čo ukazuje, akú silu môže príroda mať. Jedná sa samozrejme o laboratórne testovaný a tiež schválený doplnok stravy, ktorý je voľne dostupný aj bez receptu.

Medzi jeho hlavné výhody patrí rýchly nástup účinku aj to, že môže poskytnúť pevnú a kvalitnú erekciu. Nepomáha však iba pri probléme, ktorým je slabá erekcia, ale vie tiež veľmi výrazne podporiť libido.

Zerex zaujme aj svojim jednoduchým dávkovaním. Všetky zložky, kde nechýba kotvičník zemný a ďalšie prírodné látky obsahuje každá tableta.

Tú stačí vziať len jednu jedinú a to zhruba hodinu pred samotným sexuálnym aktom. To potvrdzuje predovšetkým rýchly nástup účinku. Pokiaľ je plánovaná sexuálna aktivita aj niekoľkokrát denne, môžu byť použité v rámci 24 hodín aj dve tablety. Vzhľadom k vysokej koncentrácii obsiahnutých látok je toto množstvo výrobcom odporúčané ako odporúčaná denná dávka.

Pozrite si kompletnú recenziu na zerex TU.

Ako na problémy s erekciou v dlhodobom horizonte? ProErecta Long je pre mužov, ktoré už vlastná erekcia mnohokrát sklamala a chcú sa ďalším „prípadom“ vyvarovať. Kapsuly obsahujú opäť iba prírodné látky: vitamíny, minerály, aminokyseliny a výťažky z bylín.

ProErecta Long ocenia predovšetkým muži nad 50 rokov, u ktorých cievy už nefungujú tak dobre, ako „za mlada.“ ProErecta Long dokáže roztiahnuť cievy a zlepšiť prietok krvi do penisu. To znamená úspešné predĺženie erekcie a zvýšenie erekcie. Preto veľa mužov označuje konkrétne tento doplnok ako najlepšie prášky na erekciu v roku 2021.

Výhody
Nevýhody

Zloženie:

 • Maca – 400mg
 • L-Citrulin – 400mg
 • Horčík – 245mg
 • Extrakt hhroznových jadierok – 200mg
 • Vitamín C – 40mg
 • Vitamín B3 – 16mg
 • Zinok – 15mg
 • Vitamín E – 12 mg
 • Vitamín B6 – 2mg
 • Vitamín D3 – 50ug

Dávkovanie:
Denná dávka je 2 kapsule, ktoré zapite dostatočným množstvom vody. Neprekračujte dennú dávku. Odporúčaná doba užívania pre najlepšie výsledky je 1 mesiac.

Záverečné hodnotenie:

Základným dôvodom prečo by  Proerecta Long mohla byť vhodná práve pre vás je samozrejme podpora erekcie. Túto funkciu spĺňajú tablety veľmi dobre a patria medzi najlepšie testované prípravky na erekciu.

Nezabudnite však, že sú určené výhradne pre dlhodobejšie užívanie a ich účinok sa teda nedá pozorovať po prvej alebo druhej požitej tabletke. Najdôležitejšie je totiž pravidelnosť a dlhodobosť užívania.

Tabletky na erekciu Erex24 sú voľbou mužov, ktorí hľadajú bezpečnú pomoc v prípade problémov s erekciou. Pomáha vo chvíli, keď je erekcia nekvalitná, ale aj vo chvíli keď je pre mužov nemožné erekcie vôbec dosiahnuť. Okrem toho môže priniesť aj ďalšie výhody so sexom spojené.

Na rozdiel od mnohých iných produktov na zlepšenie erekcie sa neužíva pred samotným stykom, ale hneď ráno. Ideálne na lačno, pred prvým jedlom s dostatočným zapitím vodou.

Vo výnimočných prípadoch je možné dať si ešte tabletu druhú a to hodinu pred samotným sexuálnym stykom.

Výhody
Nevýhody

Zloženie v jednej dávke (11,5g):

 • Yerba Mate
 • Muira Puama
 • Zinok

Dávkovanie:
Ideálne ráno hneď na lačno zapiť jednu tabletu dostatočným množstvom vody a v prípade potreby druhú tabletku na erekciu si dať hodinu pred samotným stykom.

Záverečné hodnotenie:

Tabletky na erekciu Erex24 patria medzi celosvetovo najpredávanejšie produkty, ktoré vyhľadávajú muži, ktorí majú problém, ktorému sa odborne hovorí erektilná dysfunkcia. Tento doplnok je voľne v predaji a jeho úlohou je skvalitniť sexuálny život každého muža.

Môže zabezpečiť nielen silnejšiu a dlhotrvajúcu erekciu, ale môže pomôcť aj k intenzívnejšej ejakulácii a vyvrcholeniu. Niektorí muži uvádzajú aj to, že počas erekcie pociťujú aj zväčšenie ich penisu.

Prípravok je založený čisto na prírodnej báze, čo znamená že využíva iba zložky, ktoré sú dostupné v prírode. Medzi zložky, ktoré dokážu vyriešiť problémy s erekciou patria extrakty zo stromu ktorým je Yerba Mate a rastie v horských lesoch v Brazílii.

Označuje sa tiež ako Yerba Maté, a patrí medzi tie najvzácnejšie stromy na celej zemi. Ten obsahuje látky nazývané ako teobromín a teofylín, ktoré vedia pomáhať pri probléme ktorým je nízka potencia. Všeobecne tiež zlepšujú celkovú fyzickú zdatnosť.

Ďalej Erex24 obsahuje tiež ker Muira Puama ktorý sa vyskytuje v pralesoch Brazílie. Aj ten je dobrým a silným prírodným pomocníkom každého muža. Ďalšou významnou zložkou je zinok, bez ktorého sa žiadne ľudské telo nezaobíde. Ten v ľudskom tele napomáha k normálnemu metabolizmu, ktorý sa môže pozitívne podpisovať práve aj na samotnú erekciu.

Tabletky na erekciu EJoy sú známou a populárnou voľbou pri zlepšenie erekcie. EJoy nielen môže zabezpečiť erekciu, ale napomáhať aj celkovej kvalite pohlavného styku.

Môže podporovať libido a chuť na sex, odďaľovať vyvrcholenie a tým predĺžiť dobu pohlavného styku.

Zloženie produktu EJoy je stopercentne prírodné. Aj tým sa líši od niektorých produktov, ktorými sú lieky na erekciu výhradne na predpis. Hlavnou a kľúčovou zložkou je rozhodne kotvičník zemný.

Výhody
Nevýhody

Zloženie v jednej dávke:

 • Tribulus Terrestris
 • Maca
 • L-Arginin
 • L-Citrulin
 • Vitamíny C a D
 • Saw Palmetto
 • Chilli extrakt

Dávkovanie:

Odporúčaná denná dávka sú 2 tablety asi 30 minút pred sexom, takže je len na vás, ako dlho vám balenie vydrží.

Záverečné hodnotenie:

Aj keď EJoy nepatrí medzi lieky na erekciu, ale je doplnkom stravy, je treba povedať že dokáže zlepšovať nielen potenciu, ale aj mužské zdravie. Vďaka svojmu zloženiu môže blahodarne pôsobiť aj na mužskú prostatu, ktorá môže byť následne zdravšia.

Zabúdať nemožno ani klasické vlastnosti, ako je nielen zlepšenie erekcie. Užívanie tohto produktu môže zvýšiť libido a chuť na sex. Rovnako tak predĺži dobu styku a oddiali samotnú ejakuláciu. Vďaka tomu je partnerský život mužov veľmi pozitívne ovplyvnený.

Dôležitou súčasťou každej z tabliet je tiež rastlina Maca. Tej sa hovorí peruánska viagra, čo už jasne ukazuje na to, aké účinky na mužský organizmus bude mať. 

Ani dávkovania nie je u produktu EJoy nič zložité. Zaujme pomerne rýchla doba účinku. Vďaka tomu si stačí vziať jednu tabletu zhruba 30 minút pred plánovaným stykom.

Ako maximálna dávka je uvádzané množstvo 4 tabliet denne. Na škodu nemusí byť pravidelné užívanie po dobu 3 až 4 mesiacov, čo môže priniesť optimálne výsledky.

 

Poruchy erekcie môžu mať mnoho príčin

Keď dôjde k sexuálnemu vzrušeniu mužov, hormóny, svaly, nervy a krvné cievy spolupracujú navzájom a vytvárajú erekciu. Nervové signály vysielané z mozgu do penisu stimulujú svaly na uvoľnenie. To zase umožňuje prietok krvi do tkaniva v penise.

Akonáhle krv vyplní penis a dosiahne sa erekcia, krvné cievy v penise sa uzavrú, aby sa erekcia udržala. Po sexuálnom vzrušení sa krvné cievy penisu opäť otvoria a umožnia krvi odísť.

V určitom období života človeka môže mať ťažkosti s dosiahnutím alebo udržaním erekcie. Problémy s erekciou sa vyskytujú, keď nemôžete dosiahnuť alebo udržať erekciu, ktorá je dostatočne pevná na to, aby mohla viesť pohlavný styk. Problémy s erekciou sú tiež známe ako:

 • erektilná dysfunkcia (ED)
 • impotencia
 • sexuálna dysfunkcia

U väčšiny mužov sa tieto problémy vyskytujú občas a nie sú závažným problémom. Podľa Clevelandskej kliniky (zdroj) nie je dôvod na obavy, ak sa problémy s erekciou vyskytnú až v 20 % času.

Ak však nie ste schopní dosiahnuť erekciu aspoň 50 % času, môžete mať zdravotný problém vyžadujúci lekársku pomoc. 

Bežné príčiny problémov s erekciou

Príčiny erektilnej dysfunkcie (ED) môžu byť fyzické, psychologické alebo kombináciou oboch.

Fyzické príčiny

Fyzické príčiny problémov s erekciou sú bežnejšie u starších mužov. Vyskytujú sa kvôli poruchám, ktoré môžu mať vplyv na nervy a cievy zodpovedné za vyvolanie erekcie.

Medzi fyzické príčiny patria zdravotné ťažkosti, ako sú:

 • ochorenie srdca
 • ateroskleróza alebo kôrnatenie tepien
 • vysoký krvný tlak
 • vysoký cholesterol
 • cukrovka
 • obezita
 • Parkinsonova choroba
 • roztrúsená skleróza (MS)
 • ochorenie pečene alebo obličiek
 • alkoholizmus
 • Peyronieho choroba alebo zjazvenie penisu, ktoré vedie k zakrivenému penisu

Medzi ďalšie fyzické príčiny patrí:

 • niektoré lieky vrátane betablokátorov, diuretík, svalových relaxancií alebo antidepresív
 • zneužívanie návykových látok
 • dlhodobé užívanie tabaku
 • trauma alebo poranenie miechy alebo genitálnej oblasti
 • problémy s vrodenými genitáliami
 • liečba problémov s prostatou

Psychologicé príčiny

Emocionálne problémy môžu odvrátiť pozornosť muža v akomkoľvek veku od vzrušenia a zahŕňajú:

 • starosti, či nie ste schopní dosiahnuť alebo udržať erekciu
 • dlhotrvajúca emočná tieseň súvisiaca s ekonomickými, profesionálnymi alebo sociálnymi problémami
 • konflikty vo vzťahoch
 • depresia

Problémy s erekciou u mladých mužov

Muži vo veku 20 až 30 rokov môžu mať tiež erektilnú dysfunkciu (ED). Čísla naznačujú, že ED sa u mladých mužov vyskytuje častejšie, ako sa predtým uvádzalo.

V roku 2013 časopis The Journal of Sexual Medicine uviedol, že 26 % mužov vo veku 17 až 40 rokov má problémy s erekciou. Tieto prípady sa pohybujú od stredne ťažkých po ťažké.

Výskum hovorí, že problémy s erekciou u mladých mužov súvisia viac s ich životným štýlom a duševným zdravím ako s akýmikoľvek fyzickými problémami. Zistilo sa, že mladší muži užívali viac tabaku, alkoholu a drog ako starší muži.

Niektoré štúdie naznačujú, že problémy s erekciou u mladých mužov najčastejšie pramenia z úzkosti alebo depresie.

Pri problémoch s erekciou nemusí byť nutná návšteva lekára

Aj keď sa návšteva odborníka odporúča, pretože vykoná testy a stanoví diagnózu, nie každému mužovi je príjemné hovoriť o svojom probléme s erekciou. A to aj keď sa jedná o návštevu lekára.

Poruchy erekcie už možno riešiť aj inak ako len liekmi na predpis. Na súčasnom trhu je možné nájsť celý rad produktov, ktoré nespadajú do kategórie, ktoré sú lieky na erekciu, ale spadajú do kategórie, ktoré sú doplnky stravy na podporu erekcie.

To v praxi znamená jedinú vec. Pre využitie daných doplnkov nie je návšteva lekára nutná. Nie je potrebný ani príslušný recept, ktorý by oprávňoval k ich vyzdvihnutie. Všetky doplnky v našom prehľade a v našom hodnotení sú voľne dostupné, bez predpisu. A dajú sa pohodlne, a hlavne diskrétne objednať online.

Pri ich užívaní však môže byť na mieste o návšteve lekára premýšľať. Ak trpíte inými chorobami, dajte pozor na možné kontraindikácie. To je jedno zo základných upozornení, ktoré sa však netýka len produktov na zlepšenie erekcie, ale mnohých ďalších doplnkov stravy.

Prírodné zloženie maximalizuje podporu erekcie a minimalizuje riziko vedľajších účinkov

Iste viete, že klasické lieky na potenciu sú často plné rôznych chemických látok. Tie síce zabezpečia, že liek pôsobí, ako má, ale zároveň sú ním spojené aj možné negatíva. Tie sa týkajú ako vedľajších účinkov, tak aj toho, že vo všeobecnosti nie je v záujme nikoho dostávať do tela zbytočnú chémiu.

Doplnky stravy v našom prehľade sú výnimočné tým, že sú založené výhradne na prírodnom zložení. Často je hlavnou zložkou známy kotvičník, ktorý je doplnený mnohými inými extrakty.

Vďaka tomuto zloženiu je zaistená nielen podpora erekcie, ale hlavne je zabezpečené to, že prípadných vedľajších účinkov a kontraindikáciou je minimum. U zdravého muža, ktorého trápi len občasné poruchy erekcie, sa neobjavuje nič nežiadúceho.

Aj to je výhoda tejto cesty, vďaka ktorej telu pomôžete, ale zároveň ho nijako výrazne negatívne nezaťažíte. Aj preto nie je nutný ani predpis, ani pravidelné užívanie pod dohľadom lekárov.

Doplnky stravy ako cesta k perfektnému sexu

Jednotlivé produkty, ktoré sme pre vás zmapovali sú v podstate pomocníkom k dokonalému sexu. Ich spoločným účinkom je to, že dokážu riešiť klasické problémy s erekciou.

Vďaka svojmu zloženiu, kde často nechýba známy kotvičník zemný, podporia činnosť mužského organizmu tak, že sa erekcia v požadovanú chvíľu dostaví. Nejde však o jediný účinok, ktorý možno očakávať.

Rad recenzovaných na trhu voľne dostupných produktov na podporu erekcie dokáže ponúknuť aj omnoho viac ako riešenie situácií, kedy sa objavia poruchy erekcie. Rad týchto doplnkov dokáže zvýšiť mužské libido a teda samotnú chuť na sex.

Opomenúť nemožno ani účinky spojené s predĺžením samotného výkonu so zintenzívnením ejakulácie. Výsledkom tak bude kvalitnejší pohlavný styk a lepší zážitok a zážitok ako pre partnerku, tak samozrejme aj pre mužov.

Okrem zlepšenia potencie je možné u rady produktov pozorovať aj ďalšie pozitívne účinky a to na mužské zdravie. Ako z komplexného pohľadu, ako aj z toho konkrétneho. Rad výťažkov v niektorých predstavených produktoch môže pozitívne ovplyvňovať aj činnosť prostaty.

pár

Liečba problémov s erekciou? Zmeňt svoj životný štýl

Mnoho fyzických príčin problémov s erekciou súvisí s výberom životného štýlu. Možno budete chcieť zvážiť tieto zmeny životného štýlu:

 • zastavenie fajčenia tabaku
 • piť menej alkoholu
 • dostatok odpočinku
 • zdravo sa stravovať
 • pravidelne cvičiť
 • rozhovor so svojím partnerom o sexuálnych problémoch

Ak zmeny životného štýlu nezmiernia vaše príznaky, obráťte sa na svojho lekára, ktorý určí hlavnú príčinu vašich problémov s erekciou.

Lekár vám vyšetrí penis, konečník a prostatu, ako aj funkciu nervového systému. Spýtajú sa vás tiež na to, kedy sa vaše príznaky začali a či máte nejaké súčasné zdravotné problémy.

Predchádzanie problému s erekciou

Zmena v životnom štýle, ako napríklad pravidelné cvičenie a zdravá strava, môže pomôcť zabrániť ED.

ED je spôsobený nedostatkom prietoku krvi, takže zdravie krvného obehu je kľúčové. Bežným spôsobom, ako zlepšiť prietok krvi, je cvičenie. Niektoré kardio cvičenia ktoré by ste mohli vyskúšať sú:

 • behanie
 • bicyklovanie
 • plávanie
 • aerobik

Je tiež dôležité vyhnúť sa nezdravým tukom, prebytočnému cukru a veľkému množstvu solí.

Chronické zdravotné ťažkosti, ako je cukrovka a srdcové choroby, môžu viesť k problémom s erekciou. Ďalšou možnou príčinou sú lieky na predpis, ktoré sa používajú na liečbu týchto stavov.

Ak máte chronické ochorenie, opýtajte sa svojho lekára, ktoré metódy prevencie sú najvhodnejšie.

Liečba duševného zdravia vám môže pomôcť vyhnúť sa problémom s erekciou spôsobených stresom alebo psychickými problémami.

Vyberte si doplnok, ktorý vám sadne

Ako môžete v našom teste tabletiek na erekciu vidieť, výber možností je naozaj bohatý. Medzi najznámejšie produkty patria Vimax, Erexan, Proerecta, eJoy alebo Zerex.

Pri všetkých máte istotu dostupnosti bez lekárskeho predpisu, vďaka čomu sa o vašom chúlostivom probléme nemusí nikto dozvedieť. Ani lekár, ani partnerka, a vďaka diskrétnemu baleniu a doručeniu ani ktokoľvek z vášho okolia.

Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.