Test tyčových, ponorných mixérov 2021 - Recenzie + Ako si vybrať

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5
Bosch MSM67160

Obľúbený model

4.5/5

Najlepšie ponorné mixéry na základe porovnávacieho testu 2020

Bosch MSM67170
Bamix M 200 Swissline
Bosch MSM67160
Sencor SHB 5501 CH
Bosch MSM 6B100
Počet rýchlostí
12
2
12
20
1
Príkon
750 W
200 W
750 W
1 000 W
280 W
Hmotnosť
1,5 kg
0,96 kg
1,7 kg
3,64 kg
0,69 kg
Cena
44,90 €
215 €
39,90 €
69,90 €
14,90 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/boschmsm67170" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="https://recenzovo.sk/bamixm200" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/boschmsm67160" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="https://recenzovo.sk/sencorshb5501" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/boschmsm6b100" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

Recenzie tyčových mixérov

Kvalitný mixér je jedným z najdôležitejších kuchynských spotrebičov, ktorý pri varení potrebujú všetci. Kým niekto s ním mixuje polievky a omáčky, iný s ním drtí ľad. Nadšenci zdravého životného štýlu ho zase využívajú k vytvoreniu obľúbeného smoothie nápoja. Jeho použitie v kuchyni je naozaj rozmanité. Pokiaľ si zaobstaráte výkonný mixér z kvalitných materiálov, bude vám v kuchyni slúžiť niekoľko rokov.

Na trhu existuje niekoľko typov mixérov. Zaobstarať si môžete stále obľúbenejší smoothie mixér, klasický tyčový a ručný mixér alebo môžete dať prednosť stolnému mixéru.  Záleží len na vás.

Počet rýchlostí: 12 | Príkon: 750 W | Hmotnosť: 1,5 kg | Funkcia pulzného spínača: nie | Funkcia sekania / krájanie: áno |

Ručný mixér Bosch prekračuje očakávania – je robustný, pohodlne sa zmestí do ruky, kábel má dostatočnú dĺžku, výkonný motor a ľahko sa popasuje, napríklad so šľahačkou či s pyré. Navyše, je pohodlný na držanie a nie je príliš veľký ani ťažký. Prekvapujúce a veľmi príjemné je jeho vynikajúca ľahkosť, s ktorou môžete tento mixér ovládať. Jednou rukou tak môžete použiť dve rôzne rýchlosti a to len stlačením jediného tlačidla. Spotrebič ponúka až 12 úrovní výkonu, pre každý pokrm viete zvoliť ideálny. Funkcia Turbo vám zas jedným stlačením gombíka umožní okamžite dosiahnuť maximálny výkon.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 44,90 €

Počet rýchlostí: 2 | Príkon: 200 W | Hmotnosť: 0,96 kg | Funkcia šľahania: áno | Funkcia sekania / krájanie: áno |

Profesionálny mixér Bamix M 200 Swissline si obľúbili aj známi svetoznámi kuchári. A niet divu. Tento prístroj sa môže pýšiť naozaj skvelou výbavou.

Jednoduché a funkčné prevedenie nadchne každého. Tlačidlá 2 stupňov rýchlostí sú umiestnené tak, aby ste na ne ľahko dosiahli prstami a nemuseli zastavovať mixovanie. Pokiaľ s touto značkou nemáte skúsenosti, prekvapí vás pevné spojenie riadiacej jednotky a mixovacej nohy. Oddeliť možno len mixovacie nástavce. Týmto konštrukčným riešením prístroj dosahuje naozaj skvelé výsledky v domácej i profesionálnej kuchyni. Mixovacia hlava je otvorená a k nožom sa tým pádom dostane všetko, čo má. Výsledkom je dokonale vyšľahaný sneh alebo namixovaná polievka. Aj napriek výkonu 17 tisíc otáčok za minútu jeho chod takmer nepočujete. Skvelou vychytávkou je špirálový kábel, ktorý sa naťahuje podľa toho, ako potrebujete a pri práci vám zbytočne neprekáža. Vysokú obstarávaciu cenu kompenzuje bohaté príslušenstvo. Súčasťou balenia sú 4 nástavce na polievky, omáčky, zmrzliny aj šľahaný sneh. Spolu s prístrojom ďalej obdržíte praktický stojan, nádobu, krájač Slices, niekoľko nožov, šľahací a miešací disk. Obľúbeným doplnkom je processor so stlačovadlom vhodný na prípravu detskej stravy.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 215 €

Počet rýchlostí: 12 | Príkon: 750 W | Hmotnosť: 1,7 kg | Funkcia šľahania: áno |

Tyčový mixér Bosch MSM67160 dokáže pri prvom pohľade zaujať svojím jednoduchým a elegantným dizajnom. Mixovacia noha z odolnej nerezovej ocele vie rozmixovať všetky potraviny, ktoré v kuchyni nájdete.

12 rôznych rýchlostí vám zjednoduší prípravu rozmanitých jedál. Ľahko pripravíte omáčky, koktaily, polievky alebo torty. Vďaka veľkému a stabilnému výkonu rýchlo a jemne nasekáte aj tvrdé oriešky. Veľmi praktickú funkciu turbo oceníte pri rýchlom a intenzívnom sekaní. Aj pri vysokých otáčkach a turbo funkcii sa mixér pýši dokonale tichým chodom. Mixér Bosch MSM67160 šetrí čas nielen pri varení, ale aj po ňom. Špeciálny anti splash dizajn zabraňuje striekaniu a znečisteniu okoliu mixéra. Vy tak ušetríte čas, ktorý by ste museli venovať upratovaniu.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 39,90 €

Počet rýchlostí: 20 | Príkon: 1 000 W | Hmotnosť: 3,64 kg | Funkcia pulzného spínača: nie | Funkcia šľahania: áno |

Trvanlivosť a spoľahlivosť Sencoru shb 5501 ch je zabezpečená motorom s výkonom 1 000 W. Vďaka nemu môžete zvládnuť akúkoľvek kulinársku výzvu a mixér na dlhú dobu zaujme čestné miesto v kuchyni. Vďaka veľkému počtu úrovní rotácie môžete ľahko upraviť rýchlosť mixéra na pripravené jedlo – menšia rýchlosť pre jemné výrobky, rýchlejšia pre tvrdšie výrobky. Je vybavený štítom, ktorý vám umožní rýchlo a ľahko rezať zeleninu. Poradí si dokonca aj so šľahačkou. Niektoré časti môžete ľahko a bezpečne umyť v umývačke riadu, čo vám ušetrí čas. A ak chcete bez námahy nakrájať zeleninu, rozhodne si vyberte tento model mixéra.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 69,90 €

Počet rýchlostí: 1 | Príkon: 280 W | Hmotnosť: 0,69 kg | Funkcia pulzného spínača: áno | Funkcia sekania / krájanie: áno |

Celoplastový tyčový mixér Bosch MSM 6B100 je určený na domáce použitie. Nízka hmotnosť, jednoduchá obsluha a štíhly tvar skvele padnúce do ruky. To sú vlastnosti, ktoré oceníte pri každodennom využití. Nemenej príjemná je aj nízka obstarávacia cena.

Mixovaciu nohu môžete bez obáv umývať v umývačke. Avšak pozor na horšie dostupný priestor pod nožmi. Občas sa stane, že ani v umývačke nedosiahnete dokonalé vyčistenie. Hoci sa jedná o model nižšej triedy, príjemne vás prekvapí jeho tichý chod, ktorým môže konkurovať aj omnoho drahším modelom. Výkon je však slabší. Preto sa odporúča mixovať malé kúsky potravín a pri dlhšej práci robiť pauzy, aby sa mixér neprehrial.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4/5
orientačná cena : 14,90 €

Ako vybrať stolný mixér? - často kladené otázky

• Prečo sú pri smoothie mixérov dôležité otáčky a výkon?

Čím vyššie otáčky, tým rýchlejšie pripravíte jemné smoothies, polievky, omáčky atď. Ak by výrobca nastavil vysoké otáčky, ale nízky výkon, veľmi rýchlo by sa opotrebovali a zničil by sa motor mixéra. V tomto zozname nájdete iba mixéry, ktoré skutočne „utiahnu“ mixovacie nože a prístroj vydrží pracovať dlhé roky.

 

• Oplatí sa šetriť pri kúpe mixéru?

Záleží, ako často budete prístroj používať. Aj menší čínsky produkt môže vydržať roky, ak sa nebude príliš používať. Elektroniku ale kupujeme preto, aby sme ju využívali pravidelne. Ak ste sami a potrebujete si urobiť 1 smoothie denne, postačí vám aj menší plastový mixér s malou nádobou. Pokiaľ ale žijete zdravo a často mixujete jedlá pre celú rodinu, zainvestujte do stolného rodinného mixéra s objemnou nádobou 1,5 – 2 litre. Pri výbere mixéra zohľadnite jeho zaťaženie. Investícia sa v tomto prípade vypláca a vhodne zvolená veľkosť a výkon prístroja predlžuje jeho životnosť.

 

• Ako je zaručená bezpečnosť mixéru?

V prvom rade odolným a pevným materiálom, ktorý sa len tak nepoškodí. Nádoby sú z tvrdených plastov a skiel a nerozbijú sa ani po páde na zem. Základňa je pevne zmontovaná, takže nehrozí, že by z mixéra niečo upadlo alebo „vystrelilo“. Skvelá funkcia a štandard je pulzný spínač. Mixér pracuje iba ak držíte tlačidlo stlačené a netočí sa samotné po pripojení do elektickej siete. Mixér tiež nepracuje, pokiaľ nie je nasadená nádoba alebo bezpečnostné veko, takže dieťatko sa rukami nedostane k rotujúcej mixovacej hlave. Výrobcovia si skutočne dávajú na bezpečnosti obzvlášť záležať.

 

• Mám sa zaujímať o príslušenstvo mixéra?

Opäť záleží na tom, ako mixér chcete použiť. Ak iba mixujete ovocie do smoothie, iné násady nepotrebujete. Skúsené domáce kuchárky ale ocenia aj miesiace násady a nádoby, rôzne „jemnosti“ mixovacích nožov alebo prenosné fľaše. Drahé mixéry zvyčajne obsahujú dostatok príslušenstva pre všetky vaše kulinárske potreby.

 

• Ako náročná je údržba mixéra?

Výrobcovia sa snažia všetko maximálne zjednodušiť a ušetriť váš čas. Obvykle stačí vybrať mixovaciu hlavu s nádobou a umyť ich v umývačke. Potraviny zvyčajne nemajú ako vďaka tesnením preniknúť až do základne mixéra.

 

• Zistite si, či obsahuje smoothie mixér tiež pulzný spínač.

Mixér sa spúšťa na plný výkon iba keď spínač stlačíte.

 

• Nezabudnite sa informovať, či výrobca smoothie mixéra ponúka aj náhradné diely.

Neoriginálne diely nemusia sedieť a váš mixér sa poškodí rýchlejšie. Navyše použitím neoriginálneho dielca nemusí byť uplatnená záruka.

 

• Môžem si drobné opravy vykonávať sám?

Ak je mixér v záruke, určite vždy kontaktujte oficiálny servis alebo certifikovaného opravára. Kontakty nájdete v záručnom liste. Po uplynutí záruky môžete mixér opravovať aj sami. Zvyčajne to nie je nič zložité. Kvalitný mixér vám ale vždy vydrží roky, než sa v ňom čokoľvek pokazí.

 

• Ktoré časti mixéra sa zvyknú poškodzovať?

Najčastejšie ide o rôzne tesnenia, na ktoré pôsobia kyslé šťavy. Tie možno jednoducho meniť i mimo servis. Poškodiť sa môžu aj otočné a pohyblivé časti a tiež otupiť nož mixovacej hlavy. Opakujem ale, že kvalitné výrobky zo zoznamu sú nadimenzované na vysokú odolnosť voči opotrebovaniu a pri dodržaní pokynov sa nemusíte báť poškodenia.

 

• Oplatí sa čítať testy a porovnanie produktov?

Určite áno. Zoradil som iba tie najkvalitnejšie a najpredávanejšie mixéry na trhu. Zároveň odkazujem na najlacnejšie e-shopy. Nemá zmysel platiť viac za niečo, čo inde zoženiete aj o 30 eur lacnejšie. Náš rebríček vám skutočne odporúča TOP produkty v pomere cena / výkon / kvalita prevedenia.

Prečo je dobré mať doma smoothie mixér?

Smoothie sú veľmi obľúbené a zdravé nápoje, ktoré obsahujú všetky potrebné vitamíny, minerály a ďalšie živiny, potrebné pre náš organizmus. Jeden taký nápoj za deň vám dodá potrebnú energiu, minerály i vitamíny.

Začať deň so smoothie je lepšie, než so šálkou kávy. Dodá vám energiu, ktorá vydrží omnoho dlhšie a navyše budete plný potrebných látok.

Nie je potrebné ihneď siahnuť po tom najdrahšom. Vybrať si môžete aj lacný smoothie mixér a vyskúšať si, či vám tieto nápoje budú sedieť do vášho jedálnička a či si ich obľúbite ako tisíce ľudí pred vami. Smoothie nápoje sú po svete známe už od tridsiatych rokov a ich účinky na organizmus boli už mnohokrát potvrdené. Účinky pitia smoothies spoznáte až po niekoľkých dňoch.

Najlepšie tyčové mixéry podľa heureky

Nakupujte len u overených predajcov

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Ing. Dávid Škola

Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.