Vibračná plošina VibroShaper - Skvelý reklamný trik, alebo vám naozaj môže pomôcť? [moja skúsenosť]

Vibračná plošina VibroShaper slúži na precvičenie celého tela a je vhodným prostriedkom na spaľovanie tuku a podporu chudnutia.

Plošina funguje na princípe akcelerácie, pri ktorom trénuje celé telo a zároveň tiež spaľujete tuk, bez toho aby bolo nutné vyvíjať veľkú fyzickú aktivitu.

Vibrácie, ktoré Vibroshaper vytvára, sa prenášajú do celého tela a následne aktivujú vaše svaly.

VIBROSHAPER RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Vibračná plošina Vibroshaper je vhodná pre každého bez ohľadu na vek a dobre si s ním môžu zacvičiť pokojne aj seniori. Cvičiť s ním môžu začiatočníci, ale aj pokročilí cvičenci.

Pomocou prístroja dokážete simulovať chôdzu, ale aj jogging a beh, a to všetko v pohodlí vášho domova. Vibračnú plošinu môžete používať skutočne všestranne, a to nielen v stoji, ale aj na cviky v sede či ľahu.

Cenovo patrí táto vibračná plošina k zlatej strednej ceste., Jej cena sa pohybuje okolo 150 eur.

Nosnosť plošiny Vibroshaper je 100 kg a súčasťou balenia sú aj dva posilňovacie expandéry. Prístroj umožňuje vybrať si buď tri automatické programy, resp. tri stupne intenzity, alebo máte možnosť nastaviť si cvičenie podľa seba s 99 možnosťami podľa vašich predstáv a potrieb.

Súčasťou sú aj praktické kolieska, vďaka ktorým prístroj podľa potreby jednoducho presuniete tam, kam potrebujete.

Základné informácie

Vibračná plošina Vibroshaper je zariadenie na cvičenie, ktoré je vhodné v podstate pre každého bez ohľadu na kondíciu, vek či pohlavie. Ide o pomôcku, ktorá vám dopomôže nadobudnúť lepšiu fyzickú kondíciu, ale aj zhodiť nadbytočné kilogramy.

Vibroshaper je navrhnutý tak, aby sa jednoducho používal a zároveň vďaka kompaktným rozmerom nezaberal vo vašej domácnosti príliš miesta. Jeho rozmery sú 62 cm na dĺžku a 36 cm na šírku, výška je 10 cm.

Nosnosť má toto zariadenie 100 kilogramov. Gymbit Vibroshaper je vybavený tromi programami pre začiatočníkov alebo pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nechcú používať programy prispôsobené presne im na mieru.

Vibračná plošina Vibroshaper je vhodnou pomôckou na precvičenie celého tela. Využíva k tomu oscilačnú technológiu, ktorá umožňuje s týmto prístrojom nielen spaľovať tuky, ale aj tvarovať a spevňovať telo.

Navyše to vďaka tejto technológii bude efektívnejšie a rýchlejšie, pretože viacrozmerné vibrácie plošiny aktivujú stresový reflex. Ide o rýchle sťahovanie svalov, vďaka ktorému je účinok cvičenia lepší.

Prečo cvičiť s vibračnou plošinou?

Cvičenie s vibračnou plošinou Gymbit Vibroshaper prináša rad benefitov. Pozrime sa teda na to, prečo je vhodné používať tento prístroj na cvičenie:

Cvičenie s vibračnou plošinou Vibroshaper je vhodné pre ženy aj pre mužov bez ohľadu na vek a telesnú kondíciu, ktorí túžia po vyformovaní celého tela, prípadne sa chcú zbaviť prebytočných kilogramov. Vhodná je aj pre seniorov, ale aj pre ľudí trpiacich problémami s motorikou.

Ocenia ho tak začínajúcich cvičenci, ako aj ľudia, ktorí majú s cvičením a fyzickou aktivitou skúsenosti.

Vyhnúť sa cvičeniu týmto zariadením by mali deti do 8 rokov, ale aj ľudia s hmotnosťou vyššou ako 100 kilogramov, pretože taká je nosnosť zariadenie. Rovnako nie je cvičenie na vibračnej plošine vhodné ani pre tehotné ženy a neodporúča sa ani v čase menštruácie.

V prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, srdcovo-cievnymi chorobami, cukrovkou či chronickými ochoreniami, poraďte sa radšej so svojím lekárom. Používať Vibroshaper by nemali ani ľudia trpiaci osteoporózou, rakovinou, bronchitídou, ale aj pacienti s kardiostimulátorom. V prípade, že na zariadení cvičí staršia osoba, mala by byť poučená o tom, ako bezpečne a správne prístroj používať.

Ako cvičiť s vibračnou podložkou vibroshaper

Vibračná plošina Vibroshaper má celkom široké využitie a cvičenie s touto pomôckou rozhodne nie je nudné. Plošina simuluje chôdzu, ale aj ľahký jogging a beh, a to pomocou vertikálnych oscilačných pohybov v závislosti na polohe nôh na platni plošiny.

Pri cvičení na plošine platí, že čím je rozostup väčší, tým pri cvičení zaberá viac svalov a je vyvíjaná väčšia telesná aktivita.

Vibroshaper môžete používať buď pasívne alebo aktívne. Pri pasívnom cvičení sa na plošinu iba postavíte, nohy môžete mať na úzko i doširoka, podľa toho, či chcete väčšiu alebo menšiu aktivitu.

Ak chcete simulovať chôdzu, nohy majte spolu uprostred plošiny, v prípade, že chcete skúsiť poklus, jogging, dajte si chodidlá trošku ďalej od seba. No a ak chcete simulovať beh, chodidlá položte na okraje plošiny.

V pasívnom režime je však funkcia vibračnej plošiny viac masážna a na chudnutie a posilňovanie svalstva má slabší účinok.

Ak chcete svaly efektívnejšie zapojiť a skutočne aj schudnúť a spevniť telo, odporúčame využívať plošinu na cvičenie aktívnym spôsobom. Môžete ju používať na drepy, kliky či sklápačky alebo zdvíhanie panvy.

Keďže súčasťou balenia sú aj expandéry, využijete plošinu aj na precvičenie vrchnej časti tela.

Prinášame niekoľko tipov na cviky, ktoré môžete na vibračnej plošine Vibroshaper vykonávať:

  • drepy – hoci to môže byť spočiatku náročné, ide o vysoko účinný cvik. Postavte sa na plošinu s nohami na šírku bokov a robte drepy tak, aby kolená nepredbiehali špičky na nohách.
  • výpady – jednoduchý, ale veľmi účinný cvik. Jednu nohu máte pri ňom na plošine a druhú mimo plošiny, pričom na plošine je noha, ktorú zohýbate pri výpade.
  • zdvíhanie panvy – ľahnite si na chrbát tak, aby ste mali chodidlá položené na podložke, pričom v kolenách by mal byť 90-stupňový uhol. Stiahnite zadok a zdvíhajte panvu hore a spúšťajte dole, avšak nepokladajte zadok úplne na zem.
  • kliky – plošinu môžete pri kliknúť použiť aj ako oporu pre ruky, ale aj ako oporu pre nohy.
  • sklápačky – brucho výborne posilníte pomocou brušákov, pričom budete na plošine sedieť a následne naťahovať a ohýbať nohy, ruky budú za hlavou

Vibračnú plošinu Gymbit Vibroshaper možno použiť aj ako pomôcku pri strečingu, ktorý by mal byť dôležitou súčasťou vášho cvičenia a určite by ste ho nemali vynechávať. Strečing vám pomôže udržať svaly pružné a zabráni ich postupnému skracovaniu a ochabovaniu.

Na akom princípe funguje vibroshaper?

Fungovanie vibračnej plošiny Vibroshaper je založené na technológii, ktorá bola pôvodne vyvinutá pre atlétov s cieľom zlepšiť účinnosť ich tréningu. No a vy môžete túto technológiu vďaka tomuto zariadenie využívať v pohodlí domova, a to kedykoľvek budete mať na cvičenie čas či chuť.

Ako sme už spomenuli, vibrácie na platni vibračnej plošiny sú viacrozmerné a aktivujú tzv. stresový reflex čiže extrémne rýchle sťahovanie svalov. Vďaka tomu je cvičenie veľmi efektívne. Vibrácie počas cvičenia prenikajú hlboko do svalov a bojujú tiež s uloženým tukom. Počas cvičenia sa pokožka napne a svaly sa spevnia a získajú silu. Výhodou je, že zatiaľ čo vaše svaly pracujú, kosti, kĺby a väzy sa šetria.

Funkcie a doplnky

Gymbit Vibroshaper je jednoduché zariadenie a napájané je zo zástrčky s 230 V. Plošina je vybavená displejom zobrazujúcim čas cvičenia a rýchlosť vibrácií.

Čo sa vibrácií týka, môžete si zvoliť tri základné predvolené programy, ale na výber máte aj 99 rýchlostných stupňov, a tak si nastavíte intenzitu presne podľa svojich predstáv. Ovládanie prístroja je manuálne – v okolí displeja sa nachádzajú tlačidlá, ale môžete ho ovládať aj pomocou diaľkového ovládača. Ten sa postará o komfortnejšie ovládanie, pretože sa nebudete kvôli zmene rýchlosti musieť zohýbať a pohodlne si všetko nastavíte pomocou neho.

Plošina Vibroshaper je vybavená protišmykovým povrchom, a tak je cvičenie na nej maximálne bezpečné. Praktickou súčasťou sú aj kolieska, ktoré slúžia na jednoduché premiestňovanie zariadení bez námahy.

Spolu s plošinou Vibroshaper dostanete pri nákupe aj návod na použitie s inštrukciami a odporúčanými nastaveniami. Nechýbajú ani tipy na rôzne cviky či dokonca prehľad cvikov vhodných na strečing. K plošine sú pribalené aj dva expandéry.

Údržba a čistenie

Vibračná plošina nie je náročná na čistenie a údržbu. Ak by ste z nej však chceli napríklad odstrániť prach, najprv sa uistite, že je zariadenie vytiahnuté z elektriny.

Na odstránenie prachu použite suchú tkaninu či kefku, priestor na cvičenie môžete očistiť aj vlhkou handričkou. Na čistenie však v žiadnom prípade nepoužívajte korozívne látky.

Tie by mohli zariadenie poškodiť. V prípade, že sa rozhodnete prístroj na dlhšiu dobu nepoužívať, vyberte z diaľkového ovládača batérie a plošinu skladujte na suchom a chladnom mieste.

Upozornenia

Pri prvom použití vibračnej plošiny vám odporúčame, aby ste si najprv sadli na stoličku umiestnenú pred plošinu a vyložili si na plošinu chodidlá. Takto si absolútne bezpečne vyskúšate, aký je to pocit cvičiť s vibračnou plošinou. Predsa len, na také vibrácie nie sme z bežného života zvyknutí, a tak bude fajn si ich najskôr otestovať takto nanečisto.

Tu je ešte niekoľko najdôležitejších upozornení, ktoré by ste pri cvičení a manipulácii s vibračnou plošinou Vibroshaper mali dodržiavať:

Recenzie a skúsenosti

Vibračná plošina na precvičenie celého tela – Vibroshaper patrí medzi zákazníkmi k obľúbeným Vibromasážnym plošinám. Pozrime sa, aké sú recenzie reálnych zákazníkov a aké skúsenosti s týmto prístrojom sa podelili na stránke Heureka.

Zhrnutie recenzie Vibroshaper - aký je môj názor?

Vibračná plošina na posilnenie celého tela Vibroshaper je podľa mňa vhodnou pomôckou na cvičenie prakticky pre každého bez ohľadu na vek. Samozrejme, pre niektorých ľudí trpiacich istými ochoreniami, nemusí byť cvičenie na vibračnej plošine vhodné.

Plošina  Vibroshaper je výborná na precvičenie svalov celého tela a môžete ju využívať na široké spektrum cvikov, či už pasívne alebo aktívne. Poslúži aj ako príjemná relaxačná pomôcka, pretože ju môžete využiť aj na masírovanie, a to práve počas pasívneho cvičenia.

Výhody
Nevýhody
Bc. Dávid Škola

Bc. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.