Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm - recenzia a skúsenosti

V rámci môjho testovania som mala možnosť vyskúšať inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm, ktoré sa zaraďujú medzi tzv. „smart“ hodinky. Tieto náramkové hodinky obsahujú veľké množstvo funkcií, ktoré som otestovala a rozhodne je o čom hovoriť, pretože monitorujú a zaznamenávajú všetky dôležité ukazovatele počas dňa, čo mne dosť pomohlo pri mojom obľúbenom rannom alebo večernom behu. Nie je to však len obyčajný fitnes náramok, ale inteligentné hodinky, pretože je možné ich jednoducho spárovať s vaším mobilným telefónom a počúvať vašu obľúbenú hudbu. Poďme sa na to pozrieť.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Tieto smart hodinky Xiaomi na ruku sú bohaté na množstvo funkcií, ktoré ponúkajú ich používateľovi. Remienok je vyrobený z čistej kože v hnedej farbe, takže ich nosenie je veľmi príjemné a pohodlné a meria až 120 mm. Čo sa týka puzdra, tak je vyrobené z hliníka a je v sivej farbe. Môžeme povedať, že ide o kombináciu zemitých farebných tónov. Tvar ciferníka je klasický guľatý s priemerom 47,2 mm, čiže celý displej na hodinkách je dosť veľký. Sklíčko je vyrobené ako Gorilla Glass, ktoré je odolné voči rozbitiu.

Xiaomi náramkové hodinky sú kompatibilné s Android a IOS systémom a je jednoduché spárovať ich s mobilným telefónom prostredníctvom Bluetooth technológie alebo Wi-Fi. Medzi tzv. smart funkcie hodiniek Xiaomi Amazfit GTR 47 mm patrí ukazovateľ stavu batérie, prehrávač hudby, prijímanie a zobrazovanie notifikácii z mobilného telefónu a dokonca funkcia hľadania mobilu. Všetky tieto zaujímavé funkcie som vyskúšala a naozaj fungujú – pomocou týchto inteligentných hodiniek som našla svoj mobilný telefón, keď som nevedela, kam som ho položila. Veľmi ma prekvapila funkcia prehrávania hudby prostredníctvom spárovania Xiaomi hodiniek s telefónom, pretože prehrávaná hudba bola v kvalitnom zvuku a bolo to veľmi pohodlné počas ranného behu. 

Tip : Na prípravu mojej obľúbenej kávy som mohla používať len mletú kávu, čo mi veľmi nevyhovuje, pretože rada používam rôzne kávové kapsule. Takže ak nie ste milovníkom iba mletej kávy, tento kávovar asi nebude podľa vášho gusta.

Čo sa týka klasických hodinkových funkcií, tak zobrazujú deň v týždni, dátum, majú zabudovaný chronograf, stopky a budík. Dokonca dokážu priamo zo zápästia zmerať tep! Zo športových funkcií disponujú funkciou monitoringu spánku, dokážu vypočítať počet kalórií, či zrátať počet krokov počas dňa alebo vybehnutých poschodí – majú krokomer. Vďaka zabudovanej technológii GPS si dokážu zapamätať trasu alebo naplánovať a zmerať intervalový tréning.

Obsahujú ešte ďalšie senzory ako gyroskop, barometer, výškomer, kompas a intenzitu svetla. Všetky spomenuté funkcie nie sú pre inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm žiadnym problémom. Tieto hodinky sú napriek svojim bohatým funkciám veľmi ľahké – majú iba 600 gramov vrátane remienku.

Smart hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm je však potrebné nabíjať. Ukazovateľ stavu batérie ma dopredu informoval, že je potrebné hodinky nabiť, čo je super. J Batéria však vydrží až 1 776 hodín a pri bežnom používaní 576 hodín, takže nie je potrebné nabíjať ju každý druhý deň. Plné nabitie pomocou nabíjacieho kábla dosiahnete za 1,5 – 2 hodiny. Hodinky som si zobrala aj k vode a otestovala som ich vodotesnosť – vďaka zabudovanému stupňu krytia IPx8 sú hodinky skutočne vodotesné, takže sa nemusíte obávať ich poškodenia vodou, pretože sú vodotesné až do hĺbky 50 metrov.

XIAOMI AMAZFIT GTR 47 MM - KDE KÚPIŤ NAJVýHODNEJšIE

logo alza.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových eshopov + aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️možnosť nákupu na splátky + osobný odber produktov

⭐️porovnanie cien vo viacerých dostupných eshopoch
⭐️kvalitne a esteticky spracované a overené používateľmi

logo tpd.sk

⭐️známy a overený internetový obchod
⭐️férové ceny, veľa spôsobov dopravy + osobný odber
⭐️časté akcie a výpredaje

logo hej.sk

⭐️jeden z najznámejších internetových obchodov na Slovensku
⭐️férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️časté akcie a výpredaje 

logo okay.sk

⭐️známy a overený internetový obchod
⭐️časté akcie a výpredaje

⭐️skvelé ceny tovaru
⭐️množstvo druhov dopravy, platby na splátky
⭐️časté akcie a výpredaje

V čom vidím výhody a nevýhody inteligentných hodiniek Xiaomi Amazfit GTR 47 mm

Xiaomi Amazfit GTR 47 mm

Dôležité parametre:

Typ displeja AMOLED
Pohotovostná doba 1776 hod
Kompatibilný OSAndroid, iOS
KonektivitaWifi, Bluetooth
Farba remienkahnedá
Materiál remienkakoža
Smart funkcie Stav batérie, Prehrávač hudby, Notifikácie z mobilu, Hľadanie mobilu
Typ NFC platbyNemá
Športové funkcie meranie tepu, monitoring spánku, krokomer, výpočet kalórií, intervalový tréning, meranie vzdialenosti, záznam trasy, meranie vyjdených poschodí
SenzoryGPS, Kompas, Akcelerometer, Výškomer, Barometer, Glonass, Gyroskop, Intenzita svetla
Hodinkové funkcieDeň v týždni, Chronograf, Stopky, Budík, Dátum
Vodotesnosť50 m
AktivityBeh, Triatlon, Cyklistika, Plávanie, Fitness, Lyžovanie, Chôdza, Outdoor
JazykAngličtina

POUŽITIE A PRÍSLUŠENSTVO

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm sú vhodné pre každého človeka na bežné nosenie a používanie, ale aj pre náročnejších používateľov pri výkone rôznych športov. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie. V balení dostanete nabíjací kábel na nabíjanie hodiniek a jeden manuál na používanie v anglickom jazyku.

RECENZIE A SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Bola som zvedavá, čo na tieto hodinky hovoria iní ľudia a našla som niekoľko ich osobných skúseností.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRED KÚPOU

Otázka:       Majú hodinky zabudovaný mikrofón?
Odpoveď:    Nie, nemajú.

Otázka:       Budú hodinky dostupné aj v inej farbe a najmä v inom jazyku?
Odpoveď:
   Zatiaľ nie sú dostupné tieto informácie od výrobcu, čo sa týka farby, ale jazykové prevedenie je dostupné len v anglickom jazyku a výrobca neplánuje podporu iného jazyka.

MÔJ NÁZOR NA INTELIGENTNÉ HODINKY XIAOMI AMAZFIT GTR 47 MM

Keďže sú tieto hodinky dostupné už od 145€, sú vhodné pre každého človeka, pretože nie sú až také drahé ako iné smart hodinky. Podporujú mnoho užitočných funkcií, ale bohužiaľ len v anglickom jazyku, čo je pre mňa nevýhoda a môže to predstavovať nevýhodu aj pre iných ľudí. V tejto cenovej relácii sú to však jednoduché smart hodinky pre každého.

inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm Aluminum Alloy, smart hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47
Cena
0%
Funkcie
0%
Vzhľad/Prevedenie
0%
Výdrž batérie
0%

Vývoj ceny Xiaomi Amazfit GTR 47 mm

Pár faktov o produkte

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit sa umiestnili v našom rebríčku najlepších inteligentných hodiniek 2019.