Mobilný telefón Xiaomi Mi 8 lite - recenzia a skúsenosti

V tejto recenzii si povieme niečo o mobilnom telefóne Xiaomi Mi 8 Lite, ktorý som mal možnosť otestovať. Už dlhší čas som hľadal telefón, ktorý by zvládol moje nároky na fotografie a tak ma potešila práve táto skúsenosť. Málokedy nájdete telefón za rozumnú cenu a s dobrým výkonom. Poďme sa teda pozrieť bližšie na ďalšie kvality tohto telefónu.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Telefón Xiaomi Mi 8 Lite je pre vás ako stvorený ak sa neuspokojíte len tak s hocičím. Zaujme vás jedinečným dizajnom a vybrať si môžete z čiernej, modro – fialovej alebo červeno – žltej farby. Ktorá osloví práve vás? Tento dotykový mobil sa pýši jedinečným spracovaním a zrkadlovým povrchom, taktiež ponúka neprekonateľné snímky. Vo vnútri produktu sa nachádza výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 660, ktorý zvládne aj niekoľko náročnejších aplikácií. Cena telefónu je neprehliadnuteľná.

Tip : Z vlastnej skúsenosti môžem napísať aby ste zbytočne nezaťažovali mobil nadbytočnými aplikáciami. Môžete mať problém s výkonnosťou telefónu, poprípade dostatočnou kvalitou jednotlivých aplikácií.

V čom vidím výhody a nevýhody mobilného telefónu Xiaomi Mi 8 lite

Dôležité parametre:

Operačný systémAndroid
Typ SIM karty Nano SIM
Výkon nabíjania 18 W
Kapacita batérie3 350 mAh
Operačná pamäť 4 GB
Počet jadier procesora8 x
Funkcia fotoaparátuPrisvetľovacia dióda, nočný režim
Maximálne rozlíšenie videa1920x1080 (Full HD)
Rozlíšenie predného fotoaparátu24 Mpx
Rozlíšenie zadného fotoaparátu12 Mpx
Rozlíšenie displeja2280 x 1080
Hmotnosť169 g
Typ pamäťovej karty MicroSD

POUŽITIE A PRÍSLUŠENSTVO

Mobilný telefón Xiaomi Mi 8 Lite je vybavený čítačkou odtlačkou, dual SIM, batériou 3350 mAh a systémom Android 8.1 Oreo. Vybavený je 8 – jadrovým procesorom, zadným fotoaparátom 12 Mpx, predným fotoaparátom 24 Mpx, GPS a USB-C.  Ďalším dôvodom, prečo si obľúbite telefón Xiaomi Mi 8 Lite je fotoaparát kombinovaný s 5 Mpx šošovkou, ktorá zaistí zachytenie hĺbky ostrosti fotografie.

Príslušenstvo mobilného telefónu Xiaomi Mi 8 lite : 
•manuál
•nabíjačka
•obal na mobilný telefón

RECENZIE A SKÚSENOSTI ZÁKAZNÍKOV

Po otestovaní mobilného telefónu Xiaomi mi 8 lite  som si našiel na internete aj hodnotenia a recenzie iných ľudí, tu môžete vidieť niektoré z nich. 

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY PRED KÚPOU

Otázka:      Obsahuje balenie telefónu rýchlonabíjačku?
Odpoveď:   Nie, neobsahuje, obsahuje len štandardnú 2W nabíjačku, ale za cca 1hod 45 je pripravený a kompletne nabitý.

Otázka:       Chcem sa spýtať či sa tento telefón vyrovná kvalite fotkám z galaxy s6?
Odpoveď:    Vyrovná, a bez problémov. Hľadal som porovnanie s iPhone X a sú takmer rovnaké, večer trochu stráca oproti X, ale                          nie moc.
Otázka:       Ako je to s návodom pre tento telefón?
Odpoveď:   Návod na telefón to neobsahuje ale v tejto dobe kto potrebuje návod na telefón? No ak sa pýtate na to že či je tam                            prvé spustenie a tak, tak to tiež nie ..ale je tam návod ako si dať sim karty do mobilu.

MÔJ NÁZOR NA XIAMO MI 8 LITE

Tento telefón by som určite odporučil z hľadiska pomeru ceny a kvality. Vzhľad telefónu zaujme už na prvý pohľad. Veľkou výhodou je rýchle nabíjanie a pravidelné aktualizácie. Pre bežného používateľa je úplne postačujúci. Ak však máte vo zvyku používať veľké množstvo aplikácii neodporúčal by som Vám ho. Celkovo môžem Xiaomi Mi 8 Lite zhodnotiť ako cenovo dostupný, ľahký, pohodlný a predovšetkým dobre ovládateľný telefón.

Cena 94%
Funkcie 88%
Vzhľad/Prevedenie 96%
Výdrž batérie 92%