Fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 - Najlepší smart náramok na trhu? [úprimná recenzia]

Osobný tréner, ktorý nám poskytne spätnú väzbu vždy v reálnom čase. 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Aj takto by sa dali definovať fitness náramky, ktoré sú posledné roky medzi ľuďmi, ktorých prioritou je zdravý životný štýl, tak obľúbené. 

V tejto recenzii sa zameriam na fitness náramok Xiaomi Mi Band 4. Ide o informácie takpovediac z prvej ruky, keďže sama som užívateľom tohto náramku. Túžite si vytvoriť pozitívne návyky v podobe pravidelného behania či plávania? Alebo sa ráno zobúdzate unavení a nevyspatí? Aj v týchto otázkach mi Xiaomi Mi Band 4 dennodenne pomáha. Poďme sa na to pozrieť zblízka.

XIAOMI MI BAND 4 - OBSAH ČLÁNKU

Základné informácie

Náramok Xiaomi Mi Band 4 ma na prvý pohľad zaujal svojím elegantným čiernym unisex prevedením. Vnímam ho ako veľmi nenápadný a prirodzený doplnok k akémukoľvek outfitu.

Je ľahký, príjemný na nosenie, váži iba 22 gramov. Bolo veľmi jednoduché zvyknúť si naň. Už po pár dňoch som si prestala uvedomovať, že ho mám na ruke a to som dovtedy nenosila žiadne hodinky ani nič podobné. 

Funkcie, parametre a využiteľnosť Mi band 4

Dominantou Xiaomi Mi Band 4 je farebný dotykový AMOLED displej s uhlopriečkou 0,95”, ktorý je odolný voči poškriabaniu. Ako veľkú výhodu vnímam dokonalú čitateľnosť na slnku, čo nie je zárukou pri všetkých náramkoch tohto typu.

Mi Band 4 v sebe ukrýva kvalitný systém s množstvom skvelých funkcií, jednoduchých na ovládanie.  Samozrejmosťou je zaznamenávanie krokov počas dňa, prejdenej vzdialenosti, spálených kalórií či dĺžky a kvality spánku. Mi Band 4 je možné použiť dokonca ako budík. Zo zadnej strany náramku sa nachádza nenápadný optický senzor tepovej frekvencie, takže mať prehľad o mojom tepe je pre mňa už niekoľko mesiacov hračkou. 

Xiaomi Mi Band 4 dokáže monitorovať celkovo 6 športových režimov – beh, behanie na bežiacom páse, jazdu na bicykli, chôdzu, cvičenie a plávanie.

Náramok je vybavený trojosovým gyroskopom a akcelerometrom, dôsledkom čoho sú namerané dáta presnejšie. Mi Band 4 bohužiaľ nemá vlastný GPS modul. Pokiaľ chcem pri behu, chôdzi alebo cyklistike zaznamenať svoju trasu, musím k náramku pripojiť smartfón.

Naopak pozitívnou správou je vodotesnosť smart náramku až do 50 metrov. Môžem tak športovať v akomkoľvek počasí, využiť stopky počas otužovania v jazere či nebáť sa vziať si ho so sebou pokojne aj do sprchy. Pre plavcov je veľkou výhodou funkcia nazývaná Swolf, vďaka ktorej dokáže náramok rozpoznať štýl, ktorým plávajú. 

Xiaomi Band 4 tiež funguje ako skvelý motivátor počas vykonávania mojej aktivity. Či už ide o beh, chôdzu alebo jazdu na bicykli. Po každom prejdenom kilometri náramok zavibruje a zablahoželá mi. Je to fajn pocit a zároveň užitočná informácia bez potreby zisťovania, koľko kilometrov mám ešte pred sebou. Počas cvičenia je fitness náramok uzamknutý a tak ma pri výkone zbytočne nevyrušuje. 

Súčasťou Mi Band 4 je tiež niekoľko smart funkcií vrátane funkcie “čas sa hýbať” alebo “nájdi svoj telefón”. Oceňujem najmä prvú zo spomenutých funkcií. V dnešnej dobe, kedy viacerí z nás pracujú v sedavom zamestnaní, si ani nestihneme uvedomiť, že sme sa nepohli z miesta niekoľko hodín.

Odkedy vlastním Xiaomi Band 4, mám tento problém vyriešený.

Ďalšie funkcie ako prehrávač hudby, prijímanie a zobrazovanie notifikácií z mobilného telefónu či pripomienka udalostí, ktoré som si vopred zaznamenala je pre Mi Band 4 opäť samozrejmosťou.

Menším negatívom je neschopnosť náramku rozpoznať diakritiku slovenského jazyka a tak namiesto písmen s diakritikou zobrazuje rámik s otáznikom. 

Môžem Xiaomi Mi band 4 prepojiť aj s mojím telefónom?

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 je kompatibilný s Android aj IOS operačným systémom. Je potrebné si stiahnuť aplikáciu Mi Fit a spárovať ju s Mi Band 4 pomocou Bluetooth 5.0.

Nejde o žiaden zložitý proces. Aplikácia zobrazuje všetky informácie a aktivity z dnešného ako i predošlých dní pomocou prehľadných štatistík. V profile si okrem iného môžem nastaviť denný cieľ prejdených krokov.

O dosiahnutí cieľa ma Xiaomi Mi Band 4 následne informuje jemným krátkym vybrovaním. Aplikácia Mi Fit je v slovenskom jazyku, takže práca s ňou je veľmi jednoduchá a intuitívna. 

Ako dlho vydrží fitness náramok Mi Band 4 na jedno nabitie?

Na jedno nabitie vydrží Mi Band až 20 dní – toto považujem za jednu z najväčších pozitív tohto fitness náramku. Počet dní samozrejme záleží od využívania náramku a nastavenia funkcií.

V mojom prípade používam Mi Smart Band denne – silový tréning, beh, stopky, meranie tepu a ďalšie funkcie. Výdrž batérie 20 dní pri takomto používaní nie je žiaden problém.

Celkové nabitie náramku pritom zaberie maximálne 2 hodiny a sám vás upozorní na fakt, že je potrebné nabitie. 

Tip : Používanie stopiek môže byť v spojení s výdržou batérie zradné. Ako príklad uvediem prípravu kávy, kedy si potrebujem odstopovať maximálny čas extrakcie 3 minúty. Občas sa mi stane, že zabudnem stopky dotykom prsta vypnúť. Mi Band 4 ma na to upozorní až po hodine a pol a to už je pokles batérie značný. 

Výhody a nevýhody fitness náramku Xiaomi Mi Band 4

Výhody
Nevýhody

Použitie a príslušenstvo

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 je vhodný pre každú vekovú kategóriu (minimálny obvod ruky je 155 mm). Vďaka unisex prevedeniu ho považujem za rovnako vhodnú alternatívu ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Náramok je možné používať ako veľmi decentnú náhradu hodiniek, ale vďaka jeho veľkému množstvu funkcií si na svoje prídu aj náročnejší používatelia.

Najmä pri športových aktivitách. V balení sa nachádza okrem náramku s modulom aj nabíjací kábel spolu s manuálom na používanie v slovenskom jazyku.

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Síce používam Mi Band 4 každý deň už niekoľko týždňov, bola som zvedavá aj na názory iných užívateľov. Po prejdení si viacerých recenzií môžem zhodnotiť, že nie som jediná, ktorá náramok považuje za veľmi dobrú kúpu. 

recenzie zákazníkov na Xiaomi Mi Band 4,
recenzie zákazníkov na Xiaomi Mi Band 4,
recenzie zákazníkov na Xiaomi Mi Band 4,
recenzie zákazníkov na Xiaomi Mi Band 4,

Najčastejšie otázky pred kúpou

Mi Band 4 je možné kúpiť si iba v čiernom prevedení. Avšak remienky sú v ponuke v rôznych farbách.

Bohužiaľ, táto možnosť tu chýba. 

Nie, nepodporuje. NFC verzia náramku je dostupná iba v Číne.

Môj názor na fitness náramok Xiaomi Mi band 4

Nemám voči náramku Mi Band 4 žiadne veľké výhrady. Za veľmi lákavú cenu získate pomocníka s množstvom užitočných funkcií. Tento fitness náramok možeme zaradiť do kategórie najlepších fitness náramkov, ktoré sú dostupné na našom trhu.

Zaujme pekným dizajnom, poteší jeho vodotesnosť a v neposlednom rade skvelá výdrž batérie. Keď si odmyslím neschopnosť rozpoznania diakritiky slovenského jazyka a chýbajúci GPS modul, z môjho pohľadu ide o skvelého spoločníka. 

Monika Michálková

Monika Michálková

Monika je externou prispievateľkou nášho portálu. Ako o sebe sama hovorí, miluje písanie a vidí v tom zmysel. Vo voľnom čase si rada prečíta dobrú knihu alebo si ide zabehať. Baví ju cvičenie s vlastnou váhou a zdravý životný štýl. Viac sa o Monike môžete dozvedieť na jej Instagramovom profile:

Instagram