Najlepšie žehličky na vlasy 2021 + Ako vybrať žehličku na vlasy

Víťazi nášho testovania

Víťaz testu

5/5

Pre náročných

4.5/5

Obľúbený model

4.5/5

Porovnanie žehličiek na vlasy na základe porovnávacieho testu 2021

Remington S8500BaByliss ST481ERemington S9100Sencor SHI 110BKRowenta SF7510
Počet teplôt
9
5
10
nedá sa nastaviť
8
Príkon
50 W
nie je uvedené
52 W
30 W
240 W
Digitálny displej
áno
áno
nie
nie
áno
Cena
27,90 €
109,80 €
68,90 €
5,90 €
51,90 €
[su_button url="http://recenzovo.sk/remingtons8500" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="https://recenzovo.sk/babylissst48" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/remingtons9100" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="https://recenzovo.sk/sencorshi" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button][su_button url="http://recenzovo.sk/rowentasf7510" target="blank" background="#ef7d2d" size="7" center="yes" radius="round" class="{ background-color: #ef7d2d; color: white; display: inline-block; text-align: center; margin: 1em auto; text-decoration: none; padding: 1em 2.50em; border-radius: 2em; font-size: 16px; }"]do eshopu[/su_button]

ŽEHLIČKY NA VLASY - OBSAH ČLÁNKU

Recenzie žehličiek na vlasy

V dnešnej dobe už neplatí, že pre vytvorenie dokonalého a krásneho účesu musí človek navštíviť kadernícky salón. Na trhu si možno vybrať nepreberné množstvo vlasových pomôcok. V dnešnom článku sa zameriame na žehličky na vlasy, pomocou ktorých vykúzlite perfektný účes behom pár chvíľ.

• počet teplôt :9 • digitálny displej teploty • max teplota : 230 °C • príkon : 50 W

Doprajte svojim vlasom terapiu so žehličkou Remington, ktorá vám zabezpečí intenzívne lesklé vlasy, s 86% leskom. Jej dosky (Advanced Ceramic) sú naplnené prírodným marockým arganovým olejom a vitamínom E, ktoré pri zahrievaní rovnomerne emitujú mikrokontroléry zvyšujúce lesk, ktoré sa tak priamo aplikujú na vlasy prostredníctvom žehliacich dosiek.

Skvelý digitálny displej ukazuje teplotu, vďaka tomu je použitie veľmi profesionálne a ľahko použiteľné, pretože ukazuje presnú teplotu, ktorú chcete zvoliť pre svoj typ vlasov. Navyše, vôbec nepoškodí vlasy a vyznačuje sa veľmi dobrou ochranou vlasov. Takže, vlasy budú žiariť ako nikdy predtým a dokonca, vlasy perfektne aj natočia.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
5/5
orientačná cena : 27,90 €

počet teplôt : 5 • digitálny displej teploty • max teplota : 230 °C • príkon : nie je uvedený

BaByliss ST481E predstavuje medzi žehličkami na vlasy profesionálnu voľbu. Žehliace plochy sú vyrobené z kombinácie diamantu a keramiky.

To umožňuje vysokú účinnosť vyrovnávaniu vlasov aj ich ochranu. Zahriatí na 180 ° C zaberie pol minúty, maximálna teplota dosiahne až 230 ° C. Žehlička disponuje ionizátorom a loknovaciou funkciou. Majitelia hustých a pevných vlasov ocenia veľkosť žehliacich plôch.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 109,80 €

počet teplôt : 10 • digitálny displej teploty • max teplota : 230 °C • príkon : 52 W

Remington PROLuxe S9100AU je žehlička na vlasy, ktorá obsahuje technológiu PROheat pre výsledky ako zo salónu, ktoré navyše vydržia celý deň. Dosky potiahnuté keramikou poskytujú jednoduché kĺzanie a hodvábne hladké výsledky.

Takže ak chcete dopriať vášmu štýlu dlhšiu životnosť a chcete stále držať krok so svojím 24 hodinovým životným štýlom, potom je žehlička na vlasy Proluxe určená práve pre vás. Navyše, vďaka technológi OPTIheat, budete mať zabezpečené vyžehlenie, ktoré vydrží celý deň a zároveň vám táto žehlička zaisti sebadôveru, bez ohľadu na to, čo počas celého dňa robíte. Pre extra hladký štýl
sa tiež vyznačuje funkciou Pro +, ktorá nastavuje automatickú teplotu 185 °, aby zodpovedne narovnávala vaše vlasy a zároveň ich chránila pred nadmerným tepelným poškodením. Takže môžete mať každý deň elegantné, rovné vlasy, rýchlo a bez väčšej námahy.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 68,90 €

počet teplôt : nedá sa nastaviť • digitálny displej teploty = nemá • max teplota : 200 °C • príkon : 30 W

Základnú kategóriu zastupuje Sencor SHI 110BK, ktorý zaujme predovšetkým svojou cenou. Považujeme ju za lacný základ, pokiaľ nechcete investovať do žehličky na vlasy. 

Žehliace plochy kombinujú keramiku a turmalín, vhodný pre jemné a lámavé vlasy. Maximálne zahriatie je na 200 ° C, teplotu sa nedá nijako regulovať. Žehlička je pripravená na použitie do 20 sekúnd. Špeciálne plávajúce žehliace plochy zabraňujú poškodeniu vlasov priškripnutím.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
3.5/5
orientačná cena : 5,90 €

počet teplôt : 8 • digitálny displej teploty • max teplota : 200 °C • príkon : 240 W

Rowenta SF7510 je vhodná pre všetky typy vlasov. Disponuje 8 teplotami, minimálna teplota 130 stupňov až po maximálnu 200 stupňov. Ohrev trvá 15 sekúnd, následne je pripravená na použitie. Vybavená LCD displejom a funkciou ionizátora.

Optimálna distribúcia tepla vo vnútri žehliacich dosiek podporuje efektívne žehlenie pri nízkej teplote a prispieva k ochrane vlasov. Plávajúce žehliace dosky s trvanlivými guličkovými ložiskami vyvíjajú rovnomerný tlak na vlasy a dokonale vyžehlia všetky typy vlasov. Má zabudovaný bezpečnostný uzamykací systém. Automaticky sa vypne po hodine nečinnosti. Žehliace plochy sú napustené arganovým olejom a keratínom, vďaka čomu sa lepšie starajú o zdravie vlasov, uhladzujú povrch vlasového vlákna a dodávajú lesk.

Výhody
Nevýhody
Naše hodnotenie
4.5/5
orientačná cena : 51,90 €

Ako si vybrať žehličku na vlasy?

Pred výberom žehličky si položte otázku, kto ju bude používať. Existujú ako univerzálne typy, ale tie sú drahšie, tak aj orientované na rôzne druhy vlasov. Lámavé a krehké vlasy vyžadujú iný prístup než pevné a husté kadere. V prípade neznalosti sa obráťte na svojho kaderníka / kaderníčku.

Rozhodujúce faktory pri výbere žehličky na vlasy sú:

Materiál žehliacich plôch

Žehliace plochy môžu byť vyrobené z najrôznejších materiálov. Práve ony držia teplo, vďaka ktorému dochádza k narovnaniu vlasov. Rad žehličiek disponuje povrchmi, ktoré majú ďalšie funkcie. Či už sa jedná o dodatočnú ochranu vlasov či zníženie statickej energie.

1. Keramické

Patria medzi najrozšírenejšie. Rýchlo sa zahrievajú, teplo je rovnomerne rozložené po celom obvode. Výhodou je šetrnosť týchto žehličiek a dosiahnutie nižšiej teploty, okolo 100 stupňov Celzia. Ideálne pre jemné, lámavé vlasy.

2. Titánové

Zahrievajú sa rýchlejšie ako keramika a dosahujú vyšších teplôt, až 200 stupňov Celzia. Primárne určené pre husté a pevné vlasy. Obsahujú iónovou technológiu. Tá potláča statickú energiu. Výhodou je dlhá trvanlivosť doštičiek.

3. Keramika-turmalín

Pridáva sa do keramických doštičiek, pretože znižuje teplotu žehličky. Vhodné pre spotrebiteľov s extra jemnými či tenkými vlasy.

4. Titán-keramika

Najuniverzálnejší typ. Umožňuje reguláciu teploty, vhodné pre všetky typy vlasov. Vyššia cena oproti zvyšným trom povrchom.

Veľkosť žehliacich plôch

Širšie doštičky ocenia spotrebitelia s hustými a kučeravými vlasmi. Žehlenie zaberie menej času a nebude tak prácne. Naopak úzke žehliace plochy sú vhodné pre tvorbu kučier. Vytvoria objemný účes, ale za predpokladu, že vlasy budú suché.

Dĺžka nahrievania

Kvalitné žehličky sa zahrejú veľmi skoro, do pol minúty. Potom existujú aj žehličky, ktoré dosiahnu danej teploty až za niekoľko minút. Rozmedzie teplôt sa pohybuje od 100 do 200 stupňov Celzia. Záleží na použitom povrchu. Rad žehličiek má indikátor, ktorý blikaním upozorní na dosiahnutie danej teploty.

Užívateľská prívetivosť

Okrem dizajnu a farby sú dôležité aj rozmery, predovšetkým hmotnosť. So žehličkou by sa malo ľahko manipulovať a intuitívne ovládať. Pozor na žehličky, u ktorých sa so zahriatím žehliacich plôch zahreje i telo.

Cena

V tomto prípade platí ideálne zlatá stredná cesta. Tá sa pohybuje v rozmedzí 50-80 €. Neodporúčajú sa lacné žehličky, ktoré vlasom skôr uškodia. A tiež žehličky s kovovým povrchom žehliacich plôch. Rozhodujúca nie je len značka, ale použitý materiál a parametre.

Záver

Vlasy sú ozdobou každého z nás, a určite si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť. Je vhodné kombinovať kvalitné produkty s vlasovou kozmetikou. V prípade žehličiek sa spreji chrániacimi pred vysokou teplotou a obmedzujúce poškodenie vlasov.

Najpredávanejšie žehličky na vlasy podľa heureky

logo tpd.sk
logo alza.sk
hej.sk logo
logo okay.sk
Dávid Škola
Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.

Facebook