Zerex Daily Complex - Najlepší multivitamín na trhu?

Vitamíny a minerály sa bežne vyskytujú v potravinách, ktoré konzumujeme. Nie vždy sa nám však darí prijať také množstvo, aké by sme denne mali – preto Zerex prišiel s vitamínovou bombou pre mužov s názvom Daily Complex.

Jedná sa naozaj o kvalitný doplnok od Zerexu? Aký mám ja názor? Môžeme rovno prejsť na recenziu vitamínov a minerálov Daily Complex.

Momentálne prebieha skvelá akcia a tento skvelý multivitamín dostanete za 10 € TU!

Dôležitou zložkou pre správme fungovanie organizmu sú aj Omega 3 – pozrite si našu recenziu TU.

ZEREX DAILY COMPLEX RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Mať každý deň na tanieri čerstvú a rozmanitú stravu jednoducho nie je vždy možné, ale aj napriek tomu sa dá zabezpečiť denný príjem mikroživín. Pomôcť môžu multivitamínové a multiminerálové výživové doplnky. Zerex ponúka jeden špeciálne pre pánov – Daily Complex.

Tak isto tvrdím, že telo potrebuje prijať vitamíny a minerály aj touto formou, nakoľko by sme museli zjesť toho neskutočne veľa, aby sme všetky potrebné vitamíny dostali do tela. Presne kvôli tomu som vyskúšal aj multivitamín a multiminerál Zerex Daily Complex.

Bol som spokojný? Viac sa dočítate nižšie.

Najlepší multivitamín?

Zerex Vitality Complex je multivitamínový a multiminerálny doplnok stravy určený špeciálne pre mužov, ktorý poskytuje všetky dôležité vitamíny a minerály pre dennú potrebu. Prípravok prináša ten správny vitamínový koktejl s kvalitným výberom tých látok, ktoré sú naozaj potrebné pre zachovanie zdravej kondície, vitality, energie, odbúranie únavy a posilnenie imunity.

Doplnok stravy Zerex Daily Complex je vo forme tabliet. Vďaka komplexnému prípravku už nemusíte užívať množstvo tabliet s rôznymi vitamínmi a minerálmi. Stačí užiť 1 kapsulu Zerex Daily Complex dvakrát denne.

Zaručíte si tak príjem vitamínu C dôležitého pre imunitu, vitamínov B prispievajúcich k správnej funkcii psychiky, horčíka dôležitého pre svaly a nervy, vápnika potrebného pre silné kosti a množstvo ďalších vitamínov a minerálov.

Ak chcete zlepšiť imunitu a predísť rôznym chorobám, pozrite si náš článok o CBD oleji.

Účinky multivitamínu a multiminerálu Zerex

Doplnok stravy Zerex Vitality Complex je určený prednostne pre mužskú časť populácie. Minerály a vitamíny sú v ňom obsiahnuté tak, aby pokrývali dennú odporúčanú dávku pre pánov a ich telu doplnili presne tie látky, ktoré potrebujú. Forma horčíka, citrát horečnatý, ktorý sa nachádza v Zerex Vitality Compex, je ideálny pre postupné vstrebávanie tohto minerálu.

V jednej tablete sa nachádza až štvornásobok dennej dávky vitamínu D, ktorý okrem iného podporuje zdravie dýchacieho ústrojenstva, vďaka čomu napomáha predchádzať bakteriálnym a vírusovým ochorením pľúc či priedušiek. Kombinácia vitamínov C, B12, B6, B2 a B1 podporuje imunitný systém, čím zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu proti vonkajším vplyvom.

Hlavné výhody užívania multivitamínu Zerex

Zloženie vás určite poteší!

 • Horčík: znižuje pocit únavy a vyčerpania, je dôležitý pre správne fungovanie nervovej sústavy, pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach, stabilizuje krvný tlak, pomáha pri arytmii a zmierňuje svalové napätie a kŕče.
 • Vápnik: je možné nájsť najmä v mliečnych výrobkoch a v kombinácii s vitamínom D je dôležitý najmä pre kosti, zuby, ďasná, ale aj vlasy, pokožku a nechty. Ovplyvňuje zdravú činnosť srdca, svalov a nervov a je dôležitý pre zrážanlivosť krvi.
 • Vitamín C: je známy hlavne kvôli svojmu vplyvu na imunitu. Okrem toho je tiež významný antioxidant, pomáha pri regenerácii, metabolizme niektorých látok a prevencii srdcovo-cievnych ochorení. Je vhodný najmä pri zvýšenej fyzickej záťaži a na jeseň a v zime na posilnenie imunity.
 • Železo: súvisí s krvou a červenými krvinkami, je súčasťou hemoglobínu v krvi a zabezpečuje dostatočné okysličenie organizmu. Železo pôsobí na fyzickú i psychickú vitalitu, odbúrava únavu, spevňuje kosti, nechty a vlasy.
 • Zinok: sa často nachádza v prípravkoch na podporu rastu vlasov, nechtov a pre krásnu pokožku. Okrem týchto účinkov ovplyvňuje psychiku a nervovú sústavu, mužom napomáha pri správnej funkcii pohlavnej sústavy a pomáha udržiavať vitalitu a zdravú imunitu.
 • Selén: dokáže posilniť imunitu a obranyschopnosť organizmu, dodá energiu, reguluje hormóny štítnej žľazy a má vplyv na plodnosť. Je prospešný pre žalúdok a trávenie, zlepšuje dýchacie a astmatické problémy a má dobrý vplyv na alergie.
 • Chróm: sa zvykne užívať pri chudnutí a to vďaka jeho vplyvu na metabolizmus, reguláciu cukru v krvi a regulácii dobrého a zlého cholesterolu. Chróm navyše podporuje vitalitu, pomáha pri spaľovaní tukov a pôsobí proti únave.
 • Vitamín D: u detí je potrebný pre rast kostí a pohybový aparát, u dospelých a starších ľudí predchádza rednutiu kostí. Vitamín D zaisťuje zdravie kardiovaskulárneho systému, pomáha udržiavať zdravý krvný tlak, podporuje imunitu a ovplyvňuje metabolizmus niektorých látok v tele.
 • Vitamín B12: je zastúpený najmä v živočíšnej strave a jeho nedostatok sa prejaví zápalmi, poruchami metabolizmu a nervov. Vitamín podporuje krvotvorbu a tvorbu červených krviniek, je dôležitý pre rast a vývoj detí, ovplyvňuje psychiku a nervovú sústavu a podieľa sa na tvorbe energie.
 • Vitamín B6: alebo pyridoxín je pre ľudské telo významným vitamínom, pretože má vplyv na množstvo funkcií. Ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, reguluje hladinu cholesterolu, má na starosti tvorbu a metabolizmus niektorých látok ako sú bielkoviny. Vitamín je významný aj pre psychiku, podporuje pamäť a kognitívne schopnosti.
 • Kyselina pantoténová (vitamín B5): sa podieľa na látkovej premene ako premene cukrov a tukov v tele. Pôsobí na psychiku, pomáha pri zvýšenej psychickej záťaži a stresu. Pomáha regulovať hladinu cholesterolu tým, že zabraňuje usadzovaniu LDL cholesterolu v cievach. Je dôležitá pre funkciu obličiek a pomáha pri pocitoch únavy.
 • Niacín alebo vitamín B3: pomáha regulovať cholesterol znižovaním hladiny LDL cholesterolu, je účinný ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení, znižuje zápaly a oxidačný stres, napomáha správnej funkcii mozgu a zlepšuje kvalitu pokožky.
 • Vitamín B2: je dôležitý antioxidant, pomáha pri vstrebávaní železa, prispieva k správnemu fungovaniu metabolizmu, je dôležitý pre psychiku a zdravie nervovej sústavy, má vplyv na stres, únavu a pocity vyčerpania. Tento vitamín udržuje zdravie očí, pokožky a slizníc, vlasov a nechtov a má nezastupiteľné miesto v regulácii syntézy hormónov.
 • Vitamín B1: má za úlohu hlavne premieňať sacharidy na energiu, ale ovplyvňuje aj nervovú sústavu. Môže vám chýbať v priebehu psychicky a fyzicky náročnejšieho obdobia a je dôležitý pre psychiku, zmierňuje stres, nervozitu a prináša dobrú náladu. Je dôležitý aj pre kardiovaskulárny systém, podporuje tvorbu žalúdočných štiav a chuť k jedlu.

Vedľajšie účinky a upozornenie

Výrobca na svojej stránke neuvádza žiadne nežiaduce účinky ani upozornenia. Je však dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie (1 kapsula dvakrát denne) a v žiadnom prípade neprekračovať túto dávku.

Dávkovanie

Ako som spomínal vyššie, prípravok od Zerexu sa má užívať 1 tabletka 2x denne – neprekračujte toto odporúčanie. Sám som multivitamín užíval podľa odporúčaní a nepocítil som žiadne vedľajšie účinky. 

Kapsule sú trošku väčšie, čo môže spôsobiť problém pri prehĺtaní, avšak ak zapijete tabletky dostatočným množstvom vody, tak by nemal byť žiadny problém. 

Cena

Multivitamín a multiminerál obsahujúci 14 druhov vitamínov a minerálov vám pri odporúčanom užívaní vydrží 2 mesiace a vyjde vás na 12 €. Dovolím si tvrdiť, že ide o veľmi slušnú cenu. 

Zerex Daily Complex - skúsenosti

Zerex patrí medzi overených výrobcov výživových doplnkov. Tie najviac oceňované a najlepšie sú určené pre mužov (na posilnenie erekcie, ejakulácie, libia a pod. – dokonca sa umiestnil aj v top rebríčku tabletiek na podporu erekcie.) avšak tentko multivitamínový a multiminerálny doplnok prospeje nielen im, pretože Zerex Daily Complex má obrovský potenciál sa čoskoro dopracovať medzi TOP značky v segmente multivitamínových doplnkov. 

Skúsenosti s používaním tohto prípravku je možné momentálne nájsť len na stránke výrobcu Zerex. Všetci používatelia mali s vitamínovým doplnkom pozitívne skúsenosti. Jakub, ktorý zvykol byť často chorý, zaznamenal zlepšenie imunitného systému. Libor ocenil, že nemusí brať niekoľko rôznych tabliet s vitamínmi a minerálmi, ale na doplnenie všetkých potrebných látok mu stačí jedna kapsula.

Mňa zaujalo predovšetkým určenie Zerex Daily Complex výlučne pre mužov, čomu samozrejme zodpovedá aj jeho zloženie. Ako veľké pozitívum hodnotím to, že v jednej kapsule som prijal naraz až 14 druhov vitamínov a minerálov.

Výrobca uvádza, že prvé účinky sa dostavia až po prvých dvoch až troch mesiacoch pravidelného užívania. Ak teda začnete s užívaním Zerex Daily Complex – nečakajte zázraky hneď, ale treba byť trpezlivý. 

Ja som začal vnímať prvé výsledky približne po mesiaci a pol pravidelného užívania. Hlavne som pociťoval viacej energie, bol menej unavený a bol som menej nervózny. Tabletky som začal pravidelne užívať aj kvôli tomu že športujem a potrebujem pravidelne doplniť vitamíny – takže aj v tomto smere som videl zlepšenie. Celkovo som sa cítil lepšie aj po duševnej stránke. 

Prípravok Zerex Daily Complex užívam momentálne už cez dva a pol mesiaca. Za celý ten čas som nespozoroval žiadne vedľajšie účinky, len väčšiu psychickú pohodu, príval energie a vyrovnanosť.

Podobné výrobky na trhu

Feminus

Aby aj ženy nezostali bez poriadnych vitamínov. Pozrite si našu recenziu na prírodný doplnok výživy Feminus. 

Primulus

Skvelý český výrobok na celkovú vitalitu muža a zvýšenie testosterónu za skvelú cenu. Celú recenziu nájdete TU.

Moje zhrnutie na záver

Doplnok Zerex Daily Complex by mohol byť vhodný pre každého, kto hľadá rýchlu a jednoduchú možnosť, ako svojmu telu zabezpečiť potrebnú dávku minerálov a hlavne vitamínov. Nehovoriac o tom ak ešte športujete, pretože prijať potrebné množstvo vitamínov zo stravy a ovocia je nemožné, preto je ideálne ho doplniť práve touto formou. 

Na základe mojich skúsenosti môžem potvrdiť, že pravidelné užívanie doplnku Zerex Daily Complex vám môže zlepšiť fyzickú a aj duševnú rovnováhu a priniesť vitalitu a energiu. 

Ak vám záleží na zdraví a psychickej pohode, určite môžem odporučiť túto vitamínovú bombu.

Leave a Reply

Ing. Dávid Škola
Ing. Dávid Škola

Zakladateľ projektu. Venujem sa recenzií produktov už dlhší čas, vždy daný produkt sám vyskúšam, detailne preštudujem všetko o danom produkte a až potom napíšem recenziu. Mojím hlavným cieľom je vyriešiť zákazníkov problém a tak pristupujem aj k písaniu recenzií.