Najlepšie kolagény na pleť - TOP 8 - Nezabudnite však na toto!

Tieto kolagény na pleť odporúčame:

Kolagén je najhojnejšia bielkovina v našom tele a je to hlavná zložka tkanív, vrátane šliach, väzov, kože a svalov. Je teda jasné, že je pre nás veľa dôležitý. Ktorý je ale ten najlepší kolagén na pleť?

Kolagén má mnoho dôležitých funkcií ako napríklad zabezpečenie štruktúry pokožky (jej posilnenie, pružnosť či hydratáciu) a posilnenie kostí. Produkcia kolagénu sa od mladého veku (okolo 25 rokov) začína znižovať a to vedie k suchej pokožke a hlavne, ku tvorbe vrások. Preto je vhodné kolagén skôr či neskôr telu externe dodávať.

Prijímanie kolagénu nám môže s pokožkou a pokožkou veľmi pomôcť. Môžeme si tak zlepšiť jej pružnosť a zabezpečiť si tak menej vrások. Nehľadiac na to, že kolagén súvisí aj so zdravím kostí, čo je pre nás samozrejme kľúčové. V neposlednom rade kolagén pomáha aj so zdravím vlasov či nechtov. Možnosť dopĺňať ho externe je teda vlastne celkom dosť veľká výhra.

NAJLEPŠIE KOLAGÉNY NA PLEŤ - OBSAH ČLÁNKU

Beauty Collagen - Werbea

BEAUTY COLLAGEN je klinicky testovaný, hydrolyzovaný rybí kolagén prémiovej kvality, ktorý vďaka super zloženiu pomáha proti starnutiu pokožky, redukuje vrásky, hydratuje pleť a pomáha zvýšiť kvalitu vlasov a nechtov.

Vyrába sa vo Francúzsku a je kombináciou bioaktívneho hydrolyzovaného rybieho kolagénu, ďalej 6tich účinných látok, komplexu vitamínov (B2, B3, B6, B7, B9, D3, a E), zinku a selénu. Pri pravidelnom užívaní spozorujete zmenu zhruba po troch mesiacoch, kedy sa vám prejasní koža, zmizne akné, pokožke sa navráti elasticita, spevnia sa nechty a posilnia vlasy.

Tento prípravok obsahuje morský kolagén, ktorý je extrahovaný z kože, kostí, plutiev, ale aj šupín morských rýb. Je to veľmi vzácny proteín, ktorý je pre našu pleť ako pohladenie. Kolagén tvorí viac ako 30% všetkých bielkovín v tele. Jeho tvorba sa bohužiaľ od 25.roku života znižuje a tak sa odporúča ho preventívne užívať už od dvadsiatich rokov. Pokiaľ máte kolagénu nedostatok, zhoršuje sa stav vašich kostí, oslabuje sa svalstvo, znižuje sa pružnosť šliach i svalov, vznikajú nadmerné vrásky aj celulitída. Pokožka sa vysušuje, lámu sa nechty, dokonca môžu aj padať vlasy.

Marine Collagen - Bionutrian

Ďalšími skvelým kolagénovými doplnkom sú doplnky z Bionutrianu. Jedná sa o slovenský eshop, pričom komunikácia a vybavenie objednávok je priam ukážkové. Čo sa týka kvality výrobkov je Bionutrian jednička. Ide o kolagénne produkty švajčiarskej kvality.

Kolagén si môžete zaobstarať buď vo forme kapsule, alebo prášku, ktorý zalejete vodou a vypijete - Môžete si teda vybrať, čo je pre vás príjemnejšie. Kapsulové balenie obsahuje 180 kapsúl, denná dávka je 6 kapsúl - balík je teda na mesiac. Kolagény od Bionutrian som už testovala a recenzovala.

Super Beauty - Blendea

Blendea SUPERBEAUTY je rastlinná zmes potravín pre prirodzenú podporu pre krásne vlasy, nechty a pleť. A to všetko prebieha zvnútra prostredníctvom tohto nového doplnku stravy.

Táto unikátna zmes obsahuje superpotraviny, antioxidanty a medicinálne huby, ktoré pôsobia veľmi pozitívne na pleť, vlasy, nechty, dodávajú vitamín C a antioxidanty .

V kolagéne SUPER BEAUTY sa vyskytujú iba prírodné látky, ktoré pochádzajú z celého sveta. Nájdete tam drobné červené plody z Belgicka, rôsolovky z Číny, kremelín z USA, čakanku z Belgicka a arónie zo Slovenska. Nenájdete v nej žiadne chemické látky, emulgátory, konzervačné látky, rafinovaný cukor alebo živočíšne látky. Všetky látky sú úplne prírodné a jedná sa o doplnok stravy vhodný pre vegánov.

Inca Collagen

Inca Collagen je úplne čistý kolagénový doplnok stravy, ktorý napomáha celkovému zdraviu pleti, kĺbov, nechtov, vlasov a podobne. Jedná sa o prémiový bioaktívny 100% morský kolagén typu I, II, a III z overených zdrojov, nemaskované sladidlom ani dochucovadlá.

Forma je práškový kolagén rozpustný v tekutine, ktorý je možné bez problémov vypiť. Inca Collagen predáva iba 2 druhy produktov - kolagén pre ľudí a kolagén pre zvieratká. Máte teda jednoduché vyberanie. Navyše k baleniu dostanete aj vitamín C kvôli lepšej vstrebateľnosti kolagénu. Pozrite si podrobnú recenziu na Inca Collagen, ktorý som tiež testovala.

Venira kolagén

Kolagén od Venira je ďalším skvelým kolagénom v poradí. Ide o výborný kolagénový doplnok pre podporu zdravia a krásy pokožky, vlasov a nechtov. Jedná sa o 100% bioaktívny hydrolyzovaný kolagén s ďalšími 8 účinnými látkami pre ešte lepšie výsledky. Produkt je prírodný, zdravotne nezávadný a bez cukru, lepku a laktózy, sladený stéviou.

Na výber máte z niekoľkých príchutí a typov balenia. Môžete si vybrať kolagén v sáčkoch - už nadávkované, alebo v dózičke s odmerkou (dávkujeme si ho potom sami). Oba typy sú rovnaké, obe sú to prášky, ktoré zalejete vodou a vypijete. Okrem toho si môžete vybrať z viacerých príchutí. Je tu na výber jahoda, malina, višňa, melón, ananás, lesné plody, či čierne ríbezle.

Collalloc

Collalloc je 100% prírodný doplnok stravy, ktorý obsahuje ten najčistejší morský kolagén. Veľmi dobre sa vstrebáva do tela, ktorého vďaka zloženiu prijíma za vlastné a použije ho presne tam, kde je to najviac potrebné. Zlepšuje stav pokožky, uzdravuje lámavé nechty a prispieva k jednoduchšiemu pohybu.

Kolagén sa predáva vo forme prášku, ktorý jednoducho rozpustíte v pohári vody, ktorú vypijete. Je bez chuti a bez zápachu, takže ideálny stav. Taktiež som sa mu podrobne venovala v recenzii na Collalloc.

Marine kolagén

Najlepšia cena, ktorú sme našli

Ďalším z doplnkov je Marine kolagén drink, ktorý obsahuje rybí kolagén a je výnimočný formou morského kolagénu. Prípravok je obohatený o vitamín C, ktorý prispieva k normálnej funkcií kostí, ciev, chrupaviek, ďasien, kože a zubov. Je tiež obohatený o kyselinu hylaurónovú a o zinok, ktorý prispieva k udržaniu zdravých kostí, vlasov, nechtov a pokožky. Mangán a meď prispievajú k udržaniu zdravých spojivových tkanív.

Môžete ho kúpiť vo forme prášku, ktorý zmiešate s vodou a vypijete. Odporúčané dávkovanie je jeden sáčok na jeden deň. Balenie je na jeden mesiac.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Colafit

Najlepšia cena, ktorú sme našli

Takmer posledným z nášho porovnania najlepších kolagénov na pleť je Colafit. Jedná sa o 99,9% čistý lyofilizovaný kolagén bez farbív a prísad. Colafit je určený hlavne pre mladých ľudí v období rastu a dospievania, pre osoby nadmerne zaťažujúce kĺby (aktívnych športovcov, ťažko fyzicky pracujúci atď.), osoby s pohybovými ťažkosťami a starších ľudí, tehotné a dojčiace ženy. Je vo forme kolagénových kociek, ktoré jednoducho prehĺtate.

Odporúčané je užívať 1 kocku denne ráno nalačno, minimálne 10 minút pred jedlom, pre deti 1/2 kocky za deň. Colafit sa ľahko prehĺta aj bez zapíjania, napriek tomu nie je na ujmu kvality a účinnosti zapíjanie vodou. Pre dosiahnutie požadovaného efektu užívajúcich Colafit 2-3 mesiace 2x do roka. V prípade potreby sa môže úžívať trvalo.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Collagen Hyaluro

Najlepšia cena, ktorú sme našli

Collagen Hyaluro obsahuje v 1 vrecúšku 4000 miligramov hydrolizovaných kolagénnych peptidov, pre maximálne využitie naším telo. Pomáha zdravému vzhľadu pokožky, spomaľuje proces starnutia a potlačí vrásky, strie a celulitídu. Ďalšou významnou zložkou je kyselina hyalurónová, ktorá má výnimočné silnú schopnosť viazať vodu, preto je skvelá pre hydratáciu pokožky.

Ďalej obsahuje kĺbový kolagén typu II, vysoko vstrebateľný vápnik, vitamín B7 (biotín), vitamín C, vitamín D3 a extrakt z červenej repy a enzým bromelain. Pre sviežu chuť je pridané prirodzené sladidlo stévia s príchuťou granátového jablka. Balíček obsahuje 30 vrecúšok s kolagénnym práškom. Mieša sa s vodou a vypije sa ako nápoj. Balenie obsahuje dávku na 30 dní.

POZRIEŤ V NAJLEPŠEJ CENE

Ako vybrať najlepší kolagén na pleť

Otázka pleti je obzvlášť u žien veľmi horúca téma a to snáď v každom veku. Na druhú stranu, tým ako ide čas neustále dopredu a posúvajú sa rôzne štandardy, začínajú sa o svoju kožu postupne viac starať aj muži a je to veľmi dobre. Aby pokožka žiarila a bola zdravá, potrebuje starostlivosť a to najlepšie pravidelnú.

A čo pokožka vlastne je? Koža ako taká sa skladá z troch vrstiev a pokožka, čiže epidermis je tá najvrchnejšia. Má veľmi zložitú úlohu a to je ochrana tela. Pokožka neobsahuje žiadne cievy a kyslík si berie priamo zo vzduchu.

Koža je dynamický orgán, ktorý pokrýva celé naše telo a preto má naozaj veľkú zodpovednosť a je neustále v pohotovosti. Koža môže slúžiť ako taká prvá vstupná brána do tela. Koža bojuje s oxidantmi, UV lúčmi i rôznymi infekciami.

kolagén bionutrian rozpustnosť

Samotná epidermis je hneď prvá na rane. Ak sa o nás niečo pokúša, musí prejsť cez túto bojovníčku za krásnu pleť. Pokožku vidíme a môžeme sa jej dotýkať. Skladá sa ešte z piatich ďalších vrstiev a je pokrytá emulziou vody a tukov, čo tvorí taký ochranný film a zároveň slúži ako prekážka proti baktériám a plesniam.

Prirodzené pH kože sa pohybuje v rozmedzí 5,4 a 5,9. A prečo je hodnota pH dôležitá? Pretože je toto mierne kyslé prostredie ideálne pre množenie prirodzenej kožnej mikroflóry, likvidácii baktérií, vznik dôležitých podkožných buniek a mnoho ďalších prospešných procesov.

Typy pleti

Pleť sa radí do štyroch základných kategórií a to sú: suchá, mastná, zmiešaná a normálne. Samozrejme nie je žiadna dogma, že musíte nutne spadať do jednej z nich. Typ pleti sa môže meniť s vekom, vplyvom hormónov alebo počasia.

Suchá pleť

Je veľmi dôležité rozlišovať, či ide naozaj o pleť suchú, alebo len dehydratovanú. Ako sa prejavuje suchá pokožka? Silné pnutie, svrbenie, šupinky či lúpanie, čo môžete pocítiť predovšetkým po kúpaní alebo akomkoľvek navlhčení kože.

Dehydrovaná pokožka je len prechodný stav a pokiaľ ju dokážete dobre a rýchlo identifikovať, všetko môžete efektívne napraviť. Pokožku môžete dehydrovať nízkym príjmom tekutín, čo býva tiež ten hlavný a zásadný problém. Ďalšími faktormi môže byť fajčenie, konzumácia alkoholu, dráždivé kozmetické prípravky, stres, únava a zima.

Suchá pleť

Mastná pleť

Mastná pleť dokáže spôsobovať nepekné problémy. Prejavuje sa jasne viditeľnými pórmi, lesklým povrchom so sklonom k akné a čiernym bodkám. A čo môže spôsobovať mastnú pleť? Áno, určite môžeme spomenúť genetiku, s ktorou ale bohužiaľ tak nič neurobíme. Skrátka, ak máte genetické predpoklady, je to bezpochyby nepríjemné, ale určite nie neriešiteľné. Pleť je mastná preto, pretože dochádza k zvýšenej produkcii kožného mazu a to je skrátka proces, ktorý sa deje. Občas tomu dokáže pomôcť aj stres, hormonálne zmeny, niektoré lieky, nevhodná kozmetika, zlá životospráva, absencia vitamínov B2 a B5 a chladné počasie.

Mastná pleť

Zmiešaná pleť

Ako už názov napovedá, jedná sa o mix pleťových typov. Rozdielnosti nájdete v takzvanej T-zóne a na tvári, ale veľkosť jednotlivých oblastí sa môže samozrejme líšiť. Taká klasika zmiešanej pleti je mastnota v spomínanej zóne čela, brady a nosa, rozšírené póry a suchšia pleť na tvári.

Normálna pleť

Slovo „normálne“ je veľmi relatívny pojem, že? Čo je vlastne „normálne„? Ale to už zasahujeme trošku do filozofie, vráťme sa k pleti. Normálna pleť je teda taká, ktorá je optimálne vyvážená. Je vyrovnaná tvorba mazu aj hydratácia a je skrátka skôr bezproblémová.

Prečo a ako sa starať o pleť?

Vieme, že nikdy nehovor nikdy, ale ak sa bavíme o pleti, tak naozaj nikdy nezabudnite na odlíčenie a čistenie pleti.

Ranná starostlivosť o pleť

Možno by ste si mohli naivne myslieť, že ráno vaša pokožka nič nepotrebuje. Je oddýchnutá a nestihla sa od ničoho znečistiť. Avšak, opak je pravdou. Naša pleť neustále pracuje a to aj v noci, počas nášho bezstarostného spánku. Pleť vytvára maz, lepí sa na ňu prach a špina a to ako zo vzduchu, tak z obliečky. Na pleti sa množia baktérie a stráca svoju prirodzenú hydratáciu. Ako teda na to?

Ihneď po prebudení opláchnite tvár vlažnou vodou - môžete použiť konjakovú hubku (prírodné vlákno plné antioxidantov), prípadne aj jemný gél alebo čistiacu penu.
Ďalším krokom by malo byť tonikum alebo kvetová voda (levanduľová, ružová, rumančeková a iné).
A poslednou fázou je aplikácia hydratačného krému.

Starostlivosť o pleť

Večerná starostlivosť o pleť

Večerné rituály sú pre pleť bez preháňania tie najdôležitejšie časti dňa. Vzhľadom k tomu, že v priebehu celého dňa striedame prostredie i teploty, je pleť plná nečistôt, smogu, baktérií a prachu. To všetko sa zmieša s potom aj mazom a vzniká tak doslova jedovatý koktail, ktorý je potrebné odstrániť.

Dôkladne sa odlíčte (odličovacia voda, mlieko alebo olej). Následne použite čistiacu penu alebo gél. Po tretie je nutné aplikovať tonikum alebo kvetovú vodu. Predposledným krokom je sérum, ktoré nechajte riadne vstrebať.
A naposledy naneste na vlhkú pleť nočný krém či olej.

Najväčšie pleťové hriechy!

Nečisté pomôcky

Pomôckami myslíme hlavne kozmetické štetce, ktoré ženy bežne používajú pri každodennom líčení. Samozrejme, nikto nie je neomylný a občas sa stane, že ho zabudnete vyčistiť. Skúste si z toho ale urobiť taký rituál, pretože je to naozaj veľmi dôležité.

  • Na použitom štetci zostávajú zvyšky produktu ktorý nanášate, mazu, potu, ale aj baktérií. A z toho vyplýva, že ak štetec správne nevyčistíte, nanášate si tieto neresti späť na pleť a do kože.
  • Štetce by sa mali čistiť špeciálnymi prípravkami. Nie je vhodné používať klasické sprchové gély, prostriedky na riad a podobne.
  • Vykonávajte túto očistu aspoň jedenkrát týždenne a uvidíte, vlastne aj ucítite, ako sa pleti uľaví.

Zle zvolená kozmetika

Výber vhodnej kozmetiky sa hocikedy podobá sci fi. Ak nepoznáte typ svojej pleti, môžete kompatibilné prípravky len odhadovať. Keď si nie ste istí, vždy je najlepšie poradiť sa s odborníkom. Nezabudnite na to, že pleť môže reagovať podráždene a nie všetko, čo sa bežne predáva možno považovať za správne. Všeobecne platí, že čím menej chemických zložiek kozmetika má, tým lepšie. Vyhnite sa prípravkom s obsahom alkoholu, ropy a ďalších parabénov.

Zlá strava

Zdravý životný štýl nám pomáha vo všetkých ohľadoch nášho života. Ak dobre jeme, kvalitne spíme, odpočívame, hýbeme sa a dodržiavame pitný režim, bude sa nám žiť vo všetkých ohľadoch o moc lepšie. Avšak každý z nás občas šliapne vedľa. Nič si nevyčítajte. Skúste sa držať zdravého základu z 80% a už to je veľký úspech.

Nekvalitné, chemicky spracované jedlo môže našu pleť veľmi dráždiť a zhoršovať jej stav. O aké potraviny sa jedná?

  • mliečne výrobky,
  • priemyselne vyrobené sacharidy,
  • biely cukor,
  • kofeín.

Keď si tieto produkty občas doprajete, nič sa nestane. Skúste ich ale obmedzovať a nekonzumovať na dennej báze.

Špinavý uterák

Ako ste sa dočítali vyššie, pleť potrebuje čistotu. Za celý deň i noc toho nachytá viac ako je zdravé, tak ju aspoň pri domácej starostlivosti doprajme komfort.

Na tvár by mal byť samostatný menší uterák, ktorý meníte pokojne druhý deň. Zase myslieť na to, čo sa na neho musí pri odlíčenie nachytať.

Drsné čistenie pleti

Ako sme už naznačovali, pleť potrebuje nežné zaobchádzanie. Nikdy kožu nedrhnite a neškrabte. Odličujte sa jemne a pomaly. Skúste siahnuť po konjakovej hubke, ktorá navlhčením krásne zmäkne a vaša pleť doslova pohladí. Táto hubka je úplne prírodný produkt plný antioxidantov, takže jej používaním určite nič nepokazíte.

Dotýkanie sa pleti

Môže sa tomu hovoriť aj „nezdravá posadnutosť pokožkou“. Mnoho z nás to robí nevedomky a na pleť si siahame v čase, keď sa potrebujeme viac sústrediť, napríklad pri práci či teste v škole. Ruky nemáme nikdy tak dokonale čisté, aby dotyky našu pleť nepoškodili. Je bežné, že vďaka dermatilománii, ako sa tento zlozvyk odborne nazýva, vzniká na pleti akné a rôzne vyrážky. Skúste sa toho vyvarovať.

Nízky pitný režim

Hydratácia vnútri je gro krásnej pleti. Naozaj. Aj keď sa vám to môže zdať ako hlúposť, voda je zázračný liek. Každý z nás chce vyzerať mlado a nestarnúť. Hľadáme rôzne recepty a preparáty, ktoré nás zbavia vrások a nedokonalostí. Ale logicky je toto všetko len boj s následkami. Starnutie organizmu začína vo vnútri nás samých a jednou z hlavných príčin je práve nedostatočný prísun vody. Limonády a sladké nápoje sa do zdravého pitného režimu nepočítajú, pretože tie nám aj našej pleti naopak škodia.

Telesné bunky sú zo 70% voda a mozog dokonca až z 90%, je teda táto tekutina taký náš stavebný kameň.

Podľa vedcov existuje niečo málo cez 130 druhov vody. V bunkách nášho tela sa voda vyskytuje vo veľmi zvláštnej forme, ktorá sa nazýva „štruktúrovaná“. Teda každá tekutina, ktorá do organizmu vstúpi, sa musí premeniť práve na túto podobu.

A ako získate už hotovú štruktúrovanú vodu?

Je to voda z ľadu! Pripraviť si ju môžete doma a počas dňa ju popíjať, alebo si ňou aj umývať tvár. Vezmite ľubovoľnú nádobu, naplňte ju akoukoľvek vodou a dajte zmraziť. Až voda úplne zamrzne, nádobu vyberte a nechajte pozvoľna pri izbovej teplote roztopiť (nezahrievajte ju manuálne).

Najčastejšie problémy s kožou

Spálenie od slnka

Opálená pokožka je krásna, pôsobí zdravo, sviežo a mladistvo. Je ale dôležité ju chrániť, pretože naopak prudké vystavovanie pleti slnku má efekt úplne opačný. Slnkom vysušená pleť je po prvé veľmi nebezpečná, ale zároveň spôsobuje veľkú dehydratáciu, tým aj vysychanie vody z buniek a predčasné starnutie.

Na trhu je celá škála opaľovacích prípravkov, v ktorých je zložité sa vyznať. Ak si nie ste istí, určite požiadajte o radu svoju kozmetičku či dermatologičku.

Slnečné krémy sa delia do dvoch skupín na fyzikálne a chemické. Chemické obsahujú filtre, ktoré sú obsiahnuté v klasickej kozmetike, prenikajú do kože kde vytvárajú nanočastice, ktoré rozkladajú bunky. Potom tu máme fyzikálne alebo tiež minerálne filtre, ktoré sú k našej pleti veľmi šetrné. Prirodzene odráža slnečné svetlo a do našej pleti neuvoľňujú nič, čo by sa jej nepáčilo.

Kruhy pod očami

Hovorí sa, že kruhy pod očami sú choroba mamičiek na materskej dovolenke. Niečo na tom určite bude, pretože mamičky zažívajú veľkú zmenu, zrazu majú úplne iný režim, nedostatok spánku a kvalitnej stravy, vrátane pitného režimu. To urobí svoje.

Ale prečo naozaj vznikajú? Pri výskyte kruhov alebo dokonca vačkov pod očami dochádza k obmedzeniu prietoku krvi a lymfy v oblasti očí. Krv tu prúdi pomalšie, čo spôsobuje opäť vysušenosť.

Príčin môže byť hneď niekoľko od dehydratácie až po vážnejšie ochorenie. Ak teda s touto problematikou máte čo dočinenia, určite radšej vyhľadajte svojho lekára. Môžete ale určite začať aj sami a postupne vnímať svoje telo, či dochádza k nejakej zmene. Dodržujte kvalitný pitný režim, skúste zaradiť vitamín C, dopĺňajte železo alebo skúste recept našich babičiek - prikladajte chladnú uhorku na očné oblasť.

Kruhy pod očami

Suchá koža

Opäť sa dostávame k otázke, či sa naozaj jedná o suchú alebo iba dehydratovanú pokožkou. Rozdiel je totiž zásadný. Ak si nie ste istí, určite kontaktujte odborníka, ktorý vám poradí a pomôže.

Ak naozaj trpíme suchou kožou, máme konkrétny typ pokožky, s ktorým je potrebné naučiť sa pracovať. Tu by mala nastúpiť vhodná kozmetika a vyhnúť sa faktorom, ktoré pleť ešte viac vysušujú (fajčenie, alkohol a pod.)

Ak máme pleť dehydratovanú, jedná sa o narušenie tej najvrchnejšej vrstvy, teda epidermis. Nedostatočná hydratácia narúša prirodzenú bariéru kože a vysychá. Zvýšte prísun tekutín a vyberte vhodnú hydratačné kozmetiku, ktorú vám odporučia v lekárni alebo u vašej kozmetickej poradkyne.

Popraskaná koža

A sme opäť pri tom, suchá koža! Dokáže narobiť veľa trápenia a to obzvlášť v chladných mesiacoch, kedy je mrazivo. Pokožka sa zle prekrvuje a môže byť dehydrovaná. Na vine môže byť aj nevhodná kozmetika a v lete naopak nadmerné opaľovanie. Príčin je viac než dosť. Nič nepokazíte tým, keď sa poradíte so svojím dermatológom aké produkty používať a aké návyky zmeniť.

Akné

Akné je kapitola na dlhé a dlhé rozprávanie a môže mať veľa príčin, od tých fyzických až po psychické. Akné je vlastne choroba, kožná choroba, ktorá dokáže zamávať s psychikou každého jedinca, ktorého postihne.

Prečo akné vzniká?

  • psychické faktory (nedostatok sebalásky, nedôvera, nízke sebavedomie),
  • strava (priemyselne spracované potraviny a hlavne cukry),
  • stres,
  • fajčenie,
  • alkohol,
  • nevhodná starostlivosť o pleť,
  • hormonálne výkyvy.

Ak budete dodržiavať všetky vyššie zmienené rady, minimálne akné zastrašíte. V lepšom prípade ho odoženiete úplne. Nezabudnite, že vaše telo je váš chrám, starajte sa o neho. Jedzte kvalitné potraviny, dodržujte pitný režim, doprajte si kvalitnú kozmetiku bez chemických prísad, pravidelne pleť čistite (ráno i večer), veľa spite a nesiahajte si na tvár, ak to nie je naozaj nutné.